Okulary - ceny szkieł, tani optyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-03, 19:55   #1
Szantii
Raczkowanie
 
Avatar Szantii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 35

Okulary - ceny szkieł, tani optyk


Witam wszystkich. Jak w tytule wątku, przychodzę z dosyć ogólnym pytaniem.

Zaznaczam, że od dziecka noszę okulary korekcyjne, ale ostatni raz zmieniałam je jakieś 7 lat temu, z czego od 4 lat praktycznie ich nie używam, bo przerzuciłam się na soczewki. Teraz postanowiłam wrócić do okularów i tu pojawia się moje pytanie - ile mogą kosztować szkła? Wiem, że ciężko to określić tak w ciemno, ale nawet przybliżona kwota bardzo mi pomoże, bo nie wiem zupełnie czego się spodziewać, a nie chce zostać niemile zaskoczona u optyka. Mam wadę -1,75 w jednym oku i -2 w drugim, do tego astygmatyzm, czy ktoś jest w stanie przewidzieć, ile mogą w takim wypadku kosztować szkła?
Przy okazji chętnie dowiem się, gdzie znajdę taniego i solidnego optyka. Najlepiej w województwie śląskim.
Szantii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 20:16   #2
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

szkła chyba zależą od oprawek. jeśli oprawki są pełne to szkła są tańsze - ja płaciłam chyba 100zł szkła + cena oprawek. a jak oprawki maja takie żyłki na dole/na górze to i wtedy szkła droższe, chyba 180zł.
ale ostatnie okulary robiłam ze 3 lata temu i w mojej mieścinie rodzinnej, więc ceny mogą być obecnie inne
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 20:46   #3
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

radze poszukać małych optyków- ja u siebie w mieście znalazłam mały sklepik gdzie powiedzieli mi 200 zł za oprawki i szkła utwardzane. oprawki już z tych nowszych modeli, i wiele ich mają do wyboru. czasem jest dobrze pochodzić i popytać.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 21:04   #4
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Ostatnio wymieniałam szkła u siebie wada -0.25 i -1 ale bez astygmatyzmu, zapłaciłam chyba 55zł, oprawki mam pełne, a szkła zdaje się że utwardzane, przynajmniej tak mi powiedziały panie w salonie. No i bez anty-refleksów bo to już pewnie koło 130zł by było.
W vision express je wymieniłam, zobaczymy czy faktycznie się nie porysują, no ale jakąś tam zniżkę 80% na kolejne dostałam w razie gdyby się w ciągu roku jednak porysowały.
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 22:38   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

ostatnio w małym salonie oprawki i szkła 90 zł - plus antyrefleks, 150 zł za całość.
w fielmannie płaciłam bez antyrefleksu 160 zł. też astygmatyzm mam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 23:39   #6
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Wczoraj odbierałam okulary, oprawki 160 plus szkła ok stówki ale bez astygmatyzmu.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 01:55   #7
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Ja płaciłam za swoje oprawki ok 200 zł i za szkła ok. 240 zł przy wadzie ok. -4 plus astygmatyzm po 0,25 i 0,75, z anty refleksem.
Okulary wymieniałam ostatnio dwa lata temu, a wcześniej pięć lat temu i ceny były podobne. Nie wiem jak ceny teraźniejsze.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 07:38   #8
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Radzę poszukać w małych optykach. Ja za swoje oprawki zapłaciłam 60 zł, a za szkła 100 zł.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:28   #9
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Isena Pokaż wiadomość
W vision express je wymieniłam, zobaczymy czy faktycznie się nie porysują, no ale jakąś tam zniżkę 80% na kolejne dostałam w razie gdyby się w ciągu roku jednak porysowały.
mama przez kilka lat robiła okulary w vision, uważała że jak dobry salon to i dobre będą okulary. płaciła zazwyczaj około 400 zł za komplet i zawsze brała szkła utwardzane. zawsze dbała o okulary. nigdy szkłami do dołu, wycieranie odpowiednimi ściereczkami zakupionymi w vision dbanie na potęgę. i zawsze po kilku miesiącach porysowane jak nic. oczywiście tłumaczenie pracowników w vision - zła pielęgnacja. w zeszłym roku powiedziała dość. i zrobiła sobie w innym sklepie. nic się nie dzieje i wszystko w porządku. dodam że mama okulary robiła sobie co rok nowe.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:33   #10
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
mama przez kilka lat robiła okulary w vision, uważała że jak dobry salon to i dobre będą okulary. płaciła zazwyczaj około 400 zł za komplet i zawsze brała szkła utwardzane. zawsze dbała o okulary. nigdy szkłami do dołu, wycieranie odpowiednimi ściereczkami zakupionymi w vision dbanie na potęgę. i zawsze po kilku miesiącach porysowane jak nic.
W takim razie będę się im bacznie przyglądać Tanie były to bym się nie zdziwiła.


A co do kupowania oprawek w vision express to ja nie polecam, sama zamówiłam w internecie i wyszły 100zł taniej niż jak bym ten sam model w VE kupowała.

Edytowane przez 201611210932
Czas edycji: 2014-06-04 o 09:34
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:48   #11
Szantii
Raczkowanie
 
Avatar Szantii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 35
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Właśnie myślałam o vision expressie ale opinie są tak podzielone, że już sama nie wiem, czy warto. Kupuje tam soczewki i nie narzekam, ale okulary to juz przecież zupełnie inna sprawa.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Miałam nadzieję zmieścić się w 300 zł i trochę mnie podniosłyście na duchu.
Szantii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 09:50   #12
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

możesz też zajrzeć do optyka w dużym tesco, takiego "na hali", ja tam robiłam przeciwsłoneczne korekcyjne, moi rodzice normalne korekcyjne i są ok.
cennik masz na stronie, różne promocje się trafiają.
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 17:27   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

ja robię zazwyczaj w VE, też mam astygmatyzm, w tym jedno szkło mam zawsze ścieniane. wszystkie możliwe powłoki, antyrefleks, plastikowe szkła - wychodzi około 300zł.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 19:27   #14
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja robię zazwyczaj w VE, też mam astygmatyzm, w tym jedno szkło mam zawsze ścieniane. wszystkie możliwe powłoki, antyrefleks, plastikowe szkła - wychodzi około 300zł.
z oprawkami?
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 20:07   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

nie, oprawki dodatkowo
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 21:26   #16
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Ja kupowałam 3 lata temu i placiłam 340 zł za oprawki ze szkłami
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 08:32   #17
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

ja płaciłam 600 zl za okulary: cylinder, oś, dosyć spora wada (4 w kazdym oku plus cylinder), oprawki niepełne (a raczej nie mam oprawek tylko łączenia między szkłami, ale moja mama ma astygmatyzm i niewielką wadę i płaciła jakieś 200 zl w tym samym salonie (proste oprawki). każdy salon ma droższe i tańsze opcje
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 09:22   #18
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Szczerze mówiąc, jestem w szoku, że większość z Was tak niewiele płaci za okulary. Ja swoje kupowałam niespełna dwa lata temu, w całkiem niedużym mieście (żadna tam Warszawa czy Poznań) i za całość zapłaciłam 370zł, a mam niewielką wadę (-0,5 obuocznie), bez astygmatyzmu, a i oprawki nie należały do najdroższych (choć Ray Bany za 500zł były świetne ). Schodziłam mnóstwo salonów w mojej rodzinnej mieścinie i mieście studenckim, ponieważ mam małą głowę i w większości z nich pasowały na mnie jedynie okulary z działu dziecięcego Ceny kształtowały się podobnie-za proste soczewki okularowe z antyrefleksem i oprawki trzeba zapłacić łącznie około 300-500zł.
Moja mama, która ma cylindry i różną wadę w każdym oku przy oprawkach za +/- 200zł za całość płaci od lat około 800-900zł
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 09:32   #19
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez loloo
szkła chyba zależą od oprawek. jeśli oprawki są pełne to szkła są tańsze - ja płaciłam chyba 100zł szkła + cena oprawek. a jak oprawki maja takie żyłki na dole/na górze to i wtedy szkła droższe, chyba 180zł.
Moje poprzednie oprawki były na żyłce i nie miało to wpływu na cenę szkieł. Z tego co wiem tak jest u większości optyków


Parę miesięcy temu płaciłam 130 zł za szkła (podwójny antyrefleks, podwójne utwardzenie, powłoka hybrydowa), szkła z pojedynczym antyrefleksem kosztowały 100 zł. Warto sprawdzić ceny w różnych salonach, mój chłopak ostatnio za szkła z antyrefleksem zapłacił 150 zł.

Jeśli chodzi o oprawki to warto szukać promocji, wyprzedaży - moje były przecenione z 399 zł na 179 zł.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-05, 10:09   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

No ja mama cylindryczne szkla z roznicami w kazdym oku sporymi i antyrefleks ale juz nie mam cos tam utwardzanych ani plastikowych szkiel
No warto szukac oprawek bo ja kupilam w fielmannie za 39 zl
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 13:08   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Karolajna1_9_8_9 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, jestem w szoku, że większość z Was tak niewiele płaci za okulary. Ja swoje kupowałam niespełna dwa lata temu, w całkiem niedużym mieście (żadna tam Warszawa czy Poznań) i za całość zapłaciłam 370zł, a mam niewielką wadę (-0,5 obuocznie), bez astygmatyzmu, a i oprawki nie należały do najdroższych (choć Ray Bany za 500zł były świetne ). Schodziłam mnóstwo salonów w mojej rodzinnej mieścinie i mieście studenckim, ponieważ mam małą głowę i w większości z nich pasowały na mnie jedynie okulary z działu dziecięcego Ceny kształtowały się podobnie-za proste soczewki okularowe z antyrefleksem i oprawki trzeba zapłacić łącznie około 300-500zł.
Moja mama, która ma cylindry i różną wadę w każdym oku przy oprawkach za +/- 200zł za całość płaci od lat około 800-900zł
duże ma znaczenie nie to, że różne wady są na oba oka (sama tak mam), ale to czy szkła są plastikowe, pocieniane etc. mam tak dużą różnicę między szkłami, że chcę, żeby jak najmniej grubości szkieł mi się odznaczały. jak ktoś ma dodatkowo sporą wadę to weźmie szkła plastikowe, żeby nie dźwigać ciężarów na nosie. ale nie powiem, sama jestem zaskoczona cenami
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 13:10   #22
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Szantii Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Jak w tytule wątku, przychodzę z dosyć ogólnym pytaniem.

Zaznaczam, że od dziecka noszę okulary korekcyjne, ale ostatni raz zmieniałam je jakieś 7 lat temu, z czego od 4 lat praktycznie ich nie używam, bo przerzuciłam się na soczewki. Teraz postanowiłam wrócić do okularów i tu pojawia się moje pytanie - ile mogą kosztować szkła? Wiem, że ciężko to określić tak w ciemno, ale nawet przybliżona kwota bardzo mi pomoże, bo nie wiem zupełnie czego się spodziewać, a nie chce zostać niemile zaskoczona u optyka. Mam wadę -1,75 w jednym oku i -2 w drugim, do tego astygmatyzm, czy ktoś jest w stanie przewidzieć, ile mogą w takim wypadku kosztować szkła?
Przy okazji chętnie dowiem się, gdzie znajdę taniego i solidnego optyka. Najlepiej w województwie śląskim.
też mam minusy (-3) i zimą zamówiłam w internetowym sklepie optycznym okulary RB. Z przesyłką zapłaciłam coś około 700 zł ale za to szybki mają kilka powłok; utwardzoną, antyrefleksyjną, hydrofobowe i oleofobowe + oprawki (w moim filmiku na yt je widać). Polecam zamówić przez internet bo w sklepie zapłaciłabym około 1000.
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 14:30   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Katrinnnn Pokaż wiadomość
też mam minusy (-3) i zimą zamówiłam w internetowym sklepie optycznym okulary RB. Z przesyłką zapłaciłam coś około 700 zł ale za to szybki mają kilka powłok; utwardzoną, antyrefleksyjną, hydrofobowe i oleofobowe + oprawki (w moim filmiku na yt je widać). Polecam zamówić przez internet bo w sklepie zapłaciłabym około 1000.
takie różnice w cenie to raczej przy drogich markach oprawek
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 21:33   #24
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
takie różnice w cenie to raczej przy drogich markach oprawek
Ray Ban, drogie ale wybrałam klasyczny model na co dzień. Inwestycja na długie lata.
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 03:23   #25
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Karolajna1_9_8_9 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, jestem w szoku, że większość z Was tak niewiele płaci za okulary. Ja swoje kupowałam niespełna dwa lata temu, w całkiem niedużym mieście (żadna tam Warszawa czy Poznań) i za całość zapłaciłam 370zł, a mam niewielką wadę (-0,5 obuocznie), bez astygmatyzmu, a i oprawki nie należały do najdroższych
Dokładnie. tez byłam mega zdziwiona cenami, bo na ulicy tyle się widuje lasek w Ray Banach i innych modnych, drogich oprawkach. Ja osobiście nie dałabym 700 zł za oprawki, bo są modne - za ceną nie zawsze idzie jakość, a jakbym chciała na lata okulary, to bym kupiła solidne, metalowe, a nie plastikowe - w tym przypadku wiem za co płacę. Zawsze wybieram oprawki z grubymi bokami i pełne (z oprawką na dole i na górze), żeby w razie upadku jeszcze coś z nich zostało. Poza tym kupuję co ok. 4 - 5 lat, a takie Ray Bany mogą za 3 lata nie być modne...
Vision Express nie polecam, szkła szybko się rysują, oprawki są słabo wytrzymałe - koleżance po 3 latach zauszniki zrobiły się zbyt giętkie, prawie jak jakiś gumowy przedmiot.

Edytowane przez Azmika88
Czas edycji: 2014-06-11 o 03:24
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 16:46   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez Katrinnnn Pokaż wiadomość
Ray Ban, drogie ale wybrałam klasyczny model na co dzień. Inwestycja na długie lata.
jeśli mialabym oceniać po okularach przeciwsłonecznych to cóż - nie powiedziałabym
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 19:08   #27
Blablubli
Rozeznanie
 
Avatar Blablubli
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 578
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
mama przez kilka lat robiła okulary w vision, uważała że jak dobry salon to i dobre będą okulary. płaciła zazwyczaj około 400 zł za komplet i zawsze brała szkła utwardzane. zawsze dbała o okulary. nigdy szkłami do dołu, wycieranie odpowiednimi ściereczkami zakupionymi w vision dbanie na potęgę. i zawsze po kilku miesiącach porysowane jak nic. oczywiście tłumaczenie pracowników w vision - zła pielęgnacja. w zeszłym roku powiedziała dość. i zrobiła sobie w innym sklepie. nic się nie dzieje i wszystko w porządku. dodam że mama okulary robiła sobie co rok nowe.
W zeszłym roku płaciłam za swoje okulary w VE też około 400 zł. Wada -3,75D z rożnymi cylindrami. Mam szkła utwardzane z antyrefleksem, bez pocieniania i innych cudów. Okularów używam non stop, myję tylko mydłem z wodą, wycieram tym, co mam pod ręką (bluzka, chusteczki, ręcznik, pościel itp, bez szorujących powierzchni), kładę wszędzie bez futerału, byle nie szkłami do dołu. Rzadko się zdarzyło, ale czasem mi spadły na podłogę i nie mają ani jednej ryski. Poprzednie okulary też kupowałam w VE, szkła te same, przetrwały kilka lat i specjalnie po nie poleciałam - też nie mają żadnej ryski. Więc dziwię się, że Twojej mamie tak się niszczą, chyba, że szkła się różnią w różnych miejscach.
Cenowo lepiej wychodził Fielmann, o jakieś 80 złotych taniej, ale obecne okulary kupiłam dlatego w VE, bo nigdzie indziej nie mogłam znaleźć dla siebie odpowiednich oprawek. W małych salonach u mnie nie ma korzystych cen niestety
Blablubli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 00:19   #28
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

W VE jest mega drogo i te śmieszne promocje, że niby coś tam gratis. Tak, ale tylko oprawki np., a za szkła trzeba mnóstwo zapłacić. Wybór oprawek jest kiepski według mnie, nic nie można znaleźć. Ceny są też mega wywindowane. Dużo jest plastików.
Badanie wzroku robiłam w VE, ale ich ceny są tak wysokie, że już bardziej opłacało mi się zapłacić za badanie te 79 zł (teraz już chyba 99) a okulary zrobić gdzie indziej, niż u nich i mieć badanie gratis.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 08:50   #29
rossa1
Przyczajenie
 
Avatar rossa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Ja przez długi czas też nosiłam okulary, ale kilka miesięcy temu przerzuciłam się na soczewki kontaktowe. Wygodnie, ładniej (jakoś chyba żadne okulary nie pasują mi do twarzy) i bezpiecznie (uprawiam dużo sportów, więc trzeba uważać na oczy). Same soczewki od pewnego czasu zamawiam w supplite. Fajna sprawa, bo co miesiąc przynoszą mi je do domu razem z kosmetykami.
rossa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 15:14   #30
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Okulary - ceny szkieł, tani optyk

Ja powiem ile kosztowały moje: szkła pocieniane [1,67], asferyczne, antyrefleks, astygmatyzm - ok 600zł. Za oprawki dałam 180 - jak dla mnie nie ma sensu inwestować w coś mega drogiego, chyba, że tylko i wyłącznie ma się taką zachciankę, żeby nosić markowe. Mój sposób traktowania okularów jest wręcz ekstremalny - od leżenia w nich, po zrzucanie na twarde powierzchnie i niszczenie np. odłamkami gruzu. I zarówno te nowe, jak i poprzednie [kosztowały ok 100zł], nie doznały żadnego wyraźnego uszczerbku, nawet nie powyginały się znacząco przy tych wszystkich akrobacjach [a poprzednie służyły mi z 7 lat]. Nie wiem więc, co więcej mogłyby mi zaproponować markowe oprawki.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-08 01:55:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.