Ciąża po 30-stce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 13:16   #1
DzikaFoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4

Ciąża po 30-stce


Mam takie pytanko. Na co zwracać uwagę i czego ewentualnie się obawiać przy ciąży po 30-stce? Niedawno trójeczka pojawiła mi się z przodu i jednocześnie zaczęłam poważniej myśleć o zostaniu mamą. Może macie jakieś linki do poradników traktujących o tym temacie?
Będę wdzięczna za wszelkie porady i z góry dziękuję.
__________________
Ciekawe Laser Kosmetyczny. Katalog sklepów z Profesjonalne kosmetyki
.
DzikaFoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:26   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Ciąża po 30-stce

idź do swojego ginekologa i z nim o tym pogadaj to najlepszy sposób, lekarz Cię poinformuje ile Ci "zostało jeszcze czasu" głupio brzmi, ale taka prawda. Tak samo poinformuje Cię o ewentualnych komplikacjach itd.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 18:58   #3
syrena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 148
Dot.: Ciąża po 30-stce

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
idź do swojego ginekologa i z nim o tym pogadaj to najlepszy sposób, lekarz Cię poinformuje ile Ci "zostało jeszcze czasu" głupio brzmi, ale taka prawda. Tak samo poinformuje Cię o ewentualnych komplikacjach itd.
A jak to sie sprawdza ile zostało czasu?
syrena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:07   #4
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ciąża po 30-stce

Są takie specjalistyczne badania w klinikach leczenia bezpłodności, sprawdzają, ile ci jeszcze zostało jajeczek. Nie znam jednak szczegółów, ponieważ to tylko gdzieś mi się obiło o uszy.

Ale.
Jestem najstarszym dzieckiem w mojej rodzinie, mam dwa lata młodszego brata. Nasza mama rodziła nas mając 37 i 39 lat. Było to ponad dwadzieścia lat temu co prawda, ale jeśli wtedy prawie czterdziestoletnia kobieta urodziła dwójkę zdrowych dzieci, to teraz też chyba masz na to spore szanse
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:11   #5
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ciąża po 30-stce

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
idź do swojego ginekologa i z nim o tym pogadaj to najlepszy sposób, lekarz Cię poinformuje ile Ci "zostało jeszcze czasu" głupio brzmi, ale taka prawda. Tak samo poinformuje Cię o ewentualnych komplikacjach itd.
Chyba trochę przesadzasz kobieta ledwo po 30 i nie potrzebnie ją straszysz "brakiem czasu"

DzikaFoczko, nie sądze żeby ciąża lekko po 30 wielce różniła się od ciąży po 20 więc nie wiem czy znajdziesz linki taktujące typowo o ciąży po 30
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:45   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Ciąża po 30-stce

Niestety taka prawda. Im kobieta jest starsza tym prawdopodobieństwo urodzenia dziecka chorego jest większe. Chodzi mi tu głównie o choroby genetyczne przy uszczerbkach na chromosomach takie jak zespół Downa czy Turnera. Nie pamiętam niestety statystyk, ale im starsza kobieta tym więcej urodzeń chorych dzieci na x urodzeń.
Moja mama w wieku 37 lat usłyszała od swojej bardzo dobrej pani gin, że to już w sumie ostatni dzwonek

Nie chcę nikogo straszyć, ale zanim zacznie się starania to na prawdę warto do gina się przejść.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:28   #7
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ciąża po 30-stce

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Niestety taka prawda. Im kobieta jest starsza tym prawdopodobieństwo urodzenia dziecka chorego jest większe. Chodzi mi tu głównie o choroby genetyczne przy uszczerbkach na chromosomach takie jak zespół Downa czy Turnera. Nie pamiętam niestety statystyk, ale im starsza kobieta tym więcej urodzeń chorych dzieci na x urodzeń.
Owszem, ale z tego co pamiętam to się tyczy kobiet po 40-45 roku życia
Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Moja mama w wieku 37 lat usłyszała od swojej bardzo dobrej pani gin, że to już w sumie ostatni dzwonek
Wiesz, moją babcie na porodówce (w wieku ok.22 lat) nazywali starą pierwiosnką , więc tego... poza tym to dość indywidualna kwestia, m.in. tego czy szybko/późno matka i babcie przechodziły menopauzę
No i autorce wątku 3 z przody dopiero niedawno się pojawiła, więc to tez trochę różnica
Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo straszyć, ale zanim zacznie się starania to na prawdę warto do gina się przejść.
Mi się wydaje, że w każdym wypadku zanim sie zacznie starania warto się do gina przejść
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-09-19 o 20:31
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 20:45   #8
kwitka13
Zadomowienie
 
Avatar kwitka13
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 290
Dot.: Ciąża po 30-stce

Cytat:
Napisane przez syrena_ Pokaż wiadomość
A jak to sie sprawdza ile zostało czasu?
temat, na który mam akurat sporo do powiedzenia... w tym roku 31 lat i pierwsze badanie, które zleciała mi gin to rezerwa jajnikowa AMH ( badanie z krwi, niekońiecznie tylko w klinikach ) no i zonk. Okazało się, że moje AMH wynosi 0.42 przy normie > 1.4 , gdzie od 0.4 i poniżej określa sie już menopauze!
Warto przynajmniej poczytać o tym badaniu i nie jest prawdą to, że wygasanie czynności jajników dotyczy kobiet po 40 czy 50.
Ja o dziecko jeszcze walczę ale czasu mam już bardzo mało albo wcale i nigdy bym nie pomyślała, że przedwczesna meno przytrafi się właśnie mnie.
aaa i dodam jeszcze, że ani moja mama, ani babcia nie przechodziły wcześniej meno a moja starsza siostra dopiero co urodziła drugie dziecko, wiec z jej plodnoscią wszystko gra...
__________________
żona od 02-12-2000
mój największy skarb 02-03-2001
moja kolejna wielka miłość 05-01-2015
„Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!”
S.I. Witkiewicz

Edytowane przez kwitka13
Czas edycji: 2012-09-19 o 20:48
kwitka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:48   #9
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Ciąża po 30-stce

viki1988,
masz rację że tzw. "trójka z przodu" to nie żadna tragedia, a tym bardziej ostatnie chwile na poczęcie dziecka. Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć i młodsze kobiety, nie koniecznie idzie to w parze z wiekiem. Moja mama urodziła moją siostrę w wieku 39 lat, SN, bez powikłań.
Malutki chochlik wkradł się jednak to Twojej odpowiedzi: nie "pierwiosnka" a "pierwiastka"

Autorce wątku życzę natomiast owocnych starań, poprzedzonych pogawędką z dobrym ginekologiem. Namawiam też do prowadzenia zdrowego trybu życia, mądrej diety i spokojności A potem pozostanie tylko kupić sobie coś do czytania, np. "Moje dziecko. Poradnik dla rodziców - od ciąży do trzeciego roku życia"
Pozdrawiam!
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:52   #10
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Ciąża po 30-stce

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
viki1988,
masz rację że tzw. "trójka z przodu" to nie żadna tragedia, a tym bardziej ostatnie chwile na poczęcie dziecka. Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć i młodsze kobiety, nie koniecznie idzie to w parze z wiekiem.

wniosek prosty: do lekarza marsz i duużo szaleć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:58   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ciąża po 30-stce

Pierwsze dziecko rodziłam mając 31 lat, drugie rocznikowo urodzę mając 34.
Z racji zawodu widzę, że zarówno młode kobiety, jak i koło 40 rodzą chore dzieci. Dzisiaj? Chyba nie ma reguły. Najmłodsza mama dziecka z ZM którą znam miała 19 lat rodząc... Poza tym nie zapominajmy, że większość dzieci urodzonych z problemami to te z "uszkodzeń" okołoporodowych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.