Atrofia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 15:51   #1
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Cool

Atrofia


Witajcie!

mam mały problem.

W czerwcu tamtego roku miałam robiona po raz pierwszy w życiu cytologie ( z racji rozpoczęcia współżycia chciałam sie przebadać) wynik wyszedł " nieadekwatny do wieku pacjentki" ( mam 23 lata) widoczna ATROFIA. We wrześniu lekarz pobrał kolejna cytologie... wynik wyszedł taki sam... dowiedziałam sie o tym teraz w marcu ( nie dzownilam do gina bo byłam przekonana ze jest ok)

Tak wiec w marcu ze względu na ATROFIE z drugiego badania miałam pobrana trzecia cytologie.

Właśnie dzwoniłam do lekarza i okazało sie ze wynik z tej trzeciej znowu wykazał ATROFIE.

Na jej temat wiem jedynie tyle, ze jest to podwyższona ilość czerwonych krwinek w pobranym wymazie. a sama nazwa atrofia oznacza zanik

Mozę wydać sie to śmieszna jeśli ktoś sie z tym spotkał, ale boje sie ze to "cudo" sprawi ze będę bezpłodna...

Czy któraś z was spotkała sie z czymś takim?? Co może to powodować i jakie sa następstwa??

będę wdzięczna z każdą odpowiedz

dodam, ze każdy wymaz badał inny lekarz. zęby wykluczyć błąd jednego....

Edytowane przez Słodkaaa
Czas edycji: 2008-04-08 o 16:06 Powód: dopisek :)
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:25   #2
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Atrofia

nikt mi nie pomoże?? podbijam
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:27   #3
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Atrofia

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Witajcie!

mam mały problem.

W czerwcu tamtego roku miałam robiona po raz pierwszy w życiu cytologie ( z racji rozpoczęcia współżycia chciałam sie przebadać) wynik wyszedł " nieadekwatny do wieku pacjentki" ( mam 23 lata) widoczna ATROFIA. We wrześniu lekarz pobrał kolejna cytologie... wynik wyszedł taki sam... dowiedziałam sie o tym teraz w marcu ( nie dzownilam do gina bo byłam przekonana ze jest ok)

Tak wiec w marcu ze względu na ATROFIE z drugiego badania miałam pobrana trzecia cytologie.

Właśnie dzwoniłam do lekarza i okazało sie ze wynik z tej trzeciej znowu wykazał ATROFIE.

Na jej temat wiem jedynie tyle, ze jest to podwyższona ilość czerwonych krwinek w pobranym wymazie. a sama nazwa atrofia oznacza zanik

Mozę wydać sie to śmieszna jeśli ktoś sie z tym spotkał, ale boje sie ze to "cudo" sprawi ze będę bezpłodna...

Czy któraś z was spotkała sie z czymś takim?? Co może to powodować i jakie sa następstwa??

będę wdzięczna z każdą odpowiedz

dodam, ze każdy wymaz badał inny lekarz. zęby wykluczyć błąd jednego....
Dlaczego na twoje wątpliwości nie odpowiedział lekarz?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:29   #4
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Atrofia

dzisiaj rozmawiałam z jego "asystentka"

wcześniej na pytanie czy to coś poważnego nie powiedział nic. Myślę, że chciała wykluczyć atrtofie kolejnymi cytologiami. wiec jesli to "poważne" nie chciał mnie martwic nim sie upewni.
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:28   #5
Justynuss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z pokoju, z laptopa
Wiadomości: 614
Dot.: Atrofia

Lekarz ma obowiązek poinformować Cię co ci dolega, w szczególności, że jesteś już pełnoletnia. I to właśnie lekarz powinien odpowiedzieć na Twoje pytania.
__________________
Justynuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:45   #6
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Atrofia

to to ja wiem

prosiłam tutaj raczej odp. na pytanie o atrofii. A nie mowienie co ginekolog powinien a czego nie
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:15   #7
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Atrofia

atrofia - zanik – stopniowe zmniejszanie się objętości komórki, tkanki, narządu lub części ciała jest kilka typów, podejrzewam, ze w przypadku narządów płciowych byłby to hormonalny, czyli np. przy obniżonym poziomie estrogenów - zanik endometrium, nabłonka pochwy, sutka u kobiet po menopauzie

znalazłam przypadek atrofii macicy, który był związany z brakiem hormonów płciowych (tyle, ze to dotyczyło okresu menopauzy) i o atrofii pochwy też związane z brakiem estrogenów w okresie przekwitania - może o to chodziło z tą nieadekwatnością do Twojego wieku
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 19:40   #8
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Atrofia

ja rownież znalazlam podbne artykuly....

i o tym, ze jest to spowodowane niskim poziomem hormonów.

Tylko, że ja jem tabletki antykoncepcyjne Cilest które zawieraja b. duzo estrogenów.... wiec to mnei dziwi...
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.