K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-05-29, 17:24   #1
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6

K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach


Dziewczyny! Jestem tu nowa, ale mam nadziejê ¿e mi pomo¿ecie. Mam du¿± nadwagê i w dodatku jestem ca³kiem niesprawna. Brzuch, uda i po¶ladki to moja zmora. Do tej pory udawa³o mi siê wymigaæ z wuefu, ale teraz idê na studia i mam k³opot. S³ysza³am, ¿e dla takich jak ja najlepszy by³by aerobik ( w innych sportach jestem noga). K³opot jednak w tym, ¿e nie potrafiê poprawnie wykonywaæ æwiczeñ i bardzo siê mêczê. Moj± zmor± s± æwiczenia na brzuch: takie w le¿eniu oraz wszystkie sk³ony. Na brzuchu tworzy mi siê oponka, która przeszkadza mi siê zginaæ. Nie wiem co robiæ, aby zacz±æ æwiczyæ tak jak szczup³e kole¿anki. Mo¿e znacie jaki¶ zestaw æwiczeñ dla mnie abym na studiach nie wypad³a najgorzej. Mo¿e napiszecie te¿ jak wygl±da wf na studiach: jak d³ugo trwa, jakie æwiczenia, na jakie grupy miê¶ni. No i jak wygl±da zaliczenie. Liczê na was.
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 18:01   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomo¶ci: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Jak to wygl±da na studiach, to nie wiem, bo ja studiowa³am zaocznie.
Aerobik to bardziej na poprawê humoru

Masz przed sob± 4 miesi±ce do rozpoczêcia studiów a w tym czasie mo¿na du¿o osi±gn±æ zarówno je¶li chodzi o wagê jak i sprawno¶æ. Je¶li chcesz mo¿emy pomóc w jednym i w drugim.
W æwiczeniach na brzuch nie musisz siê mocno zginaæ, wystarczy, ¿e napniesz brzuch a brodê bêdziesz ci±gn±æ w stronê sufitu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
By³o smaszno, a jaszmije smukwijne
¦widrokrêtnie na zegwniku wê¿a³y,
Peliczaple sta³y smutcholijne
I zb³±kinie ryko¶wist±ka³y.
10 P¯
Rzabba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 18:05   #3
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Dziêki! Potrzebujê te¿ dopingu. Mo¿e poradzisz mi jakie¶ konkretne æwiczenia?
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 19:17   #4
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 553
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Ja mogê siê wypowiedzieæ co do aerobiku na UW. Zale¿y do kogo siê trafi, ale mi siê udawa³o tak ¿e æwiczenia s± mêcz±ce i siê leje pot. Nie zgadzam siê z tym, ¿e na poprawê humoru. Jest bardzo du¿o elementów tañca, czasem z ciê¿arkami, zawsze na koniec æwiczenia si³owe i chwila rozci±gania.
Efekty na pewno by³yby lepsze po si³owni, ale taki wf to nie jest tylko machanie r±czk± i no¿k±
Nie jest tak, ¿e s± tylko szczup³e dziewczyny, s± te¿ grubsze i te które sobie nie radz±. W koñcu to zwyk³y wf, a nie sekcja sportowa. Zaliczenie jest na podstawie obecno¶ci, czasem na koniec by³ test (brzuszki miêdzy innymi) ale nie wp³ywa³ na zaliczenie przedmiotu.
Trwa ok. 1 h 10 min, 20 minut na przebranie siê itd
ratta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 19:22   #5
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomo¶ci: 9 691
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Ja mialam podobne jak Ty lêki i bylam w podobnej sytuacji i poszlam na aerobik...U mnie wcale nie bylo meczaco, przeciez sa osoby o roznej kondycji! I przynajmniej u mnie na aerobik poszly dziewzyny takie przecietne...
Bo np.na siatce czy koszu dawali ladny wycisk, ale tam poszly naprawde wysportowane,o niezlej kondycji dziewczyny!!
Glowa do gory!!

Ps.A skad masz pewnosc ze beda same szczuple kolezanki?Ja tez tak myslalam ale sie okazalo ze byly ode mnie grubsze!!U nas nik sie z nikogo nie smieje,jest ok
__________________

karolinka86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 19:29   #6
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomo¶ci: 9 691
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

u mnie te¿ wystarczy³o tylko chodzic i cwiczyc!!
Co prawda na koncu byl taki tor przeszkod, ale nawet jak ktos nie zmiescil sie w maksymalnym czasie to i tak mial zaliczone,bo chodzil i staral sie!!
__________________

karolinka86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 19:32   #7
ewusiek
Raczkowanie
 
Avatar ewusiek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 41
GG do ewusiek
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Nic sie nie martw Ja chodze na aerobik i jest tak samo jak na aerobiku w centrum fitness. Ka¿dy æwiczy wed³ug swojego rytmu, s± dziewczyny i chude i grubsze, nie ma czasu ¿eby sie rozgl±daæ! Pamiêtam tylko, ¿e trzeba by³o szybko sie zapisaæ, bo liczba miejsc na aerobiku by³a niestety ograniczona! A je¶li chcesz schudn±æ to polecam rowerki w fitness clubie! Mi pomog³y. Ju¿ po miesi±cu by³o widaæ efekty. Bu¼ka
ewusiek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 20:18   #8
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wo³omin
Wiadomo¶ci: 363
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

A jak to dokladnie jest z tym wu-efem na studiach? Bo ja tu czytam o jakim¶ fitnessie, rowerku itd. a myslalam, ¿e to wygl±da tak jak np. w Lo - zbióreczka, rozgrzeweczka + jakie¶ tam æwiczonka ew. siatkówka/koszykówka.
Czy na studiach mo¿na sobie wybraæ jak chce siê æwiczyæ? Wybiera siê sobie np. aerobik, basen czy siatkówkê?
agata_wwl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 20:29   #9
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomo¶ci: 3 356
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Istnieje masa sportów, gdzie du¿a masa cia³a jest atutem! Mo¿esz przecie¿ wybraæ dowoln± dyscyplinê, a z czasem przyjdzie i sprawno¶æ. Na tym polega trening - nic od razu, trzeba zapracowaæ na rezultaty. Na aerobik mo¿esz zawsze siê zapisaæ, klubów jest coraz wiêcej, a skoro masz mo¿liwo¶æ bezp³atnie chodziæ na 'wf', to ja bym na Twoim miejscu wybra³a jak±¶ ciekaw± dyscyplinê sportow±, której nie da siê uprawiaæ w ogólnodostêpnych fitness-klubach. Ja w czasie studiów uprawia³am tenis sto³owy - na ¶wietnym sprzêcie, z dobrym trenerem i bez ograniczeñ czasowych, a wszystko to za darmo wiêc treningi zajmowa³y mi ok. 10 godzin tygodniowo. Nie zamieni³abym tego na aerobik ale to rzecz gustu oczywi¶cie.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 21:01   #10
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Dziêki za informacje! Co do fitnessclubu: wola³abym æwiczyæ w domu ¿eby siê wprawiæ. Dlatego fajnie by³oby, gdyby¶cie poleci³y mi jaki¶ filmik z æwiczeniami.
ratta, piszesz, ¿e æwiczenia by³y mêcz±ce. Ja w³a¶nie wybieram siê na UW. Mo¿e napiszesz na czym polega³y æwiczenia si³owe i mniej wiêcej jak d³ugo trwa³y oraz co¶ wiêcej o tym te¶cie koñcowym. Poza tym jestem Wam bardzo wdziêczna i czekam na dalsze wskazówki.
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 21:01   #11
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomo¶ci: 2 500
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Cytat:
Napisane przez agata_wwl Poka¿ wiadomo¶æ
A jak to dokladnie jest z tym wu-efem na studiach? Bo ja tu czytam o jakim¶ fitnessie, rowerku itd. a myslalam, ¿e to wygl±da tak jak np. w Lo - zbióreczka, rozgrzeweczka + jakie¶ tam æwiczonka ew. siatkówka/koszykówka.
Czy na studiach mo¿na sobie wybraæ jak chce siê æwiczyæ? Wybiera siê sobie np. aerobik, basen czy siatkówkê?
Na toruñskim UMK mo¿na wybraæ: aerobik, basen, siatkówkê, koszykówkê, pilates, jazdê konna, pi³kê no¿n±, jogê, si³owniê, æwiczenia ogólne (wygl±da to tak jak w-f w szkole), tenis sto³owy, callanetics... i to chyba na tyle. 1,5 godz raz w tygodniu. Niestety, na moim kierunku tylko przez 2 semestry
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjêtymi zasadami,
zgodnie z Bibli±, Koranem, Tor± i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 21:08   #12
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 17 829
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Na poczatku mielismy glownie siatkówke ,a pozniej cwiczenia z samoobrony ale to ze wzgledu na kierunek.Wf na kazdej uczelni wyglada inaczej
Bardzo oty³e dziewczyny cwiczyly ja inni,nikt sie z nich nie smial w koncu to nie przedszkole.
bess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 21:20   #13
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 6 288
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

dla przykladu tutaj mozna spojrzec na oferte wf w ramach UW :
http://rejestracja.usos.uw.edu.pl




polecam zajecia z pania Agnieszka Grygiel cwiczylam u niej chyba z 5 semestrow zwlaszcza pilates jest swietny
nekome jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 21:34   #14
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Cytat:
Napisane przez nekome Poka¿ wiadomo¶æ
dla przykladu tutaj mozna spojrzec na oferte wf w ramach UW :
http://rejestracja.usos.uw.edu.pl




polecam zajecia z pania Agnieszka Grygiel cwiczylam u niej chyba z 5 semestrow zwlaszcza pilates jest swietny
Co do pilatesa: s³ysza³am, ¿e tam æwiczy siê g³ównie brzuch, a ja mam z tym k³opoty. A jak wygl±da zaliczenie i czy æwiczy³y dziewczyny z nadwag±?
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-29, 21:52   #15
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (¦l±sk)
Wiadomo¶ci: 5 157
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Na ¦l±skiej Akademii Medycznej wf jest z góry przypisany do grupy, mo¿e to byæ basen, si³ownia b±d¼ zajêcia na sali. Oczywi¶cie i tak wszyscy pó¼niej lawiruj± w obrêbiê tych 3 "dyscyplin"
Ja by³am przera¿ona w I semestrze, bo przypisali nam basen, a ja panicznie ba³am siê p³ywania. A teraz? Przez ca³y II semestr chodzi³am na basen (a mia³am przypisan± si³owniê), bo nauczyli mnie tam p³ywaæ i mi siê spodoba³o
W ogóle jest do¶æ liberalnie, bo trzeba mieæ 12 obecno¶ci w semestrze, a tygodni jest wiêcej, i mo¿na zajêcia zaliczyæ kiedy siê chce - s± te¿ takie "asy", które potrafi± to zaliczyæ w tydzieñ lub dwa
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-30, 06:26   #16
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 6 288
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Cytat:
Napisane przez anet19 Poka¿ wiadomo¶æ
Co do pilatesa: s³ysza³am, ¿e tam æwiczy siê g³ównie brzuch, a ja mam z tym k³opoty. A jak wygl±da zaliczenie i czy æwiczy³y dziewczyny z nadwag±?
Zaliczenia za obecnosci - mozesz 2 razy w semestrze byc nieobecna bez jakiejkolwiek przyczyny, dodatkowo mozesz miec zwolnienia lekarskie - ale pod warunkiem ze lacznie nie bedzie to wiecej niz polowa zajec.

Warto zaczac od pilatesa w semestrze zimowym - wtedy robimy podstawy.W ostatnich semestrach czesto bylo tak, ze ja cwiczylam na podwyzszeniu zeby sala mnie dobrze widziala i w razie czego mogla "sciagnac" sposob wykonywania cwiczenia a prowadzaca chodzila po sali i pomagala innym cwiczyc, korygowala pozycje itp... W nadchodzacym roku akademickim pewnie tez sie zapisze na pilates .

Dziewczyny z nadwaga tez cwiczyly, bez wiekszych probemow.
Jest sporo cwiczen na brzuch ale metoda opiera sie na napieciu brzucha, p. Agnieszka ciagle przypomina aby kazdy cwiczyl w ramach swoich mozliwosci, nie ma na zajeciach presji zeby wszystko zrobic super. Kazde z cwiczen ma trzy stopnie trudnosci i zaczynamy od najnizszego, poznajac pozniej dalsze, ale jesli ktos nie moze wykonac cwiczenia na dalszym etapie - cwiczy to, co potrafi. Wazne aby sie skupic na cwiczeniu a nie zerkac na boki i porownywac sie z kolezankami.
nekome jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-30, 07:07   #17
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 553
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Cytat:
Napisane przez anet19 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za informacje! Co do fitnessclubu: wola³abym æwiczyæ w domu ¿eby siê wprawiæ. Dlatego fajnie by³oby, gdyby¶cie poleci³y mi jaki¶ filmik z æwiczeniami.
ratta, piszesz, ¿e æwiczenia by³y mêcz±ce. Ja w³a¶nie wybieram siê na UW. Mo¿e napiszesz na czym polega³y æwiczenia si³owe i mniej wiêcej jak d³ugo trwa³y oraz co¶ wiêcej o tym te¶cie koñcowym. Poza tym jestem Wam bardzo wdziêczna i czekam na dalsze wskazówki.
Ale mówiê, zale¿y u kogo, bo ja specjalnie wybieram, ¿eby by³o mêcz±co. Na aerobik nie chodzê dla efektów, tylko ¿eby mieæ przyjemniejszy wf ni¿ w LO.
Jest chyba taka jedna pani co u niej tylko siê chodzi w prawo i lewo, ale my¶lê, ¿e warto wybraæ kogo¶ innego

Najd³u¿sza czê¶æ to aerobik z elementami tañca, najczê¶ciej na stepach. Trwa nie wiem ile, ale wszystkie dziewczyny s± czerwone i spocone. W tych uk³adach siê zawieraj± ró¿ne przysiady, podnoszenia kolan itd. ale s± szybkie i po³±czone w jedn± ca³o¶æ, czyli trzeba trochê zapamiêtaæ.
Pó¼niej brzuszki 3 serie, 4 æwiczenia, 24 powtórzenia. Nastêpnie æwiczenia na pupê, pompki, zazwyczaj wszystko jest w 4 seriach co najmniej. S± te¿ z ciê¿arkami, czyli podnoszenie r±k w boki i na ró¿ne inne sposoby.
Rozci±ganie zawiera elementy jogi.
Tsetem koñcowym to siê nie przejmuj, ja nawet na nim nie by³am Absolutnie nie trzeba go zaliczaæ, oczywi¶cie nie wiesz wcze¶niej, ¿e on bêdzie, mnie akurat nie by³o. Mo¿esz mieæ 2 nieobecno¶ci, takie bez zwolnienia.

To nie jest tak, ¿e musisz wszystko wykonywaæ. Na pewno trzeba siê staraæ, ale tak naprawdê to zawsze jest du¿o osób i jak staniesz trochê bardziej z ty³u to mo¿esz sobie spokojnie poæwiczyæ i sprawdziæ swoje mo¿liwo¶ci. Przecie¿ tam chodz± studentki, a nie gwiazdy (no chocia¿ te b³yszcz± na samym przodzie ale nawet Ciê nie widz±).
Prowadz±cy s± wyrozumiali w wiêkszo¶ci, przecie¿ nikt na Ciebie nie nakrzyczy ani nic. Nie ma siê czego obawiaæ.
2 lata temu w wakacje by³o te¿ co¶ takiego, ¿e mo¿na by³o sobie przyj¶æ za darmo lub za 9 z³ na aerobik, nie wiem na jakiej zasadzie to dzia³a³o. Wtedy mo¿na siê przekonaæ.
Ja siê znów zapisujê na aerobik Posz³abym na si³owniê, ale koedukacyjna mi w ogóle nie odpowiada...


Midi - chyba 10 godzin treningów tygodniowo to sekcja. Ona o ile wiem ma obowi±zkowe wy¿sze ubezpieczenie, a przyjmuj± tych co ju¿ du¿o umiej± a nie tych co chc± du¿o æwiczyæ
Na nietypowe zajêcia nie ma co liczyæ, znikaj± w ci±gu 1 sekundy od pocz±tku rejestracji - to nie jest przesada.
ratta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-05-30, 21:37   #18
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Dziêkujê! Czujê siê trochê uspokojona. Chcia³abym jednak poæwiczyæ wcze¶niej w domu. Mo¿e polecicie mi jaki¶ filmik?
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-11, 19:37   #19
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 2 218
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Ja mogê siê wypowiedzieæ jedynie na temat Politechniki ¦l±skiej, któr± mam pod nosem. Tam jest naprawdê du¿y wybór - od koszykówki, rêcznej, siatkówki, przez bieganie, ³y¿wiarstwo (jest lodowisko obok hali sportowej), aerobic, tenis sto³owy... z tego co wiem to jest i sekcja sztuk walki i tañca nowoczesnego; )

My¶lê, ¿e na innych uczelniach jest podobnie, wiêc na pewno znajdziesz dla siebie co¶, co bêdzie Ci odpowiada³o; )

PS: Skoro piszesz, ¿e chcia³aby¶ 'co¶ ze sob± zrobiæ', to przenigdy nie zwalniaj siê przypadkiem z wf-u; ) je¶li to zrobisz, to pewnie w ogóle nie bêdziesz siê ruszaæ. Wiem to nie tylko po sobie - chocia¿ jestem jeszcze w LO...
Przez ca³e gimnazjum unika³am lekcji, w I klasie liceum te¿ jako¶ mi siê nie chcia³o - i... te lekcje raz w tygodniu (tak czêsto na nie dociera³am; P) to by³a moja jedyna aktywno¶æ fizyczna; )) Wiem, nie ma siê czym chwaliæ.
Jak ju¿ przestaniesz jeszcze zmuszaæ siê do wf'u, to do niczego siê ju¿ prawdopodobnie nie zmusisz; )

3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 06:23   #20
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomo¶ci: 3 227
GG do agacior89
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

[1=3a032fcd5bcbee239629acd e3cc1a01c42f8ddce_6076227 24de4b;4539215]PS: Skoro piszesz, ¿e chcia³aby¶ 'co¶ ze sob± zrobiæ', to przenigdy nie zwalniaj siê przypadkiem z wf-u; ) je¶li to zrobisz, to pewnie w ogóle nie bêdziesz siê ruszaæ. Wiem to nie tylko po sobie - chocia¿ jestem jeszcze w LO...
Przez ca³e gimnazjum unika³am lekcji, w I klasie liceum te¿ jako¶ mi siê nie chcia³o - i... te lekcje raz w tygodniu (tak czêsto na nie dociera³am; P) to by³a moja jedyna aktywno¶æ fizyczna; )) Wiem, nie ma siê czym chwaliæ.
Jak ju¿ przestaniesz jeszcze zmuszaæ siê do wf'u, to do niczego siê ju¿ prawdopodobnie nie zmusisz; )

[/quote]

Popieram... W dzieciñstwie by³am jednym wielkim kluchem i miga³am siê z wuefu bo sobie nie radzi³am- takie b³êdne ko³o... Teraz mam sta³e zwolnienie ("lewe" oczywi¶cie) bo.. Za bardzo lubiê sport, mo¿na powiedzieæ
agacior89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-12, 17:15   #21
kaszellek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 034
GG do kaszellek
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

je¶li nie chcesz siê zmêczyæ na wf na UW, a mo¿esz za niego zap³aciæ, to jest tai chi, prowadzi pani Tarnogrodzka, chodzi³am do niej w zesz³ym semestrze- æwiczenia s± leciutkie, bardzo du¿± wagê przyk³ada siê do oddechu itp. Dla mnie plusem by³o to, ¿e by³y takie powolne (hm na pocz±tku, potem stwierdzi³am, ¿e wole jednak co¶ bardziej dynamicznego ). te¿ siê miga³am od w-fu przez ca³e LO (g³upia.. mia³am taniec w ramach wf, basen.. ale siê wstydzi³am, ¿e jestem mniej sprawna ni¿ koledzy i kole¿anki, nie ³apiê uk³adów szybko itp, nakrêcilam siê kompleksami itp..) i to tai chi by³o takie w sam raz
a teraz my¶lê sobie, ¿e tak naprawdê nie ma co mówiæ- mam oponkê (te¿ mam... mam nadziejê, ¿e nied³ugo napiszê 'mia³am') i nie dam rady zrobiæ brzuszków, tylko próbowaæ, próbowaæ, próbowaæ- wiem, ¿e to jest mêcz±ce, czasem bolesne, jeszcze jak widzisz ¿e innym wychodzi a Tobie nie i czujesz siê jak ciapa do kwadratu- ale trzeba siê prze³amaæ, bo od pobo¿nych ¿yczeñ figura siê nie poprawi...
na nastêpny semestr zapis±³am siê na latinjazz na wf, ¿eby w³a¶nie daæ sobie wycisk, a teraz nadrabiam w gymnasionie- nie jest ³atwo, ale zaciskam zêby i do przodu, wierzê, ¿e bêdzie z czasem lepiej
trzymaj siê !
kaszellek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-12, 17:35   #22
Paaoollcciiaa
Raczkowanie
 
Avatar Paaoollcciiaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomo¶ci: 67
GG do Paaoollcciiaa
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

a u mnie w-f'em straszyli ale to by³a wielka ¶ciema Chodze do Jañskiego. Zapisa³am sie na si³ownie chodzi³am raz w tygodniu w pierwszym semestrze a w drógim nie posz³am ani razu i zaliczy³am na 4 Co uczelnia to inne podej¶cie do w-f'u pozdrawiam
Paaoollcciiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-13, 18:28   #23
anet19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Bardzo fajnie, ¿e piszecie na temat waszego wf-u. Dla mnie jest to bardzo przydatne. Ja postanowi³am teraz zacz±æ æwiczyæ. Najlepiej jakie¶ æwiczenia z p³ytki lub z pliku. Nie wiem tylko od czego zacz±æ. Mo¿e co¶ poradzicie? Chcia³abym nie wyró¿niaæ siê na tle innych dziewczyn.
anet19 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-13, 19:25   #24
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomo¶ci: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Zacznij od spacerów/ marszów codziennie, to poprawi kondycjê a mo¿esz zacz±æ ju¿ dzi¶ i nie potrzebujesz sprzêtu ani programu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
By³o smaszno, a jaszmije smukwijne
¦widrokrêtnie na zegwniku wê¿a³y,
Peliczaple sta³y smutcholijne
I zb³±kinie ryko¶wist±ka³y.
10 P¯
Rzabba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-13, 19:30   #25
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2 476
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

A czy na studiach przyjmuj± zwolnienia lekarskie ? Nie æwiczê od 8 lat bo nie mogê. Ale przeciez mnie nie zmusz± ?
__________________
¯ycie jest piêkne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-13, 19:34   #26
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomo¶ci: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

zaliczenie na w-f na studiach polega na obecnosci (przynajmiej ja tak mialam) a jak zejecia beda wygladaly zaleza jedynie od prowadzacego i od wyposazenia sali np ja na zajeceiach na poczatku byla rozgrzewka a potem gralismy np w siatkowke albo w koszykowke itp a moja kolezanka z innyej uczelni miala bardzo fajny w-f raz silownia , raz aerobik a raz na hali grali w kosz czy cos tam innego bardzo fajnie miala urozmajcone zajecia

a ty kochana sie nie martw tylko bierz sie do roboty cwicz codzienie i napewno wtedy dobrze wypadniesz na zajeciach w-f 3mam mocno kciuki Pozdrawiam cieplo
__________________
zapraszam na wymianê: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-13, 19:45   #27
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 4 547
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

u mnie na rolniczej we wrocku jest tak,ze wszystkie wuefy w semestrze trzeba miec zaliczone.jesli sie na jakims nie bylo, to nalezy go odrobic.jednorazowe zwolnienia lekarskie tez trzeba bylo odrabiac.
A na zajeciach byl aerobic i przyznaje ,ze byl naprawde fajny i dawal w kosc przynajmniej mi sie to podobalo
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-14, 06:52   #28
kaszellek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 034
GG do kaszellek
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

nie wiem jak gdzie indziej, ale na UW procedura ze zwolnieniem lekarskim na sta³e wygl±da tak, ¿e ze zwolnieniem od swojego lekarza musisz i¶æ do lekarza sportowego ze studium wf i on co¶ tam weryfikuje chyba i albo daje to zwolnienie sta³e, albo nie. Na pewno trzeba zrobiæ to na pocz±tku roku/semestru, z tego co s³ysza³am trzebate¿ wystaæ siê w kolejkach i nie zawsze dostaje siê to zwolnienie...
kaszellek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-14, 07:16   #29
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomo¶ci: 7 326
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Hej ja studiujê na UAM w Poznaniu i wf wspomina³am bardzo fajnie chodzi³am na aerobik z si³owni± (g³ na aerobiku æwiczyy¶my na stepach) a pó¼niej na sam aerobik(bardziej taneczne uk³ady, a potem æwiczenia na miê¶cie- brzuszki itp.). Sz³o siê zdrowo zmêczyæ i to by³o fajne, nie by³o jakie¶ wycienczaj±ce, a dziewczyny z mojej grupy wcale nie mia³y idealnych sylwetek wiêc nie ma co siê wstydziæ. Warunkiem zaliczenia by³y obecno¶ci i udzia³ w Dniu Sportu (np. bieg prze³ajowy, ale w tym biegu mo¿na sobie i¶æ albo truchtaæ powoli). Niektórzy u nas za³atwiaj± sobie zwolnienia od lekarza specjalisty co nie jest trudne- wystarczy wymy¶liæ alergiê k³opoty z sercem, lekarz za drobn± sumê pójdzie na wszystko- przynajmniej niektórzy lekarze. Ale po co to robiæ skoro te 2 lata w moim przypadku mo¿na poæwiczyæ ? To ostatnia okazja ¿eby mieæ si³owniê, aerobik, basen, itp. za darmo i to z dobrymi instruktorami, wiele osób przecie¿ p³aci za tego typu zajêcia.
Poza tym u mnie na studiach by³y zajêcia z tzw. gimnastyki korekcyjnej- tam by³y bardzo przyjemne æwiczenia, wykonywane powoli, koryguj±ce postawê- mo¿e u Cibie te¿ bedzie co¶ takiego, je¶li nie chcesz skakaæ na aerobiku czy biegaæ i wolisz mniej aktywny wf to takie zajêcia bed± idealne.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-06-14, 11:18   #30
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomo¶ci: 3 178
Dot.: K³opoty z przysz³ym wuefem na studiach

Cytat:
Napisane przez anet19 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny! Jestem tu nowa, ale mam nadziejê ¿e mi pomo¿ecie. Mam du¿± nadwagê i w dodatku jestem ca³kiem niesprawna. Brzuch, uda i po¶ladki to moja zmora. Do tej pory udawa³o mi siê wymigaæ z wuefu, ale teraz idê na studia i mam k³opot. S³ysza³am, ¿e dla takich jak ja najlepszy by³by aerobik ( w innych sportach jestem noga). K³opot jednak w tym, ¿e nie potrafiê poprawnie wykonywaæ æwiczeñ i bardzo siê mêczê. Moj± zmor± s± æwiczenia na brzuch: takie w le¿eniu oraz wszystkie sk³ony. Na brzuchu tworzy mi siê oponka, która przeszkadza mi siê zginaæ. Nie wiem co robiæ, aby zacz±æ æwiczyæ tak jak szczup³e kole¿anki. Mo¿e znacie jaki¶ zestaw æwiczeñ dla mnie abym na studiach nie wypad³a najgorzej. Mo¿e napiszecie te¿ jak wygl±da wf na studiach: jak d³ugo trwa, jakie æwiczenia, na jakie grupy miê¶ni. No i jak wygl±da zaliczenie. Liczê na was.
Ja osobi¶cie nie cierpiê WFu w szkole, a na studiach to ju¿ by³o przegiêcie, czu³am siê jak ma³e dziecko wykonuj±c polecenia jakiego¶ facia i biegaj±c za pi³k± jak przedszkolak Dlatego z WFu za³atwi³am sobie zwolnienie (studiowa³am polonistykê [tzn.jeszcze przez tydzieñ j± bêdê studiowa³a ] i nam profesorowie polecili 'jakie¶ zwolnienie, czy co¶, bo nie bêdziecie siê chyba w berka bawiæ' ) a sama chodzi³am na si³owniê, która ca³kowicie zaspokaja³a moje potrzeby (swoj± drog±, przysz³a pora na powrót na si³owniê )

edit.: Oczywi¶cie u mnie nie by³o ¿adnego wyboru w stylu areobik czy jakie¶ inne rodzaje gimnastyki Co za luksusy macie U nas by³ WF typowo szkolny, zajêcia na sali, chlopcy z dziewczynkami biegaj±cy za pi³eczk±
iwciunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.