Pytania do seksuologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 11:23   #1
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87

Pytania do seksuologa


Hej dziewczyny. Z racji pracy dla pewnego producenta antykoncepcji opiekuję się stroną internetową, w ramach której dyżuruje psycholog-seksuolog i mam Wam do zaproponowania małą "wymianę"
Potrzebuję 8-10 pytań do seksuologa i po prostu nie chcę ich wymyślać na siłę bo będą sztuczne. Jeśli więc macie jakieś pytania dotyczące życia seksualnego, intymności i chcecie naprawdę fachowej porady piszcie - nasz seksuolog jest naprawdę fajnym i mądrym seksuologiem Proszę, wrzućcie pytania tutaj jeśli się nie krępujecie. Pomożecie mi zebrać treść do strony a ja w zamian zamieszczę tu rzetelne odpowiedzi seksuologa.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 11:45   #2
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Z racji pracy dla pewnego producenta antykoncepcji opiekuję się stroną internetową, w ramach której dyżuruje psycholog-seksuolog i mam Wam do zaproponowania małą "wymianę"
Potrzebuję 8-10 pytań do seksuologa i po prostu nie chcę ich wymyślać na siłę bo będą sztuczne. Jeśli więc macie jakieś pytania dotyczące życia seksualnego, intymności i chcecie naprawdę fachowej porady piszcie - nasz seksuolog jest naprawdę fajnym i mądrym seksuologiem Proszę, wrzućcie pytania tutaj jeśli się nie krępujecie. Pomożecie mi zebrać treść do strony a ja w zamian zamieszczę tu rzetelne odpowiedzi seksuologa.
Tzn, że chcesz żeby dziewczyny pytały, a Ty te pytania wraz z odpowiedziami umieścisz na jakiejś stronce internetowej producenta antykoncepcji?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 11:53   #3
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Poniekąd tak, ale anonimowe oczywiście. Coś w tym złego? Zamieszczę te odpowiedzi oczywiście także tutaj.
Konsultacja z seksuologiem to wydatek często ciężkiej kasy, choc wówczas jest to już godzinna sesja, ale nie zmienia to faktu, że źródło jest rzetelne i jest za darmo. Ja sama korzystając z okazji zadałam w pierwszej kolejności pytania o kilka mnie osobiście frapujących rzeczy.
Wprawdzie takie pytanie można zadać na stronach które niby oferują odpowiedzi profesjonalistów, ale ja osobiście nigdy nie mam zaufania do tego, czy nie odpowiada mi jakaś lewa redaktor w stylu Ula z bravo, a w tym wypadku sama wiem z kim współpracuję i mogę Wam zagwarantować, jako uczciwa członkini społeczności, że źródło jest porządne. Jedna i druga strona zyskuje. Widzisz w tym coś zdrożnego?
__________________
You can live here, but you can't live here...

Edytowane przez yasmine87
Czas edycji: 2012-05-17 o 11:57
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 11:58   #4
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Poniekąd tak, ale anonimowe oczywiście. Coś w tym złego? Zamieszczę te odpowiedzi oczywiście także tutaj.
Konsultacja z seksuologiem to wydatek często ciężkiej kasy, choc wówczas jest to już godzinna sesja, ale nie zmienia to faktu, że źródło jest rzetelne i jest za darmo. Ja sama korzystając z okazji zadałam w pierwszej kolejności pytania o kilka mnie osobiście frapujących rzeczy.

Tylko, że ludzie jak chodzą do seksuologa, to mają gwarancję dyskrecji.

No ale może znajdziesz chętnych, niekórzy lubią publiczne zwierzenia na temat życia seksualnego
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:01   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Poniekąd tak, ale anonimowe oczywiście. Coś w tym złego? Zamieszczę te odpowiedzi oczywiście także tutaj.
Konsultacja z seksuologiem to wydatek często ciężkiej kasy, choc wówczas jest to już godzinna sesja, ale nie zmienia to faktu, że źródło jest rzetelne i jest za darmo. Ja sama korzystając z okazji zadałam w pierwszej kolejności pytania o kilka mnie osobiście frapujących rzeczy.
Wprawdzie takie pytanie można zadać na stronach które niby oferują odpowiedzi profesjonalistów, ale ja osobiście nigdy nie mam zaufania do tego, czy nie odpowiada mi jakaś lewa redaktor w stylu Ula z bravo, a w tym wypadku sama wiem z kim współpracuję i mogę Wam zagwarantować, jako uczciwa członkini społeczności, że źródło jest porządne. Jedna i druga strona zyskuje. Widzisz w tym coś zdrożnego?

TY wiesz.
I TY nam gwarantujesz.

Dla mnie to nie więcej, niż wspomniana Ula z Bravo


Poza tym - odkąd to przy wykonywaniu swojej pracy próbuje się wysługiwać innymi?
Kombinuj. Twoja w tym głowa, żeby nie były sztuczne
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:02   #6
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Tylko, że ludzie jak chodzą do seksuologa, to mają gwarancję dyskrecji.

No ale może znajdziesz chętnych, niekórzy lubią publiczne zwierzenia na temat życia seksualnego
Ech. Dlatego napisałam, ze jeśli się ktoś nie krępuje. Nikt nie każe Ci wywalać bebechów tutaj - możesz zapytać o rzecz nie osobistą, a taką, która Cię po prostu ciekawi. Zresztą proszę... naprawdę? Poczytaj jakikolwiek wątek w dziale seksu lub intymnie - przecież wywnętrzniamy się tutaj (w sumie też anonimowo w większości przypadków, chyba, ze ktoś ma w dowodzie osobistym nick forumowy) z największych naszych problemów po to by otrzymać porady ludzi, którzy znają się na wszystkim tak samo jak i my - czyli czysto życiowo - i jakoś nikt nie ma z tym kłopotu, a teraz można dostać konkretną odpowiedź na konkretne pytanie. Naprawdę nie wiem w jaki sposób kogokolwiek obrażam propozycją

Klempaa, jak nie chcesz pomóc mi i nie wierzysz w to co mówię to nie zawracaj sobie głowy tym wątkiem. Tyle w poradzie. Zaproponowałam tylko coś, nie podoba się, nie korzystaj.
__________________
You can live here, but you can't live here...

Edytowane przez yasmine87
Czas edycji: 2012-05-17 o 12:03
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:09   #7
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Ech. Dlatego napisałam, ze jeśli się ktoś nie krępuje. Nikt nie każe Ci wywalać bebechów tutaj - możesz zapytać o rzecz nie osobistą, a taką, która Cię po prostu ciekawi. Zresztą proszę... naprawdę? Poczytaj jakikolwiek wątek w dziale seksu lub intymnie - przecież wywnętrzniamy się tutaj (w sumie też anonimowo w większości przypadków, chyba, ze ktoś ma w dowodzie osobistym nick forumowy) z największych naszych problemów po to by otrzymać porady ludzi, którzy znają się na wszystkim tak samo jak i my - czyli czysto życiowo - i jakoś nikt nie ma z tym kłopotu, a teraz można dostać konkretną odpowiedź na konkretne pytanie. Naprawdę nie wiem w jaki sposób kogokolwiek obrażam propozycją

Klempaa, jak nie chcesz pomóc mi i nie wierzysz w to co mówię to nie zawracaj sobie głowy tym wątkiem. Tyle w poradzie. Zaproponowałam tylko coś, nie podoba się, nie korzystaj.

Ja nie opowiadam tutaj o swoim życiu seksualnym. A jeżeli ktoś lubi, to proszę bardzo

Cóż to się ostatnio porobiło? zbiera się informacje do prac dyplomowych na wizażu non stop, a teraz jeszcze wizażanki mają odwalić za Ciebie Twoją pracę?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 12:15   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Ech. Dlatego napisałam, ze jeśli się ktoś nie krępuje. Nikt nie każe Ci wywalać bebechów tutaj - możesz zapytać o rzecz nie osobistą, a taką, która Cię po prostu ciekawi. Zresztą proszę... naprawdę? Poczytaj jakikolwiek wątek w dziale seksu lub intymnie - przecież wywnętrzniamy się tutaj (w sumie też anonimowo w większości przypadków, chyba, ze ktoś ma w dowodzie osobistym nick forumowy) z największych naszych problemów po to by otrzymać porady ludzi, którzy znają się na wszystkim tak samo jak i my - czyli czysto życiowo - i jakoś nikt nie ma z tym kłopotu, a teraz można dostać konkretną odpowiedź na konkretne pytanie. Naprawdę nie wiem w jaki sposób kogokolwiek obrażam propozycją

Klempaa, jak nie chcesz pomóc mi i nie wierzysz w to co mówię to nie zawracaj sobie głowy tym wątkiem. Tyle w poradzie. Zaproponowałam tylko coś, nie podoba się, nie korzystaj.

No cóz, napisałaś na publicznym forum, więc powinnaś się liczyć z komentarzami. Również tych, dla których jest to nieco absurdalne
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:15   #9
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Jeśli tak to nazywasz. Mam do zebrania coś takiego i pomyślałam sobie po prostu "hej, może którąś z lasek akurat coś nurtuje". Wrzuciłam post i nagle właże w ludzi prywatność i odwalacie moją pracę... no zastanów się.
Pisałam i napiszę jeszcze raz. Zadanie pytania seksuologowi nie musi równać sie z pisaniem o swoim życiu seksualnym. Jeśli nie masz pytań ogólnych lub abstrakcyjnych dotyczących nie wiem czego.... psychiki prostytutki i możliwości jej relacji w związkach, strzelam teraz z tyłka totalnie, ale np to uważam ciekawe zagadnienie i może kogoś interesować, to po prostu zmień wątek :/

Poza tym co jest złego w robieniu badań do jakiejś pracy na forum? Sama bym chętnie pomogła komuś. Większość osób na forum pisze bo szuka pomocy w jakiejś tam sprawie, w czym taka jest mniej ważna? Wszystko przecież jest dobrowolne, możesz komuś wypełnić ankietę albo nie... jak w to miejsce krytykujesz czyiś sposób zbierania informacji to nie z tą osobą raczej jest coś nie tak... Wyluzujcie trochę.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:22   #10
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
Jeśli tak to nazywasz. Mam do zebrania coś takiego i pomyślałam sobie po prostu "hej, może którąś z lasek akurat coś nurtuje". Wrzuciłam post i nagle właże w ludzi prywatność i odwalacie moją pracę... no zastanów się.
Pisałam i napiszę jeszcze raz. Zadanie pytania seksuologowi nie musi równać sie z pisaniem o swoim życiu seksualnym. Jeśli nie masz pytań ogólnych lub abstrakcyjnych dotyczących nie wiem czego.... psychiki prostytutki i możliwości jej relacji w związkach, strzelam teraz z tyłka totalnie, ale np to uważam ciekawe zagadnienie i może kogoś interesować, to po prostu zmień wątek :/

Poza tym co jest złego w robieniu badań do jakiejś pracy na forum? Sama bym chętnie pomogła komuś. Większość osób na forum pisze bo szuka pomocy w jakiejś tam sprawie, w czym taka jest mniej ważna? Wszystko przecież jest dobrowolne, możesz komuś wypełnić ankietę albo nie... jak w to miejsce krytykujesz czyiś sposób zbierania informacji to nie z tą osobą raczej jest coś nie tak... Wyluzujcie trochę.

ale tu mi się podoba



sugrujesz że z nami jest coś nie tak? bo nie wiem, czy to było do mnie czy do klempy, więc zakładam że do nas obu.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 12:25   #11
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Sugeruję, że nie pytałam w wątku o opinię na temat mojej propozycji.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 13:22   #12
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez yasmine87 Pokaż wiadomość
pomyślałam sobie po prostu "hej, może którąś z lasek akurat coś nurtuje"
na pewno wiele wizażanek miałoby mnóstwo pytań do seksuologa, jednak myślę że odpowiedzi na nurtujące ją pytania chciałaby usłyszeć, a nie przeczytać. I to jeszcze może na forum publicznym

a tak w ogóle to nie lubię określenia "laska".
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:31   #13
baunschocolate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: tu już nawet diabeł nie chce zaglądać
Wiadomości: 11
Dot.: Pytania do seksuologa

Mam 26 lat jestem kobietą jakby ktoś nie wywnioskował i mam duuuży problem dot. sexu. brak pożądania, tzw chcicy itp. i raczej nigdy nie miałam. sex dla mnie może nie istnieć. nie odczuwam instynktu pożądania jak inni normalni ludzie. mam faceta na szczęście wyrozumiałego. on mógłby codziennie co pół godziny,jak to zdrowy facet. ja staram sie kochać tyle ile daje radę, ale są dni że ten sex mi obrzydza sie i nie mam siły współżyć. można zasugerować że pewnie go nie kocham, albo znudził mi sie fizycznie, ale to nie prawda. coś jest nie tak ze mną w głębi. kiedy on opisuje jak wygląda pożądanie ja w życiu tak nie miałam wobec nikogo. co zrobić żeby było dobrze? zaznaczam też że nie jestem lesbijką. nie byłam molestowana, gwałcona. proszę o poważną odpowiedź, ponieważ mój problem nie jest fikcją a w tej chwili zmorą życiową z którą chce sie uporać. do seksuologa jest ciężko sie dostać, nawet prywatnego i w dodatku daleko, bo oboje chcieliśmy sie udać
baunschocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:34   #14
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

baunschocolate: wysyłam pytania jutro i w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedzi, nie umiem określić kiedy się facet wyrobi, ale na pewno od razu zamieszczę je tutaj.
Czy trudno się dostać to nie wiem, ale na pewno to swoje kosztuje, ale wówczas dostajemy faktycznie możliwość dłuższej rozmowy, która jest w większości przypadków konieczna do udzielenia precyzyjnej porady. Dość precyzyjnie się jednak wyraziłaś, wiec na pewno odpowiedź będzie wartościowym tropem.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:42   #15
baunschocolate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: tu już nawet diabeł nie chce zaglądać
Wiadomości: 11
Dot.: Pytania do seksuologa

dziękuję Ci. mam nadzieje że dostane jakąkolwiek odpowiedź i że nie są to żarty z Twojej strony. nie masz pojęcia jak bardzo cierpie i jest mi ciężko z tym życ. on jest normalny i zasługuje na normalne życie. a mój problem strasznie mnie dręczy, ciężko mi z tym życ
baunschocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:54   #16
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Ojej, spokojnie, będzie dobrze
Gdzieżbym śmiała żartować. Po prostu zamiast wymyślać pytania do zamknięcia kompletu wolę wysłać coś autentycznego i może przy okazji ktoś się czegoś dowie. Gość przeważnie odpisuje dość obszernie i woli pytania skomplikowane od tych w stylu "nie wiem kiedy miałam okres, nie wiem czym się zabezpieczam, czy mogę być w ciąży", a czasami i takie dostaje w tych, które przychodzą do nas pocztą.
Właśnie sprawdziłam - w zeszłym tygodniu odpisał mi w czwartek.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 15:09   #17
baunschocolate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: tu już nawet diabeł nie chce zaglądać
Wiadomości: 11
Dot.: Pytania do seksuologa

będę wdzięczna za pomoc, bo nie chce rujnować sobie i jemu życia. jak pomogę sobie to i jemu. boje że uzyskam odp że to wina stresu, czy czegoś tam innego co podają w różnych artykułach. mam zamiar udać sie do endykronologa, może coś z hormonami jest nie tak. nie wiem co robić. bo ja sama sobie sie dziwie jak można nie odczuwać pożądania. skoro taka jest natura człowieka.
baunschocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 18:18   #18
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Chyba trochę racji miałyście z tą dyskrecją, bo pytania dostaję, ale na PW Mimo wszystko jednak nie raz widziałam na forum przykłady wypluwania z siebie intymności godnej wręcz konfesjonału, zawsze mnie to zastanawiało.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 19:50   #19
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez baunschocolate Pokaż wiadomość
będę wdzięczna za pomoc, bo nie chce rujnować sobie i jemu życia. jak pomogę sobie to i jemu. boje że uzyskam odp że to wina stresu, czy czegoś tam innego co podają w różnych artykułach. mam zamiar udać sie do endykronologa, może coś z hormonami jest nie tak. nie wiem co robić. bo ja sama sobie sie dziwie jak można nie odczuwać pożądania. skoro taka jest natura człowieka.
Niestety nie zawsze taka natura człowieka... znam dwie osoby które też nie odczuwają w ogóle pożądania i to są po prostu ludzie aseksualni. Zdarza się to dość sporadycznie ale jednak się zdarza i nie jest to bynajmniej jakieś wyzwisko tylko tak jak można się urodzić gejem czy lezbijką tak można się urodzić aseksualnym. Niestety :/
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 20:39   #20
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Też słyszałam o czymś takim jak aseksualność, ale nie jest to "orientacja", bo orientacja, jak nazwa wskazuje, jest seksualna, a nieodczuwanie całkiem popędu jest dysfunkcją - popęd jest popędem i leży w naturze człowieka, tak jak potrzeba bezpieczeństwa czy jedzenia i jego manifestacja, tak jak zdolność do rozrodu, jest oznaką zdrowia. Nie orzekajmy tu jednak i zobaczymy co powie seksuolog. Problem może mieć podłoże psychologiczne w jakiś nieprzepracowanych relacjach z dzieciństwa albo surowym wychowaniu i jakoś zaszczepioną awersją do seksualności i być jak najbardziej wyleczalnym - dobrze, że napisałaś, że nie byłaś ofiarą gwałtu czy molestowania - wydaje mi się, ze to ważna informacja. Na pewno wszystko będzie dobrze
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:01   #21
Aegnor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 44
Dot.: Pytania do seksuologa

Z aseksualnością mamy do czynienia, jeżeli brak pożądania nie sprawia cierpienia. Jesli jest cierpienie- jest dysfunkcja seksualna
Aegnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:33   #22
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Aseksualność jest dysfunkcją niezależnie od tego czy komuś przeszkadza czy nie. To cytat ze wspomnianego seksuologa, z którym współpracuję "Definicja zdrowia wg Światowej Organizacji Zdrowia obejmuje m. in. zdrowie reprodukcyjne, które oznacza, <że ludzie są w stanie prowadzić satysfakcjonujące i bezpieczne życie seksualne, płodzić dzieci oraz w sposób swobodny decydować czy, kiedy i ile ich posiadać>" - wg. tego aseksualność jest dysfunkcją a nie preferencją, choć może komuś w życiu zupełnie nie przeszkadzać.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 10:36   #23
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Cytat:
Napisane przez baunschocolate Pokaż wiadomość
Mam 26 lat jestem kobietą jakby ktoś nie wywnioskował i mam duuuży problem dot. sexu. brak pożądania, tzw chcicy itp. i raczej nigdy nie miałam. (...)
Dostałam już odpowiedź od seksuologa na Twoje pytanie:
"Udzielenie konkretnej odpowiedzi jest niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe. Brak potrzeb seksualnych lub ich zmniejszenie może wynikać z wielu różnorodnych przyczyn. Jedną z nich, o podstawowym znaczeniu, jest właśnie gospodarka hormonalna; pierwszy krok diagnostyczny w tym wypadku to zlecenie badań krwi na oznaczenie poziomu hormonów. Inne przyczyny - to wpływ przyjmowanych substancji - zarówno leków, jak też substancji psychoaktywnych. Kolejne – to ewentualne urazy w obrębie narządów płciowych; skutki przebytych operacji; współistniejące choroby, zwłaszcza neurologiczne, a nawet problemy ze strony kręgosłupa (dyskopatia). Kolejną grupę przyczyn stanowią ewentualne współistniejące problemy psychiczne, a zwłaszcza epizody depresyjne, mogące objawiać się właśnie brakiem libido. Ostatnią grupę stanowią przyczyny psychiczne, takie jak przebyty uraz psychiczny na tle seksualnym, bardzo restrykcyjne wychowanie, czy też niewłaściwy obraz siebie i swojej seksualności. Wskazać należy również, że – aby odczuwać zadowolenie z seksualności – kobieta musi się „rozbudzić”, musi poczuć się bezpiecznie ze swoim mężczyzną, musi wejść w życie seksualne – a na to potrzebuje trochę czasu. Oczywiście są też kobiety, które od razu odczuwają satysfakcję seksualną ze związku – one poznały swoją seksualność wcześniej, na drodze masturbacji. Ponadto istnieje niewielka grupa osób, szacowana na około 1% społeczeństwa – która pomimo prawidłowego zdrowia somatycznego i braku przyczyn psychicznych, które by uzasadniały brak libido - w ogóle nie odczuwa potrzeb seksualnych lub których potrzeby seksualne są znacznie zmniejszone. Osoby te mają niski poziom potrzeb seksualnych „od zawsze”, a nie od jakiegoś konkretnego wydarzenia i poziom ten się raczej nie zmienia w ciągu życia. Aby móc więc odpowiedzieć definitywnie, która z wymienionych przyczyn jest konkretnie odpowiedzialna za brak libido i co zrobić, aby uzyskać zmianę (a także, czy zmiana jest w ogóle możliwa) - należałoby przeprowadzić diagnozę we wszystkich wskazanych obszarach."

Reszta z Was dostanie odpowiedzi taką drogą, jaką podesłała pytania - PW
Zachecam do podsyłania kolejnych gdyż kontaktem nadal dysponuję. Pozdrawiam.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 13:08   #24
barbarak76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Pytania do seksuologa

Nie widzę nic złego w zakładaniu takich wątków. Jeśli ktoś ma ochotę, to zawsze może opisać problem i wysłać w prywatnej wiadomości. Ja tak zrobiłam i czekam na odpowiedź
barbarak76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 18:10   #25
margarita888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania do seksuologa

Ja również czekam na odpowiedź od yasmine Uważam, że to świetny pomysł i wspaniała możliwość, żeby usłyszeć od odpowiedniej osoby gdzie powinnyśmy się skierować, żeby rozwiązać nasz problem, to takie nakierowanie kiedy nie wiadomo już co ze sobą zrobić, gdzie się zgłosić. To pewnie ma większy sens niż pytanie się dziewczyn na forum, które na dany temat mogą nie mieć pojęcia, a radzić jako pierwsze (oczywiście w dobrej wierze). Dużo z nas jednak nie jest w 100% usatysfakcjonowanych swoim życiem seksualnym i chciałaby to jakoś naprawić, a każda z nas wie ile kosztuje wizyta u seksuologa...
margarita888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 23:32   #26
barbarak76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Pytania do seksuologa

Ja niestety nie dostałam satysfakcjonującej odpowiedzi, ale i tak dziękuję. Być może niedokładnie opisałam swój problem. Dochodzę do wniosku, że nic nie zastąpi normalnej wizyty u lekarza czy seksuologa. Pozdrawiam.
barbarak76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 10:37   #27
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

No to jest pewne - na pewno lepiej porozmawiać na żywo i z obojgiem partnerów, ale samo wybranie się nie jest zawsze takie proste... Przykro mi, że nie jesteś zadowolona z odpowiedzi, może doformuuj pytanie i wyślemy raz jeszcze - postaraj się na samym końcu zadać konkretne pytania, to może unikniemy dyskursu obok i tym razem trafimy w sedno. Ten gość ma rozległą wiedzę, ale czasami faktycznie rozpisuje się zbyt szeroko i akademicko. Co nie zmienia faktu, że po trafi udzielić kompetentnej odpowiedzi chyba na każde pytanie. Taka odpowiedź na pewno jest dobrym nakierowaniem jeśli nie wiemy co począć ze swoim problemem.
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 12:02   #28
margarita888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 9
Dot.: Pytania do seksuologa

Odpowiedź dla mnie była bardzo satysfakcjonująca, zaczynam dostrzegać przyczynę moich problemów, więc postaram się je rozwiązać idąc za radami, które przesłała mi yasmine87
margarita888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 11:13   #29
yasmine87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 105
GG do yasmine87
Dot.: Pytania do seksuologa

Moja współpraca z seksuologiem cały czas trwa, więc nie krępujcie się przesyłać pytań na prv pytania podsyłam seksuologowi na początku każdego tygodnia, po kilku dniach można liczyć na odpowiedź. Pozdrawiam!
__________________
You can live here, but you can't live here...
yasmine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.