Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 19:43   #151
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa

Kasiula- dopiero dzis weszłam na ten wątek, ale już odpowiadam:
Chodzę we Wrocławiu do przychodni przy ul. Glinianej (taki nowy żółty budynek).
Przyjmuje tam wielu lekarzy, większość z nich pracuje w szpitalu przy Dyrekcyjnej.
Jest to przychodnia niepubliczna, ale mają podpisaną umowe z NFZ- więc nie płacisz za wizytę.
Ja jestem zadowolona, umawiasz się na konkretną godzine, gabinety i sprzęt są nowe, za badania się nie płaci (cytologia, usg).

Odnosnie dokumentów - chyba (?) nie trzeba żadnych, tylko PESEL (no i oczywiście podajesz swoje dane).

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania- pisz na PW (wtedy szybciej będę wiedziała o tym, bo do wątku z braku czasu mogę nie zajrzeć)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 17:11   #152
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: wizyta u ginekologa

Witam.
Ja rowniez mam przed soba pierwsza wizyte u ginekologa. Po prostu stwierdzilam, ze przydaloby sie juz tam wybrac. Mimo to mam pelno obaw... najbardziej boje sie tego, ze trafie na niemilego lekarza, boje sie tez, ze badanie bedzie bolalo... Nie chodzi mi o tabletki. Ostatnio cykl wydluzyl mi sie z 28 do 39 dni, nie wiem co moglo byc tego przyczyna... zawsze pierwszego dnia okresu mam okropne bole (tak silne, ze nie potrafie powstrzymac sie od placzu), uznalam takze, ze w moim wieku (20) juz dawno powinnam miec pierwsze badanie za soba... W dodatku pochodze z innego miasta niz mieszkam obecnie i nie wiem gdzie mam isc...

Jak widzicie mam pelno obawi watpliwosci, bylabym bardzo wdzieczna za jakies wskazowki.
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 17:33   #153
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: wizyta u ginekologa

wpiszcie to do wyszukiwarki. sama juz przynajmniej w trzech wątkach pisałam o tym że to nic strasznego i dziewczyny które mają takie rzeczy za sobą udzielały wskazówek...po prostu przetrząśnij wyszukiwarkę
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 07:41   #154
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
Witam.
Ja rowniez mam przed soba pierwsza wizyte u ginekologa. Po prostu stwierdzilam, ze przydaloby sie juz tam wybrac. Mimo to mam pelno obaw... najbardziej boje sie tego, ze trafie na niemilego lekarza, boje sie tez, ze badanie bedzie bolalo... Nie chodzi mi o tabletki. Ostatnio cykl wydluzyl mi sie z 28 do 39 dni, nie wiem co moglo byc tego przyczyna... zawsze pierwszego dnia okresu mam okropne bole (tak silne, ze nie potrafie powstrzymac sie od placzu), uznalam takze, ze w moim wieku (20) juz dawno powinnam miec pierwsze badanie za soba... W dodatku pochodze z innego miasta niz mieszkam obecnie i nie wiem gdzie mam isc...

Jak widzicie mam pelno obawi watpliwosci, bylabym bardzo wdzieczna za jakies wskazowki.
ja byłam pierwszy raz u ginekologa, gdy miałam 15 lat. mam wytłumaczyła mi, ze powinnam pójść profilaktycznie, bo do lekarza nie chodzi się tylko z chorobą. pani doktor mnie pochwaliła i w sumie okazało się, ze dobrze, ze poszłam, bo miałam paskudną nadżerkę, którą farmakologicznie zaleczono a potem miałam zabieg.
wizyta u ginekologa w dużej mierze opiera sie na wywiadzie. szczególnie ta pierwsza. lekarz zapyta o twoje miesiączki, czy są regularne, obfite, bolesne itd. kiedy miałaś pierwszą miesiączkę, czy współżyjesz. zapyta też o choroby, przebyte operacje itp.
pewnie ci o tym powiedzą ale przed badaniem trzeba oddać mocz.
badanie naczęściej składa się z dwóch etapów. po pierwsze badania palpacyjnego. lekarz wprowadza palec a potem dwa do pochwy a drugą ręką naciska na brzuch - sprawdza ułożenie, wielkość i stan przydatków, macicy. potem lekarz zakłada wziernik i ocenia pochwową część szyjki macicy - tu najczęściej są nadżerki i inne tego typu zmiany. najczęściej wtedy pobiera się wymaz na cytologię - za pomocą długiego patyczka z watą pobiera się troszeczkę śluzu z szyjki macicy i poddaje się go badaniu mikroskopowemu.
poza tym dobry ginekolog bada również piersi - węzły chłonne pod pachami, gruczoły piersiowe i brodawki.
samo badanie nie jest bolesne, ale moze być troche nieprzyjemne, bo wiekszosć kobiet szczególnie za pierwszym razem ma wrażenie, ze jest samochodem na warsztacie. ważne jest to zeby być rozluźnionym, wtedy jest o wiele łatwiej.
za pierwszym razem lepiej chyba pójść do kobiety, chociaż ja osobiście wolę ginekologów mężczyzn - są o wiele bardziej delikatni.
do lekarza musisz iść do przychodni w obrębie "kasy chorych", do której należysz np. jeżeli jesteś w mazowieckim oddziale NFZ to możesz w całym województwie.
powodzenia
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:12   #155
Ciri :)
Raczkowanie
 
Avatar Ciri :)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 206
Dot.: wizyta u ginekologa

witam Was, ja wreszcie się przełamałam i poszłam do ginekologa Dokładnie wczoraj. Mam 18 lat, chciałam tabletki i jeszcze pojawił się ostatnio jakiś stan zapalny. A więc, zdaję relacje:
- byłam u faceta, lekarza do którego chodziła moja mama, bardzo sympatyczny i miły, uśmiechnięty
- generalnie atmosfera była w porządku, na początku strasznie się denerwowałam, ale jakoś poszło
- zaczęło się od wywiadu, potem badania: palpacyjne, potem wziernik, usg dopochwowe. Nic nie bolało, nie odczuwałam dyskomfortu, może trochę mi było głupio na tym fotelu w tej pozycji... ale to nic strasznego na koniec badanie piersi, cytologii nie miałam jeszcze
- poszłam w spodniach i dłuższym sweterku i było ok
- z depilacją nie szalałam, troszkę tylko przycięłam włoski, to jest lekarzowi rzeczywiście obojętne
- efekt był taki, że dostałam tabletki (harmonet), tabletki i czopki na ten stan zapalny i dowiedziałam się, że jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości będę miała bliźnięta
- i jeszcze anegdotka: po badaniu piersi ze zdenerwowania (jakby nie było to jednak stres), założyłam bluzkę tyłem na przód... Kiedy ją poprawiałam i zawstydzona tłumaczyłam, że to przez stres, lekarz uśmiechnął się i powiedział "rozumiem, ja też bym założył bluzkę tył na przód gdybym był pierwszy raz u ginekologa..." hehehe
Podsumowując - nie ma się czego bać, to nic strasznego
Ciri :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 12:32   #156
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Smile Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Ciri :)
witam Was, ja wreszcie się przełamałam i poszłam do ginekologa Dokładnie wczoraj. Mam 18 lat, chciałam tabletki i jeszcze pojawił się ostatnio jakiś stan zapalny. A więc, zdaję relacje:
- byłam u faceta, lekarza do którego chodziła moja mama, bardzo sympatyczny i miły, uśmiechnięty
- generalnie atmosfera była w porządku, na początku strasznie się denerwowałam, ale jakoś poszło
- zaczęło się od wywiadu, potem badania: palpacyjne, potem wziernik, usg dopochwowe. Nic nie bolało, nie odczuwałam dyskomfortu, może trochę mi było głupio na tym fotelu w tej pozycji... ale to nic strasznego na koniec badanie piersi, cytologii nie miałam jeszcze
- poszłam w spodniach i dłuższym sweterku i było ok
- z depilacją nie szalałam, troszkę tylko przycięłam włoski, to jest lekarzowi rzeczywiście obojętne
- efekt był taki, że dostałam tabletki (harmonet), tabletki i czopki na ten stan zapalny i dowiedziałam się, że jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości będę miała bliźnięta
- i jeszcze anegdotka: po badaniu piersi ze zdenerwowania (jakby nie było to jednak stres), założyłam bluzkę tyłem na przód... Kiedy ją poprawiałam i zawstydzona tłumaczyłam, że to przez stres, lekarz uśmiechnął się i powiedział "rozumiem, ja też bym założył bluzkę tył na przód gdybym był pierwszy raz u ginekologa..." hehehe
Podsumowując - nie ma się czego bać, to nic strasznego
Gratuluje tak na zaś faktu, że możesz zostać mamusią bliźniąt Widać, że lekarz naprawdę bardzo sympatyczny, więc tym bardziej wizyta była miła Ja też ostatnio byłam u faceta, pierwszy raz, bo wcześniej chodziłam do kobiet. I tak mi się wydaje, że chyba facet jest lepszy
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 13:47   #157
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez pkawecka
ja byłam pierwszy raz u ginekologa, gdy miałam 15 lat. mam wytłumaczyła mi, ze powinnam pójść profilaktycznie, bo do lekarza nie chodzi się tylko z chorobą. pani doktor mnie pochwaliła i w sumie okazało się, ze dobrze, ze poszłam, bo miałam paskudną nadżerkę, którą farmakologicznie zaleczono a potem miałam zabieg.
wizyta u ginekologa w dużej mierze opiera sie na wywiadzie. szczególnie ta pierwsza. lekarz zapyta o twoje miesiączki, czy są regularne, obfite, bolesne itd. kiedy miałaś pierwszą miesiączkę, czy współżyjesz. zapyta też o choroby, przebyte operacje itp.
pewnie ci o tym powiedzą ale przed badaniem trzeba oddać mocz.
badanie naczęściej składa się z dwóch etapów. po pierwsze badania palpacyjnego. lekarz wprowadza palec a potem dwa do pochwy a drugą ręką naciska na brzuch - sprawdza ułożenie, wielkość i stan przydatków, macicy. potem lekarz zakłada wziernik i ocenia pochwową część szyjki macicy - tu najczęściej są nadżerki i inne tego typu zmiany. najczęściej wtedy pobiera się wymaz na cytologię - za pomocą długiego patyczka z watą pobiera się troszeczkę śluzu z szyjki macicy i poddaje się go badaniu mikroskopowemu.
poza tym dobry ginekolog bada również piersi - węzły chłonne pod pachami, gruczoły piersiowe i brodawki.
samo badanie nie jest bolesne, ale moze być troche nieprzyjemne, bo wiekszosć kobiet szczególnie za pierwszym razem ma wrażenie, ze jest samochodem na warsztacie. ważne jest to zeby być rozluźnionym, wtedy jest o wiele łatwiej.
za pierwszym razem lepiej chyba pójść do kobiety, chociaż ja osobiście wolę ginekologów mężczyzn - są o wiele bardziej delikatni.
do lekarza musisz iść do przychodni w obrębie "kasy chorych", do której należysz np. jeżeli jesteś w mazowieckim oddziale NFZ to możesz w całym województwie.
powodzenia

Dziekuje za odpowiedz
Planuje wybrac sie na wizyte prywatna poniewaz klopot w tym, ze nie mieszkam w wojewodztwie z ktorego pochodze a do domu za czesto nie zagladam
W zwiazku z tym chcialam zapytac o strone finansowa takiej wizyty... mianowicie jesli wiem, ze za wizyte nalezy sie przykladowo 60 lub 80zl to czy w tej cenie sa juz te wszystkie badania czy musze placic za kazde z osobna?
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 13:53   #158
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
Dziekuje za odpowiedz
Planuje wybrac sie na wizyte prywatna poniewaz klopot w tym, ze nie mieszkam w wojewodztwie z ktorego pochodze a do domu za czesto nie zagladam
W zwiazku z tym chcialam zapytac o strone finansowa takiej wizyty... mianowicie jesli wiem, ze za wizyte nalezy sie przykladowo 60 lub 80zl to czy w tej cenie sa juz te wszystkie badania czy musze placic za kazde z osobna?
a to nie lepiej zapisać się do lekarza w miejscu obecnego zamieszkania?
tak na przyszłość może się przecież przydać. zmienić lekarza mozesz dwa razy w roku.
a jeżeli studiujesz to przysługuje ci dwóch lekarzy pierwszego kontatktu - jeden w miejscu zameldowania a drugi w miejscu nauki.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:58   #159
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez pkawecka
a to nie lepiej zapisać się do lekarza w miejscu obecnego zamieszkania?
tak na przyszłość może się przecież przydać. zmienić lekarza mozesz dwa razy w roku.
a jeżeli studiujesz to przysługuje ci dwóch lekarzy pierwszego kontatktu - jeden w miejscu zameldowania a drugi w miejscu nauki.
Moze i lepiej, ale i tak wolalabym isc prywatnie.
A jakie dokumenty trzeba zabrac aby zapisac sie do takiego lekarza?
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 21:35   #160
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja chodziłam w Polsce prywatnie i nie potrzebowałam żadnych dokumentów.Przy rejestracji podasz imię i nazwisko,a pozniej lekarz założy ci kartę.Tak było i na pewno jest w prywatnych gabinetach.Natomiast nie wiem jak to działa w tych,które mają podpisaną umowę z nfz
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 22:30   #161
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: wizyta u ginekologa

A jak to jest z tymi badaniami? Sa wliczone w cene wizyty?
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 08:08   #162
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
Moze i lepiej, ale i tak wolalabym isc prywatnie.
A jakie dokumenty trzeba zabrac aby zapisac sie do takiego lekarza?
nie wiem czemu sie utarło, że prywatnie to lepiej. ja uważam, że dobry lekarz wykonuje swoje obowiązki dobrze czy prywtnie czy panstwowo. zawsze chodziłam do przychodni i nigdy mi się nie zdażyło nic nieprzyjemnego.
ale oczywiście zrobisz zechcesz.
żeby zmienić lekarza pierwszego kontaktu, albo w ogóle zapisać sie do przychodni trzeba mieć ze sobą dokument z peselem i dowód ubezpieczenia np. legitymację ubezpieczeniową swoją lub opiekunów, na których utrzymaniu jesteś. w przypadku sudentów konieczna jest też aktualna legitymacja studencka. na miejscu wypełniasz deklaracje wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki i położnej. mozna też wydrukować sobie te deklaracja ze strony www.nfz.pl. jeżeli rezygnujesz z poprzedniego lekarza dostaniesz także druk rezygnacji. i to tyle.
jak idziesz do lekarzy w ramach nfz zawsze musisz mieć dokument ubezpieczenia i dokument z peselem.
a warto jest zapisać sie do lekarza w miesjcu zamieszkania, bo w razie wypadku albo innych nagłych zachorowań są kłopoty z papierkologią.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:23   #163
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: wizyta u ginekologa

gratuluje odwagi, ja ytez musze sie tam wybrac, ale na razei nie mam odwagii, moze w wakacje
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:30   #164
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: wizyta u ginekologa

Ja mam dzis wyzyte u gina :| Nie jest ona oczywiscie pierwsza w moim zyciu, ale nie lubie "rozkladac nozek" przed obcym Panem :| Czuje sie wtedy niekomfortowo, choc wiem, ze to w gruncie jego praca i nic strasznego Wlasciwieza kazdym razem jak wychodze z gabinetu, to sobie mysle: "w gruncie rzeczy nie bylo tak zle, wiec po co ja sie tak denerwowalam :P"
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:08   #165
Ciri :)
Raczkowanie
 
Avatar Ciri :)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 206
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Szczepcio
Gratuluje tak na zaś faktu, że możesz zostać mamusią bliźniąt Widać, że lekarz naprawdę bardzo sympatyczny, więc tym bardziej wizyta była miła Ja też ostatnio byłam u faceta, pierwszy raz, bo wcześniej chodziłam do kobiet. I tak mi się wydaje, że chyba facet jest lepszy
hehe dzięki rozmawiałam z TŻ, u niego w rodzinie były przypadki bliźniąt, a to jest też podobno uwarunkowane genetycznie
Ale się ucieszył, tak na przyszłość
Ciri :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:13   #166
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa

Witam!
Mam pytanko do osob, ktore chodza na prywatne wizyty...
Chodzi mi o strone finansowa, mianowicie o to czy jesli jest podana cena za wizyte (np. 60zl) to czy w tej cenie sa jakies badania czy usze za nie placic za kazde z osobna?
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:20   #167
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

Ja mam pytanie czy lekarz moze mi przepisac recepte na kilka opakowan tabletek czy co miesiac musze latac na wizyty?
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:25   #168
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

moze na kilka ja dostaje po 3
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:25   #169
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
Ja mam pytanie czy lekarz moze mi przepisac recepte na kilka opakowan tabletek czy co miesiac musze latac na wizyty?
Może od razu przepisać kilka opakowań


barbie chyba ten wątek umieściłaś w złym miejscu .powinien być raczej na ginekologii
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 13:25   #170
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

a wogóle to to chyba nie to forum
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:31   #171
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

no właśnie czytam, oczy przecieram i sie zastanawiam co ma wspolnego pierwsza wizyta u ginekologa z fitnesem???
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:41   #172
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

Kochana, do ginekologa idzie się nie tylko po pigułki Nie musisz z tego robić tajemnicy
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:54   #173
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
A jak to jest z tymi badaniami? Sa wliczone w cene wizyty?
Sylwio ,to pewnie zależy od lekarza,do którego pójdziesz.Jak ja chodziłam to w cenę było wliczone badanie ginekologiczne,piersi,cyt ologia.Natomiast usg płaciłam osobno.Najlepiej zadzwoń do wybranego gabinetu i zapytaj ile kosztuje wizyta i jakie badania obejmuje .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:56   #174
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa

Sylwio ,to pewnie zależy od lekarza,do którego pójdziesz.Jak ja chodziłam to w cenę było wliczone badanie ginekologiczne,piersi,cyt ologia.Natomiast usg płaciłam osobno.Najlepiej zadzwoń do wybranego gabinetu i zapytaj ile kosztuje wizyta i jakie badania obejmuje .Natomiast jeśli była to wizyta kontrolna to płaciłam mniej,a nie tyle samo co za wizytę z badaniami.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 14:50   #175
sylwia_p123
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_p123
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa

Dzekuje za odpowiedz
sylwia_p123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:29   #176
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: pierwsza wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez sylwia_p123
Ja mam pytanie czy lekarz moze mi przepisac recepte na kilka opakowan tabletek czy co miesiac musze latac na wizyty?
Mi wypisuje tabletki na pół roku. Comiesięczne wizyty wyszłyby trochę drogo

przenoszę na ginekologię
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 16:15   #177
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza wizyta u ginekologa

Nie ma za co ,może jeszcze inne wizażanki ci doradzą
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:38   #178
Trufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 138
GG do Trufla
Red face Pierwsza wizyta u ginekologa - proszę, pomóżcie!

Wkrótce mam zamiar wybrać się po raz pierwszy do ginekologa. Ale mam małe wątpliwości... Otóż, jestem dziewicą i nie wiem, czy powinnam o tym powiedzieć lekarzowi, żeby ten zbadał mnie jakoś inaczej, czy może nie muszę nic mówić, czy jak usiądę na fotelu to to po prostu "widać" czy jestem dziewicą, czy nie?... Wiem, że to trochę głupie, ale muszę to wiedzieć...
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
Trufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:48   #179
Ciri :)
Raczkowanie
 
Avatar Ciri :)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 206
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - proszę, pomóżcie!

ja byłam niedawno pierwszy raz u ginekologa i przed badaniem, podczas wywiadu, zapytał, czy już współżyłam. Myślę, że każdy lekarz o to pyta.
Powodzenia, to naprawdę nie jest nic strasznego.
Ciri :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 11:55   #180
Trufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 138
GG do Trufla
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa - proszę, pomóżcie!

Dzięki Ciri
A jak w ogóle wygląda badanie, jeżeli dziewczyna jeszcze nigdy nie współżyła?...
Trufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.