Najciekawsze książkowe premiery, czyli na co czekacie? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 13:43   #1
magda_smiech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7

Najciekawsze książkowe premiery, czyli na co czekacie? :)


W przyszłym tygodniu premiera nowej książki Deborah Tannen "Mama zawsze wolała Ciebie", czyli czegoś w sam raz dla kogoś, kto tak jak ja, siostry ma Zapowiada się ciekawie, poprzednie książki autorki były świetne, więc myślę, że i w tym wypadku będzie interesująco. Poza tym temat akurat jak dla mnie A co ciekawego Wy macie na oku?

Autorka bestsellerowych książek Deborah Tannen, ekspert w dziedzinie komunikacji interpersonalnej, powraca z nową książką. Tym razem, po przełomowych publikacjach dotyczących relacji między kobietami i mężczyznami oraz córkami i matkami, przygląda się bliżej jednej z najbardziej fascynujących i silnych więzi, jakie łączą ze sobą siostry.

Więzi między siostrami nie da się porównać do żadnej innej relacji z drugim człowiekiem. Charakteryzuje je stałe wahanie między bliskością (dla wielu kobiet siostra jest w pewnym sensie częścią ich samych) i rywalizacją (często wzmaganą przez konieczność walki o uwagę ze strony rodziców). Dzielimy się z siostrą najintymniejszymi sekretami, ufamy jej jak nikomu innemu, z drugiej strony – to właśnie krytyka z jej strony potrafi nas najbardziej zranić.

W swojej najnowszej książce Deborah Tannen, w sposób mądry i dowcipny, przedstawia anegdoty i spostrzeżenia dotyczące relacji między siostrami uzyskane w wywiadach z ponad 100 ankietowanymi kobietami, uzupełniając je dodatkowo o własne doświadczenia w tym zakresie. Dzięki temu masz wyjątkową szansę lepiej zrozumieć łączące cię z siostrą więzy, a także dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby uczynić je jeszcze trwalszymi oraz jak rozwiązywać problemy i konflikty, które mogą się pojawić na tej drodze.

[informacje ze strony wydawnictwa Smak Słowa]
magda_smiech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:26   #2
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Najciekawsze książkowe premiery, czyli na co czekacie? :)

jest juz taki wątek:


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...remiery&page=4
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 14:25   #3
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Najciekawsze książkowe premiery, czyli na co czekacie? :)

Ja czekam na "Syrenkę" Camilli Laeckberg. Świetna saga kryminalna, przeczytanie jej poprzednich 5 książek zajęło mi jakieś 2 tyg, z niecierpliwością czekam na następną część. Mam nadzieje, że to nie ostatnia :P
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.