henna brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-18, 10:34   #1
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197

henna brwi


Chcialabym wyknac sama henne brwi... i stad moje pytanie, jak powinnam to wykonac i jakiej henny do tego uzyc. Dziewczyny pomozcie
Pozdrawaim
Shiva
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 16:20   #2
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: henna brwi

Witam, ja do henny zabieram się w następujący sposób:
kupuję hennę z firmy Delia (najczęściej), bo tam oprócz małej fiolki z proszkiem jest tabletka, jeżeli mam w domu wodę utlenioną 3%, to kupuję hennę z innej, dowolnej firmy (bez tabletki), potem wiadomo: pęseta i regulacja brwi (poszukaj na jakiejś stronce jaki kształt brwi najbardziej pasuje do jakiego kształtu twarzy,chyba, że już masz swój typ, to nie), przedtem dobrze jest brwi mocno ochłodzić (albo "podgrzać") z tym ochłodzeniem to wystarczy wcześniej do zamrażalnika włożyć łyżeczkę, albo zrobić kostki lodu - przed zabiegiem usuwania włosków wyjąć i potrzeć brew; o metodzie "podgrzania" czytałam w jakimś czasopiśmie i przyznam, że ją stosuję, bo zapominam o łyżeczce i o kostkach lodu, lekko pocieram, aż czuję, że brewka jest "rozgrzana" - wtedy jest mniejszy dyskomfort.
Sposób przygotowania henny jest na opakowaniu, ale np. w w/w przeze mnie zestawie Delii (ok. 2 zł.)wystarczy 1/2 tabletki, 4-5 kropel wody i pół fiolki,proszku, nakładam patyczkiem do uszu lub zapałką z odrobiną watki na końcu. Jak mam czas i chcę zrobić hennę super dokładnie, to nakładam krem dookoła brwi, ale baaardzo ostrożnie, żeby nie pomazać włosków, bo nie chwyci. Czas trzymania też jest na opakowaniu, ale jest to sprawa indywid. ja jeżeli mam świeżą hennę i chcę naturalnego efektu trzymam ok. 5 min.
Henna w zakładzie fryzjerskim + regulacja brwi u nas kosztuje ok. 20 zł. Wybór należy do ciebie...
Pozdr.
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-18, 20:43   #3
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197
Re: henna brwi

Megi dziekuje slicznie za odpowiedz
Pozdrawiam
Shiva
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 00:31   #4
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: henna brwi

Bardzo proszę, mam nadzieję, że Ci pomogłam choć trochę.
Pozdrowionka.
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 08:14   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: henna brwi

megi31 napisał(a):
>potem wiadomo: pęseta i regulacja brwi (poszukaj na jakiejś stronce jaki kształt brwi najbardziej pasuje do jakiego kształtu twarzy,chyba, że już masz swój typ, to nie)

Jejq...nie wiedziałam ze są takie stronki z brwiami W związku z tym Megi mam do Ciebie prośbę.. mogłabyś zamieścić adresik takiej stronki? Albo powiedz chociaż co wpisać w wyszukiwarkę. Bo ja z moją obsesją na punkcie brwi juz kiedyś przeczesałam google wpisując BRWI ale nic takiego nie znalazłam... Pozdrawiam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 10:18   #6
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: henna brwi

Witaj, Joey, przejrzyj te stronki poniżej, jest tam sporo, jak wykonać epilację, w tej ostatniej jest podane jaki kształt do jakiej buzi; w google wpisałam "idealne brwi", spróbuj te:
http://www.wizaz.pl/kurs_brwi.php
http://serwisy.gazeta.pl/avanti5,52891,2145379.html
http://www.tylkodlaciebie.pl/strony/...rwi_idealny_01
Pozdrawiam serdecznie
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:18   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: henna brwi

DZięki
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-20, 10:00   #8
florka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Wiadomości: 119
Re: henna brwi

Megi31, pomóz mi, nie robiłam nigdy sama henny, tylko kiedyś dawno u kosmetyczki i podobał mi się efekt. W zeszłym tygodniu kupiłam sobie henne Deli właśnie, super że napisałaś jak nakładać, bo nie bardzo wiedziałam. Ale mam jeszcze jedno pytanie - mam prawie czarne brwi, kupiłam brązową hennę, ile mam trzymać żeby był efekt?
Dzięki, pozdrawiam.
florka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-20, 18:03   #9
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: henna brwi

Dla tzw. bezpieczeństwa (tzn, żeby nie wyszły jeszcze czarniejsze niż są w rzeczywistości) to trzymałabym trochę więcej niż 5 minut (ale mniej niż 10)ewentualnie tyle co piszą na opakowaniu, ale przypuszczam, że nic ciekawego dla Ciebie tam nie ma. Hmm... moim skromnym zdaniem w Twoim przypadku chodzi o rozjaśnienie brwi, a wiadomo, że rozjaśnia mocniejsza woda utleniona (tradycyjna do henny to 3%). Spróbuj nałożyć na te 5-6 minut, a gdyby nie chwyciło na brąz (możesz uzyskać tylko ładny połysk-nie wiem jak ciemne są Twoje brwi-i skóra pod brwiami Ci się lekko zafarbuje - wszystko do umycia), to nie eksperymentuj z wodą utlenioną do farb (bo tam jest 6% albo 9%!!!) tylko wybierz się do kosmetyczki.
Ja mam brwi ciemnoszare, zawsze kupuję czarną hennę, żeby przyciemnić,a kumpela, która była jaśniutką blondynką i miała baaardzo jasne brwi to kupowała właśnie brązową (bo ona w zasadzie jest do takich jaśniutkich brwi...)i faktycznie miała później brąz (jasny).
A jesteś pewna, że chcesz rozjaśniać? Na pewno masz fajne brwi, niejedna chciałaby się obejść bez henny i mieć swoje takie wyraźne.
Ale pozostawiam to Twojej decyzji, daj znać, jaki efekt zabiegów.
Pozdrawiam serdecznie
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 08:30   #10
florka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Wiadomości: 119
Re: henna brwi

Dzięki Megi31. Chcę trochę rozjaśnić brwi, ale głównie chodzi mi o to, żeby nadać im bardziej brązowy niż czarny odcień. Jestem naturalnie bardzo ciemną brunetką, farbuję włosy na średni brąz, i wolałabym, żeby mi się brwi z tym komponowały. Jak mi się uda, to za Twoją radą pójdę do kosmetyczki.
pozdrawiam
florka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 22:42   #11
megi31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 88
Re: henna brwi

Tak chyba będzie najlepiej. Samo nakładanie henny (bez usuwania włosków) to taniutka sprawa, a efekt na pewno satysfakcjonujący...
Pozdrawiam i daj znać jak wyszło.
megi31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 21:36   #12
viki2610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: henna brwi

Witam
Kończe studia o kierunku kosmetologia stosowana i uczyłam się farbować zarówno brwi jak i rzęsy
Taka mała rada: przed farbowaniem brwi nigdy nie regulujcie ich, ponieważ po wyrwaniu włosa wraz z cebulką może być uszkodzony naskórek ( dziurka po cebulce włosa ) i w to miejsce może dostać się barwnik. A skutek jest oczywisty - barwnik pod skórą .
Jeśli chodzi o samo nakładanie henny to bardzo dobrze się sprawują patyczki np. z drzewa pomarańczowego używane do odsuwania skórek przy paznokciach
Upewnijcie się także czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zrobienia henny u Was .
viki2610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.