Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-10, 19:27   #571
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

[quote=Justy;7837552]
Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
to ja mam pytanie czy ten krem avene ma filtr mineralny czy chemiczny?
Avene, Hydrance Optimale UV (Krem nawilżająco-ochronny dla skóry wrażliwej UVB 15 - UVA 15)

zawiera tylko chemiczne filtry: Ethylehexyl Methoxycinnamate. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol.
Krótko, chemiczny (Tinosorb M)
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-10, 21:46   #572
roses0077
Raczkowanie
 
Avatar roses0077
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 95
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ziaja nuno maseczka z zileona glinka nigdzie nie znalazłam o jej składzie

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Illite, Cetyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalis Extract, Titanium Dioxide, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No.1).

Ziaja, Nuno, Peeling enzymatyczny

Skład: aqua, hexyl laurate, octydodecanol, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, dimethicone, panthenol, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castrol oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, sodium hydroxide

Ziaja, Nuno, Tonik antybakteryjny nie jestem pewna czy jest dobry bo juz arz przejechałm sie na toniku ziaja tin tin

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Panthenol, Propylene Glycol, Mentha Piperita Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Allantoin, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Perfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Citric Acid.

Rossmann, Rival de Loop, Milder Reinigungsschaum mit Gingko & Gurke (Pianka oczyszczająca z wyciągiem z gingko i ogórka)

Skład: Aqua, Sodium
Lauroyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sodium Chloride, Panthenol, Cucumis Sativus, Gingko Biloba, Glycerin, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Pantolactone, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate.


mam tez pytanie odnoi śnie pillingu st.ives czy jest zapychający w moim przypadku ja wlcze za zaskórnikami tak wogóle mam15 lat więc skóra raczej młoda i no własnie co używac aco nie?? czytałam tutaj że krem humektan jest odpowiedni dla takich młodych osób jak ja ale chce się upewnić wogóle mam pytanie czy może problem nie lezyw kosmetykach jakich uzywam może toone powodują zaskórniki mam pytanka czy do tego zetswu jeśli jest dobry jakiś tonik ??? i ten humektan??? jescze teraz lato mam mentlik w głowie czytałalm o acne derm ale nie kupuje nic bez konsltacji czytałam teżoLa Roche Posay, Effaclar K ale nie wiem czy jest taka potrzeba żebym bawiła się w kwasy bo do tego dochodzą filtry az nimi to juz różnie dziś jest dziweczyny pomóżcie bo już nie moge z tymi zaskórnikami dodam żemam jasna krancje ale nie naczyńkową jesli zechcecie mi pomóc pytajcie odpowiem wyczerpująco byle by mi cos pomogło i nie wywiórowało skórydzie mx wam zgóry
roses0077 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 16:19   #573
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Witam drogie biochemiczki,
Zakupilam nowy i nieznany mi filtr +50. W sumie nie zalezy mi na jego fototrwalosci, potrzebuje czegos "na rano po bulki" i na trening na sloneczku. Czyli nawet jesli ochrone mialabym tylko na 1-2 godziny to i tak ok. Ogolnie jak, waszym zdaniem, wyglada ten sklad. Kto wie moze dokonalam jakiegos odkrycia filtrowego!
Hildegard Braukmann Out & about Aloe Vera Carecream.
sklad: aqua, aloe barbadenis extract, ethylhexyl methoxycinnamate, titanium dioxide, pentylene glycol, polycryceryl-3 methylglucose distearate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, caprylic/capric triglyceryde, dimethicone, ethylhexyl triazone, tocopheryl acetate, cetearyl ethylhexanoate, simmondsia chinensis oil, ethylhexyl stearate, panthenol, alumina, galactoarabinan, silica, sodium polyacrylate, butyrospermum parkii, cetyl palmitate, glyceryl stearate, persea gratissima oil unsaponifiables, sorbitan stearate, isopropyl miristate, triethanolamine, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, disosium edta, limonene, cassia alata lead extract, tocopherol, linalool, hydrogeneted palm glycerides citrate,bytylphenyl methylpropional, citral, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, geraniol, citronellol.

O matko! Ile skladnikow!!! Nie wiem czy to dobrze wrozy... Nie widze zadnego parsola, czy mozna to przepruszyc jakimkolwiek pudrem?
Chcialabym sie przypomniec, bo to wiadomosc sprzed miesiaca i nikt juz na ta strone nie zaglada.
Jednak chodzi mi tu teraz tez o fotostabilnosc, bo to dosc przyjemny krem i chcialabym nim zastopic Aneve.
No i co z kosmetykami kolorowymi?
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-11, 21:52   #574
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hildegard Braukmann Out & about Aloe Vera Carecream.

parsol1789 (butyl methoxydibenzoylmethane) niestabilny, więc przed UVA chroni w nim tylko dwutlenek tytanu. czyli nie jest to najskuteczniejsza ochrona przed UVA (ochrona tylko przed częścią UVA).
skoro parsol1789 jest niestailny w tej formule, to kosmetyki kolorowe już mu bardziej nie zaszkodzą; uważaj tyko żeby nie zetrzeć kremu podczas makijażu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:24   #575
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę was o analizę składu pod względem zapychania (zapycha mnie, ale jedynie w obrębie twarzy glicerna, parafina, trójglicerydy....) Skład obu avenek mineralnych idzie na ciało (tam nie ma zapychania). U mnie tylko w rachubę (jeśli chodzi o filtry) wchodzą mineralne (avene) i bioderma.


Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 40 Krem cera trądzikowa 40 ml (dzięki psycha za skład)

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.


Nie powinien zapychać, nie ma w nich skłądników, których twoja buzia nie toleruje.
Zawiera algi, które powinny działać łagodząco i leczniczo na skórę trądzikową.

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Avene, Haute Protection Creme [High Protection Cream] SPF 50 (Krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną - filtr mineralny)
Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość

Skład: Avene Aqua, Cyclomethicone, Decyl Oleate, Octyl Silyated Titanium Dioxide, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide, Sodium Chloride, Dimethicone Copolyol Glyceryl Stearate, Petrolatum, Butylpraben, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Ethylparaben, Ci 77492, Ci 77491, Methylparaben, Paraffinum Liquidum, Octydecanol 0-Cymen-5-Ol, Citrus Dulcis, Ozokerite, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Phenoxyethanol, PPG-3 Myristyl Ether, Propylparaben, Quaternium-18 Hectorite, Rosmarinus Officinalis, Silica, Dimethyl Silyate, Sodium Myristoyl Glutamate, Ci 77891, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum .



Krem będzie tłusty i może Cię pozapychać. niestety, filtry mineralne mają tłuste konsystencje, aby w ogóle dawały sie rozsmarować - inaczej były by "tępe".

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Avene, Haute Protection Creme Zones Sensibles [High Protection Cream for Sensible Areas] SPF 50 (Wysoka ochrona przeciwsłoneczna - filtr mineralny)
Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość

Skład: caprylic/capric triglyceride,titanium dioxide, zinc oxide,bis-diglyceryl polyacyladipate-2, hydrogenated polyisobutene, hydrogenated vegetable oil, mineral oil (paraffinum liquidum),avene thermal spring water (avene aqua), beeswax (cera alba), silica dimethyl silylate, bht, C20-40 pareth -10, cetyl alcohol, cetyl phosphate, glyceryl linoleate, glygeryl linolenate, glyceryl stearate, iron oxides (Cl 77492/Cl77491/Cl77499), methicone, methylparaben, sodium hydroxide, tocopheryl glucoside, triethanolamine, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane. .


Ten najprawopodobnije też CIę pozapycha


Podsumowując - najlżejsza jest Bioderma, nie ma w nim skąłdników potencjalnie dla ciebie "niebezpiecznych". Wszystkie są fotostabilne.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:38   #576
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do składu tego kremu pod kątem redukowania blizn potrądzikowych itp. Bardzo proszę o analizę...

Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry



Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.

przypominam się, bo prośby późniejsze niż moja zostały doczekały się analizy...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:44   #577
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do składu tego kremu pod kątem redukowania blizn potrądzikowych itp. Bardzo proszę o analizę...

Dax Cosmetics, Perfecta No Problem, Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry



Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spiraea Ulmaria, Alcohol Denat., PEG-40 Castrol Oil, Tioxolone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyd Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimeticone Propylene Glycol, Pyrus Communis, Sodium Polyacrylate, C.l. 77891, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, BHA, Parfum, C.l. 19140, C.l. 15985, C.l. 42051.
Jestem na nie. Więcej tu zapychaczy niż "pomagaczy" - z punktu widzenia cery trądzikowej. Zaznaczyłam na czarno potencjalnei zpaychające skąłdniki - jak widac, sporo ich. Nie podoba mi się tutaj alkohol, i nie chodzi o to, ze będzie wysyszał ( o to bym się nei martwła, bo krem wydaje się być tłusty), ale o to, że u cery trądzikowej może zaostrzac zmiany, powodowac czerwienienie skóry, drażnić naczynka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 09:50   #578
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ja też się nieśmiało przypominam

Cytat:
Dziewczyny proszę - powiedzcie coś na temat składu Maseczka peeling enzymatyczny Polleny-Malwy. Zastanawiam się czy to działa jakoś pozytywnie na skórę. I tak się pewnie skuszę bo MUSZĘ wypróbować ale będę wdzięczna za analizę

Skład: aqua, glycerin, ginkgo biloba extract, aqua (and)propylene glycol (and) bacillus ferment, carbomer, triethanolamine, panthenol, allantoin, phenoxyethanol (and) methyl-ethyl-propyl-butylparaben.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:55   #579
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jestem na nie. Więcej tu zapychaczy niż "pomagaczy" - z punktu widzenia cery trądzikowej. Zaznaczyłam na czarno potencjalnei zpaychające skąłdniki - jak widac, sporo ich. Nie podoba mi się tutaj alkohol, i nie chodzi o to, ze będzie wysyszał ( o to bym się nei martwła, bo krem wydaje się być tłusty), ale o to, że u cery trądzikowej może zaostrzac zmiany, powodowac czerwienienie skóry, drażnić naczynka.
Dziękuję ale jestem w szoku bo krem ma takie dobre oceny w KWC
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:57   #580
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V dzięki Specjalnie dlatego te bardziej odżywcze (mineralne) będę brała na ciało - tam nie ma potrzeby by były niezapychające. Czyli jak nie ma próbek (odpukać) brać Biodermę i nic nie patrzeć.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 09:58   #581
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ja też się nieśmiało przypominam

Cytat:
Dziewczyny proszę - powiedzcie coś na temat składu Maseczka peeling enzymatyczny Polleny-Malwy. Zastanawiam się czy to działa jakoś pozytywnie na skórę. I tak się pewnie skuszę bo MUSZĘ wypróbować ale będę wdzięczna za analizę

Skład: aqua, glycerin, ginkgo biloba extract, aqua (and)propylene glycol (and) bacillus ferment, carbomer, triethanolamine, panthenol, allantoin, phenoxyethanol (and) methyl-ethyl-propyl-butylparaben.

Bardzo prosty i nie-udziwniony skład. Maseczka będzie bardzo delikatna, powinan lekko odświeżać cerę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 09:58   #582
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
L_V dzięki Specjalnie dlatego te bardziej odżywcze (mineralne) będę brała na ciało - tam nie ma potrzeby by były niezapychające. Czyli jak nie ma próbek (odpukać) brać Biodermę i nic nie patrzeć.
Tak, wg mnie tak
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 10:32   #583
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Bardzo prosty i nie-udziwniony skład. Maseczka będzie bardzo delikatna, powinan lekko odświeżać cerę.
dziękuję! Już ją kupiłam i naprawdę odświeża cerę
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 12:15   #584
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V
Bardzo proszę o analizę podkładu Superfit Clinique pod kątem zapychaczy

Skład podawałam wcześniej w tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...32#post7699932

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, nylon-12, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, trimethylsiloxysilicate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, isostearylpalmitate, triethylhexanoin, magnesium stearate, silk powder, camelia sinensis leaf extr., laminaria saccharina extr., bisabolol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, c9-15 fluoroalcohol phosphates, hexyllaurate, laureth-7, nylon-6, sodium chloride, alumina, silica, disodium edta, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, [+/-: titanium dioxide, iron oxides, mica]. (25.03.2008)
__________________

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-06-16 o 13:21
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 13:33   #585
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tego kremu:
ALOE VERA BY MYPA (krem produkowany dla sieci Drogeria Natura)
Łagodzący krem dla niemowląt odparzenia odpieluszkowe:

Skład:
Aloe barbadensis leaf juice, water, glyceryl stearte SE, Caprylic/capric trigliceride, glycerin, sweet almond oil, cetyl alcohol, sodium carbomer, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, disodium EDTA, phenoxyyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, buthylparaben, isobutylparaben

Porobiłam pewnie jakieś drobne literówki, ale już nie mam czasu sprawdzić proszę mi powiedzieć czy mojej mieszanej, mocno przetłuszczającą sie skórze, ostatnio miejscami przesuszonej nie zaszkodzi? czy mogę go stosować na cała buzie, czy może lepiej miejscowo? wiem że zawiera wysoko Caprylic/capric trigliceride, ale raczej składnik ten mnie nie zapycha (tak jak np. parafina-po której wysyp mam murowany).

Z góry bardzo dziękuję
Ja też jeszcze raz proszę o analizę składu tego kremu!
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-12, 16:04   #586
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam serdecznie
chciałabym Was prosić o pomoc
od zawsze używałam żelu effaclar LRP, ze wzgledu na roznice w cenie przymierzam się do wypróbowania Purritin IWOSTINU ale ciągle się waham

Czy możecie napisać jaka jest glowna różnica miedzy nimi?


La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy)

Skład: (nowa wersja)
aqua, decyl glucoside, sodium laureth sulfate,
PEG-120 Methyl glucose dioleate, polyglyceryl-3 hydroxylauryl ether,
sodium chloride, hexylene glycol,
Zinc PCA,
citric acid, polyquaternium-7, PEG-4 dilaurate,
PEG-4 laurate, disodium EDTA, sodium hydroxide,
PEG-4, iodopropynyl butylcarbamate, methylparaben,
propylparaben, parfum/fragrance code F.I.L.:BI0442/I



Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (nowa formuła)

Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Sodium Laureth Sulfate,
Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine,
Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride,
Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Aloe barbadensis leaf juice,
Sodium Pca, Magnesium Pca, Zinc Pca, Manganese Pca,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Lactic Acid,
Peg-12 Dimethicone, Allantoin, Sodium Benzoate,
Triclosan, Disodium Edta,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum

Edytowane przez gioseppe
Czas edycji: 2008-06-12 o 17:09
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 13:52   #587
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
Hildegard Braukmann Out & about Aloe Vera Carecream.

parsol1789 (butyl methoxydibenzoylmethane) niestabilny, więc przed UVA chroni w nim tylko dwutlenek tytanu. czyli nie jest to najskuteczniejsza ochrona przed UVA (ochrona tylko przed częścią UVA).
skoro parsol1789 jest niestailny w tej formule, to kosmetyki kolorowe już mu bardziej nie zaszkodzą; uważaj tyko żeby nie zetrzeć kremu podczas makijażu.
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Czyli jednak posoztane prze Avence.
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 14:22   #588
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
L_V
Bardzo proszę o analizę podkładu Superfit Clinique pod kątem zapychaczy

Skład podawałam wcześniej w tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...32#post7699932

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, nylon-12, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, trimethylsiloxysilicate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, isostearylpalmitate, triethylhexanoin, magnesium stearate, silk powder, camelia sinensis leaf extr., laminaria saccharina extr., bisabolol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, c9-15 fluoroalcohol phosphates, hexyllaurate, laureth-7, nylon-6, sodium chloride, alumina, silica, disodium edta, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, [+/-: titanium dioxide, iron oxides, mica]. (25.03.2008)

Podkłąd wygląda na bqardzo lekki, bazuje na silikonach, a nie emolientach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 14:24   #589
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tego kremu:
ALOE VERA BY MYPA (krem produkowany dla sieci Drogeria Natura)
Łagodzący krem dla niemowląt odparzenia odpieluszkowe:
Skład:
Aloe barbadensis leaf juice, water, glyceryl stearte SE, Caprylic/capric trigliceride, glycerin, sweet almond oil, cetyl alcohol, sodium carbomer, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, disodium EDTA, phenoxyyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, buthylparaben, isobutylparaben

Porobiłam pewnie jakieś drobne literówki, ale już nie mam czasu sprawdzić proszę mi powiedzieć czy mojej mieszanej, mocno przetłuszczającą sie skórze, ostatnio miejscami przesuszonej nie zaszkodzi? czy mogę go stosować na cała buzie, czy może lepiej miejscowo? wiem że zawiera wysoko Caprylic/capric trigliceride, ale raczej składnik ten mnie nie zapycha (tak jak np. parafina-po której wysyp mam murowany).

Z góry bardzo dziękuję
Hmm...krem będzie tłustawy i poprzez zawartość trójglicerydów, gliceryny i alkoholu cetarylowego może zpaychac Twoja mieszaną cere. Nie stosowałabym go na całą twarz, spróbuj mijescowo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 14:25   #590
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
witam serdecznie
chciałabym Was prosić o pomoc
od zawsze używałam żelu effaclar LRP, ze wzgledu na roznice w cenie przymierzam się do wypróbowania Purritin IWOSTINU ale ciągle się waham

Czy możecie napisać jaka jest glowna różnica miedzy nimi?


La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy)

Skład: (nowa wersja)
aqua, decyl glucoside, sodium laureth sulfate,
PEG-120 Methyl glucose dioleate, polyglyceryl-3 hydroxylauryl ether,
sodium chloride, hexylene glycol, Zinc PCA,
citric acid, polyquaternium-7, PEG-4 dilaurate,
PEG-4 laurate, disodium EDTA, sodium hydroxide,
PEG-4, iodopropynyl butylcarbamate, methylparaben,
propylparaben, parfum/fragrance code F.I.L.:BI0442/I


Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (nowa formuła)

Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Sodium Laureth Sulfate,
Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine,
Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride,
Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Aloe barbadensis leaf juice,
Sodium Pca, Magnesium Pca, Zinc Pca, Manganese Pca,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil, Lactic Acid,
Peg-12 Dimethicone, Allantoin, Sodium Benzoate,
Triclosan, Disodium Edta,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
Wydaje mi się, ze Iwostin będzie odrobinę "ostrzejszy" poprzez zawartość kwasu ora zolekju z drzewa herbacianego. Jego działanie jest stricte przeciwtrądzikowe, natomiast Effaclar nadaje się takze dla cer mieszano-tłustych bez zman trądzikowych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 14:37   #591
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmm...krem będzie tłustawy i poprzez zawartość trójglicerydów, gliceryny i alkoholu cetarylowego może zpaychac Twoja mieszaną cere. Nie stosowałabym go na całą twarz, spróbuj mijescowo.
Użyłam go już kilka razy na całą buzie i o dziwo w ogóle sie po nim nie świeciłamta tłustość nie jest w ogóle wyczuwalna, ale dziękuje za analizę i będę go raczej używać miejscowo
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 15:59   #592
tamtam
Zadomowienie
 
Avatar tamtam
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 581
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Kremobaza- Fitomed

Skład INCI: Aqua(Water), Trilaureth-4-Phosphate, Polyacrylacocoate, Glicerine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylen Caprylic/Caprylic Triglyceride, D-Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Laureth-7.

jest to baza do tworzenia kremow. prosze o anazlize pod katem zapychania, ewentualnie jakie skladniki dodac aby nadawal sie do cery mieszanej?
ponownie prosze o analize
tamtam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-13, 18:01   #593
4YOU
Przyczajenie
 
Avatar 4YOU
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: USA, CT
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ponownie proszę o analizę


Witam

Proszę o analizę składu dwóch toników firmy Aubrey Organic

Mam cerę mieszaną (tłuste partie w strefie T) policzki raczej normalna przy tym jest bardzo wrażliwa i kapryśna często reaguje pieczeniem i jest zaczerwieniona albo dostaje wysypki w postaci drobnych białych krostek.
Szukam toniku który by oczyszczał tłuste partie i zastanawiam się nad tym

Blue Green Algae with Grape Seed Extract Facial
INGREDIENTS: Aubrey's Herbal Base: (Deionized Water, Natural Grain Alcohol, Witch Hazel [Natural Herbal Extract], Vegetable Glycerin; the following whole herbals: Organic German Camomile Flowers, Organic Calendula Flowers, Organic Lavender Flowers, Organic Peppermint Leaf, Coltsfoot Leaf and Organic Nettle Leaf; Extracts of Roman Camomile, Linden, Sage, Clematis, Coneflower, St. John's Wort, Watercress, Burdock Root, Lemon, Ivy, Soapwort, Meadowsweet, Bladderwrack, Horsetail, Blue Mallow, Pellitory Root, Cucumber, Elder Flower and Arnica; Aubrey's Preservative [Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E], Organic Lemon Peel Oil), Organic Aloe Vera; Lavender Water, Extracts of Fennel, Hops, Balm Mint, Mistletoe and Yarrow; Organic Blue Green Algae; Extracts of Grape Seed, Milk Thistle and Canadian Willowherb; Goa Herb

oraz toniku który by koił, uspokajał moją wrażliwą skórę, może ten

Vegecol with Aloe Alcohol-Free
Ingredients: Deionized Water, Organic Aloe Vera, Witch Hazel (Natural Herbal Extract), Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E), Lavender Water
__________________
23 Feb 2006

4YOU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 08:25   #594
gioseppe
Zakorzenienie
 
Avatar gioseppe
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 150
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze Iwostin będzie odrobinę "ostrzejszy" poprzez zawartość kwasu ora zolekju z drzewa herbacianego. Jego działanie jest stricte przeciwtrądzikowe, natomiast Effaclar nadaje się takze dla cer mieszano-tłustych bez zman trądzikowych.
dziekuje za odpowiedz
no to nie zmieniam
pozdrawiam!
gioseppe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 09:36   #595
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym kupić te dwa produkty. Mam cerę wrażliwą, troszkę przesuszoną, ale z drugiej strony skłonną do świecenia się i zatykania porów. Używałam wcześniej z serii Pharmaceris do cery alergicznej żelu i toniku i bardzo mi odpowiadały te produkty, ale zmienili tą serię i nie wiem czy nadal jest godna uwagi. Bardzo proszę o analizę składu tych produktów. Może mają jakieś składniki które zamiast pomagać mogą mi szkodzić, jeśli tak to jak bardzo?
Z góry dziękuję za odpowiedź

PURI-SENSILIUM
Delikatna Pianka Myjąca do twarzy


Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

PURI-SENSILIQUE
Delikatny Tonik Odświeżający do twarzy


Aqua, Glycerin, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, CI 77820, Quaternium-15
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-14, 12:39   #596
liberte
Przyczajenie
 
Avatar liberte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam, chciałabym poprosić o rozszyfrowanie składu dwóch kremów. POlecano je dla kobiet w ciąży - czy faktycznie są tak dobre?

Frei, Skincare+, Krem nawilżający na dzień, z opisu wynika, że: Rozświetla i odświeża koloryt skóry. Nawilżanie przez cały dzień zapewniają aloes, mocznik i pantenol, a witamina E skutecznie chroni skórę i opóźnia proces jej starzenia. Do stosowania na twarz, szyję i dekolt. http:///www.frei.pl/index.php?option...d=17&Itemid=29
INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Extract, Ethylhexyl Stearate, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Urea, Cetearyl Alkohol, Panthenol, Borrago Officinalis Oil, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Carbomer, Alpha-isomethylionone, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Limonene, Linalool, Parfum, Tetrasodium Iminodisuccinate, BHT.


Frei, Skincare+, Krem ochronny na dzień, z opisu: Krem ochronny na dzień. Zapewnia kompleksową ochronę skóry. Aloes i mocznik zapobiegają utracie nawilżenia, filtr LSF15 chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB i UVA. Fitosterole i witamina E przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek. http://www.frei.pl/index.php?option=com_cont ent&task=blogcategory&id= 11&Itemid=17
INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Extract, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Brassica Campestris Sterols, Cera Alba, Urea, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetearyl Alkohol, Diethylamino Hydroxylbenzoyl Hexyl Benzoate, Panthenol, Simmondsia Chinensis Oil, Phenoxyethanol, Carbomer, Parfum, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Methylisothiazolinone, Alpha-isomethylionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Linalool.

Z góry serdecznie dziękuję
liberte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-15, 21:02   #597
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

W poprzednim wątku pojawiła się prośba o analize
Cytat:
Proszę o pomoc: krem Tanita do biustu- czy mogę stosować podczas karmienia? podaję skład:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Betain, Petrolatum, Ceteareth-12, Glyceryl Stearate, Kigelia Africana Fruit Extract, Soluble Collagen (and) Hydrolyzed Elastin, Propylene Glycol, Urea, Dimethicone, Ceteareth-20, Centella Asiatica Extract, Phenoxyetanol, Panthenol, Retinyl Palmitate, Butylene Glycol, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Propylparaben, Disodium EDTA, Parfume, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, BHA, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Lilial (Buthylphenyl Methylpropional), Limonene, Linalool
Dzieki serdeczne za pomoc!!
Pozwolę sobie na zajęcie się tym, to jeden z moich ulubionych kremów

Na początku składu trochę nawilżaczy, na zielono to co najciekawsze w kremie:
Wyciag ze słodkich migdałów- bardzo dobrze nawilża skóre
Kigelia Africana- od zarania dziejów stosowana w afryce na polepszenie wyglądu piersi polepsza sprężystość i elastyczność skóry
Kolagen, Elastyna- ujędrnienie
Mocznik- Mocno nawilża
Centella Asiatica- poprawia krążenie, wykazuje działanie przeciwzapalne, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza produkcję kolagenu, działa przeciwobrzękowo
Pantenol- łagodzi podrażnienia
witamina A- przeciwdziała starzeniu się skóry


Gikol propylenowy- moze pododowac podraznienia (raczej rzadko), podbnie jak kligela africana moze uczulać (czego też nie jestem pewna, bo słyszłama taką relację wyłącznie o tym kremie- moze to nie kligela ale coś innego uczula?)
Na czerwono zaznaczyłam parabny- jak podaje strona o atopowym zapaleniu skóry:
"Metyloparaben ma właściwości estrogenne, dlatego należy wystrzegać się stosowania produktów zawierających parabeny, w razie zaburzeń hormonalnych związanych z nadmiarem estrogenów, w okresie ciąży i karmienia (laktacji). (...) Istnieją doniesienia o onkogennym (rakotwórczym) wpływie parabenów, zwłaszcza w rozwoju raka sutka. Dlatego nie zaleca się wcierania kosmetyków w skórę piersi, albo też najlepiej nie stosować w ogóle takich kosmetyków. Oczywiście niebezpieczne staje się codzienne używanie balsamów do ciała zawierających metyl-, etyl-, propyl-, butyl- lub izobutyloparaben"
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Methylparaben
Az włos zjeżył mi się na głowie Zwłaszcza ze te parabeny nie są na samiutkim końcu, ale ich stężenie wciąż jest ciężkie do określenia. Tak wiec w okresie ciąży i karmienia na wszelki wypadek zrezygnowałabym, a z używaniem balsamu w ogóle- cóż, to już kwestia indywidualna.

proszę o poprawkę dziewczyny które się lepiej znają, jeśli coś ważnego ominęłam i z góry dzięki za uwagi

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-06-16 o 13:31
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 10:33   #598
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez olivvka Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę składów poniższych kosmetyków pod względem możliwości zapychania porów i czy obiektywnie dany kosmetyk ma duże czy raczej niewielkie szanse by spowodować wysyp (mam cerę tłustą skłonną do zaskórników).

Ziaja, BioBalans, Krem normalizujący przeciw
zmarszczkom
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20991

Skład: Aqua (Water), Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glycerin, PEG-20 Stearate, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Malic Acid, Inulin, Panthenol, Pelvetia Canaliculata Extract, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium Levulinate, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene , Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

Manhattan, Perfect Teint Powder & Make up 2 in 1 (Podkład w kompakcie; każda cera)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6958

Skład: talc, mica, aluminium starch octenylsuccinate, dimethicone, magnesium myristate, trimethylsiloxsilicate, boron nitride, phenyl trimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben [+/- ci 77007, ci 77288, ci 77289, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, ci 77947, mica]

Lirene Dermoprogram, City Matt
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12058

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Alpha Isomethyl Ionone, Limonelle, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylpenyl Methylpropional, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Isoeugenol, Eugenol, Cl 77891 (Titanium Dioxide), Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)
Po raz kolejny chciałam się przypomnieć...
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 12:48   #599
Aaliyah1981
Zadomowienie
 
Avatar Aaliyah1981
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Southampton
Wiadomości: 1 451
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

tja tez sie tak niesialo przypomne bardzo prosze o rozwianie watpliwosci



Cytat:
Napisane przez Aaliyah1981 Pokaż wiadomość
kochane wizazanki moze wy mi cos wyjasnicie bo ja juz mam metlik w glowie ..przeczytalam chyba wszystkie artykuly umieszczone w necie na temat filtrow ale czegos nie rozumiem wszedzie jest napisane ,ze parsol jest destabilizowane np przez mike , talk , dwutlenek tytany (jest on wlasnie w tym skladzie kremu, kotry kupilam) . Jak to jest daja do skladnikow parsol razem z destabilizujacym go tlenkiem tytanu . doczytalam tez ,ze octocrylene stabilizuje parsol . Powiem szczerze ,ze tego wlasnie nie rozumiem . Bo np wy nie nakladacie na swoje filtry np pudrow ktore wskladzie maja cos destabilizujacego filtr . Czy ktos moze mi to wyjasniec ???


Trzy tygodnie temu kupilam filtr do buzi firmy ROC minesol spf 50+ napisane jest ,ze ochrona UVA wynosi 5 gwiazdek

sklad : Aqua , cyclohexasiloxane , octocrylene , butylene glycol , tridecyl salicylate, methylene Bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol (tinosorb M),Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine(tinosorb S) , VP/Eicosene Copolymer,Titanium dioxide , styrene/ acrylates copolymer , Butyl Methoxydibenzoylmethane , diethylamino hydroxybenzoyl , hexyl beznoate , glicerin silica, PEG-100 sterate, glyceryl sterate, ethylhexyl sterate , caprylic/capric glycerides , cyclopentasiloxane, hydrolyzed wheat protein PG- propyl methylsilanediol , chrysanthemum parthenium , linseed acid, alimina , potassium cetyl phosphate , stearic acid , decyl glucoside , PEG- 8 laurate , , polysorbate 20 , sodium dodecylbenzenesulfonate, polyacrylate -13 , ceteryl alcohol , polyisobutene , xanthan gum , disodium EDTA , tocopheryl acetate, phenoxyethanol, ethylparaben, methylparaben , propylparaben -[RP-000500]

filtr mnie nie zapchal (producent obiecuje ,ze filtr jest niekomodogenny). np po nivea sun mialam na 2-gi dzien strasznie pozapychane pory . do tego nie wiem co w tym skladzie jest takiego ale ladnie wygladza buzie ..ale sa i tez minusy niestety bieli buzie pewnie przez tlenek cynku w skladzie wiec ratuje sie skrobia z domieszka cynamonu bo po nalozeniu go wygladam jak gejsza . moge swobodnie nalozyc go pod oczy nic nie szczypie nawet jak potre oko przy nivea odrazu oczy mi lzawily


do tego kupilam sobie ROC minesol actif krem po opalaniu przeciwzmarszczkowy , nawilzajacy

zastanawiam sie czy jest cos warty

sklad

aqua , cetearyl ethylhexanoate, ceteryl isononanoate, lactose , centyl palmitate , glyceryl polymethacrylate, cetyl phosphate , centyl alcohol , polyglyceryl -3diisostearate, tocopheryl acetate,melibiose, ginko biloba, isopropyl myristate , dimethicone, carbomer, sodium carboxymethyl bataglucan, propylene glycol , sodium xydroxide, phenoxyethanol , methylparaben, propylparaben.

slicznie prosze o pomoc w rozwianie moich watpliwosci
_________________
__________________
[B]''PSI LOS'' POMYSL CZASEM O CIERPIENIU ,KTOREGO WOLISZ NIE WIDZIEC...http://www.youtube.com/watch?v=dly3siDise4/B]
Psy, którym bujne serce do człowieka zabiło. Na różańcach z cierpienia wymadlają swą miłość...
ludzie kochaja zwierzeta ale ...
http://pl.youtube.com/watch?v=mM6N26H4JEI



Aaliyah1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-16, 13:23   #600
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
L_V
Bardzo proszę o analizę podkładu Superfit Clinique pod kątem zapychaczy

Skład podawałam wcześniej w tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...32#post7699932

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, nylon-12, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, trimethylsiloxysilicate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, isostearylpalmitate, triethylhexanoin, magnesium stearate, silk powder, camelia sinensis leaf extr., laminaria saccharina extr., bisabolol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, c9-15 fluoroalcohol phosphates, hexyllaurate, laureth-7, nylon-6, sodium chloride, alumina, silica, disodium edta, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, [+/-: titanium dioxide, iron oxides, mica]. (25.03.2008)

Brak tutaj typowych zapychaczy (parafina, wazelina, gliceryna, trójglicerydy czy inen emolienty). Podkąłd wygląda na bardzo lekki, jest oparty na silikonach.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.