Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 14:46   #1111
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Pytanie do Wrocławianek / Piercing ;)

kolczyk.pl - tak nazywa się salon i znajduje się on na przeciwko kina Helios
pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 16:30   #1112
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Pytanie do Wrocławianek / Piercing ;)

Dziękuje
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 19:04   #1113
ewelina976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 45
GG do ewelina976
Dot.: Kolczyk w pępku!!

To czy kolczyk ci "wyjdzie" zalezy od tego, czy bedzie podrazniany np. przez ubior. Ja dopiero gdy mialam przeklute miejsce po raz 3 to nic mi sie nie dzialo, a wczesniej zasze skora mi sie przerywala. Teraz jest ok.
ewelina976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 19:45   #1114
goldi89
Raczkowanie
 
Avatar goldi89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Honolul ;]
Wiadomości: 185
Dot.: Kolczyk w pępku!!

moja kumpela miała ostatnio przebijany (w czwartek chyba o ile się nie mylę) i z tego co wiem, to jedyne co bolało, to znieczulenie (chryste... zastrzyk od środka pępka pod górę...ała...). później tylko czuła, jakieś takie śmieszne przesuwanie pod skórą, ale nie bolało. ale jak na to patrzałam (weszłam z nią, bo sie bała ) to słabo mi się robiło
goldi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 20:08   #1115
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Kolczyk w pępku!!

łłoo matko kochana znieczulenie do przebicia pępka na dodatek ZASTRZYK pierwsze słyszę !! Jeśli już znieczulenie to słyszałam tylko o maści znieczulającej :| ale zastrzyk.....
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 20:33   #1116
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Pytanie do Wrocławianek / Piercing ;)

nie ma za co :P
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-29, 21:13   #1117
dzasmina
Raczkowanie
 
Avatar dzasmina
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 371
Dot.: Kolczyk w pępku!!

Olaboga to przez ten rok od kiedy ja robiłam "technologia" przesunęła się aż tak do przodu, że zastrzykami znieczulają ja miałam takim sprayem chłodzącym znieczulane i wszystko było ok, nic nie bolało
dzasmina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-30, 09:22   #1118
silvja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 108
GG do silvja
Dot.: Kolczyk w pępku!!

bo robi sie sprayem lub maścią zastrzyki dają -----lekarze!!!
__________________
...pozdrawiam Sylwia
silvja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-05, 19:10   #1119
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Problem z kolczykiem

Witam Drogie Wizażanki!

Postanowiłam ten wątek, bo mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż niedawno (prawie 3 miesiące temu) przebiłam sobie pępek o czym pisałam w jednym wątku. Ogólnie rana dobrze się goiła- tak mi się przynajmniej wydawało. Co prawda miałam ropę, która tworzyła skorupkę wokół pępka. No i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że wczoraj bolało mnie w miejscu przekłucia- dotychczas bolało tylko jak ktoś np złapał mnie za brzuch lub gdy kolczyk przyczepiał się do swetrów. Postanowiłam wczoraj, że wyjme kolczyk na noc i może zaczerwienienie przejdzie. Rano wyglądało tak samo więc chciałam włożyć kolczyk no i nie dało się! Niewiem co się stało, poprostu tak jakby tej dziurki wogóle nie było! Pomyślałam sobie, ze może ta wydzielina zastygła w środku i zatkała dziurkę. W końcu po długim czasie posmarowałam kolczyk tribioticiem i kolczyk choć z bólem udało mi się włożyć. Ale nadal boli Proszę poradzcie coś! Co to mogło być? Dlaczego kolczyka nie dało się od razu włożyć?

Pozdrawiam!
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-05, 20:07   #1120
bettyboo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z kolczykiem

Stan zapalny w ranie. Prawdopodobnie ropa lub opuchlizna zablokowała dziurkę.
Proponuję dermatologa-powaznie.
bettyboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-05, 21:53   #1121
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Problem z kolczykiem

no niewiedziałam, że tak źle

Mam jeszcze pytanie czy to mogło się stać w wyniku mojego zaniedbania czy zrobiło się samoistnie? Bo zastanawiam się czy mogłam tego uniknąć. Odkąd przebiłam nigdy mnie nie bolało a wczoraj nagle zaczęło boleć

Acha no i nieraz wyjmowałam kolczyk i zawsze bez problemu go wkładałam może podczas wkładania nieświadomie coś uszkodziłam ?
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-05, 23:33   #1122
bettyboo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z kolczykiem

3 miesiące od przekłucia i wyjmowałaś kolczyk??!!!!! Po co?
No to już teraz wiesz, jakie są efekty.
Pępek może się goić nawet do 4-6 miesięcy. W tym czasie łatwo o zakażenie. Jesli już koniecznie MUSISZ wyciągać to przed założeniem trzeba dokładnie odkazić.
bettyboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 09:45   #1123
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Problem z kolczykiem

Nigdy nie wyciąga się tak wcześnie kolczyka i na tak długi czas!!!!! Siostra kiedy wyjeła już po paru minutach miała problemy z włożeniem a co dopiero mówić po całej nocy... Nie smaruj już tą maścią tylko zmień kolczyk i potem już go nie wyciągaj póki się nie zagoi. Mojej siostrze na początku dobrze się goiło a po jakimś czasie zaczęło jej ropieć i też boleć dolna dziurka. Zmieniła kolczyk i po sprawie. Wszystko się ładnie zagoiło.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 18:11   #1124
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Problem z kolczykiem

Hmm wyjmowałam wcześniej kolczyk aby oczyścić miejsce przekłucia zresztą przed przebiciem pytałam o rady jak się tym zajmować. O odkażeniu też wiem. Poza tym nigdy nie miałam problemu. Znowu zanim przebiłam dużo osób radziło żebym włożyła kolczyk ze stali chirurgicznej bo ponoć najlepiej się goi teraz to ja już sama niewiem co jest dobre a co złe Poza tym jak zmienię kolczyk to może się powtórzyć albo nie zdąży się zagoić
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 18:43   #1125
bettyboo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z kolczykiem

Na gojenie najlepszy jest tytan, PTFE, a nie stal chirurgiczna.Stal czasem powoduje alergię, nikel również. Poczytaj sobie o materiałach na www.wildcat.pl a nie słuchaj domorosłych przebijaczy, bo skończysz u chirurga plastycznego!
bettyboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 22:52   #1126
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Problem z kolczykiem

Bettyboo szkoda że wcześniej nie miałam okazji z Toba rozmawiać dziękuję Ci za poradę. Czyli co teraz zrobić? Poczekać? Wyjąc kolczyk? Czy iśc do lekarza?
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 08:43   #1127
JoannaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Tczew, woj. pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Problem z kolczykiem

Witam Cię serdecznie. Miałam podobny problem jak ty. Po wizycie u lekarza dostałam skierowanie do chirurga. Ale nie poszłam, bałam się. Kupiłam wodę utlenioną, occenisept (nie wiem czy dobrze napisałam), plastry do zaklejenia, gaziki, rumianek i szałwię i wzięłam sprawę w swoje ręce. Pod żadnym pozorem nie wyciągaj na razie kolczyka. Zrób sobie napar z szałwi i rumianku- namocz w tym gazik i okładaj tą dziurkę (nie wyjmując oczywiście kolczyka) - i tak rób codziennie wieczorem. Rano dezynekuj occeniseptem i możesz na dzię smarować maścią detromecyną (jest na receptę) Poproś o nią lekarza ogólnego i pokaż co ci się robi- żeby wiedział po co ci ta maść. Ona jest silniejsza niż trybiotyk. Pępek zaklejaj przez jakiś czas. Mi to pomogło. Życzę powodzenia.
JoannaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-09, 14:55   #1128
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: CZy przebić sobie pępek?

to ladnie wyglada? chyba zarujesz. nie widzialam nic gorszego. sama nie rob, bo bedziesz miala jakies zakazenie, lepiej juz wydac kase na kosmetyczke. moja kolezanka zrobila to za 70 zł.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-09, 15:49   #1129
lawenda-w-chodakach
Rozeznanie
 
Avatar lawenda-w-chodakach
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 751
Dot.: CZy przebić sobie pępek?

To przykro Regino jeśli nie masz zgody rodziców lub nie przyjdziesz z rodzicem kosmetyczka nie przebije ci pępka na pewno. Poza tym i tak jesteś jeszcze za mała na takie coś. A widzącpo twoim stylu pisania (i tym, że chciałaś przebić sama) absolutnie do niego nie dojrzałaś, myślisz że przebijesz i już po wszystkim. Tylko, że CODZIENNIE trzeba przemywać go wodą utlenioną i smarować antybiotykiem przez jakieś 2-3 miesiące aż się zagoi a potem w miarę codziennie wodą utlenioną przemywać.
Ja za przekłucie zapłaciłam 30 zł w profesjonalnym salonie (po znajomości)
__________________

nie zrażam się.

lawenda-w-chodakach jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 15:01   #1130
willi
Raczkowanie
 
Avatar willi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lubliniec
Wiadomości: 132
Dot.: CZy przebić sobie pępek?

Cytat:
Napisane przez lawenda-w-chodakach
To przykro Regino jeśli nie masz zgody rodziców lub nie przyjdziesz z rodzicem kosmetyczka nie przebije ci pępka na pewno. Poza tym i tak jesteś jeszcze za mała na takie coś. A widzącpo twoim stylu pisania (i tym, że chciałaś przebić sama) absolutnie do niego nie dojrzałaś, myślisz że przebijesz i już po wszystkim. Tylko, że CODZIENNIE trzeba przemywać go wodą utlenioną i smarować antybiotykiem przez jakieś 2-3 miesiące aż się zagoi a potem w miarę codziennie wodą utlenioną przemywać.
Ja za przekłucie zapłaciłam 30 zł w profesjonalnym salonie (po znajomości)
Droga lawendo w chodakach... Znam wiele osób które miały przebijany pępek w salonie tatuaży i to bardzo znanym i szanowanym. Nawet raz byłam z kumpelką na przebiciu. Pytając się o pielęgnacje dowiedziałyśmy się jedynie , że powinna ona myć się pod prysznicem (nie kąpać się) przemywać po prysznicu wodą utleniną. Zadnych antybiotyków ! Nie znam żadnej osoby , której by się pępek babrał... Nie radze przebijać Ci (autorce posta ) samej !! Chyba że chcesz miec infekcję...
willi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-11, 18:25   #1131
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Smile Dot.: Kolczyk w pępku :)

siemka mam pytanko w jakim wieku przekułuście sobie pepek ?? bo ja mam 15 latek i bardzo chce mieć kolczyka tylko że rodzicemi nie pozwalają opiszcie prosze
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 17:58   #1132
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
gdzie w W-wie bezpiecznie przekłuć pępek?

Czy zna ktoś dobre miejsce do przebicia pępka w radomiu? Dożo osób które znam przekłuwało różne części ciała w salonie kosmetycznym na Witolda i nikt się nie skarżył więc może w tym przypadku warto iść do kosmetyczki zwłaszcza że nie słyszałam o studiu piercingu w Radomiu
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 13:08   #1133
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Dot.: Kolczyk w pępku!!

siemka mam pytanko w jakim wieku zrobiłyście sobie po raz pierwszy kolczyk w pępku?? bo ja mam zamiar to zrobić w piątek, mam 15 latek i nie wiem czy to odpowiedni wiek plisss odpiszcie szybko !!! z góry dzięki
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 15:44   #1134
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Unhappy Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

mam pytanko gdzie najlepiej kupić kolczyk jeżeli w studiu u kosmetyczki nie ma ?? jest napisane że jest przekłówanie pepka ale nie ma kolczyków i trzeba sobie samemu dokupic i nie wiem gdzie to zrobić , czy mozna kupić kolczyk w jubilerze ?? bo nie wiem prosze pomózcie z góry dziękuje
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 15:59   #1135
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Unhappy Dot.: kolczyk w pępku - tak czy nie?

ehh pomóżcie !!! gdzie mam kupić kolczyk jeżeli w salonie nie ma ?? i żeby nie była to jakaś podróbka tylko stal chirurgiczna ? pomóżcie pliSs!! czy moge go kupić u lubilera ??
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 16:48   #1136
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Justynusienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 467
Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

Znacie jakieś dobre miejce w Warszawie gdzie przekuwaja pepek i ile to okolo kosztuje razem z kolczykiem?
Justynusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 16:54   #1137
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Unhappy Dot.: Pępek-przekłuć??

czy mogeprzekłuć pępek w salonie gdzie babki robią też koło pazurków i takie tam ? pisze że przekłówają też pępki i inneczęści ciała pomózcie plisSss
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 17:02   #1138
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Dot.: Przekłucie pępka

siemka z znacie jakiś dobry salonik w jaworznie?? bo niewiem gdzie iść żeby nie mieć potem problemów
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 17:09   #1139
aluusia
Przyczajenie
 
Avatar aluusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 25
GG do aluusia
Unhappy Dot.: czy kosmetyczka zrobi dobrze kolczyka w pępku?

znacie jakieś dobre studio w jaworznie ?? bo nie chce trafić w złe ręce
aluusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 22:05   #1140
Akeya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: kolczyk w pępku - tak czy nie?

jezeli w salonie nie ma juz kolczykow to chyba z tym salonem cos nie tak jest kolczyk mozesz kupic w sklepie jubilerskim, tam ci nie wcisą bubla za 2 zł i nie powiedzą że śpiewa jak go nacisniesz
co do przeklowania: dziewczyny maja racje, najlepiej isc do dobrego salonu. Nie mozna przekluc pistoletem bo pistolet przeklowa proste dziurki prostym kolczykiem a kolczyki do pępkow sa zakrzywione. niezbyt czesto sie zdarza ze ktos reaguje alergicznie na stal chirurgiczna ale znam takie przypadki z "wlasnego podworka". Sama nie mam kolczyka w pępku, bo a) nie chce blizny. b) boje sie igiel :P c) kolczyk w pępku ma co druga dziewczyna, jest zbyt oklepany chociaz ladny . Kolczyk ma moja siostrzenica, raz miala zle przekluty pepek bo krzywo (!) wiec poszla z reklamacją zarzadala zwrotu pieniedzy i odwiedzila inny salon
Akeya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.