Kuracja cery mieszanej, tłustej cytryną! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 21:50   #1
Basteczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1

Kuracja cery mieszanej, tłustej cytryną!


Od dziś zaczynam kuracje woda + cytryna tonik i co 2 dni rano pół cytryny wycisniętej + woda + lód = napój... i maseczki od czasu do czasu z białka i cytryny.

Mam cere mieszaną z otwartymi porami. Na dole obok policzków na tzw żuchwie mam cere normalną z nielicznymi wypryskami. Troche wyżej jest juz tłusta i sucha troche wypryski wągry, lekko czerwona ale nie podrażnia mnie cytryna tylko syfiaste leki które znawca dermatolog mi przepisał. Wiedział co mam za cere a antybiotyki typu Tetralysal dał mi. Tym leczy się ciężkie postacie np. cysty albo bliznowce. Tylko twarz zrobiła sie czerwona i plamy takie, że szok, nigdy takich nie miałem i odradzam tym co mają taki trądzik na jakieś antybiotyki. Nos jest czerwony i broda tłusto. Na czole kaszka i tłusto.
Powiem, że wczesniej zastosowałem moze ze 2 - 3 razy tonik z cytrynki na czoło i powiem, że mam na rogach czyściutką zółciótką cere bardziej na środku mam kache lekkawo tłustą. Od tamtego czasu nic na nic mi na tym czystym nie wyskoczyło aż jestem podziwu. Centralnie moj trądzik to bakteria i wiem kto miał podobną jak ja i ją wyeliminował własnie tym. Do dzieła. Będę zdawał relacje co i jak. Jeśli wszystko pojdzie po mojej myśli na końcu załącze przed i po fotki. Znając życie szybko to tak nie zniknie. Zyczyć mi powodzenia i uważać to co wam przepisują dermatolodzy.
Basteczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 23:20   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kuracja cery mieszanej, tłustej cytryną!

Cytat:
Napisane przez Basteczek Pokaż wiadomość
Zyczyć mi powodzenia i uważać to co wam przepisują dermatolodzy.
No ja Ci życzę powodzenia, ale w zmądrzeniu. I przede wszystkim w korzystaniu z naszej forumowej wyszukiwarki (co jest obowiązkiem każdego użytkownika). Stosując cytrynę, czyli witaminę C plus kwas w czasie lata w takim słońcu nabawisz się eleganckich przebarwień, przesuszenia, plam, w efekcie podrażnienia itp.

Ale załącz fotki, załącz, co by inni mieli naoczny dowód czego nie powinno się robić w lecie i bez stosowania filtrów.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 10:42   #3
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Kuracja cery mieszanej, tłustej cytryną!

A czy picie wody z cytryną w okresie letnim może spowodować jakieś fotouczulenie??
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 12:54   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kuracja cery mieszanej, tłustej cytryną!

Cytat:
Napisane przez Basteczek Pokaż wiadomość
Od dziś zaczynam kuracje woda + cytryna tonik i co 2 dni rano pół cytryny wycisniętej + woda + lód = napój... i maseczki od czasu do czasu z białka i cytryny.

Mam cere mieszaną z otwartymi porami. Na dole obok policzków na tzw żuchwie mam cere normalną z nielicznymi wypryskami. Troche wyżej jest juz tłusta i sucha troche wypryski wągry, lekko czerwona ale nie podrażnia mnie cytryna tylko syfiaste leki które znawca dermatolog mi przepisał. Wiedział co mam za cere a antybiotyki typu Tetralysal dał mi. Tym leczy się ciężkie postacie np. cysty albo bliznowce. Tylko twarz zrobiła sie czerwona i plamy takie, że szok, nigdy takich nie miałem i odradzam tym co mają taki trądzik na jakieś antybiotyki. Nos jest czerwony i broda tłusto. Na czole kaszka i tłusto.
Powiem, że wczesniej zastosowałem moze ze 2 - 3 razy tonik z cytrynki na czoło i powiem, że mam na rogach czyściutką zółciótką cere bardziej na środku mam kache lekkawo tłustą. Od tamtego czasu nic na nic mi na tym czystym nie wyskoczyło aż jestem podziwu. Centralnie moj trądzik to bakteria i wiem kto miał podobną jak ja i ją wyeliminował własnie tym. Do dzieła. Będę zdawał relacje co i jak. Jeśli wszystko pojdzie po mojej myśli na końcu załącze przed i po fotki. Znając życie szybko to tak nie zniknie. Zyczyć mi powodzenia i uważać to co wam przepisują dermatolodzy.
No to jak to w końcu z tym dermatologiem jest? Źle, że wypisał antybiotyk, ale sam przyznałeś, że twój trądzik ma podłoże bakteryjne, a na zakażenia bakteryjne stosuje się antybiotyki. Dyskutować moglibyśmy o tym czy lepiej zastosować doustnie, czy miejscowo antybiotyk w żelu na twarz.
Jednak nie taki zły ten dermatolog jak go malujesz
O kuracji pisała już szugarbejb, więc pominę aspekt ewentualnych skutków ubocznych cytynki stosowanej na twarz.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No ja Ci życzę powodzenia, ale w zmądrzeniu. I przede wszystkim w korzystaniu z naszej forumowej wyszukiwarki (co jest obowiązkiem każdego użytkownika). Stosując cytrynę, czyli witaminę C plus kwas w czasie lata w takim słońcu nabawisz się eleganckich przebarwień, przesuszenia, plam, w efekcie podrażnienia itp.

Ale załącz fotki, załącz, co by inni mieli naoczny dowód czego nie powinno się robić w lecie i bez stosowania filtrów.
Jestem za. Tyle się mówi o urażliwianiu skóry na słońce przez różne leki, kwasy, retinoidy. Przydałaby się fotograficzna kronika powstawania przebarwień. Inni mieliby świetny przykład na to, czego robić nie należy.
Może dzięki temu kilka innych osób uniknie błędów i w porę ochroni skórę
Bylibyśmy wszyscy niezmiernie wdzięczni za fotki ku przestrodze innym.

Cytat:
Napisane przez Mika-m Pokaż wiadomość
A czy picie wody z cytryną w okresie letnim może spowodować jakieś fotouczulenie??
Nie. Spowodować je może tylko cytryna stosowana jako tonik zewnętrznie. Pić możesz bez najmniejszych obaw
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.