cykl Sookie Stackhouse - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 20:39   #1
puma00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26

cykl Sookie Stackhouse


Czesc dziewczyny!
moze ktoras z was slyszala lub czytala/czyta ten cykl o kelnerce telepatce?
mi osobiscie sie on bardzo podoba i niesamowicie mnie wciagnal!
chcialam zapytac czy ktoras z was ma do sprzedania wszstkie 11 czesci,ktore jak na razie zostaly przetlumaczone?
mam tez jesczce jedno pytanie, czy ktos moze wie kiedy zostanie przetlumaczona czesc Dead Reckoning i Deadlocked?
na podstawie tych ksiazek leci rowniez serial Czysta Krew, jenak moim zdaniem nie jest on tak interesujacy jak ksiazki i jest w nim wiele roznic, dla mnie chyba za wiele...
puma00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 22:39   #2
kotnaplocie
Raczkowanie
 
Avatar kotnaplocie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Mondello
Wiadomości: 324
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Cykl jest super, ale, niestety, po pierwsze czytam po angielsku bo nie doczekalabym sie tlumaczen, a po drugie mam w jednym egzemplarzu i nie odsprzedam. A roznice miedzy ksiazkami a filmem sa ogromne, w zasadzie to juz inna historia...
kotnaplocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 08:26   #3
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Ja zaczęłam od serialu i kiedy skończył się 2 sezon, a bardzo chciałam wiedzieć co będzie dalej, sięgnęłam po "Club Dead". Również czytałam w oryginale, ale książki kompletnie mnie nie porwały i wydaje mi się, że film jest lepszy: ma jakiś południowo-amerykański klimat, a poza tym jest bardzo ironiczny, czego aż tak nie czuć w książkach. No i książkowa Sookie bardziej mniej irytuje...
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:59   #4
puma00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

a czy któraś z was ma może z tej serii "Martwy i nieobecny" ? pilnie potrzebuje tej ksiazki poniewaz, w mojej bilbiotece nie ma wolnego egzemplarza,a na razie nie mam pieniedzy na zakup calkiem nowej;/
puma00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:42   #5
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Cytat:
Napisane przez puma00 Pokaż wiadomość
a czy któraś z was ma może z tej serii "Martwy i nieobecny" ? pilnie potrzebuje tej ksiazki poniewaz, w mojej bilbiotece nie ma wolnego egzemplarza,a na razie nie mam pieniedzy na zakup calkiem nowej;/
Na chomiku jest
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 00:38   #6
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Czytałam 10 tomów i bardzo polecam Teraz zabieram się do 11.
Seria bardzo różni się od serialu i dla mnie to dwie odrębne historie. Wszystkie tomy są na chomiku, ja część wypożyczałam też w osiedlowej bibliotece, ale z tego, co widziałam na allegro jest sporo ofert
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 20:40   #7
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

a ja lubie i ksiazki i serial co do premier nowych czesci po polsku trzeba pisac do wydawnictwa

ha i nawet mam avatar pod temat !
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 20:58   #8
abra_cadabra
Raczkowanie
 
Avatar abra_cadabra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 339
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Bardzo fajny cykl każdą część połykałam w max. 3 dni.

Charlaine Harris ma świetne pomysły na fabułe i dodaje coraz to nowe fajne wątki.

Według mnie świtena rozrywka na letnie wieczory
abra_cadabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:42   #9
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Ojj uwielbiam serie " Czysta Krew " , teraz pytanie do fanek - czytała któraś może dodatki do tej serii ?
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 19:17   #10
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Cykl książek super - serial się nie umywa Zawsze lepiej rozpocząć od czytania
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 22:07   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Cytat:
Napisane przez puma00 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!
moze ktoras z was slyszala lub czytala/czyta ten cykl o kelnerce telepatce?
mi osobiscie sie on bardzo podoba i niesamowicie mnie wciagnal!
chcialam zapytac czy ktoras z was ma do sprzedania wszstkie 11 czesci,ktore jak na razie zostaly przetlumaczone?
mam tez jesczce jedno pytanie, czy ktos moze wie kiedy zostanie przetlumaczona czesc Dead Reckoning i Deadlocked?
na podstawie tych ksiazek leci rowniez serial Czysta Krew, jenak moim zdaniem nie jest on tak interesujacy jak ksiazki i jest w nim wiele roznic, dla mnie chyba za wiele...
Jest to jeden z niewielu przypadków, w których serial przewyższył książkę. Usiłowałam czytać kilka pierwszych em....tomów (?), ale miałam wrażenie, że pisała je trzynastolatka-grafomanka. Nie do przejścia bez śmiechu, zwłaszcza w scenie erotycznej Sookie-Eric, gdy to jej "piersi były jak dwa szczeniaczki domagające się pieszczot" (serio!).

Natomiast sam serial na podstawie tej kiepścizny (na szczęście jedynie na motywach) rewelacyjny. Jest suspens, jest wątek kryminalny, romansowy świetnie poprowadzony, obsada aktorska dobrana idealnie. Nawet te wróżki nie rażą.

Zaznaczam, że ERIC JEST MÓJ!

PS
Posiadam chyba z 5 lub 6 pierwszych części. Nieszczególnie jestem do nich przywiązana, własciwie zbierają kurz ale na książki jestem pazerna jak sroka na błyskotki. Zastanowię się, czy Ci je podarować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2015-01-04 o 22:10
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 22:29   #12
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jest to jeden z niewielu przypadków, w których serial przewyższył książkę. Usiłowałam czytać kilka pierwszych em....tomów (?), ale miałam wrażenie, że pisała je trzynastolatka-grafomanka. Nie do przejścia bez śmiechu, zwłaszcza w scenie erotycznej Sookie-Eric, gdy to jej "piersi były jak dwa szczeniaczki domagające się pieszczot" (serio!).
Czytalas tlumaczenie czy oryginal?

Ja wszystkie tomy w oryginale czytalam i nie moglam sie oderwac, ale pamietam, ze lata temu chcialam przeczytac Zmierzch po polsku i byl nie do przejscia dla mnie, tak jak piszesz jezyk nastolatki, dziwne infantylne tlumaczenie, zabierajce cala magie.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 23:22   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4959726 8]Czytalas tlumaczenie czy oryginal?

Ja wszystkie tomy w oryginale czytalam i nie moglam sie oderwac, ale pamietam, ze lata temu chcialam przeczytac Zmierzch po polsku i byl nie do przejscia dla mnie, tak jak piszesz jezyk nastolatki, dziwne infantylne tlumaczenie, zabierajce cala magie.[/QUOTE]
To było tłumaczenie. Ale chyba tłumacz aż tak daleko nie odbiegł w swojej translacji od oryginału. Też wolę czytać w oryginale. Choć akurat przez "Zmierzch" nie przebrnęłam. Nawet w oryginale. Mam po prostu chyba inny gust. Dla mnie obie pozycje napisane były nieudolnie, bez swady, bez szermierki i ekwilibrystyki werbalnej. No ale każdy lubi co innego.

Pamiętaj proszę, że Eric jest mój i będzie ok
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 12:33   #14
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: cykl Sookie Stackhouse

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4959726 8]Czytalas tlumaczenie czy oryginal?

Ja wszystkie tomy w oryginale czytalam i nie moglam sie oderwac, ale pamietam, ze lata temu chcialam przeczytac Zmierzch po polsku i byl nie do przejscia dla mnie, tak jak piszesz jezyk nastolatki, dziwne infantylne tlumaczenie, zabierajce cala magie.[/QUOTE]

Ja czytałam oficjalne tłumaczenia, i jakoś mi się podobał cały cykl. Tylko teraz zastanawiam się nad angielskimi dodatkami do tego cyklu, zy warto go czytać No i jeszcze zostały wydane 2 części do cyklu : 13.5 i 13.6 tomy A niby tylko na 13 tomie miało się zakończyć
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 13:33:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.