Rasowy=Rodowodowy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-18, 17:26   #151
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez cuciola Pokaż wiadomość
przede wszytkim zdrowie! choc tu tez nie ma 100% gwarancji bo dysplazja moze dotknac tez psa po zdrowych rodzicach
Niestety... Mój pies choruje na dysplazję stawów łokciowych... Jednak kupując psa po przebadanych rodziacach zmniejszamy ryzyko do minimum.
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 14:42   #152
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A ja, niestety, nabyłam psa "RbR". Teraz sie tego wstydzę, ale dopiero po fakcie poznałam ogrom problemu z pseudohodowlą (uświadomiiły mi to ostro wizażanki, co nie było przyjemne, ale potrzebne). Jeśli kiedyś będzie w moim życiu następny pies, to tylko z rodowodem.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 16:35   #153
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

teraz możesz tylko kochać psa i ostrzegac innych, żeby nie śpieszyli sie za bardzo z zakupem i uważali na pseudohodowle
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 20:59   #154
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
A ja, niestety, nabyłam psa "RbR". Teraz sie tego wstydzę, ale dopiero po fakcie poznałam ogrom problemu z pseudohodowlą (uświadomiiły mi to ostro wizażanki, co nie było przyjemne, ale potrzebne). Jeśli kiedyś będzie w moim życiu następny pies, to tylko z rodowodem.
Niestety? Czy to znaczy, że wolałabyś, żeby ten piesek w ogóle się w Twoim życiu nie pojawił...? Nie kochasz go, bo jest RbR...? Troszcz się o to, żeby jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem, a nie myśl o tym, jaki będzie następny pies. Mam nadzieję, że źle Cię zrozumiałam, bo jeśli nie ... to aż przykro to czytać.
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 21:06   #155
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Rmiecia chyba chce powiedzieć, że żałuje, że wybrała psa od pseudohodowcy, a nie od hodowcy, z rodowodem. To nie wina psa, kto go 'wyhodował' i nie powód, żeby go nie kochać, ale Rmiecia niestety pozwoliła zarobić komuś, kto nie powinien pieniędzy dostać za swoje poczynania. Jak dla mnie jej intencje są jasne, ale jak ktoś szuka dziury w całym...
bo mi się wydaje, że próbujesz okrężną drogą zasugerować, że ktoś kupuje psa z rodowodem dla szpanu, a bez rodowodu do kochania... chyba, że źle ciebie zrozumiałam
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 10:28   #156
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez ImpossibleIsNothing Pokaż wiadomość
Niestety? Czy to znaczy, że wolałabyś, żeby ten piesek w ogóle się w Twoim życiu nie pojawił...? Nie kochasz go, bo jest RbR...? Troszcz się o to, żeby jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem, a nie myśl o tym, jaki będzie następny pies. Mam nadzieję, że źle Cię zrozumiałam, bo jeśli nie ... to aż przykro to czytać.
Droga Impossible. Czytaj poszę ze zrozumieniem. No comments.
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:42   #157
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Rmiecia chyba chce powiedzieć, że żałuje, że wybrała psa od pseudohodowcy, a nie od hodowcy, z rodowodem. To nie wina psa, kto go 'wyhodował' i nie powód, żeby go nie kochać, ale Rmiecia niestety pozwoliła zarobić komuś, kto nie powinien pieniędzy dostać za swoje poczynania. Jak dla mnie jej intencje są jasne, ale jak ktoś szuka dziury w całym...
bo mi się wydaje, że próbujesz okrężną drogą zasugerować, że ktoś kupuje psa z rodowodem dla szpanu, a bez rodowodu do kochania... chyba, że źle ciebie zrozumiałam
Nie, to akurat nie przyszło mi do głowy Uważam, że każdy pies jest DO KOCHANIA, niezależnie od tego, czy ma rodowód, czy nie, dlatego właśnie mnie to tak ubodło. . . Rmiecia - staram się czytać ze zrozumieniem, jednak, jak sama wiesz, niełatwo jest czasami odgadnąć intencje osoby mówiącej W tym wypadku cieszę się nawet, że źle zrozumiałam.
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 00:20   #158
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez ImpossibleIsNothing Pokaż wiadomość
Nie, to akurat nie przyszło mi do głowy Uważam, że każdy pies jest DO KOCHANIA, niezależnie od tego, czy ma rodowód, czy nie, dlatego właśnie mnie to tak ubodło. . . Rmiecia - staram się czytać ze zrozumieniem, jednak, jak sama wiesz, niełatwo jest czasami odgadnąć intencje osoby mówiącej W tym wypadku cieszę się nawet, że źle zrozumiałam.
dobrze, ze piszesz o milosci.... nie wiem, czy obserwujesz to co dzieje sie w naszych schronach...
TO bezsens kupowac psa z pseudohodowli, ktory tylko wyglada jak rasowy - to nie jest milosc...no chyba, ze snobistyczna... typu- mam... "labradora", "yorka" itp. Mozna pokochac psa ze schronu... z domu tymczasowego... pzeciez tu nie chodzi o wyglad.... prawda?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 05:40   #159
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
dobrze, ze piszesz o milosci.... nie wiem, czy obserwujesz to co dzieje sie w naszych schronach...
TO bezsens kupowac psa z pseudohodowli, ktory tylko wyglada jak rasowy - to nie jest milosc...no chyba, ze snobistyczna... typu- mam... "labradora", "yorka" itp. Mozna pokochac psa ze schronu... z domu tymczasowego... pzeciez tu nie chodzi o wyglad.... prawda?
Myślę, że nie ma co nadinterpretowywać pewnych zjawisk. To że ktoś weźmie psa "R bez R" to nie oznacza, że będzie go kochał snobistyczną miłością. Przecież jak się bierze psa ze schroniska to też go wybieramy - zarówno po wyglądzie jak i po charakterze, który w tamtych warunkach da się poznać co prawda tylko w niewielkim stopniu.

Mówisz, że tu nie chodzi o wygląd. Czy naprawdę? Bo ja myślę, że głównie o to
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 07:52   #160
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Pies rasowy zawsze= rodowodowy.
Kupując moją goldenke zależało mi na tym, żeby widzieć rodziców, ich rodowody żeby mieć pewność, że moja Arga będzie miała odpowidni charakter, że będzie miała cechy które charakteryzuję goldeny, że jej rodzice nie posiadają wrodzonych chorób, są wolni od dysplazji itd.
Wiadomo zdrowi rodzice nie gwarantują, szczeniąt wolnych od dysplazji, ale napewno zmniejszają to ryzyko, a to jest dla mnie bardzo ważne.
Kocham moją sunie, ale tak samo kochałam mojego kundelka, ale chciałam mieć teraz psa o określonych cechach, a spotkalam sie juz z goldenem bez rodowodu co wygląda jak golden a jest postrachem psów i ludzi, co w moim rozumowaniu jest niedopuszczalne.
Gdyby ludzie nie nakręcali dzikich hodowli, nie było by tyle niby owczarków niemieckich, niby goldenów itd
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 10:16   #161
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma co nadinterpretowywać pewnych zjawisk. To że ktoś weźmie psa "R bez R" to nie oznacza, że będzie go kochał snobistyczną miłością. Przecież jak się bierze psa ze schroniska to też go wybieramy - zarówno po wyglądzie jak i po charakterze, który w tamtych warunkach da się poznać co prawda tylko w niewielkim stopniu.

Mówisz, że tu nie chodzi o wygląd. Czy naprawdę? Bo ja myślę, że głównie o to
najpierw zakochują się oczy
już chyba to podkreślałam, że dla części Polaków (szczególnie tych nowobogackich) pies jest wyznacznikiem majątku. Co z tego, że taki 'golden' kosztuje 500 zł, a więc zaden to majątek, ale prezentuje się godnie na posesji, poza tym sasiedzi takiego mają, to my pokażemy, że nas też stać ... :|
jeśli kogoś nie stać na psa R=R, a chce po prostu psa, to zazwyczaj bierze kundelka, czasem, jak rmiecia bierze psa RbezR po prostu z niewiedzy lub z pośpiechu. Ale część ludzi swiadomie wybiera psa RbezR, bo taki pies do zaimponowania sasiadom wystarczy, kazdy zobaczy psa i sobie pomyśli, a o rodowód nikt nie zapyta
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 15:44   #162
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
dobrze, ze piszesz o milosci.... nie wiem, czy obserwujesz to co dzieje sie w naszych schronach...
TO bezsens kupowac psa z pseudohodowli, ktory tylko wyglada jak rasowy - to nie jest milosc...no chyba, ze snobistyczna... typu- mam... "labradora", "yorka" itp. Mozna pokochac psa ze schronu... z domu tymczasowego... pzeciez tu nie chodzi o wyglad.... prawda?
Oczywiście, że można - wiem z autopsji, przez 14 lat miałam kundelka ze schroniska. Każdego psa powinniśmy kochać,, niezależnie od wyglądu.
Ale powiedz mi, czy jeśli teraz, od 7 miesięcy, mam goldenkę, przy czym zaznaczam, że goldenkę bez rodowodu, ALE znam rodziców suczki, są to zdrowe, dobrze ułożone psy, czy źle zrobiłam biorąc ją do domu...? Bo nie ma papierów?
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 16:57   #163
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Zle, jesly bys za nia zaplacila...
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 17:38   #164
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

zle, gdybys i Ty ja rozmnazala... gdybys placila.. za szczeniaki bez metryk...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 19:39   #165
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

źle, bo za nią zapłaciłaś (chyba, że za darmo wzięłas, ale wątpię)
a jeśli ludzie płacą za psy RbezR, to inni ludzie będą je rozmnażać. I sprzedawac psy, w których 'wyhodowanie' włożyli tyle pieniedzy, co w wyhodowanie kundelka, którego sie za darmo bierze...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 19:11   #166
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

No, zapłaciłam za nią. Pieniądze za szczenięta zostały przeznaczone na zakup motocykla. Dla synów mojego nieuczciwego hodowcy ; p Nie widzę w tym nic złego.
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 22:32   #167
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Nie widzisz, bo prawdopodobnie nie rozumiesz o co chodzi w R=R.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 12:26   #168
hannao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 184
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Pewnie wbiję kij w mrowisko i juz widzę wszystkie grzmoty które się na mnie zwalą ale myslę, że zbyt jednostronnie przedstawiacie tutaj sprawę szczeniat z rodowodem lub bez. Jestem pełna podziw dla dziewczyn za ich zaangażownie ale mam wrażenie ,że chwilami przeginają w drugą stronę.

Nie ma watpliwości ,że należy ludzi uswiadamiać ,że tylko pies z rodowodem jest gwarancją jego przyszłego wyglądu i cech charakteru.

Nie ma tez wątpliwości ,że należy potępiać rozmnażaczy ktorzy hodują psy w strasznych warunkach i są nastawieni tylko na zysk.

Ale nie jest tak ,że psy z rodowodem są zawsze piękne , zdrowe i super odchowane a psy bez rodowodu są wychowywane w strasznych warunkach ,są chore i tylko nabijają kasę ich właścicielom. Należy robić wszystko aby ludzie nie kupowali psów z takich pseudo hodowli.
Osobiscie nie potępiałabym ludzi którzy hodują bez rodowodu , gdzie suczka ma w zyciu 1 czy 2 mioty które są odchowywane często w super warunkach a szczenięta nierzadko ładniejsze niz w niejednej rodowodowej hodowli
Miałam wiele lat hodowlę i pracowałam społecznie w Związku i proszę mi wierzyć, że są dwa oblicza hodowli rodowodowej. Jedna , gdzie są przemyślane krycia często zagraniczne i pięknie odchowane szczenięta ale tez druga wcale niemała nastawiona tylko na zysk gdzie jedynym kryterium doboru psa jest jego odległość od suki , gdzie nikt nie patrzy na rodowody i szczenięta są odchowywane dużo gorzej niż w niektórych nierodowodowych hodowlach, często w maleńkich kojcach lub bywa nawet w pokojach z klatkmi zaopatrzonymi w kuwety aby nie trzeba było psów wyprowadzać. Zdarza się ,że jedna udana suka zalicza wystawy i robi oceny hodowlane paru innych . Wedlug regulaminu Związku sukę można kryć jeden raz w roku kalendarzowym ale ten regulamin nie zabrania krycia jesienią jednego roku i wiosną przyszłego co jest nagminnie wykorzystywane przez hodowców. Dla mnie mimo , że te ostatnie są niby w porządku bardziej zasługują na miano pseudohodowli niż zadbane hodowle nierasowe. Wydaje mi się, że należy ludzi przestrzegać i robić wszystko ,żeby ludzie nie kupowali w takich hodowlach niezaleznie czy szczenięte pochodzące z nich mają rodowody czy też nie.

Często na tym forum pada zarzut , że ktos kto kupuje psa bez rodowodu to snob który chce się tylko pochwalić psem jakiejś rasy a ten co kupuje z rodowodem jest cacy bo on to robi tylko z miłosci do rasy. Tak naprawdę chyba jest to ten sam snobizm tyle ,że kupno psa z rodowodem jest wprawdzie droższe ale znacznie bardziej gwarantuje zaspokojenie tego snobizmu. Oczywiscie najlepiej by było aby wszyscy brali w pierwszej kolejności psy ze schronisk i nalezy pochwalać każdą inicjatywę która zwiększa ilośc adopcji .Nie należy jednak zwalać winy za to ,że schroniska są przepełnione tylko na hodowców psów bezrodowodowych. Poza nielicznymi duzymi rasami które kiedys były obłędnie modne jak rottweilery schroniska są głównie zajmowane przez kundelki które się rozmnażają bez żadnej kontroli i czy ktoś będzie hodowal psy bez rodowodu czy nie nie zmieni to zasadniczo ich liczby.
hannao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 21:27   #169
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A ja wsadzę drugi kij - generalnie jestem przeciwko rozmnażaniu psów bez rodowodu, ale niestety to nie jest tak, że jeśli mamy do czynienia z "legalną" hodowlą i psami z papierami, to wszystko jest cacy. Jest dużo zgłoszeń od ludzi, którzy kupili psy rodowodowe, od hodowców będących nawet w zarządzie Związku Kynologicznego czy członkami jego sekcji, a okazało sie, że psy są z ciężkimi wadami, chore, a do tego trzymane były w bardzo złych warunkach! Ba, bywa i tak, że hodowcy krzyżują rasy między sobą!! Jedna rada ode mnie - jeśli ktoś chce kupić zdrowego psa z papierami, niech dobrze i długo poszuka hodowców, którzy prowadzą naprawdę domowe hodowle, znają sie na rzeczy i nie oszukują. Pomocne są tu np. fora internetowe. Tyle, że wszędzie trzeba uważać, bo bywają "kółka wzajemnej adoracji" - hodowcy potrafią "podkładać świnię' hodowlom konkurencyjnym. To naprawdę nie jest prosta sprawa i trzeba uważać..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 11:55   #170
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

niestety musze się po częsci zgodzić- zdarza się, że hodowca z 'prawdziwą hodowlą' działa z chęci zysku (okej, to jest jego praca, ma prawo zarobić, ale niektórzy wolą zysk od dobra zwierząt i to jest złe )
ktoś może mieć hodowle i podkładac suce medalistce szczenięta od innej suki, może sprzedawać lewe mioty (kto na to nie pójdzie? skoro szczeniaki po tej samej parze z innego miotu miały rodowód i były droższe, a te sa tańsze, to co za różnica dla kupującego...), może hodować kilka ras- hodowla gdzie jest 30 psów, airedale teriery, sznaucery, dogi, psy trzymane w kennelach a właścicielka mówi cos o miłości do psów, to dla mnie nieporozumienie, bo chyba lepiej miec mniej psów, mniej ras, mniej zarabiać a trzymac te psy w domu, nie w kojcu i tylko na spacer wyprowadzać nic nie ejst czarne i białe, ale tak czy siak pseudohodowlom mówimy nie. Jeśli komus naprawdę zalezy na rasowym psie, to nie bedzie oszczędzał
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 19:35   #171
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
niestety musze się po częsci zgodzić- zdarza się, że hodowca z 'prawdziwą hodowlą' działa z chęci zysku (okej, to jest jego praca, ma prawo zarobić, ale niektórzy wolą zysk od dobra zwierząt i to jest złe )
ktoś może mieć hodowle i podkładac suce medalistce szczenięta od innej suki, może sprzedawać lewe mioty (kto na to nie pójdzie? skoro szczeniaki po tej samej parze z innego miotu miały rodowód i były droższe, a te sa tańsze, to co za różnica dla kupującego...), może hodować kilka ras- hodowla gdzie jest 30 psów, airedale teriery, sznaucery, dogi, psy trzymane w kennelach a właścicielka mówi cos o miłości do psów, to dla mnie nieporozumienie, bo chyba lepiej miec mniej psów, mniej ras, mniej zarabiać a trzymac te psy w domu, nie w kojcu i tylko na spacer wyprowadzać nic nie ejst czarne i białe, ale tak czy siak pseudohodowlom mówimy nie. Jeśli komus naprawdę zalezy na rasowym psie, to nie bedzie oszczędzał
Nie no, jasne.. Tyle, ze trzeba być czujnym - zawsze i wszędzie..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 10:03   #172
dorotade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 406
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Witajcie, i ja wtrącę swoje parę groszy do dyskusji.

Niedawno kupiłam psiaczka od hodowczyni, rodzice malucha mają oczywiście wszystkie papiery i wyrabiamy mu rodowód.

Przed zakupem odwiedzaliśmy kilkakrotnie stronę internetową hodowli, gdzie mogliśmy obejrzeć psiaki, poczytać o rodzicach i ich sukcesach na wystawach.
Mamy to szczęście, że hodowla, z której pochodzi nasz piesek znajduje się w mieście, w którym mieszkamy.
Pani hodowczyni, gdy zobaczyła, iż interesujemy się psiakiem od razu zaprosiła nas do siebie. Podczas pierwszej wizyty pokazała nam malucha i jego rodziców. Wyjaśniła nam, na co zwrócić uwagę przy tej rasie, pokazała nam zgryz i jajeczka pieska.
Absolutnie nie namawiała nas na jego zakup.

Przy zakupie pieska podpisaliśmy umowę, w której hodowczyni zobowiązuje się do zwrotu 33% kwoty, którą za niego zapłaciliśmy w przypadku wykrycia jakiejkolwiek wady.
Wiemy, że hodowczyni zagląda do galerii naszego psiaka i interesuje się, co z nim się dzieje.
I taka jest chyba różnica pomiędzy pseudo hodowcą a hodowcą.

Hodowcy zależy na tym, aby piesek ładnie rósł, aby był wystawiany, bo jest to dla niego reklama.

Oczywiście nie twierdzę, że piesek nierasowy jest mniej kochany czy brzydszy.
Ale kupując psa rasowego wiemy skąd pochodzi, w jakich warunkach się urodził i mamy gwarancję, iż będzie zgodny z wzorcem rasy.

Ale oczywiście każdy z nas ma wybór, jakiego psiaczka weźmie
dorotade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 10:04   #173
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez dorotade Pokaż wiadomość
Witajcie, i ja wtrącę swoje parę groszy do dyskusji.

Niedawno kupiłam psiaczka od hodowczyni, rodzice malucha mają oczywiście wszystkie papiery i wyrabiamy mu rodowód.

Przed zakupem odwiedzaliśmy kilkakrotnie stronę internetową hodowli, gdzie mogliśmy obejrzeć psiaki, poczytać o rodzicach i ich sukcesach na wystawach.
Mamy to szczęście, że hodowla, z której pochodzi nasz piesek znajduje się w mieście, w którym mieszkamy.
Pani hodowczyni, gdy zobaczyła, iż interesujemy się psiakiem od razu zaprosiła nas do siebie. Podczas pierwszej wizyty pokazała nam malucha i jego rodziców. Wyjaśniła nam, na co zwrócić uwagę przy tej rasie, pokazała nam zgryz i jajeczka pieska.
Absolutnie nie namawiała nas na jego zakup.

Przy zakupie pieska podpisaliśmy umowę, w której hodowczyni zobowiązuje się do zwrotu 33% kwoty, którą za niego zapłaciliśmy w przypadku wykrycia jakiejkolwiek wady.
Wiemy, że hodowczyni zagląda do galerii naszego psiaka i interesuje się, co z nim się dzieje.
I taka jest chyba różnica pomiędzy pseudo hodowcą a hodowcą.

Hodowcy zależy na tym, aby piesek ładnie rósł, aby był wystawiany, bo jest to dla niego reklama.

Oczywiście nie twierdzę, że piesek nierasowy jest mniej kochany czy brzydszy.
Ale kupując psa rasowego wiemy skąd pochodzi, w jakich warunkach się urodził i mamy gwarancję, iż będzie zgodny z wzorcem rasy.

Ale oczywiście każdy z nas ma wybór, jakiego psiaczka weźmie
Tak, tylko trzeba pamiętać, że wśród tzw. "prawdziwych hodowców", którzy sprzedają psy z papierami, mają swoje strony int. etc. też bywają "pseudohodowcy" - nie rzadko za cichym przyzwoleniem ZK , do którego docierają sygnały, że "z hodowlą X jest coś nie tak", nabywcy psów wszczynają alarm, chcą zmiany sytuacji, ale sprawa "gdzieś" utknie i na tym się kończy. Przed zakupem psa naprawdę warto jeździć na wystawy, aby obserwować psiaki z interesujących nas hodowli, poszperać na forach, pogadać z ludźmi.
Pozdrawiam.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 07:39   #174
dorotade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 406
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Tak, tylko trzeba pamiętać, że wśród tzw. "prawdziwych hodowców", którzy sprzedają psy z papierami, mają swoje strony int. etc. też bywają "pseudohodowcy" - nie rzadko za cichym przyzwoleniem ZK , do którego docierają sygnały, że "z hodowlą X jest coś nie tak", nabywcy psów wszczynają alarm, chcą zmiany sytuacji, ale sprawa "gdzieś" utknie i na tym się kończy. Przed zakupem psa naprawdę warto jeździć na wystawy, aby obserwować psiaki z interesujących nas hodowli, poszperać na forach, pogadać z ludźmi.
Pozdrawiam.
Ludzie nie zawsze są w porządku, zdarzają się nieprawidłowości w ZK, zdarza się, że wystawy są "ustawiane".

Mi generalnie chodzi o to, że dobry hodowca zawsze zaprosi kupującego do miejsca, w którym prowadzi hodowlę, pokaże mu, w jakich warunkach wychowuje psy, odpowie na każde - nawet najgłupsze pytanie.
Ja swojego psa odebrałam od hodowcy w jego domu, natomiast znam przypadki, iż ludzie na odbiór zwierząt umawiali się na parkingu obok stacji benzynowej (!!!). Gdyby mi coś takiego zaproponowano, zrezygnowałabym z zakupu...
dorotade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 03:50   #175
joaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Witam na forum!
Sprowadziła mnie ścieżka rasowy=rodowodowy, ale najpierw poczytałam trochę, bo jak każdą kobietę wciągnęły mnie wszystkie poruszane tematy.
A teraz dorzucę kamyczek do tematu, który znam.
To nie chodzi o to, że psybez rodowodu są gorsze, mnij kochane.
Jest jeszcze inna strona "pseudohodowli", czyli psów rasowych bez rodowodu.
Kupując takiego psa nakręcam interes "hodowców" psów rasowych bez rodowodu, a to prowadzi do zwiększnia populacji psów lądujących w schroniskach.
Bo jeżeli ktoś może kupić psa bez papierów ale niby rasowego za 100-200, czy 300zł, to nie jest to dla niego problemem, pozbycie się tego psa, na przykład w okresie wakacyjnym, bo przeszkadza.
Po wakacjach kupi sobie następnego za np.300zł.
A odpowiadając na argumenty właścicieli suczek, które rozmanażają np.dla zdrowia, że szczenięta trafiają w dobre ręce, to nie mają oni już zupełnie wpływu na losy szczeniąt tych szczeniąt itd.
A w schroniskach pełno jest psów w typie rasy, popatrzcie na strony adopcyjne poszczególnych ras, np. bokserów jest do adpcji ok.40 www.bokserywpotrzebie.pl
__________________
www.pomocnalapa.pl
joaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 10:34   #176
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Co do psów ze schroniska, to chyba nie zdecydowałabym się na takiego ze względu na to, że wogóle nie jestem w stanie przewidzieć jego zachowań. Ale to temat na zupełnie inny wątek
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 15:08   #177
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez joaaa Pokaż wiadomość
Witam na forum!
Sprowadziła mnie ścieżka rasowy=rodowodowy, ale najpierw poczytałam trochę, bo jak każdą kobietę wciągnęły mnie wszystkie poruszane tematy.
A teraz dorzucę kamyczek do tematu, który znam.
To nie chodzi o to, że psybez rodowodu są gorsze, mnij kochane.
Jest jeszcze inna strona "pseudohodowli", czyli psów rasowych bez rodowodu.
Kupując takiego psa nakręcam interes "hodowców" psów rasowych bez rodowodu, a to prowadzi do zwiększnia populacji psów lądujących w schroniskach.
Bo jeżeli ktoś może kupić psa bez papierów ale niby rasowego za 100-200, czy 300zł, to nie jest to dla niego problemem, pozbycie się tego psa, na przykład w okresie wakacyjnym, bo przeszkadza.
Po wakacjach kupi sobie następnego za np.300zł.
A odpowiadając na argumenty właścicieli suczek, które rozmanażają np.dla zdrowia, że szczenięta trafiają w dobre ręce, to nie mają oni już zupełnie wpływu na losy szczeniąt tych szczeniąt itd.
A w schroniskach pełno jest psów w typie rasy, popatrzcie na strony adopcyjne poszczególnych ras, np. bokserów jest do adpcji ok.40 www.bokserywpotrzebie.pl
Zakładając takie scenariusze popadamy w jakieś paranoje. Takie zachowania ( pozbycie się psa, bo kosztował tylko trzy stówy) to czysta patologia i chyba nie możemy rozpatrywać tego w kategoriach zachowań na porządku dziennym. Poza tym, ilość pieniędzy to rzecz względna, dla niektórych 300 zł to parę groszy, dla innych majątek. ...
Zakładając, że można się pieska pozbyć, jeśli przeszkadza w wakacyjnych planach, tylko dlatego, że nie był drogi, doszlibyśmy do wniosku, że bogatsi właściciele zwierząt robią to nagminnie, bo dla nich kilka tysięcy to żaden wydatek

I na koniec ... najpierw piszesz , że psy RbR nie są wcale gorsze i mniej kochane, ale z psem, którego się kocha, robi się takie rzeczy, o jakich piszesz chwilę później...?
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 09:23   #178
joaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

No właśnie, ja też nie rozumiem jak można zrobić taką rzecz kochanemu psu.
Tylko skąd w schroniskach te ilości psów w typie danej rasy?
Tak jak już napisałam np. bokserów jest w tej chwili ok. 40 (piszę o boksiach, bo to rasa mi bliska).
A jakoś psy rodowodowe(mające oznakowanie) zdarzają się bardzo rzadko.

A na allegro pełno ogoszeń o sprzedaży psów niby rasowych po 200-300zł.
__________________
www.pomocnalapa.pl
joaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 14:54   #179
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Ja chcę Yorka z rodowodem, ale rodzice i inni upierają się, ze na co mi papierek, który będzie leżał w szafce.
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:06   #180
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

yorki z rodowodem sa niewiele droższe od tych bez rodowodu...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 11:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.