Usunięcie zaskórników??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-07, 18:05   #1
klau154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17

Usunięcie zaskórników???


Cześć mam straszny problem z zaskórnikami (wągrami) na twarzy, infekcja dotyczy już chyba każdej możliwej otwartej pory. Chciałabym zapisać się na laserowe oczyszczenie skóry ale zastanawim się kto taki zabieg przeprowadza. Szukając w internecie wyskakują mi salony kosmetyczne, a zastanawiam się czy taki zabieg nie powinien być przeprowadzany przez lekarza np. dermatologa? I czy to jest jakaś różnica czy zapisze się do lekarza czy kosmetyczki ? Jest to dla mnie ważne gdyż zabiegi w salonach kosmetycznych nie pomagają, ładna i gładka cera utrzymuje się ok 4-5 dni a później wszystko wraca jak bumerang. A nie mogę tego zapudrować ponieważ mam uczulenie na pudry i inne sztuczne kosmetyki do stosowane na cerę, więc chciałabym się tego pozbyć jak najskuteczniej i cena też nie gra roli. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże.
klau154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 22:38   #2
EmiliaMM
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Zabieg nic Ci nie da, zaskórniki wrócą z powrotem. Wiem co mówię, bo walczę z zaskórnikami na całej twarzy już prawie 15 lat ... niestety.
Najlepsze efekty mam po regularnych kwasach i wtedy gdy piję dużo wody (u mnie to działa). Wyeliminowałam też gluten i nabiał z diety (spowodowało to mniejszą ilość krostek zapalnych), bardzo też dbam o cerę (demakijaż, nawilżanie, maseczki itp)
EmiliaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 16:15   #3
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Wiem, że pytasz o zabiegi, ale z domowych sposobów polecany jest jeszcze olejek pichtowy, kilka blogerek o nim pisało, podobno działa, możesz chyba spróbować
who cares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 22:37   #4
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Maseczka z glinką i maseczka peel-off, w sumie nawet 4x dziennie. I to codziennie. Jedyna metoda, która w miarę upiększa twarz, Nic z droższych zabiegów nie dało rady na dłużej. Wiec podsumowując większy wydatek jednorazowy , który i tak na dlugo nie pomoże to lepiej zmarnować kazdego dnia trochę czasu i 3-4 zł na maseczki. Ale trzeba to robić regularnie.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:02   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Cytat:
Napisane przez EmiliaMM Pokaż wiadomość
Zabieg nic Ci nie da, zaskórniki wrócą z powrotem. Wiem co mówię, bo walczę z zaskórnikami na całej twarzy już prawie 15 lat ... niestety.
Najlepsze efekty mam po regularnych kwasach i wtedy gdy piję dużo wody (u mnie to działa). Wyeliminowałam też gluten i nabiał z diety (spowodowało to mniejszą ilość krostek zapalnych), bardzo też dbam o cerę (demakijaż, nawilżanie, maseczki itp)
Zabieg da efekty, ale nie na stałe- to chyba oczywiste.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Cześć mam straszny problem z zaskórnikami (wągrami) na twarzy, infekcja dotyczy już chyba każdej możliwej otwartej pory. Chciałabym zapisać się na laserowe oczyszczenie skóry ale zastanawim się kto taki zabieg przeprowadza. Szukając w internecie wyskakują mi salony kosmetyczne, a zastanawiam się czy taki zabieg nie powinien być przeprowadzany przez lekarza np. dermatologa? I czy to jest jakaś różnica czy zapisze się do lekarza czy kosmetyczki ? Jest to dla mnie ważne gdyż zabiegi w salonach kosmetycznych nie pomagają, ładna i gładka cera utrzymuje się ok 4-5 dni a później wszystko wraca jak bumerang. A nie mogę tego zapudrować ponieważ mam uczulenie na pudry i inne sztuczne kosmetyki do stosowane na cerę, więc chciałabym się tego pozbyć jak najskuteczniej i cena też nie gra roli. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże.
Cera z zaskórnikami potrzebuje codziennego stosowania kremów z kwasami i nawilżania lekkim kremem. Do tego uzupełniająco można stosować zabiegi. Dermatolog moze wypisać na receptę maści przeciw zaskórnikom, ale ich skuteczność jest określana różnie.
Nie ma znaczenia czy lekarz czy nie- liczy się doświadczenie i uprawnienia.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 14:17   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Maseczka z glinką i maseczka peel-off, w sumie nawet 4x dziennie. I to codziennie. Jedyna metoda, która w miarę upiększa twarz, Nic z droższych zabiegów nie dało rady na dłużej. Wiec podsumowując większy wydatek jednorazowy , który i tak na dlugo nie pomoże to lepiej zmarnować kazdego dnia trochę czasu i 3-4 zł na maseczki. Ale trzeba to robić regularnie.


To także prosta droga do przesuszenia sobie twarzy na wiór, bo wiąże się z częstym likwidowaniem warstwy lipidowej, która skórze jest potrzebna.

Niestety zaskórników na stałe nie da się zlikwidować, zwłaszcza tych w centralnych partiach twarzy, one zostają w zasadzie na zawsze, starsze osoby także je mają.
U mnie kwasy także nie działają za zaskórniki otwarte, tylko raz na jakiś czas wyciskanie, nic innego. Wiem, że uważa się to za przestarzałą metodę, ale żadna z obecnie lansowanych na moje nie działa.
Z zabiegów najchętniej zrobiłabym sobie jakiś laser, ale poczekam z tym do czterdziestki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 08:49   #7
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Usunięcie zaskórników???

U mnie sprawdzają się plasterki na nos, które się nakleja i po 10-15min delikatnie odrywa. Potem maseczka z glinką
Ważne jest tylko żeby nie przesadzać z częstotliwością - plasterek stosować można max raz w tygodniu ale ja stosuję dużo, dużo rzadziej. Maskę można sobie robić 2-3 razy w tygodniu - ja kupuje glinkę w proszku i sama robię maseczkę
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 15:50   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To także prosta droga do przesuszenia sobie twarzy na wiór, bo wiąże się z częstym likwidowaniem warstwy lipidowej, która skórze jest potrzebna.

Niestety zaskórników na stałe nie da się zlikwidować, zwłaszcza tych w centralnych partiach twarzy, one zostają w zasadzie na zawsze, starsze osoby także je mają.
U mnie kwasy także nie działają za zaskórniki otwarte, tylko raz na jakiś czas wyciskanie, nic innego. Wiem, że uważa się to za przestarzałą metodę, ale żadna z obecnie lansowanych na moje nie działa.
Z zabiegów najchętniej zrobiłabym sobie jakiś laser, ale poczekam z tym do czterdziestki.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 16:51   #9
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Cytat:
Napisane przez klau154 Pokaż wiadomość
Cześć mam straszny problem z zaskórnikami (wągrami) na twarzy, infekcja dotyczy już chyba każdej możliwej otwartej pory. Chciałabym zapisać się na laserowe oczyszczenie skóry ale zastanawim się kto taki zabieg przeprowadza. Szukając w internecie wyskakują mi salony kosmetyczne, a zastanawiam się czy taki zabieg nie powinien być przeprowadzany przez lekarza np. dermatologa? I czy to jest jakaś różnica czy zapisze się do lekarza czy kosmetyczki ? Jest to dla mnie ważne gdyż zabiegi w salonach kosmetycznych nie pomagają, ładna i gładka cera utrzymuje się ok 4-5 dni a później wszystko wraca jak bumerang. A nie mogę tego zapudrować ponieważ mam uczulenie na pudry i inne sztuczne kosmetyki do stosowane na cerę, więc chciałabym się tego pozbyć jak najskuteczniej i cena też nie gra roli. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże.
Nie wiem jaka kosmetyczka robiła Ci zabiegi, ale to fakt że w salonach zabiegi są na krótko.
Mi wyleczyła trądzik i zaskórniki pani, która nie jest kosmetyczką i jakoś poskutkowało, a miałam cerę fatalną. Z laserem to też bym nie szalała na Twoim miejscu bo miałam takie zabiegi i nie pomogły. Miałam serię 10 zabiegów plus 2 dodatkowe. To też było krótkotrwałe bo po zabiegach wszystko wróciło.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 20:58   #10
crazygirl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Usunięcie zaskórników???

albo chodzisz i jakiejs kiepskiej kosmetyczki albo masz chyba jakas chorobe skóry. Ja mam mieszana cere ale taki zabieg wystarcza mi na jakies pół roku a nawet więcej. Z takim czymś to naprawno trzeba pojsc do dobrego dermatologa.
crazygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 12:02   #11
KrystynaJ68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Myślę, że i tak skończy się na antybiotykoterapii, czyli polecam wizytę u dermatologa. Ja polecam dr Agnieszkę Staniewską w Warszawie, doskonały lekarz.
Krystyna
KrystynaJ68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 11:17   #12
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Usunięcie zaskórników???

E tam, antybiotyki to tylko pomogą na miesiąc góra 2. Tutaj trzeba odpowiedniej terapii po prostu ale nie antybiotykiem i lekami.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 17:45   #13
KrystynaJ68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Marito, podstawą leczenia sa jednak antybiotyki, azytromycynę lub izotretynoine stosuje się 12 tygodni, pomogą też retynoidy, ale wszystko co skuteczne jest na receptę więc i tak nie obejdzie się bez dermatologa.
KrystynaJ68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 19:54   #14
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Usunięcie zaskórników???

Cytat:
Napisane przez KrystynaJ68 Pokaż wiadomość
Marito, podstawą leczenia sa jednak antybiotyki, azytromycynę lub izotretynoine stosuje się 12 tygodni, pomogą też retynoidy, ale wszystko co skuteczne jest na receptę więc i tak nie obejdzie się bez dermatologa.
Niestety, ale nie zgodzę się. Antybiotyki i inne leki o których piszesz tylko niszczą organizm i nie ma potrzeby się nimi faszerować. Wiem co mówię bo to wszystko przeszłam i nic nie dało. Wręcz odwrotnie. Miałam poważne kłopoty z żołądkiem dzięki tym lekom właśnie.
Dodatkowo dermatolodzy rozkładali ręce (a było ich bardzo wielu). Pomogła mi osoba, która dermatologiem nie jest. Trwało to 3 miesiące i jak ręką odjął
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-07 20:54:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.