Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 13:25   #601
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
ponownie prosze o analize
Kremobaza- Fitomed

Skład INCI: Aqua(Water), Trilaureth-4-Phosphate, Polyacrylacocoate, Glicerine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylen Caprylic/Caprylic Triglyceride, D-Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Laureth-7.

jest to baza do tworzenia kremow. prosze o anazlize pod katem zapychania, ewentualnie jakie skladniki dodac aby nadawal sie do cery mieszanej?
Baza dosyć treściwa - raczej dla cer normalnych w kirunku suchych, bądź przy kuracji kwasowej/ retinoidowej. Nie dla tych, któzy nei tolerują gliceryny i trógjglicerydów, pochodnych parafiny. W zasadzie baza skąłda się niemalże z samych emolientów.
Wg mnie może pozapychac cere mieszaną.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:28   #602
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Ponownie proszę o analizę


Witam

Proszę o analizę składu dwóch toników firmy Aubrey Organic

Mam cerę mieszaną (tłuste partie w strefie T) policzki raczej normalna przy tym jest bardzo wrażliwa i kapryśna często reaguje pieczeniem i jest zaczerwieniona albo dostaje wysypki w postaci drobnych białych krostek.
Szukam toniku który by oczyszczał tłuste partie i zastanawiam się nad tym

Blue Green Algae with Grape Seed Extract Facial
INGREDIENTS: Aubrey's Herbal Base: (Deionized Water, Natural Grain Alcohol, Witch Hazel [Natural Herbal Extract], Vegetable Glycerin; the following whole herbals: Organic German Camomile Flowers, Organic Calendula Flowers, Organic Lavender Flowers, Organic Peppermint Leaf, Coltsfoot Leaf and Organic Nettle Leaf; Extracts of Roman Camomile, Linden, Sage, Clematis, Coneflower, St. John's Wort, Watercress, Burdock Root, Lemon, Ivy, Soapwort, Meadowsweet, Bladderwrack, Horsetail, Blue Mallow, Pellitory Root, Cucumber, Elder Flower and Arnica; Aubrey's Preservative [Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E], Organic Lemon Peel Oil), Organic Aloe Vera; Lavender Water, Extracts of Fennel, Hops, Balm Mint, Mistletoe and Yarrow; Organic Blue Green Algae; Extracts of Grape Seed, Milk Thistle and Canadian Willowherb; Goa Herb

oraz toniku który by koił, uspokajał moją wrażliwą skórę, może ten

Vegecol with Aloe Alcohol-Free
Ingredients: Deionized Water, Organic Aloe Vera, Witch Hazel (Natural Herbal Extract), Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Lavender Water
Skłądowo- obydwa toniki sa rewelacyjne. Wysypka, któą opisujesz moze byc rekacją alergiczną. Niesttey nie jestem w stanie Ci powoedziec co moze powodowac taka rekacje.
Pierwszy tonik jest bogaty w wyciagi z roslin - naturalne antyoksydanty. Moze sie okazac, ze któryś z ekstraktów wywoła u ciebie podraznienie.
jezeli te wysypki sa częste, radziłąbym wybierac toniki/ żele o maksy,alnei porstym skłasdzie (taki jak tonik Vegecolu).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:30   #603
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić te dwa produkty. Mam cerę wrażliwą, troszkę przesuszoną, ale z drugiej strony skłonną do świecenia się i zatykania porów. Używałam wcześniej z serii Pharmaceris do cery alergicznej żelu i toniku i bardzo mi odpowiadały te produkty, ale zmienili tą serię i nie wiem czy nadal jest godna uwagi. Bardzo proszę o analizę składu tych produktów. Może mają jakieś składniki które zamiast pomagać mogą mi szkodzić, jeśli tak to jak bardzo?
Z góry dziękuję za odpowiedź

PURI-SENSILIUM
Delikatna Pianka Myjąca do twarzy

Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

PURI-SENSILIQUE
Delikatny Tonik Odświeżający do twarzy

Aqua, Glycerin, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, CI 77820, Quaternium-15
Wg mnie nie powinnaś się niczego obawaiać, składowo obydwa preparaty sa OK!
Nie ma tu nic co mogłoby podrazniac skórę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:35   #604
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez liberte Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym poprosić o rozszyfrowanie składu dwóch kremów. POlecano je dla kobiet w ciąży - czy faktycznie są tak dobre?

Frei, Skincare+, Krem nawilżający na dzień, z opisu wynika, że: Rozświetla i odświeża koloryt skóry. Nawilżanie przez cały dzień zapewniają aloes, mocznik i pantenol, a witamina E skutecznie chroni skórę i opóźnia proces jej starzenia. Do stosowania na twarz, szyję i dekolt. http:///www.frei.pl/index.php?option...d=17&Itemid=29
INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Extract, Ethylhexyl Stearate, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Urea, Cetearyl Alkohol, Panthenol, Borrago Officinalis Oil, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Carbomer, Alpha-isomethylionone, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Limonene, Linalool, Parfum, Tetrasodium Iminodisuccinate, BHT.


Frei, Skincare+, Krem ochronny na dzień, z opisu: Krem ochronny na dzień. Zapewnia kompleksową ochronę skóry. Aloes i mocznik zapobiegają utracie nawilżenia, filtr LSF15 chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB i UVA. Fitosterole i witamina E przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek. http://www.frei.pl/index.php?option=com_cont ent&task=blogcategory&id= 11&Itemid=17
INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Extract, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Brassica Campestris Sterols, Cera Alba, Urea, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetearyl Alkohol, Diethylamino Hydroxylbenzoyl Hexyl Benzoate, Panthenol, Simmondsia Chinensis Oil, Phenoxyethanol, Carbomer, Parfum, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Methylisothiazolinone, Alpha-isomethylionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Linalool.

Z góry serdecznie dziękuję
Kremy są bezpieczne dla kobiet w ciązy i karmiących - to najwazniejsze, ni ma tam agresywnych kosnerwantów, a coś takiego naprawde trudn znależć.

Co do diząłania p/zmarszczkowego - zawartość mocznika ialoesu an pweno pozytywnie wpłynei na nawilżenie i uelastycznienie skóry. Nie nalezy sie jednak spodziewac spektakularnego wygłądzenia zmarszczek, gdyz najskuteczniejsze skłądniki o działaniu przeciwzmarszczkowym nie sa polecane kobietom w ciązy i nie powinny znaleźc się w takim kremie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 14:26   #605
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę składów poniższych kosmetyków pod względem możliwości zapychania porów i czy obiektywnie dany kosmetyk ma duże czy raczej niewielkie szanse by spowodować wysyp (mam cerę tłustą skłonną do zaskórników).

Ziaja, BioBalans, Krem normalizujący przeciw zmarszczkom
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20991

Skład: Aqua (Water), Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malic Acid, Inulin, Panthenol, Pelvetia Canaliculata Extract, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene , Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
Ciekawy pordukt, brak tu zapychaczy z "pierwszej ligii". Jeżeli nie przeszkadza Ci masło shea,gliceryna to istnieje niewielkie ryzyko, ze produkt pozapycha.
Zawiera kwas migdałowy.

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Manhattan, Perfect Teint Powder & Make up 2 in 1 (Podkład w kompakcie; każda cera)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6958

Skład: talc, mica, aluminium starch octenylsuccinate, dimethicone, magnesium myristate, trimethylsiloxsilicate, boron nitride, phenyl trimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben [+/- ci 77007, ci 77288, ci 77289, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, ci 77947, mica] .
Widze jeden "pierwszoligowy" zapychacz, kwestia czy to jeden z tych, które Tobei nei pasują? Spory dodatek talku i skrobii moze niestety zwięszyć ryzyko powstania zakórników.

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Lirene Dermoprogram, City Matt
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12058

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)
.[/quote]

Podkład wygląda na lekki, niewiele tu emolientów, z których "najgroźniejszy" to gliceryna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 14:27   #606
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo Was proszę o pomoc!- Czy tonik o takim składzie:
Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, p-Anisic Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Nelumbium Speciosum Extract/Nelumbium Spectrosum Flower Extract, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Propylene Glycol, Rosa Gallica Extract/Rosa Gallica Flower Extract, Butylphenyl Methylpropional, Cryptomeria Japonica Bud Extract, Parfum-
może być przyczyną powstawania bolesnych, podskórnych gul?
Nie wiem, czy niesłusznie go oskarżam, ale mam wrażenie, że to on jest winowajcą To Lancome Tonique Eclat.
Dzięki za pomoc
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 14:55   #607
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Bardzo Was proszę o pomoc!- Czy tonik o takim składzie:
Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, p-Anisic Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Nelumbium Speciosum Extract/Nelumbium Spectrosum Flower Extract, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Propylene Glycol, Rosa Gallica Extract/Rosa Gallica Flower Extract, Butylphenyl Methylpropional, Cryptomeria Japonica Bud Extract, Parfum-
może być przyczyną powstawania bolesnych, podskórnych gul?
Nie wiem, czy niesłusznie go oskarżam, ale mam wrażenie, że to on jest winowajcą To Lancome Tonique Eclat.
Dzięki za pomoc
Tak, tonik może byc wynowajcą. Podejrzewac możesz labo alkohol albo p-anisic acid/ benzoic acid. Muszisz jednak krytycznie spojrzec na wszystkei inne kosmetyki, zwłaszcza te z dodatkami kawsów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 15:01   #608
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dzięki za analizę. Podkład lirene skończyłam, ale być może Polyglyceryl-4 Isostearate mógł mi zapchać pory, bo po odstawieniu widzę, że mniej zaskórników wyskakuje, ale jeszcze jakieś są, używam obecnie kremu dotleniającego z evy natury i ma podobny składnik Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, może on też zapycha, nie wiem.
Na stronie dr Różańskiego: http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...rwiec2004.html, nie znalazłam informacji, że Butyrospermum Parkii Butter zapycha, ale to pewnie zależy też od skłonności cery.
A co do podkładu z manhattana to nie wiem, nie przypominam sobie, żebym w jakimkolwiek kosmetyku spotkała magnesium myristate i nie wiem jak zareaguje moja cera, ale chyba go wypróbuje (wiem, że zapycha inny składnik o podobnej nazwie myristyl myristate)
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 15:07   #609
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, tonik może byc wynowajcą. Podejrzewac możesz labo alkohol albo p-anisic acid/ benzoic acid. Muszisz jednak krytycznie spojrzec na wszystkei inne kosmetyki, zwłaszcza te z dodatkami kawsów.

L_V bardzo Ci dziękuję
Może to kwasy, wśród moich kosmetyków kwasy zawiera tylko ten tonik. Bałam się, że może gliceryna, bo często słyszę, że zapycha, a ja mam wszystko gliceryną.(mam też ogromne zapasy kremów i każdy jest z gliceryną). W takim razie odstawiam tonik. Dzięki
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 15:21   #610
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
L_V bardzo Ci dziękuję
Może to kwasy, wśród moich kosmetyków kwasy zawiera tylko ten tonik. Bałam się, że może gliceryna, bo często słyszę, że zapycha, a ja mam wszystko gliceryną.(mam też ogromne zapasy kremów i każdy jest z gliceryną). W takim razie odstawiam tonik. Dzięki
Gliceryna tez jest podejrzana - dobrze słyszas, ze moze zapychac. jezeli jest w kazdym twoim kosmetyku, to masz efekt "kumulacji".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 16:51   #611
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy to serum zawiera stabilna vit c?Niewiem jaka jest roznica miedzy ascorbic acid polipeptyde a ascorbic acid?Niewiem czy lepiej nie oplaca sie zrobic serum samemu...

john masters organics
Vitamin C Anti-Aging Face Serum


Water (Purified Deionized), Sea Algae Extract (Wild-crafted), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil*), Ascorbic Acid Polypeptide (Natural, Water-soluble Vitamin C), Oat Beta Glucan, Squalene (Olives), Extract of Urtica Dioica (Nettle*), Extract of Rosa Damascena (Rosebud*), Camellia Sinensis (Green Tea*), Vegetable Glycerin (*), Triticum Vulgare (Wheat Germ Oil*), Borago Officinalis (Borage Oil), Rosa Damascena (Rose Hydrosol*), Methylsilanol Mannuronate, Lecithin, Plant Phospholipids, Super Oxide Dismutase, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Calophyllum Inophyllum (Foraha Oil), Essential Oils of Rosa Damascena (Rose*), Citrus Sinensis (Blood Orange*), Tilia Cordata (Linden*), Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate & Ascorbyl Palmitate (Vitamins A, C & E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase (Natural Enzyme Preservatives), Potassium Sorbate, Xanthan Gum
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 18:29   #612
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Gliceryna tez jest podejrzana - dobrze słyszas, ze moze zapychac. jezeli jest w kazdym twoim kosmetyku, to masz efekt "kumulacji".

o nie... najpierw odstawię tonik, potem poeksperymentuję...
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 20:49   #613
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Skłądowo- obydwa toniki sa rewelacyjne. Wysypka, któą opisujesz moze byc rekacją alergiczną. Niesttey nie jestem w stanie Ci powoedziec co moze powodowac taka rekacje.
Pierwszy tonik jest bogaty w wyciagi z roslin - naturalne antyoksydanty. Moze sie okazac, ze któryś z ekstraktów wywoła u ciebie podraznienie.
jezeli te wysypki sa częste, radziłąbym wybierac toniki/ żele o maksy,alnei porstym skłasdzie (taki jak tonik Vegecolu).
Bardzo dziękuję za analizę

Niestety nikt nie jest w stanie określić co powoduje u mnie wysyp małych białych (wypełnionych ropną treścią) krostek. Wielomiesięczne odwiedzanie dermatologów też nie dało mi żadnej odpowiedzi. Po prostu czasami są a czasami jest ok. To może być reakcja alergiczna ale wnioskuję z moich obserwacji że to chyba reakcja na jak Wy to nazywacie zapychacze ( u mnie to na pewno gliceryna, masło shea i mentol olejek miętowy - wszystko co ma za zadanie chłodzić)Przez rok przyjmowałam antybiotyki na "niby trądzik" chociaż raczej to pojedyncze duże wykwity ropne w okolicy żuchwy czasami na skroniach ale lekarz wie lepiej. Jak tylko odstawiłam leki wszystko wraca ... ech tylko żołądek uwrażliwiłam tymi lekami i żadnego pożytku więcej z tego nie ma.
Dlatego teraz postanowiłam wypróbować roślinne specyfiki marki Aubrey Organics i chyba nie jest źle oprócz tego że skóra jest lepka i bardzo błyszcząca po tych mazidłach, ale jestem dobrej myśli.

Jeszcze raz dziękuję za analizę
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 21:19   #614
bajbaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zielona Góra/Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałam się przypomnieć, tak nieśmiało:

Chciałabym prosić o analizę kilku produktów, właśnie mam się zacząć smarować żelem Skinoren, a podobno wysusza trochę. Pytanie czy mogę te kosmetyki stosować razem ze Skinorenem i czy mnie nie 'zapchają'

A więc:

Oeparol UMT Łagodny tonik bezalkoholowy

Tonik jest wodnym roztworem wielu substancji roślinnych, w tym naturalnego oleju z nasion wiesiołka. Jest niezbędnym preparatem kończącym demakijaż i oczyszczanie skóry. Odświeża, nawilża i wygładza skórę. Zawarta w toniku alantoina ma własności regenerujące i łagodzi podrażnienia.
Przeznaczenie
Do cery normalnej, suchej i wrażliwej. Może być stosowany do kompresów pojędrniających skórę twarzy i szyi.
Skład (INCI)

Aqua, Hydrogenated Castor Oil, Calendula Officinalis, Sorbitol, Phenoxyethanol (and) Methyldibromo Glutaronitryle, Allantoin, Parfum, Oenothera Paradoxa, Tocopherol, Disodium EDTA.


2. Oeparol SBC, Agropharm, Krem biostymulujący półtłusty
Krem Oeparol SBC zawiera wysokiej jakości naturalne składniki w tym tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka. Przeznaczony jest do pielęgnacji cery suchej i normalnej, szczególnie zalecany do stosowania w stanach zapalnych i alergicznych skóry.

Skład
: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Sorbitan Sesquioleate, Calendula Officinalis, Glycerin, Cera Microcrystallina, Helianthus Annus, Oenothera Paradoxa, Lanolin, Cera Alba, Magnesium Sulfate, Tocopherol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Parfum, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Disodium EDTA, Citric Acid, BHA.


I przy okazji:

3. Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów
Jedwab dla włosów z serii Styling Effect służy do wygładzania i nabłyszczania włosów. Zapobiega nadmiernemu puszeniu się, szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Zalecany do nakładania na włosy przez ich stylizacją, również urządzeniami do stylizacji termicznej (np. prostownicą).

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, AMODIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

W ostatnim przypadku przepisywałam z produktu, więc możliwe są literówki.
Pod względem czy nie ma żadnych nieciekawych składników.

Dziękuję!


I jeszcze, z góry przepraszam za ilość, ale wole już nie ryzykować pozapychania:

L'oreal, Happy Derm, Pianka Oczyszczająca

Skład: Aqua, Dipropylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Isobutane, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, PEG-30 Glyceryl Cocoate, Tea-Lauryl Sulfate, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Disodium Cocoaphodiacetate, Butane, Propane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cco-Betaine, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Butylene Glycol, Citric Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, CI 16035/Red 40, CI 19141/Yellow 5, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal (FIL B 9874/1)

Rossmann, Rival de Loop, Pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka.

Skład: Aqua, Sodium Lauroyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Chloride, Panthenol, Cucumis Sativus, Gingko Biloba, Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate.
bajbaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 07:40   #615
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Czy to serum zawiera stabilna vit c?Niewiem jaka jest roznica miedzy ascorbic acid polipeptyde a ascorbic acid?Niewiem czy lepiej nie oplaca sie zrobic serum samemu...

john masters organics
Vitamin C Anti-Aging Face Serum

Water (Purified Deionized), Sea Algae Extract (Wild-crafted), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil*), Ascorbic Acid Polypeptide (Natural, Water-soluble Vitamin C), Oat Beta Glucan, Squalene (Olives), Extract of Urtica Dioica (Nettle*), Extract of Rosa Damascena (Rosebud*), Camellia Sinensis (Green Tea*), Vegetable Glycerin (*), Triticum Vulgare (Wheat Germ Oil*), Borago Officinalis (Borage Oil), Rosa Damascena (Rose Hydrosol*), Methylsilanol Mannuronate, Lecithin, Plant Phospholipids, Super Oxide Dismutase, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Calophyllum Inophyllum (Foraha Oil), Essential Oils of Rosa Damascena (Rose*), Citrus Sinensis (Blood Orange*), Tilia Cordata (Linden*), Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate & Ascorbyl Palmitate (Vitamins A, C & E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase (Natural Enzyme Preservatives), Potassium Sorbate, Xanthan Gum
Stabilną forma witaminy C byłby L-Ascorbic Acid Polypeptyde.
Myślę, ze trzeba by było napisac do porducenta, czy ta witamina C to forma lewsokrętna. Ale obawiam się, ze jeżeli na liście skłądników nie ma tego "L", to nie jest to postać aktywna i stabilna.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 08:35   #616
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za analizę

Niestety nikt nie jest w stanie określić co powoduje u mnie wysyp małych białych (wypełnionych ropną treścią) krostek. Wielomiesięczne odwiedzanie dermatologów też nie dało mi żadnej odpowiedzi. Po prostu czasami są a czasami jest ok. To może być reakcja alergiczna ale wnioskuję z moich obserwacji że to chyba reakcja na jak Wy to nazywacie zapychacze ( u mnie to na pewno gliceryna, masło shea i mentol olejek miętowy - wszystko co ma za zadanie chłodzić)Przez rok przyjmowałam antybiotyki na "niby trądzik" chociaż raczej to pojedyncze duże wykwity ropne w okolicy żuchwy czasami na skroniach ale lekarz wie lepiej. Jak tylko odstawiłam leki wszystko wraca ... ech tylko żołądek uwrażliwiłam tymi lekami i żadnego pożytku więcej z tego nie ma.
Dlatego teraz postanowiłam wypróbować roślinne specyfiki marki Aubrey Organics i chyba nie jest źle oprócz tego że skóra jest lepka i bardzo błyszcząca po tych mazidłach, ale jestem dobrej myśli.

Jeszcze raz dziękuję za analizę
Komsetyki Aubrey Organics mają rewelacyjne składy - pozazdrościć.




Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
Chciałam się przypomnieć, tak nieśmiało:

Chciałabym prosić o analizę kilku produktów, właśnie mam się zacząć smarować żelem Skinoren, a podobno wysusza trochę. Pytanie czy mogę te kosmetyki stosować razem ze Skinorenem i czy mnie nie 'zapchają'

A więc:

Oeparol UMT Łagodny tonik bezalkoholowy

Tonik jest wodnym roztworem wielu substancji roślinnych, w tym naturalnego oleju z nasion wiesiołka. Jest niezbędnym preparatem kończącym demakijaż i oczyszczanie skóry. Odświeża, nawilża i wygładza skórę. Zawarta w toniku alantoina ma własności regenerujące i łagodzi podrażnienia.
Przeznaczenie
Do cery normalnej, suchej i wrażliwej. Może być stosowany do kompresów pojędrniających skórę twarzy i szyi.
Skład (INCI)

Aqua, Hydrogenated Castor Oil, Calendula Officinalis, Sorbitol, Phenoxyethanol (and) Methyldibromo Glutaronitryle, Allantoin, Parfum, Oenothera Paradoxa, Tocopherol, Disodium EDTA.
Tonik jest super Bardzo delikatny i bardzo łagodny.


Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
2. Oeparol SBC, Agropharm, Krem biostymulujący półtłusty
Krem Oeparol SBC zawiera wysokiej jakości naturalne składniki w tym tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka. Przeznaczony jest do pielęgnacji cery suchej i normalnej, szczególnie zalecany do stosowania w stanach zapalnych i alergicznych skóry.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Sorbitan Sesquioleate, Calendula Officinalis, Glycerin, Cera Microcrystallina, Helianthus Annus, Oenothera Paradoxa, Lanolin, Cera Alba, Magnesium Sulfate, Tocopherol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Parfum, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Disodium EDTA, Citric Acid, BHA..
Krem jest bardzo treściwy. Już na samym początku składu masz dwa "konkretne" zapychacze. jest spore ryzyko, że pozapycha.

Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość

3. Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów
Jedwab dla włosów z serii Styling Effect służy do wygładzania i nabłyszczania włosów. Zapobiega nadmiernemu puszeniu się, szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Zalecany do nakładania na włosy przez ich stylizacją, również urządzeniami do stylizacji termicznej (np. prostownicą).

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, AMODIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE.
Hmm...w zasadzie bez rewelacji. jest tu niby ten jedwab, tylko w drugiej połowie składu. Chociaż i tak jest lepszy od Bio SIlka, bo nie ma alkoholu.

Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
I jeszcze, z góry przepraszam za ilość, ale wole już nie ryzykować pozapychania:

L'oreal, Happy Derm, Pianka Oczyszczająca

Skład: Aqua, Dipropylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Isobutane, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmitate, PEG-30 Glyceryl Cocoate, Tea-Lauryl Sulfate, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Disodium Cocoaphodiacetate, Butane, Propane, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cco-Betaine, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Butylene Glycol, Citric Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, CI 16035/Red 40, CI 19141/Yellow 5, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal (FIL B 9874/1)
Pianka już była analizowana. Nie mam o niej dobrego zdania - będzie wyuszała i sciagała skórę.


Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
Rossmann, Rival de Loop, Pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka.

Skład: Aqua, Sodium Lauroyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Chloride, Panthenol, Cucumis Sativus, Gingko Biloba, Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate.
Ta wygląda lepiej od L'oreala. Nie powinna zapcyhac, ma co prwda emolienty w skłądzie ale są one konieczne, zeb nie miec uczucia ściągniętej skóry po umyciu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 12:43   #617
liwilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Isispharma Uveblock

Witam! Jako debiutantka na tym forum i "filtrowa analfabetka"chciałabym się dowiedzieć czegoś o tych dwóch produktach:

UVEBLOCK 50+ Fluide Invisible (Skład: Aqua, Octocrylene, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cyclopentasiloxane, Glicerin, Penethyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Benzophenone-3, Titanum Dioxe, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Cetearyl Alcohol, Triethanolamine, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glyceryl Stearate Se.C18-36 Acid Triglyceride, Vp/Hexadecene Copolymer, Silica, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Tocopheryl Acetete, Peg-40 Castor Oil, Chlorophenesin, Sodium Cetearyl Sulfate, Xantan Gum, O-cymen-5-Ol, Ectoin, Disodium Edta)

UVEBLOCK 50 (Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide/Triethoxycaprylylsilane, Hydrogenated Didecene, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanum Dioxide/Dimethicone, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Dibehenate, Ceteth-20.Peg 75 Stearate, Dextrin Palmitate, Tribehenin, Steareth-20, Dialozidinyl Urea, Xanthan Gum, Glyceryl Behenate, Dimethiconol, Methylaparaben, Propylparaben

Chodzi mi głównie o to czy filtry w nich zawarte są fotostabilne i czy produkty o takim składzie mogą zapychać. Z góry dziękuję za wszystkie opinie. Pozdrawiam serdecznie!
liwilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 13:08   #618
bajbaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zielona Góra/Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję bardzo !
bajbaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 14:38   #619
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V, a co myślisz o tych chusteczkach?

NIVEA VISAGE - ODŚWIEŻAJĄCE CHUSTECZKI OCZYSZCZAJĄCE (cera normalna i mieszana)

Aqua, Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Methylpropanediol, Nelumbium Speciosum, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum.



Są coś warte?
Kupiłam je z przeznaczeniem na wyjazd, w ramach odświeżenia w podróży, ale użyłam ich raptem 3 razy i pojawiły mi się wielkie bolące gule z ropno-białym płynem...

MAm cerę bardzo specyficznie mieszaną - cała jest wysuszona i ściągnięta ale mimo to przetłuszcza się i świeci. Jednocześnie jest niesamowicie wrażliwa na wszystkie czynniki sprzyjające tworzeniu się zaskórników i niedoskonałości. Niespodzianki pojawiąją mi się w stuacjach stresowych i przed miesiączką.
Wszystkie typowe zapychacze 'górnolotne' powodują u mnie niedoskonałości...

Będą zapychać? CZy mogą być raczej bezpieczne dla tak skomplikowanej cery?


Pozdrawiam
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 18:42   #620
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V-dzieki za odpowiedzChyba sobie zrobie sama tonik z vit c i wody destylowanej-taniej mnie wyjdzie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-17, 22:52   #621
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Isispharma Uveblock

ogólnie: bez zachwytów.
filtry na poziomie "dax cosmetics".

oba zawierają Parsol 1789. wprawdzie widać starania, żeby go ustabilizować, ale czy się udało- wątpię.

spf50+ fluide
-zawiera benzophenone-3 tzw. filtr przenikający (do krwi), wiele wizażanek go unika
-zawiera dwutlenek tytanu, który destabilizuje Parsol 1789. być moze obecność octocrylene zapobiega destabilizacji Parsolu, ale wiele zależy od stężeń poszczególnych filtrów, a tych nie znamy.

-jeżeli przyjmieny, że Parsol 1789 jest jednak niestabilny w tej kompozycji, to przed promieniami UVA chroni nas tylko jeden filtr mineralny- dwutlenek tytanu oraz benzophenone-3-> żaden z nich nie radzi sobie z pełnym spektrum UVA.



spf50
-użyto dwóch filtrów mineralnych; oba z powłoczką redukującą ich detstabilizujący wpływ na Parsol 1789.
-4-Methylbenzylidene Camphor jest stabilizatorem Parsolu 1789, ale nie w obecności Ethylhexyl Methoxycinnamate, jak w tym przypadku.
- niefajny konserwant: Diazolidinyl Urea (uwalnia formaldehyd)

-jeśli założyć, że nie udało się ustabilizować Parsolu 1789, to przed promieniami UVA chroni nas mieszanka dwutlenku tytanu i tlenku cynku- trzeba uważać, żeby ich nie zetrzeć; mogą mieć kłopot z ochroną przed pełnym spektrum UVA, ale żeby to ocenić dokładnie, trzeba znać np. stopień mikronizacji tych filtrów.

drugi, czyli UVEBLOCK 50 wydaje się trochę lepszy.


równie słaby UVEBLOCK spf 80 został omówiony w innym miejscu na forum, przy okazji "atrakcyjnej" wyprzedaży w superpharmie:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=540
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=548
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 13:38   #622
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poproszę o zanalizowanie składu odżywki:
Mineralna odżywka do włosów Zdrojowa -Sulphur

Składniki: Aqua minerale, Coco-Gucoside, Methylocellulose, Dicocoylethyl, Hydroxyethylylmonium Methosulfate, Panthenol, Citrus limonum, 5-bromo-5-nitro1,3-dioksan

(skopiowane ze strony http://www.sklep.mydelko.pl/product_...roducts_id=190 )

Czy skoro ma działać głęboko oczyszczająco na skórę głowy, nie będzie jej podrażniać? Co z działaniem na włosy, może je wysuszyć?

MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 14:02   #623
liwilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Isispharma Uveblock

Dzięki serdeczne za pomoc Pozdrawiam!
liwilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 20:05   #624
somysterious
Raczkowanie
 
Avatar somysterious
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dax cosmetics, Perfecta No Problem, antybakteryjna maseczka na twarz gruszka+krzem+glinka termalna
jest to maseczka do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej. Głęboko oczyszcza, usuwa zanieczyszczenia,nadmiar tłuszczy , wysusza wypryski, odblokowuje pory i zmniejsza ich widocznosc, matuje na wiele godzin, silnie nawilża, wygładza. Cera nabiera zdrowego kolorytu, staje się elastycznai jedwabiście miękka w dotyku.
Składniki (INCI): Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Silt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Propylene Glycol, Pyrus Communis, Hydroxyethylcellulose, Triclosan, Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, C.I.19140, C.I.15985.
Proszę o analizę
__________________


Nie biegnij za szybko przez życie,
bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy,
gdy najmniej się ich spodziewamy.

somysterious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 21:56   #625
somysterious
Raczkowanie
 
Avatar somysterious
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Jeszcze prosiłabym o zanalizowanie składu pudru antybakteryjnego Rossmann Synergen
Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163]. (27.03.2008)
__________________


Nie biegnij za szybko przez życie,
bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy,
gdy najmniej się ich spodziewamy.

somysterious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 07:36   #626
Sisley
Przyczajenie
 
Avatar Sisley
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Analiza składu kremu Ziaja Aretina Q, Krem nocna regeneracja

Bardzo proszę o analizę składu tego kosmetyku. Szczególnie interesuje mnie, czy są w nim zapychacze oraz składniki odpowiadające za tworzenie okluzji na twarzy. Niby nie ma parafinum liquidum, ale może inne składniki też to powodują. Mam cerę raczej tłustą, ale kremu używam głównie pod oczy i co jakis czas na całą twarz. oto pełny skład:

Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Sisley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 08:18   #627
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość

Tołpa Huminea HYDRATIV Lekki krem
INCI:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glyceryl Stearate (and) Cetearyl Alcohol (and) Catyl Palmitate (and) Cocoglycerides, Sucrose Stearate, PEG-8, Peat Extract, Water (and) Triticum Vulgare (Wheat), Germ Extract (and) Saccharomyces Cerevisiae Extract (and) Sodium Hyaluronate, Saccharide Isomerate, Butelyne Glycol (and) Water (and) Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Biosaccharide Gum-1, Hexyldecanol (and) exyldecyl Laurate, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl taurate Copolymer (and) Isohexadecane 9and) Polysorbate 80, Propylene Glycol (and) Centaurea Cyanus Flower Extract, Propylene Glycol (and) Melissa Officinalis Leaf Extract, Propylene Glycol (and) Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Propylene Glycol (and) Tilia Cordata Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol (and) Water (and) Nymphaea Alba Flower Extract, Lactic Acid, Allantoin, Panthenol, Parfum (Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Buthylphenyl, Methylpropional, Coumarin, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone), Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol.

Tołpa Huminea HYDRATIV Krem-żel do mycia twarzy i oczu
INCI:
Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Propylene Glycol, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone (and) Caprylic/Capric Triglyceride, Pantaerythrityl Tetracaprylate/Tetracaprate, Carbomer, Peat Extract, Water (and) Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract (and) Saccharomyces Carevisiae Extract (and) Sodium Hyaluronate, Dicaprylyl Ether, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol (and) Centaurea Cyanus Flower Extract, Propylene Glycol (and) Melissa Officinalis Leaf Extract, Propylene Glycol (and) Glycylrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Propylene Glycol (and) Tilia Cordata Flower Extract, PEG-40 Glyceryl Cocoate (and) Sodium Coceth Sulfate, Allantoin, Panthenol, Propylene Glycol (and) Water (and) Nymphaea Alba Flower Extract, Sodium Hydroxide, Parfum (Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxyaldehyde, Buthylphenyl, Methylpropional, Coumarin, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone), Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol.
Ponownie bardzo ładnie proszę o przeanalizowanie składu
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 10:05   #628
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
I przy okazji:

3. Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów
Jedwab dla włosów z serii Styling Effect służy do wygładzania i nabłyszczania włosów. Zapobiega nadmiernemu puszeniu się, szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Zalecany do nakładania na włosy przez ich stylizacją, również urządzeniami do stylizacji termicznej (np. prostownicą).

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, AMODIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

W ostatnim przypadku przepisywałam z produktu, więc możliwe są literówki.
Pod względem czy nie ma żadnych nieciekawych składników.

Dziękuję!
Z tym prosze do wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
Tam się zajmiemy analizą

Acha, to chodzi o TEN jedwab?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 10:30   #629
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez somysterious Pokaż wiadomość
Jeszcze prosiłabym o zanalizowanie składu pudru antybakteryjnego Rossmann Synergen
Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol,
Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163]. (27.03.2008)
Początek ładny (baza: talk- matujacy, mąka ryżowa, mika- nadaje blasku, aczkolwiek powoduje szybsze przetłuszczanie skóry!)
Podobnie bisabolol- antybakteryjny, łagodzący podrażnienia składnik,
farnesol- antybakteryjny
krzemionka- poprawia stan skóry
alantoina- łagodzi podrażnienia,

Nie wiem jak Magnesium myristate (znalazłam tylko tyle, ze pochłanie sebum) ale podobny w nazwie isopropyl myristate na pewno może zapchać- może, bo to sprawa indywidualna. Ale jest duże prawdopodobieństwo, niestety, ze tak właśnie będzie.
Glyceryl Stearate- takze moze powodować wyprysk. Moze, nie musi.

Dalej widzę olej rycynowy, wosk (!), wosk candelilla, kwas stearynowy, wosk parafinowy, wosk pszczeli, parafinę- w srodku skąłdu, ale jaka mieszanka! Ile tych wosków! To wszystko nie dla tłustej skóry!!!!

Z powodujacych alergie: Amyl Cinnamal i wszystkie występujące przed nim i parabeny. Brrr.


Nie wydaje mi się, żeby był dobry dla tłustych cer. Ale jeśli U Ciebie nic nie spowoduje- to jesteś szczęściara Jeśli dzieje się coś niepokojącego- to wiesz już, czego unikać.

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-06-19 o 20:29
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 10:34   #630
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Początek ładny (baza: talk- matujacy, mąka ryżowa, mika- nadaje blasku, aczkolwiek powoduje szybsze przetłuszczanie skóry!) Podobnie bisabolol- antybakteryjny, łagodzący podraznienia składnik, krzemionka- poprawia stan skóry. alantoina- łagodzi podrażnienia,

Nie wiem jak Magnesium myristate (znalazłam tylko tyle, ze pochłanie sebum) ale podobny w nazwie isopropyl myristate na pewno może zapchać- może, bo to sprawa indywidualna. Ale jest duże prawdopodobieństwo, niestety, ze tak właśnie będzie.
Glyceryl Stearate- takze moze powodować wyprysk. Moze, nie musi.
Dalej widzę olej rycynowy, wosk (!), wosk candelilla, kwas stearynowy, wosk parafinowy, wosk pszczeli, parafinę- w srodku skąłdu, ale jaka mieszanka! Ile tych wosków! To wszystko nie dla tłustej skóry!!!!
Z powodujacych alergie: Amyl Cinnamal i wszystkie występujące przed nim i parabeny. Brrr.
Ciekawi mnie też Farnesol- znalałzam tylko tyle, ze to środek zapachowy o zapachu konwalii i feromon . Ale zapach tak wysoko w składzie? Oj, pachnie mi to podrażnieniem...

Nie wydaje mi się, żeby był dobry dla tłustych cer. Ale jeśli U Ciebie nic nie spowoduje- to jesteś szczęściara Jeśli dzieje się coś niepokojącego- to wiesz już, czego unikać.
Z tego co ja wyczytałam - farnesol jest skłądnikiem antybakteryjnym.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.