Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-04, 13:50   #1891
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość
Swiss O-PAR Kokos Styling Milk
Aqua, Alcohol denat., Isopropyl Alcohol, VP/VA Copolymer, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, PEG-12 Dimenthicone, Parfum, Cocos Nucifera Extract, Cetyl Palmitate, Beheneth-10, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid, Glyceryl Stearate, Coumarin, Citric Acid, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Benzyl Benzoate, Potassium Benzoate.
Pogrybione na czarno składniki to kolejno substancja odpowiedzialna za utrwalenie fryzury i zmiękczacz.
Na niebiesko element, który nawilżaja włosy, kondycjoner oraz odżywczy ekstrakt z kokosa.
Na czerwono alkohol i perfumy - substancje, które mogą włosy wysuszyć i ich obawiałabym się w tym przypadku najbardziej, bo alkoholu sądząc po strukturze skłądu jest tu całkiem sporo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1308 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 14:01   #1892
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość
WAX Miód Beauty Formulas głęboko odzywiający wosk do włosów
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Mel (Honey), Perfum, Citric Acid, Phenoxyetanol, Hydrolyzed Collagen, Methylparaben, Propylene Glycol, 2-Bromo-2-Nitroporpane-1, 3-Diol, Pollen Extract, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Benzonic Acid, Diazolidynyl Urea, CI 19140 (FD&C Yellow No.6), CI 15985 (FD&C Yellow no.6)
Początek składu tej odżywki stanowią popularne emolienty i kondycjoner, potem nawilżjący miód i... tutaj skłądzik trochę się sypie, bo wg mnie za wysoko umieszczono składnik zapachowy i konserwant. To z kolei implikuje wniosek, że dalej wymienionego kolagenu[substancje regenerujące, odżywcze] jest w tym składzie malutko [ok 1%], a pyłku kwiatowego [pollen] o działaniu zmiękczającym i ochronnym jest jeszcze mniej, gdyż znajduje się dalej w składzie i poprzedzony jest "wrednym" konserwantem, który lubi podrażniać co wrażliwsze głowy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1608 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 14:12   #1893
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość

[/I]Schwarzkopf Got2b Schmusekatze Anti-Frizz Lotion*
Aqua, Cyclomethicone, C13-14 Isoparafin, Glycerin, PEG/PPG-18-18 Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone, Isohexadecane, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Stearalkonium Chloride, Parfum, Polyquaternium-46, PVP, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polysorbate 80, Alcohol, Disodium EDTA, Linalool, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol, Limonene, Citronellol


*(nie mam pojęcia czy ten kosmetyk już jest w Polsce, ponieważ był ostatnio nowością w Niemczech i nie wiem jaka jest jego nazwa u nas, w każdym razie Schmusekatze oznacza pieszczotliwego kota ) Producent zapewnia, że w lotionie jest filtr UV, to prawda?
Wygląda to tak: http://www.got2b.at/produkte/schmusekatze.html

Prosilabym bardzo o przeanalizowanie tych składów Z góry dziękuję i przepraszam, bo domyślam się ile będzie z tym roboty...
Filtr jest, chociaż trochę mało go w składzie. Odznaczony na żółto. Nie mam pojęcia, czy wystarczy do ochrony włosów No i jest to tylko ochrona UVB.
Sądząc po nazwie, lotion ma służyć do wygładzania [anti frizz, może stąd też ten pieszczotliwy kotek, taki wygłaskany ], co zapewnią użyte w nim silikony, których jedną z funkcji jest właśnie wygładzenie powierzchni włosa, nadanie jej połysku. Silikony zaznaczone są pogrubioną czcionką. Spotkać się również można z tezą, że mogą one także działać na zasadzie filtra, aczkolwiek nie będą to raczej duże faktory ochronne. Uwaga - taka ilość silikonów może obciążać włosy!
Z innych składników przydatnych włosom - gliceryna, działa nawilżająco.
Ale substancji odżywczych brak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1361 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 14:23   #1894
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Kupiłams sobie taki specyfik w celu uregulowania przetłuszczania się włosów. Prosiłabym jednak o analize składu.

farmona seboravit odżywka do włosów hamujaca przetłuszczanie.

Wsmarowuje się ją w skórę głowy

skład: aqua, alcohol denat., raphanus sativus extract, PEG-40, hydrogenated castor oil, panthenol, arcittum lappa extract, acorus calamus extract, citric acid, parfum, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylpropional, citronellol, linalool.


mam nadzieję że nie pomyliłam się przy przepisywaniu składu bo to trudne wyrazy są
dodam że odżywka ta ma zawirac ekstrakty z czarnej rzodkwi, tataraku, lopianu oraz prowit. B5.
Jest tak, jak producent zapowiedział. Całkiem spora ilość ekstraktu z czarnej rzodkwi popularnie zwanej też czarną rzepą , znanej ze swoich właściwości regulujących, odżywia cebulki włosów, może przyspieszać porost
Odżywka raczej do wcierania w skórę, zatsosowany tu alohol będzie poprawiał penetrację ekstraktów, jednakże nałożona na włosy może je wysuszyć.
Z uwagi na tenże alkohol nie powinny jej stosować osoby źle reagujące na wcierki na jego bazie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1461 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 18:19   #1895
Inka558
Raczkowanie
 
Avatar Inka558
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 85
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, proszę o analizę odżywki:

Timotei, Sensations, Odżywka z mleczkiem owsianym i brzoskwinią

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyldimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Tea-Dodecylbenzenseulfonate, Avena Sativa Kernel Extract, Triticum Vulgare Gern Oil, Prunus Persica Fruit Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Propylene Glycol, Clyceryl Stearate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Potassium Chloride, BHT, DMDM Gydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Geroniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Cl16255, Cl 47005

Czy jakby do inej dodać keratynę i wit. B5 to byłoby z niej coś pożytecznego?
Inka558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 12:27   #1896
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Numerki to barwniki
Szampon słaby. Nie widzę tu nawet małego nawiązania do migdałów [Almond] z nazwy.
Ot, zlepek detergentów, emulgator, konserwatny, zapach, sól i regulator kwasowości.
Być może ładnie oczyszcza i odświeża włosy, nie powinien obciążać, ale pod kątem odżywczym - beznadzieja.

Estelle - dziękuję za analizę (mam refleks szachisty bo dopiero zauważyłam odpowiedź ze stycznia )
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 18:32   #1897
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bardzo proszę o analizę:

L'Biotica, Moc Natury Wax Latte, Intensywnie regenerująca maseczka do osłabionych włosów z proteinami mlecznymi



Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Cetearyl Alcohol (and) Cetearteh-20 , Hydrolized milk protein (and) Lactose, amodimethicone, Isopropyl myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methychloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, triethanolamine, Hexyl Cinnamal.
aven jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 20:34   #1898
socialite
Zakorzenienie
 
Avatar socialite
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk/Berlin
Wiadomości: 4 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle, dziękuję za analizę składu
socialite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 09:18   #1899
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Wiam was pięknie dziewczyny i przesyłam do analizy :
Hegron Odżywka Iedere dag - do kazdego rodzaju włosów - z ekstraktem z nasion słonecznika

skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Dicetydimonium Chloride, Glycerin, Parfum, Propylene Glycol, Helianthus Annus Seed Oil, Sorbibol, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Methylochloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Citric Acid.

Z gory dziekuę
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 17:08   #1900
Giraffidae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Zakupiłam poniższy szampon, żeby podratował nieco moje wysuszone codziennym suszeniem włosy(które przy każdym myciu się niemiłosiernie plątały). Chciałabym wiedzieć czy mi pomoże, z góry dzięki za odpowiedź

ALFAPARF, Real Shampoo-szampon proteinowy do włosów bardzo suchych i zniszczonych: aqua/water, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, imidazolidinyl urea, cocamide mea, propylene glycol, phenoxyethanol, parfum/fragrance, polyquaternium-7, methylparaben, ethylparaben, hydrolyzed milk protein, propylparaben, limonene, magnesium nitrate, sodium benzonate, methylchloroisothiazolino ne, bambusa vulgaris extract, magnesium chloride, methylisothiazolinone, butylparaben
Giraffidae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 21:17   #1901
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo bym prosiła o analizę tego szamponu

Matrix, Amplify, Volumizing Shampoo
skład : Water, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, fragrance, methylparaben, aminomethyl-propanol, DMDM hydantoin, disodium EDTA, guar hydroxypropyltrimonium chloride, citric acid, alpha-siomethyl ionone, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, limonene, benzyl benzoate, citronellol, panthenol, cocodimonium hydroxpropyl, silk amino acids, hydrolated rice protein, and green & yellow dyes.
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 19:16   #1902
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosze o analize tego sprayu czy bedzie wysuszac wlosy? Bo wiem ze Babyliss z tego wzgledu juz skreslilam.

CHI 44 IRON GUARD, Thermal Protection Spray - spray chroniacy wlosy przed wysoka temperatura, Farouk System.

Sklad: Water, Sodium Polystyrene Sulfonate, SD Alcohol 40-B, Propylene Glycol, Polysorbate 20, PPG-20 Methyl Glucose Ether, Disodium EDTA, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silantriol, Parfum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ceramic.

Dziekuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 28160.jpg (4,5 KB, 2 załadowań)
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 22:15   #1903
karolan8
Przyczajenie
 
Avatar karolan8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gryfino/szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nie jest źle odżywka w sumie wygląda na dość treściwą.
Regenerujące masło shea jest bliżej początku składu, w towarzystwie nawilżającej gliceryny, emolienta i kondycjonera. Zapowiada sie obiecująco.
Potem [pogrubione] odżywcze elementy "chemiczne", panthenol, który - wioadomo- dobrze oddziaływuje na włosy, a pod koniec składu odżywcze produkty fermentacji Saccharomyces czyli drożdży
Dopiero zauwazyłam odpowiedź, bardzo dziekuję za analizę i rozwianie moich wątpliwości!!
karolan8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:53   #1904
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o ocenę 2 produktów z zielonej serii babydream pod kątem ich przydatności do mycia włosów:

Rossmann, Babydream Natural, Pflegebad mit Calendula
skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamine, Coco-Glukoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Perfum

Rossmann, Babydream Natural, Waschbalsam mit Calendula
skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamine, Coco-Glukoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinae, Hydrolized Wheat Protein, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Urea, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Parfum
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 19:29   #1905
SunGirl21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Barodz proszę o analię:
L'Biotica WAX LATE szampon skład : Aqua,Sodium Laureth Sulfate,cocomidopropyl betaine,DLS,cocamide dea,coco-glukoside,hydrolized milk protein and lactose,sodium chloride,polyquaternium -70 dipropylene glycol,dicaprylyl ether and lauryl alcohol,styrene/acrylates copolymer and coco-glucoside,polyquaternium-10,honey extrackt,henna,parfum tetrasodium edta,citric acid,benzyl alcohol and .methylchloroizothiazolin one and methylisothiazolinone,hex yl cinnamal
SunGirl21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-12, 11:53   #1906
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę składu odżywki do włosów:

Pollena-Eva, Eva Natura Odżywka do włosów zniszczonych, pozbawionych energii i blasku, z bursztynem, glikogenem, ceramidami R oraz filtrami UV.

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Ceramide/Rosa Canina Seed Oil/Borago Officinalis Seed Oil/ Tocopheryl Aceate, Siccinum (Amber) Extract, Glycogen, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Panthenol, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl, Dimethicone, Parfum, Benzophenone-3, Methylparaben, Propylparaben, Lacitc Acid, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional.

__________________

Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:24   #1907
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej. Jakbyście miały chwilkę czasu to mogłybyście przeanalizować fluid-żel do stylizacji włosów kręconych
Life Style Shaping Fluid Gel, FarmaVita

Skład: aqua, vp/va copolymer, polyquaternium-10, peg-40, hydrogenated castor oil, hydrolyzed vegetable protein, polyquaternium-11, panthenol, propylene glycol, disodium edta, imidazolidinyl urea, polyquaternium-7, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 336537.jpg (12,3 KB, 5 załadowań)
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-16, 13:33   #1908
CzerwonyKolczyk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 548
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o przeanalizowanie

Apis, herbal line : szampon brzozowy

aqua, sodium laureth sulfate , cocoamide dea, sodium chloride, betaine, birch extract, citric acid, dimethicone copolyol, collagen, silk protein, parfum, benzyl, alcohol, methylchlorosothiazolinon e, methylisothiazolinone, C.I.47005, C.I.42090, C.I.19140

dziękuję
CzerwonyKolczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-19, 13:30   #1909
Karola8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mam prośbę o przeanalizowanie składu tego szamponu.

Sesa Szampon Odżywczy

Skład:
Almond Oil, Rosemary Oil, Aloevera, Ylang Ylang Oil, GLES, L-30, O A T, Poly Glycerides, Cocodi, lumidUrea, Polyquartanium, Paraben, Capigel, Color, Lactic Acid, EGMS, Cocomono.

a także

Elkos Schampoo Hydrobalance

Skład:
Aqua,sodium laureth sulfate,cocamidopropyl betaine,sodium chloride, glycerin,panthenol,parfum ,betaine,peg-4 distearyl ether, phenoxyethanol, benzyk alkohol,glyceryl oleate,citric acid, hydropropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride,coco-glucoside, distearyl ether, limonene, linalool, alcohol denat, lactis lipida, sodium benzoate, prunus persica fruit extracct,phosphatidylchol ine, carthamus tinctorius seed oil.

Ufff, jaki dlugi sklad Jest to szampon, ktory kupilam bedac w Niemczech, po pierwszym użyciu od razu mnie uczylil, po drugim wręcz porobily mi sie strupki,wiec dalam sobie z nim spokoj. Nigdy wczesniej zaden szampon mnie nie uczulil, dlatego jestem ciekawa, ktory z tych skladnikow mogl miec tak negatywny wplyw na moja skore glowy.

Z góry dzięki
Karola8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 10:01   #1910
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic


Barzdo proszę o analizę produktu pod względem działania na wypadanie włosów i przyspieszenie porostu, a także pod kątem jego wpływu na kolor rozjaśnianych włosów:

Krem zapobiegający wypadaniu włosów Hair Loss
Himalaya Herbals


Skład :
Butea monosperma
(Palasha)
Butea parviflora (Palashabheda)
aven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 11:22   #1911
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

mam wielką prośbę o analizę szamponu i odżywki Syoss -Intensywna pielęgnacja suchych i zniszczonych włosów Repair

odżywka
INCI:
aqua, cetearyl alcohol, quaternium-87, distearoylethyl, hydroxyethylmonium methosulfate, stearamidopropyl dimethylamine, pathenol, citric acid, ceteareth-20, glyceryl stearate, niacinamide, propylene glycol, parhum, hexyl cinnamal, isopropyl myristate, phenoxyethanol, butylphenyl methylpropional, benzyl saliculate, linalool, sodium methylparaben, banzyl alcohol, limenene

szampon
INCI: aqua, cetearyl alcohol, behenoyl pg-trimonium chloride, dimethicone, glycol distearate, quaternium -87, distearoylethyl, hydroxyethylmonium methosulfate, niacinamide, pathenol, polyquaternium-37, hexylene glycol, propylene glycol, parfum, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, lactic acid, hexyl cinnamal, ppg 1 trideceth-6, butylphenyl methylpropianal, benzyl salicylate, benzyl alcohol, phenoxyethanol , linalool, methylparaben, citric acid, limonene
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-03-30 o 08:37
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 11:03   #1912
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę składu tej odżywki:

Joanna Rzepa - odżywka wzmacniająca do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Skład:
aqua, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, peg 20 stearate, stearalkonium chloride, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, peg 40 hydrogenated castor oil, polyquateranium 28, hydrolyzed milk protein, raphanus sativus, alcohol denat, propylene glycol, glycerin, retinyl palmitate, panthenol, tocopheryl acetate, linoleic acid, linolenic acid, biotin, bioflavonoids, pyridoxine hcl, polysorbate 20, parfum, citronellol, linalool, citric acid, [+/ - 2 bromo 2 nitropropane 1, 3 diol, methyldibromo glutaronitrrile, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, dipropylene glycol

Kupiłam ją ponad rok temu, ale nie użyłam ani razu
Niedawno znalazłam ją głęboko w szufladzie i zastanawiam się czy warto użyć
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 18:37   #1913
Nerchie
Zakorzenienie
 
Avatar Nerchie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 661
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poprosze o analize jak będzie mieć jakiś wielki mózg chwilę tego szamponu:

Schwarzkopf, Schauma, Kiwi - Połysk, Szampon do włosów


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Citric Acid, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Laureth-4, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, Parfum, Salicylic Acid, Sodium Citrate, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Niacinamide, Malic Acid,
Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Actinidia Chinensis

[edit, moje amatorskie próby z watkiem - słownik składników]

paru nie ma w słowniczku, ale już coś może podrażnić wrażliwą skórę (Sodium Chloride), dwa składnik nawilżające, działanie keratolityczne poprzez salicylic acid (chciałabym umieć te nazwy przy zakupie szamponów umieć rozpoznać xD), witamina B5 (panthenol tak?), pochdoną mamy glikolu polietylenowego i oleju rycynowego, to chyba bardzo dobrze xD ogólnie odżywcze też tak są i parę detergentów ? - z ocena ogólną mam problem, bo nie wiem jak ocenić detegenty z przymiotnikiem "łagodne" :p i tak poprosze o bardziej profesjonalną analize.


obiecanki producenta: Zawarty w formule szamponu Schauma Kiwi - Połysk ekstrakt z owoców kiwi jest niezwykle bogaty w kwasy owocowe min. cytrynowy. Składniki te odżywiają i pielęgnują włosy. Dodatkowo, wchodząc w reakcje z zawartymi w wodzie jonami wapnia i magnezu, kompleksują je, zapobiegając powstawaniu na powierzchni włosów osadów zmniejszających ich połysk.
Aby wzmocnić działanie szamponu, wprowadzono również kompleks hydroksykwasów - cytrynowego, jabłkowego, salicylowego. Zawarte w nim witaminy pozwalają dodatkowo poprawić kondycję włosów i wyraźnie je wzmocnić.
__________________
Włosy: 75/100
Waga: 68/55

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”

Edytowane przez Nerchie
Czas edycji: 2009-03-23 o 18:55
Nerchie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:26   #1914
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nadeo Pokaż wiadomość
Proszę o zanalizowanie składu (i z góry dziękuję):


TIGI, Catwalk, Thickening Conditioner - Odżywka zwiększająca objętość włosów

Spraw, by Twoje włosy wyglądały na grubsze i gęstsze. Mieszanka pantenolu, aminokwasów pszenicy, nawilżaczy i ekstraktów z owoców sprawi, że będą mocne i zdrowe.

[I]Aqua (Water/EAU), Stearyl Alcohol, Cetrimonium Bromide, Cetearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Behenamidopropyl Dimethylamine, Panthenol, Wheat Amino Acids, Behentrimonium Methosulfate, Ceteareth-20, Polyquaternium-11, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Citric Acid, Methylparaben, Actinidia Chinensis (kiwi) fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose Root) Extract, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone.
Odżywka wygląda w miarę porządnie, w składzie na początku emolienty, potem panthenol i aminokwasy z pszenicy, które dziłają odżywczo, ochronnie a także kojąco.
Szkoda że składniki zaznaczone zielonym kolorem [wyciągi owocowe] znalazły się dopiero pod koniec składu, w śladowej ilości, co może wpłynąć na słabe ich działanie. Ale ogólnie nie ma większych zastrzeżeń.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 834 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:42   #1915
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nadeo Pokaż wiadomość

TIGI, Catwalk, Oatmeal & Honey Treatment Shampoo - Szampon do włosów po zabiegach chemicznych z owsem i miodem

Szampon odżywczo-regenerujący z wyciągiem z płatków owsianych i miodu do włosów zniszczonych mechanicznie i zabiegami chemicznymi, wzbogacony witaminami A, B i E. Regeneruje mocno zniszczone włosy odżywiając i nawilżając je. Włosy stają się jedwabiście gładkie, miękkie i lśnią naturalnym blaskiem.

[I] Disodium Oleamido PEG-2 Sulfosuccinate, Ammonium Laureth Sulfate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Coriandrum Sativum (Coriander) Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Juniperus Communis Fruit Extract, Cananga Odorata Flower Extract, Aleurites Moluccana Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Polyquaternium-11, Retinyl Palmitate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acids, Benzyl Benzoate, Coumarin, Eugenol.
Bez wchodzenia w szczegóły - szampon jest bardzo bogaty w ekstrakty z owoców i ziół, które będą oddziaływać odżywczo/pielęgnacyjnie na włosy.
Dodatkowo nie zawiera nie lubianego przez niektóe osoby SLES, chociaż w jego miejsce pojawia się ALeS oraz inny detegent: Disodium Oleamido PEG-2 Sulfosuccinate - dla odmiany, to dość łagodny środek myjący.
Na niebiesko - obiecane przez producenta witaminy.

Natomiast nie widzę ani miodu ani wyciągu z owsa.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 14:41   #1916
Milunia150
Rozeznanie
 
Avatar Milunia150
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: prawie Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

KETOXIN szampon

Składniki wg INCI:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Ketoconazole, Hydrolyzed Collagen, Parfum, Propylene Glycol (and) Polysorbate 20 (and) Panthenol (and) Linoleic Acid (and) Linolenic (and) Arachidonic Acid (and) Tocopheryl Acetate (and) Retinyl Palmitate (and) Bioflavonoids (and) Biotin (and) Pyridoxine HCI, Tetrasodium EDTA, Hydrochloric Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, BHT, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, C.I. 16185, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional.
__________________

Milunia150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 10:40   #1917
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Proszę o zbadanie składu maski:

L'Oreal Professionel, solar - serie expert (200ml)
Nawilżająca maska do włosów suchych i zniszczonych. Tworzy na powierzchni niewidoczny filtr ochronny, który sprawia że włosy są odżywione i pełne blasu. Zawiera filtr przeciwsłoneczny MEXORYL S.O. który chroni włókno włosa przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Pozostawia włosy elastyczne, lekkie i naturalnie lśniące.

Skład: [I]aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, glycerin, amodimethicone, cetyl esters, lanolin, methylparaben, cetrmonium chloride, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, trideceth-12, chlorhexidine dihydrochloride, benzyl benzoate, benzyl salicylate, linalool, magnesium acetate, geraniol, benzyl alcohol, hexyl cinnamal, aspartic acid, glycine, arginnine, glutamic acid, parfum
Skład maski sam w sobie nie jest zły - zawiera nawilżającą glicerynę i kilka innych elementów regenerujących, które zaznaczyłam pogrubieniem. Niestety część z nich jest w końcówce skłądu, więc występują w małym stężeniu, co implikuje prawdopodobnie zbyt słabe działanie.
Brak obiecanego filtru Meroxyl SO, jest tylko inny pochłaniacz UV - benzyl salicylate.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1249 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 10:52   #1918
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
W związku z zasianymi obawami co do smes-a i detergentów w żelu i szamponie nivea, poprosiłabym o analizę tego kosmetyku :

NIVEA BABY ŻEL DO MYCIA CIAŁA I WŁOSÓW

SKŁAD:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Acrylates Copolymer, Lauryl Glucoside, PEG - 40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylparaben, Maris Sal, Propylparaben, Prunus Dulcis, Trisodium EDTA, Polyaquaternium - 10, Benzophenone - 4, Bisabolol, Parfum.

Dla koleżanki z innego wątku - benka23 pięknie loki skręca, ale co z tym Sodium Myreth Sulfate - to detergent, bać się go czy nie ,
analize wszystkich pozostałych składników sobie zrobiłam
Do zmywania olejów by się nadał - bo mnie jakos kusi

Z góry wielkie cmokasy
SMS czyli Sodium Myreth Sulfate jest uważany za nieco lżejszy zamiennik SLES, ale reakcje na ten detergent moga być bardzo zróznicowane.
Sam szampon jest mieszaniną łagodniejszych substancji myjących, zawiera tez śladowe ilości minerałów morskich, słodkich migdałów oraz bosabololu a także filtru [jednak na moje oko są to o wiele za małe stężenia tych składników, aby znacząco zadziałały].

Cytat:
Napisane przez moodlishka Pokaż wiadomość
witam czy moglby ktos przeanalizowac sklad szamponu Samypure. Producent zapewnia ze nie zawiera zadnych siarczanow, ale nie wiem czy wzamian za to nie posiada innych niszczacych skladnikow. A oto sklad:
[...]
Popraw post tak, aby spełniał założenia regulaminu.

Aktualizacja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1185 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-06-15 o 11:46 Powód: Znacznik aktualizacyjny
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 11:07   #1919
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
Nivea Diamond Gloss Spray Nabłyszczający

Nadaje włosom olśniewający blask. Sprawia, że są gładkie i miękkie w dotyku. Nie skleja i nie obciąża włosów.

Skład:
  • Alcohol Denat.
  • Cyclomethicone
  • C12-15 Alkyl Benzoate
  • Panthenol
  • Niacinamide
  • Aqua
  • Hexyl Cinnamal
  • Butylphenyl Methylpropional
  • Linalool
  • Citronellol
  • Geraniol
  • Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde
  • Alpha-Isometyl Ionone
  • Benzyl Alcohol
  • Limonene
  • Parfum

Strasznie alkoholowo-silikonowy, woda w składzie jakos tak daleko , zachodzi więc podejrzenie, że z uwagi na denat może włosy wysuszać. A z uwagi na ciężki silikon może jednak sklejać i obciążać.
Z dobrych rzeczy - zawiera dwa podgatunki wit. B, za którą włosy przepadają - ale mimo wszystko ten kosmetyk budzi moją nieufność co do konstrukcji składu.
I nie zawiera pyłu diamentowego będącego wyróżnikiem serii.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 1164 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 11:21   #1920
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję, Estelle
nic tylko wypróbować
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.