Studia- kolejny trudny wybór! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 14:51   #1
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764

Studia- kolejny trudny wybór!


Witam!
Mam problem w wyborze studiów. Otóż dostałam się na logistykę na Akademię Obrony Narodowej w Warszawie tam też złożyłam papiery.

Jednak czekam jeszcze na wyniki na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku finanse i rachunkowość. Jak mnie przyjmą to będę miała ciężki orzech do zgryzienia. [chyba, że nie to problem sam się rozwiąże]

Bardziej podoba mi się FiR, ale jednak kusi mnie Warszawa miasto na pewno o większych perspektywach... Byłabym wdzięczna za wyrażenie opinii na ten temat, bo nie wiem co mam robić.
Z góry dziękuję
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 15:37   #2
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Nikt Ci nie każe zostać później w Rzeszowie. Po studiach możesz przeprowadzić się do Warszawy i tam szukać pracy. Teraz pracodawcy co raz mniej patrzą na to jaką uczelnię skończyłaś (chyba, że masz mega wybitne osiągnięcia), bardziej zwracają na to jakie masz doświadczenie.
Z resztą najpierw zaczekaj na wyniki, a nie od razu wątek zakładasz.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 17:31   #3
ewelincia922
Rozeznanie
 
Avatar ewelincia922
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 819
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Zdecydowanie wybierz Politechnikę . Po finansach jest wiele możliwości pracy natomiast po logistyce są one okrojone . Ja tez dostałam się na AON na logistykę ale zrezygnowałam i wybrałam Politechnikę Warszawską. Pozdrawiam
__________________
Mój wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481893


[ori_bas]698297[/ori_bas]
ewelincia922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:59   #4
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

sama Politechnika skończona to już dobra rzecz i się liczy
więc ja radzę Politechnikę
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:22   #5
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Teraz pracodawcy co raz mniej patrzą na to jaką uczelnię skończyłaś (chyba, że masz mega wybitne osiągnięcia), .
Właśnie teraz większość pracodawców patrzy na uczelnię i na wyniki w nauce podczas studiów. W dobie kiedy każdy może mieć tytuł magistra (na uczelniach ze śmiesznie niskimi progami - wystarczy matura na 30%- i na tych bez progów) uczelnie i ich poziom kształcenia jest bardzo ważny. Pracodawcy nawet nawiązują umowy z dobrymi uczelniami i płacą dodatkowe stypendia za np. wysoką średnią.

Edit: Właśnie dlatego polecam politechnikę, studia techniczne nie są łatwe, ale z pewnością są po nich większe perspektywy.

Edytowane przez grande_latte
Czas edycji: 2011-07-16 o 14:24
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:46   #6
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Cytat:
Napisane przez grande_latte Pokaż wiadomość
Właśnie teraz większość pracodawców patrzy na uczelnię i na wyniki w nauce podczas studiów. W dobie kiedy każdy może mieć tytuł magistra (na uczelniach ze śmiesznie niskimi progami - wystarczy matura na 30%- i na tych bez progów) uczelnie i ich poziom kształcenia jest bardzo ważny. Pracodawcy nawet nawiązują umowy z dobrymi uczelniami i płacą dodatkowe stypendia za np. wysoką średnią.

Edit: Właśnie dlatego polecam politechnikę, studia techniczne nie są łatwe, ale z pewnością są po nich większe perspektywy.
Rzadko się zdarza żeby pracodawca patrzył Ci na dyplom i na jaką ocenę się obroniłaś. Liczy się doświadczenie w branży. Może i mają umowy z dobrymi uczelniami, ale taki pracodawca zatrudnia jedną osobę na milion z tej uczelni i to zwykle jest osoba z mega osiągnięciami, którą uczelnia poleci, a nie co roku wybiera spośród absolwentów.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 14:53   #7
grande_latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 35
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Może zależy to od rodzaju studiów, jeżeli po studiach chce się zostać nauczycielką, to możliwe, że uczelnia nie ma dużego znaczenia. Ja jednak studiuję kierunek techniczny i wiem z doświadczenia innych osób, a także z własnych obserwacji, że pracodawcy, którzy szukają inżynierów robią to na najlepszych uczelniach i wśród najlepszych studentów. Jednak patrzę na to z trochę innej perspektywy. Ty piszesz o szukaniu pracy, a często jest tak, że osoba po politechnice idzie do firmy na praktykę (na przykład do takiej, z która współpracuje uczelnia) i później dostaje propozycję zatrudnienia. Patrząc z tej strony, dobra uczelnia z wysokimi progami jest naprawdę ważna.
grande_latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 15:06   #8
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Cytat:
Napisane przez grande_latte Pokaż wiadomość
Może zależy to od rodzaju studiów, jeżeli po studiach chce się zostać nauczycielką, to możliwe, że uczelnia nie ma dużego znaczenia. Ja jednak studiuję kierunek techniczny i wiem z doświadczenia innych osób, a także z własnych obserwacji, że pracodawcy, którzy szukają inżynierów robią to na najlepszych uczelniach i wśród najlepszych studentów. Jednak patrzę na to z trochę innej perspektywy. Ty piszesz o szukaniu pracy, a często jest tak, że osoba po politechnice idzie do firmy na praktykę (na przykład do takiej, z która współpracuje uczelnia) i później dostaje propozycję zatrudnienia. Patrząc z tej strony, dobra uczelnia z wysokimi progami jest naprawdę ważna.
Też studiuję kierunek techniczny. Pracodawcy może i szukają po najlepszych uczelniach, ale nie jest tak że co roku przyjmą z tej uczelni po 100 osób. Oni wybierają tą najlepszą, wiec powiedzmy na 100 osób, które kończą studia taką propozycję może dostać jedna, dwie osoby. Praktyki też każdy musi odbyć, więc tak wszyscy po tych praktykach od razu nie dostaną propozycji pracy stałej. To, że ktoś kończy Politechnikę nie znaczy, że pracodawca będzie szukać osobę kończącą właśnie ten typ szkoły i ma już pracę zagwarantowaną. Znam masę osób, które dobrze się uczyły, jak szukały pracy to było mnóstwo osób chętnych na jedno miejsce, a mimo to nadaj nie mają pracy. Mówię tu o inżynierach.

Ale mniejsza o to. Zostawmy już tą dyskusję. Ja z resztą też napisałam wcześniej aby wybrała Politechnikę Rzeszowską.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 19:39   #9
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Wiem, wiem. Inżynierzy mają lepszą przyszłość, ale po FiR inżynierem nie zostanę. Poza tym Rzeszów jest 10 razy mniejszym miastem, a PRz nie jest raczej dobrą uczelnią. Najwyżej będę w przyszłym roku poprawiać maturę i zmienię uczelnię. Wybieram raczej Warszawę. Na kierunku technicznym nie poradzę sobie po klasie dziennikarskiej. Nie wyobrażam sobie siebie na mechatronice bądź budowie maszyn.

Zrobiłam wielki błąd, bo wiem, że poradziłabym sobie w klasie o profilu mat.-fiz.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 20:50   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Ja bym wybrala ta logistyke z tych dwoch, slyszalam ze ta politechnika rzeszowska to strasznie niski poziom, poza tym rachunkowosc na polibudzie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:33   #11
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
sama Politechnika skończona to już dobra rzecz i się liczy
więc ja radzę Politechnikę
Cytat:
Napisane przez grande_latte Pokaż wiadomość
Właśnie teraz większość pracodawców patrzy na uczelnię i na wyniki w nauce podczas studiów. W dobie kiedy każdy może mieć tytuł magistra (na uczelniach ze śmiesznie niskimi progami - wystarczy matura na 30%- i na tych bez progów) uczelnie i ich poziom kształcenia jest bardzo ważny. Pracodawcy nawet nawiązują umowy z dobrymi uczelniami i płacą dodatkowe stypendia za np. wysoką średnią.

Edit: Właśnie dlatego polecam politechnikę, studia techniczne nie są łatwe, ale z pewnością są po nich większe perspektywy.
Co ma polibuda do firu?

Z drugiej strony to AON ma tragiczną opinię wśród jej studentów, których znam.

Kiepski wybór jak dla mnie...
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 10:42   #12
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Czyli czeka mnie zmiana studiów w przyszłym roku;D i poprawka matury... zobaczymy jak to będzie... idę w ciemno.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja bym wybrala ta logistyke z tych dwoch, slyszalam ze ta politechnika rzeszowska to strasznie niski poziom, poza tym rachunkowosc na polibudzie?

O właśnie. Wybierając liceum zrobiłam straszny błąd za który będę płacić jeszcze przez co najmniej rok...
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 11:26   #13
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Studia- kolejny trudny wybór!

Cytat:
Napisane przez grande_latte Pokaż wiadomość
Może zależy to od rodzaju studiów, jeżeli po studiach chce się zostać nauczycielką, to możliwe, że uczelnia nie ma dużego znaczenia. Ja jednak studiuję kierunek techniczny i wiem z doświadczenia innych osób, a także z własnych obserwacji, że pracodawcy, którzy szukają inżynierów robią to na najlepszych uczelniach i wśród najlepszych studentów. Jednak patrzę na to z trochę innej perspektywy. Ty piszesz o szukaniu pracy, a często jest tak, że osoba po politechnice idzie do firmy na praktykę (na przykład do takiej, z która współpracuje uczelnia) i później dostaje propozycję zatrudnienia. Patrząc z tej strony, dobra uczelnia z wysokimi progami jest naprawdę ważna.
Tia, jasne. Też jestem po politechnice, ba jeszcze bez dyplomu. Pracuję od 4 lat i tylko przy pierwszej pracy pytano mnie o studia. A dokładniej o to, czy studiując dziennie będę odpowiednio dyspozycyjna. Moja średnia ze studiów nikogo nie zajmowała specjalnie. Za to na pewno przydaje się biegły angielski i tu w naukę warto inwestować czas.

Nie oszukujmy się, Polska to nie USA czy Anglia, powiedzenie że jakaś nasza polibuda ma renomę jest śmieszne, skoro nawet najlepsza jest w ogonie światowych rankingów. Nie ma się co łudzić, że kończąc np PW z celującym na dyplomie i nie mając doświadczenia pracodawcy będą się o was zabijać. Bo można się srogo rozczarować.

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexandra92x Pokaż wiadomość
Wiem, wiem. Inżynierzy mają lepszą przyszłość, ale po FiR inżynierem nie zostanę. Poza tym Rzeszów jest 10 razy mniejszym miastem, a PRz nie jest raczej dobrą uczelnią. Najwyżej będę w przyszłym roku poprawiać maturę i zmienię uczelnię. Wybieram raczej Warszawę. Na kierunku technicznym nie poradzę sobie po klasie dziennikarskiej. Nie wyobrażam sobie siebie na mechatronice bądź budowie maszyn.

Zrobiłam wielki błąd, bo wiem, że poradziłabym sobie w klasie o profilu mat.-fiz.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
IMO nie takich przedmiotów powinnaś się obawiać. Studentów politechnik wykasza zazwyczaj matematyka. Ciężka też jest fizyka, zwłaszcza że do większości zadań wymagane są pochodne i całki.

A co do miasta, też bym wybrała Warszawę. Wcale nie jest tak łatwo przenieść się po 5 latach do innego miasta. Do tego w Wawie masz lepsze perspektywy na zdobycie praktyk i staży już w trakcie studiów.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.