rodzaj cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-11, 00:44   #1
Cammonile
Raczkowanie
 
Avatar Cammonile
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45

rodzaj cery


Cześć. Może mógłby mi ktoś doradzic w sprawie rodzaju cery? Wiem że przez internet cięzko ale już kompletnie nie wiem jakich kosmetyków używać itp. Bo z jednej strony wydawałoby sie że cera tłusta ponieważ mam szerokie pory, zaskórniaki, blizny(kiedyś miałam trądzik), teraz dosyć czesto takze wyskakują mi pryszcze. Z drugiej strony skóra zawsze po myciu skóra jest napięta, stosuje kremy nawilżające jednak i tak czasem sie przesusza, zawsze jest matowa. Jaki to moze być rodzaj cery?
Cammonile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 15:45   #2
LoveLuxury
Raczkowanie
 
Avatar LoveLuxury
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 91
Dot.: rodzaj cery

Może masz po prostu tzw. "mieszaną". Przetłuszczająca się w strefie T, a na policzkach suchą. Są kremu do tego typu cer. Lub stosuj dwa: nawilżający na wysuszone partie i coś regulującego skórę na obszary problematyczne. Możesz też np. zastosować jaką maskę oczyszczająca. Dobre maski nie przesuszą już suchych miejsc a zharmonizują☠pracę gruczołów i zmniejszą☠pory.
__________________
Kocham kosmetyki
http://loveluxury.blog.pl
LoveLuxury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 20:54   #3
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: rodzaj cery

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Cześć. Może mógłby mi ktoś doradzic w sprawie rodzaju cery? Wiem że przez internet cięzko ale już kompletnie nie wiem jakich kosmetyków używać itp. Bo z jednej strony wydawałoby sie że cera tłusta ponieważ mam szerokie pory, zaskórniaki, blizny(kiedyś miałam trądzik), teraz dosyć czesto takze wyskakują mi pryszcze. Z drugiej strony skóra zawsze po myciu skóra jest napięta, stosuje kremy nawilżające jednak i tak czasem sie przesusza, zawsze jest matowa. Jaki to moze być rodzaj cery?
Jeśli Twoja cera zawsze jest matowa, to może ona być normalna lub sucha. Niedoskonałości natomiast moga być reakcją obronną na jej przesuszenie spowodowane używaniem nieodpowiednich, tj. zbyt mocno oczyszczających kosmetyków. Szczególnie teraz, zimą, skóra szybciej się wysusza, wiec nalezy odpowiednio o nią zadbać Napisz dokładnie czego używasz
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 00:16   #4
Cammonile
Raczkowanie
 
Avatar Cammonile
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45
Dot.: rodzaj cery

Cytat:
Napisane przez Teanetante Pokaż wiadomość
Jeśli Twoja cera zawsze jest matowa, to może ona być normalna lub sucha. Niedoskonałości natomiast moga być reakcją obronną na jej przesuszenie spowodowane używaniem nieodpowiednich, tj. zbyt mocno oczyszczających kosmetyków. Szczególnie teraz, zimą, skóra szybciej się wysusza, wiec nalezy odpowiednio o nią zadbać Napisz dokładnie czego używasz
Używam codziennie żelu peelingujaco-rewitalizujacego z garniera, toniku Lumene, Radiant Touch, Moisturizing Toner oraz kremu loreal triple active na dzień i na noc. Może faktycznie to sprawa tego żelu, myślałam żeby zamienić go na szare mydło. Powinno być lepsze?
Cammonile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:22   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: rodzaj cery

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Cześć. Może mógłby mi ktoś doradzic w sprawie rodzaju cery? Wiem że przez internet cięzko ale już kompletnie nie wiem jakich kosmetyków używać itp. Bo z jednej strony wydawałoby sie że cera tłusta ponieważ mam szerokie pory, zaskórniaki, blizny(kiedyś miałam trądzik), teraz dosyć czesto takze wyskakują mi pryszcze. Z drugiej strony skóra zawsze po myciu skóra jest napięta, stosuje kremy nawilżające jednak i tak czasem sie przesusza, zawsze jest matowa. Jaki to moze być rodzaj cery?
Jeśli skóra po umyciu jest zawsze napięta to radziłabym zmienić żel, albo wodę. Może będziesz miała możliwość wybrać się do kosmetologa na badanie skóry, taka diagnoza najczęściej jest bezpłatna a rozwieje wszelkie wątpliwości. Szare mydło (w ogóle mydła zasadowe) to nie najlepszy wybór. Poszukaj np.łagodnego żelu.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:28   #6
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: rodzaj cery

Cytat:
Napisane przez Cammonile Pokaż wiadomość
Używam codziennie żelu peelingujaco-rewitalizujacego z garniera, toniku Lumene, Radiant Touch, Moisturizing Toner oraz kremu loreal triple active na dzień i na noc. Może faktycznie to sprawa tego żelu, myślałam żeby zamienić go na szare mydło. Powinno być lepsze?
Żel zamień na coś bez SLS, np:
Nivea
Decubal
Ziaja
biedronkowy żel micelarny lub do cery suchej

Za mydło raczej bym nie chwytała
Tonik nie zawiera alkoholu, więc jesli Ci służy, to ok. Co do kremu... miałam ten Triple active, zarówno wersję do cery mieszanej, jak i do cery suchej i jesli dobrze pamiętam, to ten pierwszy zawiera alkohol, więc raczej bym go odstawiła, jeśli masz tę wersję. Różowa wersja do cery suchej, jesli Ci pasuje, to ok, ale na dzień. Na noc dokup sobie coś treściwszego, co odzywi i nawilży skórę, może to być krem nawet tłusty, jesli takowe Cię nie zapychają, albo olejek, których teraz na rynku mamy całkiem spory wybór.
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:51   #7
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: rodzaj cery

Mam cerę mieszaną więc może pomoże ci mój sposób :

na suche partie krem mocno nawilżający, może być nawet bardzo tłusty, do tego sporadycznie jakieś maseczki nawilżające i uzupełniające brak wody
na partie tłuste peeling/pianka oczyszczająca, czasem też krem nawilżający ale o lekkiej konsystencji

Dobre są maseczki nawilżająco - oczyszczające, ale to już musisz poszukać swojego ideału .
Unikaj podkładów które podkreślają suche skórki i takich, które zapychają!
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 09:31   #8
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: rodzaj cery

wydaje mi sie masz skolonnosc do cery tlustej/ mieszanej i za mocno ja oczyszczasz, przez co jest napieta i skolonna do wiekszego przetluszczania, wiem ,bo tez taka mam, teraz uzywam raczej kremow nawilzajacych, moj faworyt to mlodzienczy blask, i plynu miceralnego do oczyszczania i nic wiecej, kondycja skory bardzi sie poprawila
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-15 10:31:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.