łupież? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-15, 15:48   #1
kłamcakłamca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Exclamation

łupież?


od okolo dwóch tygodni na skórze głowy mam dzwine.. strupki? są białe, duże, szybko się 'rozprzestrzeniają', a po zdrapaniu wylewa się z nich biały płyn. wygląda to okropnie i nie chce zniknąć.. bardzo prosze o pomoc!

(teraz jem normalnie, ale przed dwoma miesiącami intensywnie się odchudzałam,więc włosy wypadają mi garściami. czy to może być z tym związane?)
kłamcakłamca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:37   #2
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: łupież?

Moim zdaniem wygląda to na łupież łojotokowy...Bardzo prawdopodobne, że wypadanie włosów jest spowodowane właśne nim. Mi też wypadają odkąd nabawiłam się tego cholernego łupieżu którego w dodatku nijak nie mogę się pozbyć. Poczytaj na tych stronkach, tu masz dużo informacji:
http://www.resmedica.pl/ffxart12997.html
http://dermart.webpark.pl/dermatol/seborh.htm
http://www.pfm.pl/u235/navi/200109
http://www.pfm.pl/u235/navi/200103
http://www.pfm.pl/u235/navi/200102

A potem najlepiej idź do dobrego dermatologa, bo sama raczej nie dasz sobie z tym rady.Ja niestety na takiego jeszcze nie trafiłam, ale może będziesz miała więcej szczęścia
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 15:51   #3
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: łupież?

polecam wam na łupież selsun blue... szampon wreszcie po długiej przerwie dostępny w aptekach zawiera siarczek selenu w duzej ilości kosztuje ok 25 zł mała buteleczka i 35 duza jako jedyny szampon uratował moja głowe przed smiertelnym zadrapaniem, strupami i śniegiem w czarnych włosach
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 16:04   #4
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Dot.: łupież?

niestety nie dla mnie ten szampon. mam łupież tłusty a selsun blue przeznaczony jest do zwykłego i pstrego...to nie wiem czy mi by pomógł.
__________________
Miał ochotę wyjść ze swego życia tak, jak się wychodzi z domu na ulicę.
M.Kundera
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 20:38   #5
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: łupież?

ja polecam szampon biodermy "Node DS". wiem, ze svr tez ma dobre szampony na lupiez i cos mi sie zdaje, ze na ten tlusty tez (ale moge sie mylic ).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 21:01   #6
ja_dziecko_z_dworca_zoo
Raczkowanie
 
Avatar ja_dziecko_z_dworca_zoo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Częstochowa city
Wiadomości: 357
Dot.: łupież?

mnie pomogl szapmon avony adventures techniques czy jakos tak. po pierwszym stosowaniu od razu zauazylam zmiany. od tej pory co katalog zamawiam kolo 5 butelek.pozdrawiam!
__________________
Zapomniałam , że mogę jeszcze zobaczyć
Tyle pięknych rzeczy
Zapomniłaam , że mogę chcieć odkryć
Co może życie jeszcze przynieść
----Nigdy się nie zaakceptuje.
ja_dziecko_z_dworca_zoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 07:21   #7
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: łupież?

na mnie zadne szampony zamawiane w katalogach avonu nie działały :/ nie mówiac juz o nizoralu, denorexie i innych specyfikach... ja miałam rózne odmiany łupiezu... siarczek selenu mi pomógł... jezeli nic ci nie pomoga to proponuje selsun blue... najlepiej wpisz w google forum+selsun blue i poczytaj opinie na temat tego specyfiku od osób,które go stosowały...
pozdrawiam
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-19, 07:24   #8
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: łupież?

Troszke z faktów:
Szampon przeciwłupieżowy Selsun Blue stanowi unikalne połączenie aktywnego składnika, który zwalcza nawet najbardziej uciążliwy łupież i zapobiega jego nawrotom oraz substancji myjących i odżywczych, które sprawiają, że włosy są czyste, piękne i mają zdrowy wygląd. Selsun Blue® to pierwszy szampon przeciwłupieżowy, zawierający 1% roztwór siarczku selenu - substancji, wykazującej silną aktywność przeciwgrzybiczą oraz działającej cytostatycznie na skórę - hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie i świąd. Regularne stosowanie preparatu łagodzi swędzenie i zmniejsza łojotok. Szampon Selsun Blue® ma pH bezpieczne dla skóry. Dostępny jest w dwóch wersjach: do włosów normalnych oraz do włosów tłustych.
Podstawowym wskazaniem do stosowania szamponu Selsun Blue® jest łupież zwykły, jednak jest on zalecany także w łupieżu pstrym oraz przy łojotokowym zapaleniu skóry. Swoją wysoką skuteczność szampon Selsun Blue® zawdzięcza zawartości 1% roztworu siarczku selenu, który:

- hamuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie oraz świąd skóry

- wykazuje aktywność przeciwgrzybiczą - powstrzymuje rozwój dermatofitów, odpowiedzialnych za grzybice właściwe naskórka, włosów i paznokci
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:52   #9
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: łupież?

Ja rozumiem, że to wkurzająca sprawa. Sama się nieźle wnerwiałam Proponuję zawsze i wszystkim Nizoral. Z własnego doświadczenia wiem, że znakomicie działa, no i wielu znajomych mi o tym mówiło zresztą. Tylko trzeba tam przeczytać tą ulotkę i zastosować wszystko jak jest napisane.
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:52   #10
Rosanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Najlepsze na łupież

Najlepszy i chyba niezawodny sposób na łupież to: SOK Z CYTRYNY!!!
Po umyciu włosów, wetrzec w skórę głowy wyciśnięty sok z cytryny. Potrzymać chwilkę ( nie za długo - ze 3 minutki) po czym spłukać. Czynność powtarzac przy każdym myciu głowy aż do usunięcia łupieżu. Zwykle trwa to krótko Sposob ten od długiego czasu stosuje cała moja rodzina. Poleciła mi go moja fryzjerka. Naprawdę działa - wszystkie przeciwłupieżowe szampony (no może oprócz nizoralu) mogą się schować. Spróbujcie dziewczyny i dajcie znać jakie efekty+
__________________
Rosanna
Rosanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 15:27   #11
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: łupież?

Dziękuję za kolejną metodę. Co prawda ja wolę korzystać z tego do czego mam już zaufanie. Nie chcę potem jakiejś niemiłej niespodzianki. Nizoral nie kosztuje tak dużo żeby to był jakiś problem kupić go raz na parę miesięcy.
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 20:49   #12
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: łupież?

ja tez mam łupież łojotokowy :/ nie cierpię paskudztwa ... te strupki wygladają okropnie
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 14:29   #13
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: łupież?

Nosz... Przecież to się wściec można :/ Znowu mnie dopadło. Chyba muszę zacząć robić tak jak zalecają czyli profilaktycznie raz na dwa tygodnie nizoralek sieknąć. Ech się wkurzyłam. No nic zaraz to wypędzę, spokojna głowa.
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 12:59   #14
maile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: łupież?

Mam to samo, probowalam juz rozne szampony, Nizoral, Nizoxin, La Roche Kerium (cała seria) o tych zwykłych nie wspomne (to zanim wiedziałam ze mam lupiez tlusty), jakies krople na skóre głowy od dermatologa i NIC, wielkie nic. Znika na jakiś msc po czym jakbym sie uodparniała, wszystko wraca :/
Przede wszystkim polecam iść do dermatologa, niech on oceni jaki to rodzaj łupieżu, ja co prawda byłam ale albo lekarz nie taki albo nic mi juz nie pomoze. To straszne bo nie moge nikomu pozwolic dotknąć mojej głowy, włosów bo sie boje ze ta osoba cos wyczuje pod palcami a to upokarzające mogłaoby być :/
maile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:35   #15
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: łupież?

maile ja polecam szampony biodermy przeciwko lupiezowi (wiem, ze sa 2 rodziaje) . ja uzywam jednego z nich i bardzo sobie go chwale (NODE DS). ponadto svr ma szampon przeciwko temu tlustemu lupiezowi, ale nic wiecej nie powiem na ten temat, gdyz go nie uzywalam. z lupiezem to jest tak, ze wraca jak bumerang - nawet nie wiesz kiedy i dlaczego .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 14:16   #16
maile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: łupież?

Spróbuje, leczenie mnie zrujnuje, prawie cala wyplata na leki i jak tu zyc :/
maile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 15:18   #17
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: łupież?

To nawet nizoral nie zadziałał? To może coś nie tak było, źle używany, za krótko czy coś. No nie wiem, mi tam zawsze się udawało. W każdym razie mam nadzieję, że zwalczysz paskudę i niedługo będzie po wszystkim
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 20:00   #18
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez patipati Pokaż wiadomość
To nawet nizoral nie zadziałał? To może coś nie tak było, źle używany, za krótko czy coś. No nie wiem, mi tam zawsze się udawało. W każdym razie mam nadzieję, że zwalczysz paskudę i niedługo będzie po wszystkim
czasami nizoral moze nie zadzialac . nizoral moze byc zawodny.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 15:12   #19
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: łupież?

Może i tak być, tylko wiesz, u mnie zawsze się sprawdzał więc stąd moje zdziwienie. Przyznam, że nie wiem co zamiast niego użyć...
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-25, 19:58   #20
tillo
Przyczajenie
 
Avatar tillo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: R.Śl
Wiadomości: 29
Dot.: łupież?

echhh...ja chyba spróbuję tego soku z cytryny.
Nizoral na mnie nie działa, inne apteczne też nie.
Dermatolog zafundował mi "Elocom" w płynie ale od kiedy dowiedziałam się ze to lek sterydowy wolę nie stosować
ostatnio podziałał Fructis!! (szok totaalny) ale tylko jedna butelka - po krótkiej przerwie łupież wrócił i znów nic nie działa.

Najgorsze jest to, że to nie takie drobinki jak kiedyś. Teraz to są duże białe płaty! naprawdę nie wiem już co z tym zrobić
tillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:04   #21
maile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: łupież?

Tez na mnie nizoral nie dzialal :/ Nic na mnie nie dziala ;( Chociaz raz sprobowalam tego soku z cytryny, pieklo, swedzialo ale pozniej bylo nieco lepiej, sprobowalabym raz jeszcze ale nie mam cytryny
maile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 11:44   #22
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: łupież?

czesc
nie chce juz zakladac nowego watku dlatego pisze tu.pytanie;co pomoze mi zlikwidowac lupiez,mecze sie z nim strasznie.na dodatek mam chyba jednoczenie tlusty i suchy.z glowy sypia mi sie biale plateczki,a na skorze mam strupy,niektore nawet krwia podchodza i strasznie glowa swedzi probowalam nizoralu ale nie pomogl.fakt ze uzylam go tylko raz i tak mi sie wszystko nasililo ze nie wiedzialam co robic.moze cos doradzicie?? na dermatologa nie mam bardzo co liczyc bo umnie w miescie nie ma zadnego kompetentnego.
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 18:53   #23
hata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: łupież?

Mam problem i mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Przypadkowo przeglądałem włosy i pod nimi zauważyłem coś białego (prawdopodobnie łupież), który wydaje się jak by był jakimś strupem, gdy ten łupież trochę zeskrobałem to zauważyłem krew. Proszę o pomoc, co mam robić zeby to znikło, co to wogóle jest itd itp i czy jak ten łupież mógł się tam przykleić jeżeli myje dokładnie włosy... Właśnie po tym lekkim zeskrobaniu szczypie mnie głowa...
hata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 15:21   #24
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: łupież?

Sądząc po tym jak ostatnio wyglądają moje włosy i po tym co czuję na skórze głowy, wydaje mi się, że dopadł mnie właśnie łupież łojotokowy Z chęcią dowiedziałabym się skąd się to cholerstwo wzięło (od farbowania?) i jak się tego pozbyć... Byłam u dermatologa, ale jak to niestety u nas w kraju wśród lekarzy, nawet mnie nie zbadała, nie włożyła ręki we włosy – a czyste były, nie dotknęła skóry, nie poczuła tego co ja na niej czuję, nie miało dla niej znaczenia, że skóra mnie niesamowicie swędzi itd., powiedziała tylko, żebym kupiła sobie jakiś dobry szampon przeciwłupieżowy w aptece i to wszystko! Nie powiedziała nawet jaki to rodzaj łupieżu, a wydaje mi się, chociaż lekarzem nie jestem i się na tym nie znam, że łupież łojotokowy leczy się inaczej niż suchy. Jesli wszyscy lekarze na umowie z NFZ sa tacy... Ktoś mógłby mi coś doradzić?? Bo już szału dostaję z tymi włosami... Nie dość, że mam cienkie, ostatnio zaczęły mi się bardzo przetłuszczać i muszę myć włosy praktycznie codziennie, to jeszcze ten łupiez
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:38   #25
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: łupież?

Z braku lepszych propozycji kupiłam sobie szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych... mam nadzieję, że uda mi się tego pozbyć... i że kolor mi się za bardzo nie spłucze...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:43   #26
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: łupież?

mi pomogl vichy do suchego lupiezu. teraz kupie do tlusteog i powinnam sie calkiem pozbyc
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 12:50   #27
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
mi pomogl vichy do suchego lupiezu. teraz kupie do tlusteog i powinnam sie calkiem pozbyc
A ja nawet nie wiem czy mam łupież suchy czy tłusty, bo szanowna pani dermatolog nie raczyła nawet obejrzeć mojej głowy i powiedzieć mi co i jak i co powinnam z tym zrobić
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:49   #28
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: łupież?

suchy to jak leca platki biale, i masz na ramionach
a tlusty to wlasnie strupki na glowie, jak czasem zdrapalam to krew leciala.

zaczelam uzywac vichy dercos do suchego i juz mi sie nie sypie a i skora glowy lepsza. wiec mam nadzieje ze ten do tlustego jeszcze to zmniejszy
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:52   #29
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
suchy to jak leca platki biale, i masz na ramionach
a tlusty to wlasnie strupki na glowie, jak czasem zdrapalam to krew leciala.

zaczelam uzywac vichy dercos do suchego i juz mi sie nie sypie a i skora glowy lepsza. wiec mam nadzieje ze ten do tlustego jeszcze to zmniejszy
Wiesz, ciężko powiedzieć, no sypie się z włosów, mam na ubraniu co doprowadza mnie do szału, ale jak wsunę rękę we włosy to na skórze czuję takie jakby nawarstwione coś, co mogę z łatwością zdrapać. I skóra mnie niesamowicie swędzi.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:59   #30
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: łupież?

to co ja mam w takim razie po vichy troche przeszlo ,przynajmniej na ubraniach nie widac, moge czarne nosic. na skorze sa ale mniej
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.