Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 18:26   #691
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Jolie, dziękuję
nie ma za co, polecam się
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 19:37   #692
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja również poproszę o analizę:

Capilexin Ultra, Szampon przeciw wypadaniu włosów

aqua, sodium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, glycol distearate, sodium chloride, soluble collagen, propylene glycol, polyquaternium 10, silanediol salicytate (and) triethanolamine (and) butylene glycol, yeast extract, decarboxy carnosine hcl, parfum, tetrasodium edta, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid

Z gory dziękuję
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 09:24   #693
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny, możecie rzucić okiem na te dwa składy? Próbowałam sama, w oparciu o słowniczek, ale bardziej ufam Wam

Inter Fragrances, Seboradin Niger, Szampon - kuracja do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania (nowa formuła)


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone (and) Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.



Inter Fragrances, Seboradin Niger, Szampon z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów przetłuszczających się (stara formuła)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Glycol Distearate (and) Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Disodium EDTA, Raphanus Nigra Extract, Panthenol, Limonen, Pine Oil, Coriander Oil, Quaternum - 80, Tea Tree Oil, Isopropyl Myristate, Metylchloroisothiazolinon e (and) Metyllisothiazolinone, Thymol, Sodium Chloride
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 09:46   #694
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziekuje Jolie
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 15:16   #695
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

virka bardzo dziękuje za analizę czyli kupię tą drugą chyba, że coś nowego wynajdę
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 15:19   #696
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
virka bardzo dziękuje za analizę czyli kupię tą drugą chyba, że coś nowego wynajdę
Nie ma za co Efektywnych poszukiwań
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 16:21   #697
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez minio Pokaż wiadomość
Ja również poproszę o analizę:

Capilexin Ultra, Szampon przeciw wypadaniu włosów

aqua, sodium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, cocamide dea, glycol distearate, sodium chloride, soluble collagen, propylene glycol, polyquaternium 10, silanediol salicytate (and) triethanolamine (and) butylene glycol, yeast extract, decarboxy carnosine hcl, parfum, tetrasodium edta, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid

Z gory dziękuję
Jako iż sama walczę z wypadaniem postanowiłam wgłębić się w ten szampon. Z tego co obiecuje producent:
"Innowacyjna formuła szamponu Capilexin Ultra to połączenie dwóch opatentowanych składników: Capillisilu® Haute Concentration z Alistinem® , które skutecznie walczą z nadmiernym wypadaniem włosów, a także poprawiają ich gęstość. Dodatkowo szampon zapobiega procesom starzenia się skóry głowy.
Zawarty w produkcie kompleks B-active (witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i B12) wzmacnia i odżywia włosy, nadając im piękny blask i zdrowy wygląd."

Z tego co ja widzę po INCI to sporo naciągana teoria (delikatnie ujmując)...
Na początku detergenty, po nich emulsyfikator dający szamponom perłowy połysk, chlorek sodu trochę za wysoko (może podrażniać), po nim kolagen - ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu, odbudowuje strukturę włosa, propylen glycol-rozpuszczalnik, także nawilża, polyquaterium 10-antystatyk, nawilżenie. W szamponie, na zielono, ekstrakt z drożdży- zapobiega bakteriom i grzybom, wzmacnia włosy.
Nie widzę tych opatentowanych składników, ani kompleksu B-active. Jedyny składnik, który ma ten szampon, co może wspomagać odrost włosów i wzmocnić włosy to ekstrakt z drożdży. Owszem zawiera on witaminy z grupy B, ale do B-kompleks, to żadna rewelacja... To na prawdę trochę mało i w składzie też dość daleko...

Jednym zdaniem wielka ściema, ot przeciętny nawilżający szampon z wyciągiem drożdży pod koniec składu...Do obietnic producenta to mu strasznie nie po drodze...
Gdyby miał być tylko szamponem nawilżającym miałby lepszą recenzję
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 16:33   #698
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
dziekuje Jolie
nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 18:06   #699
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

virka, wielkie dzięki czyli moje podejrzenia znalazły poparcie w rzeczywistości. Swoją drogą, jak oni tak mogą. No w sumie to wiem jak, z marketingiem mam do czynienia na co dzień... eh
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 19:25   #700
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Tak zamówiłam mega szampon, mega balsam, mega tonik i mgiełkę sunsorials - szampon i balsam na połowę z koleżanką z pracy-sama mi zaproponowała, jak jej powiedziałam, że zamawiam .

Oczywiście, że jak tylko zacznę używać to zdam relację - swoja drogą nie mogę się doczekać - cieszę się jak małe dziecko , choć mnie to sporo kosztowało cenowo .
kosmarko dostałas juz ?
czekam niecierpliwie bo tez mam ochote na te kosmetyki jak dostaniesz to przepisz prosze skład Sunsorialsów , tzn balsamu i mgielki
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 01:08   #701
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że nie było jeszcze tego. A może ja nie znalazlam W każdym razie chcialam zapytać o odżywkę L'Oreal Elseve Color-Vive.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Amodimethicone, Hydroxyethylcellulose, Behentrimoium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Benzyl Salicytate, Linalool, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl Ionone, Myristil Alcohol, Geraniol, Cetyl Esters, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Parfum/Fragrance.

Jak ona działa na włoski? Z góry dzięki
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 07:55   #702
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez minio Pokaż wiadomość
virka, wielkie dzięki czyli moje podejrzenia znalazły poparcie w rzeczywistości. Swoją drogą, jak oni tak mogą. No w sumie to wiem jak, z marketingiem mam do czynienia na co dzień... eh
Nie ma za co. Polecam się
No niestety...Ja rozumiem marketing i lekkie naciąganie dla niego rzeczywistości (co nie oznacza, że się z tym zgadzam ), ale to co oni zrobili, to już nie mieści się w żadnych normach
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 18:57   #703
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam. Bardzo proszę o analizę szamponu.
Szampon tataro - chmielowy. Barwa ziołowa. Do włosów łamliwych i zniszczonych.
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chlorine, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus Extract, Humulus Lupulus Extract, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, 2-(4-tert-BUTYLBENZYL) propionaldehyde, d-Limonene, Cl15985, Cl42090.

Gorąco pozdrawiam.
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 19:28   #704
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

I jeszcze -

Odbudowująca odżywka w kremie, przeciw łamaniu się włosów. Elseve - Loreal.

Skład: Aqua/ Water, Cetyl Alcohol, Glycerin, Amodimethicone, Hydroxyethylcellulose, Safflower Glucoside, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Limonene, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Dipalmitoylethyl Htdroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl ionone, Myristyl Alcohol, Cetyl Esters, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parafum.
/ Fragrence.

Dziękuję
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 18:12   #705
calioppe**
Raczkowanie
 
Avatar calioppe**
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 267
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analizę maski do włosów, dostałam ją z Anglii, nazywa się Traital. Na moje oko całkiem przyjazna i nie ma ciężkich sylikonów, ale proszę jeszcze o pomoc

Skład :
aqua, cetearyl alcohol, amodimethicone, cetyl esters, ci 47005, behentrimonium chloride, tricedeth-10, chlorhexidine dihydrochloride, caramel, methylparaben, cetrimonium chloride, parfum.
__________________
Zagęszczanie włosów i szybki porost -
czyli o wcierkach i olejkach eterycznych
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=9517
Odżywianie i nawilżanie- czyli o olejach i masłach
calioppe** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 18:49   #706
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie rzucić okiem na te dwa składy? Próbowałam sama, w oparciu o słowniczek, ale bardziej ufam Wam

Inter Fragrances, Seboradin Niger, Szampon - kuracja do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania (nowa formuła)


[I]Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone (and) Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.
rozumiem, że chodzi o porównanie- ale po kolei.
Początek składu to standardowo detergenty. Wysoko w składzie wyciąg z czarnej rzepy (wzmacnia włosy- przeciwdziała wypadaniu, stymuluje włosy do odrostu), rumianku (łagodzi), pokrzywy (zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich wygląd, dobra przy przetłuszczaniu), melisy (koi, łagodzi- również dobra dla włosów przetłuszczajacych się) podbiału (stosuje się przy świądzie, wypadaniu włosów i podrażnieniach skóry głowy. Reguluje funkcje gruczołów tłuszczowych, stymuluje wzrost włosów) skrzypu polnego (poprawia ukrwienie, wzmacnia włosy), kasztanowca (posiada właściwości witalizujące, aktywizuje komórkową przemianę materii, działa antyobrzękowo, wspomaga proces wzmacniania tkanki łącznej), rozmarynu (również wzmacnia i stymuluje wlosy, przecwidziała wypadaniu) i szałwi (działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie). Do tego (już dalej w skladzie) pantenol (nawilża i odżywia) oraz olejki- sosnowy, drzewa herbacianego i kolendry.

Reasumując- ogromna masa ekstraktów cenionych w walce z wypadaniem włosów. Nie dość, że jest ich sporo to jeszcze są wysoko w składzie- zatem ich stężenie jest duże. Jestem na tak
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 18:59   #707
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a ja dostałam od Pani w sklepie ze zdrową żywnością kostkę myjącą do włosów, jej skład podaję poniżej , choć widzę ze rewelacji w niej nie ma i nie wiem czy tak naprawdę jest "naturalna"

SHAMPOO CLARY SAGE & JUNIPER

Aqua, Propylene Glycol, Sodium Sterate, Glycerin Sucrose, Sodium Laureth Sulphate, Sodium Cloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Perfume& Colours
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 18:59   #708
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
[/I]Inter Fragrances, Seboradin Niger, Szampon z wyciągiem z czarnej rzepy do włosów przetłuszczających się (stara formuła)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Glycol Distearate (and) Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Disodium EDTA, Raphanus Nigra Extract, Panthenol, Limonen, Pine Oil, Coriander Oil, Quaternum - 80, Tea Tree Oil, Isopropyl Myristate, Metylchloroisothiazolinon e (and) Metyllisothiazolinone, Thymol, Sodium Chloride
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
rozumiem, że chodzi o porównanie- ale po kolei.
Początek składu to standardowo detergenty. Wysoko w składzie wyciąg z czarnej rzepy (wzmacnia włosy- przeciwdziała wypadaniu, stymuluje włosy do odrostu), rumianku (łagodzi), pokrzywy (zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich wygląd, dobra przy przetłuszczaniu), melisy (koi, łagodzi- również dobra dla włosów przetłuszczajacych się) podbiału (stosuje się przy świądzie, wypadaniu włosów i podrażnieniach skóry głowy. Reguluje funkcje gruczołów tłuszczowych, stymuluje wzrost włosów) skrzypu polnego (poprawia ukrwienie, wzmacnia włosy), kasztanowca (posiada właściwości witalizujące, aktywizuje komórkową przemianę materii, działa antyobrzękowo, wspomaga proces wzmacniania tkanki łącznej), rozmarynu (również wzmacnia i stymuluje wlosy, przecwidziała wypadaniu) i szałwi (działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie). Do tego (już dalej w skladzie) pantenol (nawilża i odżywia) oraz olejki- sosnowy, drzewa herbacianego i kolendry.

Reasumując- ogromna masa ekstraktów cenionych w walce z wypadaniem włosów. Nie dość, że jest ich sporo to jeszcze są wysoko w składzie- zatem ich stężenie jest duże. Jestem na tak
Składniki zasadniczo te same, więc pozwoliłam sobie zacytować własną wypowiedź. Różnica jest za to w kolejności. W starej wersji więcej jest emulgatorów i zagęszczaczy aniżeli ekstraktów roslinnych (składników czynnych). Mniej jest także rzepy/rzodkwi względem pozostałych ekstraktów. Nowa wersja jest składowo lepsza- więcej jest tych składników, które mają znaczenie dla włosów.

Edit: ale ceny podnosić już nie musieli
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 19:22   #709
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Melodia mgieł nocnych Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam nadzieję, że nie było jeszcze tego. A może ja nie znalazlam W każdym razie chcialam zapytać o odżywkę L'Oreal Elseve Color-Vive.

Skład: Aqua/Water, Cetyl Alcohol, Amodimethicone, Hydroxyethylcellulose, Behentrimoium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Benzyl Salicytate, Linalool, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl Ionone, Myristil Alcohol, Geraniol, Cetyl Esters, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Parfum/Fragrance.

Jak ona działa na włoski? Z góry dzięki
No to po kolei: na początku nawilżacz (cetyl alc.) i silikon (amodimethicone- bardzo łatwo zmywalny, przyjazny dla włosów- wygładzi je i "utemperuje"), Hydroxyethylcellulose to stabilizator emulsji i czynnik zagęszczający. Behetrimonium- działa antystatycznie, Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr UV- podobnie benzyl silicate (do tego jest konserwantem i substancją zapachową), Chlorhexidine Dihydrochloride-konserwant, zapach. Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate- humektant (zatrzymuje wodę we wlosach), zmiękczacz oraz antystatyk. Z "fajniejszych" substancji są także (ale to już dalej w składzie) emolienty (nawilżacze)- myristyl alc, cetyl esters i cetearyl alc.

Ogólnie odżwyka jest ok. Ma trochę emolientów- więc będzie nawilżać. Gorzej z substancjami o działaniu odżywczym, ale ma za to filtry UV (dość wysoko) więc na lato jak znalazł (zwłaszcza dla farbowanych włosów) Niektóre konserwanty dość wysoko w składzie- ale że nie są bardzo "żarłoczne" to można je zaakceptować.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 19:38   #710
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo proszę o analizę szamponu.
Szampon tataro - chmielowy. Barwa ziołowa. Do włosów łamliwych i zniszczonych.
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chlorine, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus Extract, Humulus Lupulus Extract, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, 2-(4-tert-BUTYLBENZYL) propionaldehyde, d-Limonene, Cl15985, Cl42090.

Gorąco pozdrawiam.
Na początku (standardowo) detergenty, trochę za wysoko chlorek sodu (może podrażniać- ale nie musi). W połowie składu keratyna (odżywia, nawilża, nabłyszcza, odbudowuje strukturę włosa). Później glikol propylenowy- nawilżacz (a także rozpuszczalnik), wyciągi roślinne (tatarak i chmiel- wzmacniają włosy). Reszta (na końcu składu) to regulator pH, zapach, konserwanty i barwniki.
Ogólnie skład jest ok- szampon będzie dobrze mył, wzmacniał (wyciągi roślinne) a także lekko nawilżał i odżywiał.

Również pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 19:54   #711
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
I jeszcze -

Odbudowująca odżywka w kremie, przeciw łamaniu się włosów. Elseve - Loreal.

Skład: Aqua/ Water, Cetyl Alcohol, Glycerin, Amodimethicone, Hydroxyethylcellulose, Safflower Glucoside, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Chlorhexidine Dihydrochloride, Limonene, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Dipalmitoylethyl Htdroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl ionone, Myristyl Alcohol, Cetyl Esters, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parafum.
/ Fragrence.

Dziękuję
Na początku nawilżacz (cetyl alc), gliceryna (zatrzymuje wodę we włosach) oraz łatwozmywalny silikon (działanie kondycjonujące). Hydroxyethylcellulose to stabilizator emulsji i czynnik zagęszczający. Behetrimonium- działa antystatycznie. 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol- nawilża, Chlorhexidine Dihydrochloride-konserwant, zapach. Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate- humektant (zatrzymuje wodę we wlosach), zmiękczacz oraz antystatyk. Podobnie jak w color- vive- dalej w składzie są emolienty (nawilżacze)- myristyl alc, cetyl esters i cetearyl alc.
Ogólnie nie jest źle, ale i nie powala- lekko nawilży i wygładzi włosy, na odżywienie bym nie liczyła. Niektóre konserwanty za wysoko- wypada grzej niż color-vive ze względu na brak filtrów (oczywiście nie są wymagane, ale to miły bonus)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 20:08   #712
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez calioppe** Pokaż wiadomość
prosze o analizę maski do włosów, dostałam ją z Anglii, nazywa się Traital. Na moje oko całkiem przyjazna i nie ma ciężkich sylikonów, ale proszę jeszcze o pomoc

Skład :
aqua, cetearyl alcohol, amodimethicone, cetyl esters, ci 47005, behentrimonium chloride, tricedeth-10, chlorhexidine dihydrochloride, caramel, methylparaben, cetrimonium chloride, parfum.
Moje oko też nie widzi silikonów ciężkiego kalibru- jest tylko dość przyjemny amodimethicone. Ponadto w skład odżywki wchodzą dwa emolienty początkiem składu (cetearyl alc i cetyl esters i na tym w zasadzie koniec. Jest jeszcze behetrimonium- antystatyk i konserwant w jednym- reszta to bawrwniki (w tym Cl 47005 wysoko w skladzie), konserwanty i zapachy.
Jest jednak pewne ALE- skład jest bardzo krotki a producent nie podaje stęzeń w % i bardzo możliwe, że w składzie jest sporo nawilżaczy a mało konserwantów i barwników. Tak więc odżywka może całkiem solidnie nawilżyć- niestety na odżywienie nie ma co liczyć więc warto zaopatrzyc się w jakiś "wspomagacz"
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 20:25   #713
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
a ja dostałam od Pani w sklepie ze zdrową żywnością kostkę myjącą do włosów, jej skład podaję poniżej , choć widzę ze rewelacji w niej nie ma i nie wiem czy tak naprawdę jest "naturalna"

SHAMPOO CLARY SAGE & JUNIPER

Aqua, Propylene Glycol, Sodium Sterate, Glycerin Sucrose, Sodium Laureth Sulphate, Sodium Cloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Perfume& Colours
No cóż- z naturą ma to niewiele wspólnego. Skład to głównie detergenty oraz: glikol propylenowy (nawilżacz), gliceryna- humektant (zatrzymuje wodę we włosach) podobnie jak sucrose (to także zapach). Do tego dochodzą substancje zapachowe i barwniki (tzw. "natura"). Przy czym generalnie skład, jak na kostkę myjącą, nie jest tragiczny- kosmetyk ten dobrze umyje włosy i lekko nawilży. Tylko z tą naturą to lekkie naginanie faktów
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 07:13   #714
calioppe**
Raczkowanie
 
Avatar calioppe**
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 267
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Moje oko też nie widzi silikonów ciężkiego kalibru- jest tylko dość przyjemny amodimethicone. Ponadto w skład odżywki wchodzą dwa emolienty początkiem składu (cetearyl alc i cetyl esters i na tym w zasadzie koniec. Jest jeszcze behetrimonium- antystatyk i konserwant w jednym- reszta to bawrwniki (w tym Cl 47005 wysoko w skladzie), konserwanty i zapachy.
Jest jednak pewne ALE- skład jest bardzo krotki a producent nie podaje stęzeń w % i bardzo możliwe, że w składzie jest sporo nawilżaczy a mało konserwantów i barwników. Tak więc odżywka może całkiem solidnie nawilżyć- niestety na odżywienie nie ma co liczyć więc warto zaopatrzyc się w jakiś "wspomagacz"
dziekuje bardzo
__________________
Zagęszczanie włosów i szybki porost -
czyli o wcierkach i olejkach eterycznych
https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=9517
Odżywianie i nawilżanie- czyli o olejach i masłach
calioppe** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 09:45   #715
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Farba zdecydowanie roślinna i tylko roślinna .
Na początku proteiny pszenicy (odżywienie), algin (emulgator, emulsyfikator-uzyskiwany z wodorostów brązowych).
Po nich cała litania roślinnych pigmentów m.in. henna, zioło avarai (stosowany także w leczeniu chorób skóry), orzech włoski i indygo, rabarbar, kawa, curcuma, buraki. Wszystkie ekstrakty ziołowe zawarte w tej farbie, znane są ze swojego działania przyciemniającego.
Czy dadzą prawdziwą czerń, ciężko stwierdzić, bo to zależy także od włosów i ich chłonności na farby ziołowe. Trzeba spróbować, na sobie.
Obstawiam, że powinna ładnie zafarbować, ale przede wszystkim przy tym zdrowo i mocno odżywić włosy. Gdybym, farbowała się na czarno, na pewno sięgnęła bym po nią Może jest takie cudo w wersji dla blondynek ?
Dziękuję Virko, przepraszam za spóźnione podziękowania ale nie mam neta na stancji
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 09:49   #716
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Kochani wklejam skład- płynu przeciwko wypadaniu włosow"FOLCARE" Meloraderm.http://www.bio-med.pl/folcare_plyn.html
To genialny środek,który pomógł mi w walce z łysieniem.Problem w tym,ze juz go nie produkują ,więc pomyślałam,ze po przeanalizowaniu składu mozna by samemu "ukręcić" coś na wzór tego "cuda"

Skład płynu: Woda, Alkohol 15%, Glikozaminoglikany, DNA, Glikoproteiny, Żelatyna 15%, Aminokwasy jedwabiu 2%, Serycyna 2%, Hydrolizowane proteiny kukurydzy 2%, Kwas sorbowy 2%, Metyloparaben 1,4%, Panthenol 1%, Papryka owocowa 1%, Chinowiec czerwonosoki 1%, Miłorząb dwuklapowy (japoński) 1%, Kwas nikotynowy 1%, Ksylitol 1%, Sodium gluceth 1%, Pirydoksyna 0,5%, Propylparaben 0,4%, Proso zwyczajne 0,2%, Biotyna 0,03%, Wodorotlenek sodu 0,7; kompozycja zapachowa 0,05

Skład kapsuły g/kg: Mannitol 955,20; Inozytol 20,0; Beta-karoten 10,00; Kwas moczowy 5,0; Lizyna 4,0; Glutation 3,0; Metyloparaben 1,0; Karboksymetylocysteina 0,50; Gamma-oryzanol 0,50; Askorbinian sodu 0,30; Octan tokoferolu (vit.E)0,20; Metionina 0,20; Sosna śródziemnomorska 0,10

Edytowane przez Angi74
Czas edycji: 2008-06-01 o 16:57
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 11:11   #717
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Pisałam o tych odżywkach i mam skład już drugiej z nich
Mil Mil PROFESSIONAL CREMA RIGENERANTE AL BURRO DI KARITE

Odżywka do włosów suchych
skład :
Aqua , Cetearyl Alcohol, Cetrimonium chloride, octyl stearate, polyquaternium-32, parfum, paraffinum liquidum, propylene glycol, butyrospermum parkii, benzyl salicylate, ppg-1, trideceth-6, citric acid, coumarin, benzyl alcohol, methylchloroisthiazlinone , methylisothiazolinone, ci 14720, ci 19140

Mam nadzieje że dobrze to przepisałam z opakowania
I co sądzicie o tym składzie ??
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 11:17   #718
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie 2601 - Bardzo dziękuję. Dziewczyny jesteście Super. Tak się wgłębiłam w wasze analizy że polowa szamponów i odżywek poszła na bok.
Pozdrawiam gorąco.
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 11:30   #719
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez calioppe** Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo
Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Jolie 2601 - Bardzo dziękuję. Dziewczyny jesteście Super. Tak się wgłębiłam w wasze analizy że polowa szamponów i odżywek poszła na bok.
Pozdrawiam gorąco.
nie ma za co polecam się
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 18:22   #720
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Pisałam o tych odżywkach i mam skład już drugiej z nich
Mil Mil PROFESSIONAL CREMA RIGENERANTE AL BURRO DI KARITE

Odżywka do włosów suchych
skład :
Aqua , Cetearyl Alcohol, Cetrimonium chloride, octyl stearate, polyquaternium-32, parfum, paraffinum liquidum, propylene glycol, butyrospermum parkii, benzyl salicylate, ppg-1, trideceth-6, citric acid, coumarin, benzyl alcohol, methylchloroisthiazlinone , methylisothiazolinone, ci 14720, ci 19140

Mam nadzieje że dobrze to przepisałam z opakowania
I co sądzicie o tym składzie ??
Składzik na moje oko dość przeciętny i raczej skromny. Zawiera kilka emolientów, antystatyk oraz wspomniane w nazwie masło shea zwane również karite, bogate w składniki odżywcze. Powinna nawilżać, ale nie wiem, czy poradzi sobie z suchymi włosami. Raczej wzbogaciłabym jej skład np. miodem albo jakimś mleczkiem, bo sunstancji aktywnych w tym składzie jednak jest niewiele.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.