Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 21:12   #1
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53

Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady


Witam, dwa lata temu zmarła mi mama. Jestem jedynaczką, z ojcem nie mam kontaktu. Aby było mi lżej finansowo postanowiłam wynająć pokój w swoim mieszkaniu. Moja współlokatorka sprowadza bardzo często swojego chłopaka co mi oczywiście nie przeszkadza ale on siedzi bardzo długo, czasami dopiero o 23-24 wychodzi. Bardzo nie to drażni. Czy mogę zażądać aby jednak pilnowali godziny nocnej? Czy raczej nie powinnam im zwracać uwagi?? Proszę doradźcie mi bo nie mam się kogo poradzić
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 21:42   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Witam, dwa lata temu zmarła mi mama. Jestem jedynaczką, z ojcem nie mam kontaktu. Aby było mi lżej finansowo postanowiłam wynająć pokój w swoim mieszkaniu. Moja współlokatorka sprowadza bardzo często swojego chłopaka co mi oczywiście nie przeszkadza ale on siedzi bardzo długo, czasami dopiero o 23-24 wychodzi. Bardzo nie to drażni. Czy mogę zażądać aby jednak pilnowali godziny nocnej? Czy raczej nie powinnam im zwracać uwagi?? Proszę doradźcie mi bo nie mam się kogo poradzić
Oczywiście że możesz zażądać
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 21:54   #3
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Witam, dwa lata temu zmarła mi mama. Jestem jedynaczką, z ojcem nie mam kontaktu. Aby było mi lżej finansowo postanowiłam wynająć pokój w swoim mieszkaniu. Moja współlokatorka sprowadza bardzo często swojego chłopaka co mi oczywiście nie przeszkadza ale on siedzi bardzo długo, czasami dopiero o 23-24 wychodzi. Bardzo nie to drażni. Czy mogę zażądać aby jednak pilnowali godziny nocnej? Czy raczej nie powinnam im zwracać uwagi?? Proszę doradźcie mi bo nie mam się kogo poradzić
Oczywiście że tak
Jeśli lokatorce nie będzie to odpowiadało najwyżej znajdzie inny pokój.
Na przyszłość jednak radzę abyś przed wynajęciem jasno przedstawiła swoje zasady, co akceptujesz a czego nie wtedy nie będziesz miała dylematu czy zwrócić komuś uwagę.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 17:53   #4
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

Dzięki dziewczyny. Porozmawiam z nią o tym.
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 11:55   #5
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

myślę, że trzeba było od samego początku ustalić takie zasady, że np. gości przyjmować może do 22 chociaż ja mieszkałam kiedyś z dziewczyną (właścicielką) która mi nakazała by chłopak wychodził ode mnie max o 22 a sama sprowadzała gości i swojego szemranego chłopaka późnym wieczorem i robili sobie imprezki do 4 rano w środku tygodnia oczywiście szybko się stamtąd wyprowadziłam ale chodzi mi tylko o to, że wiadomo, że to Twoje mieszkanie i Ty możesz pozwolić sobie na wiecej niż lokatorka ale we wszystkim potrzebna jest równowaga i umiar
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:09   #6
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
myślę, że trzeba było od samego początku ustalić takie zasady, że np. gości przyjmować może do 22 chociaż ja mieszkałam kiedyś z dziewczyną (właścicielką) która mi nakazała by chłopak wychodził ode mnie max o 22 a sama sprowadzała gości i swojego szemranego chłopaka późnym wieczorem i robili sobie imprezki do 4 rano w środku tygodnia oczywiście szybko się stamtąd wyprowadziłam ale chodzi mi tylko o to, że wiadomo, że to Twoje mieszkanie i Ty możesz pozwolić sobie na wiecej niż lokatorka ale we wszystkim potrzebna jest równowaga i umiar
wiem, że to jest moje mieszkanie i teoretycznie mogłabym sobie pozwolić na więcej ale nic takiego nie robię. chce aby jej się też dobrze mieszkało więc gości nie sprowadza o 22 ani nikt u mnie nie nocuje
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 06:00   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

A to jest kwestia ze Cie budzą ?

dla mnie to troche dziwne. Jestes mlodą osobą, a oni są zakochani. Przez cale studia miała chlopaka i nie wyobrazam sobie zeby pilnowac sie zeby wychodził o 22.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.




Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2013-05-27 o 14:59
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 14:52   #8
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wynajmuję pokój w swoim mieszkaniu - czy mogę narzucić swoje zasady

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
A to jest kwestia ze Cie budzą ?

dla mnie to troche dziwne. Jestes mlodą osobą, a oni są zakochani. Przez cale studia miała chlopaka i nie wyobrazam sobie zeby pilnowac sie zeby wychodził o 22.
myślę, że tu chodzi bardziej o kwestię swobodnego czucia się we własnym domu. autorka idąc się kąpać, czy chodząc wieczorem po mieszkaniu nie koniecznie może chce się natknąć na obcego chłopa.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.