Plastyka powiek dolnych i górnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-10, 19:27   #1
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10

Plastyka powiek dolnych i górnych


Zakładam nowy wątek bo nie mogę znaleźć nic w historii... Niedługo czeka mnie zabieg jednoczesnej korekty powiek dolnych i górnych. Czy jest wsrod forumowiczow ktokolwiek, kto poddał się takiemu zabiegowi? Interesuje mnie szczegolnie jak szybko wrocil do normalnego funkcjonowania? Wyobrażam sobie, ze oko bedzie spuchniete jak bania - czy konieczna byla przez pierwsze dodby pomoc drugiej osoby? Mieszkam sama i nie wiem czy nie poprosic kogos, zeby na 2-3 dni po operacji przyjechal mi pomoc...
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 05:52   #2
myslinski_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

ostrożnie z operacją powiek. u mnie opadająca powieka skończyła się po operacji niedomykalnością powieki i dużymi problemami z wysychającą rogówką.
myslinski_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 10:12   #3
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

bardzo mi przykro. Tylko u Pana to było coś innego. Ja miałam nadmiar skóry no i jakość tej skóry już była słabsza a opadająca powieka to inny problem. U mnie pomimo nadmiaru skóry na górnej powiece nie miałam problemu z widzeniem. Piszę w czasie przeszłym bo już dawno miałam zabieg, który szczęśliwie się udał i obyło się bez powikłań. Więc ja zabieg mogę tylko polecać. Niemniej jednak bardzo Panu współczuję i życzę powrotu do pełni zdrowia.
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 06:48   #4
myslinski_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

no tak. Ja z deszczu pod rynne. A teraz jeszcze 2 tygodnie czekania na operację. NFZ powinni wysadzić w kosmos. Ciekawe czy nfz da mi posadę jak po 5 tygodniach zwolnienia mój pracodawca rozmysli się i z uśmiechem mnie pożegna.
myslinski_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 11:11   #5
stepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Cytat:
Napisane przez Daria_flower Pokaż wiadomość
bardzo mi przykro. Tylko u Pana to było coś innego. Ja miałam nadmiar skóry no i jakość tej skóry już była słabsza a opadająca powieka to inny problem. U mnie pomimo nadmiaru skóry na górnej powiece nie miałam problemu z widzeniem. Piszę w czasie przeszłym bo już dawno miałam zabieg, który szczęśliwie się udał i obyło się bez powikłań. Więc ja zabieg mogę tylko polecać. Niemniej jednak bardzo Panu współczuję i życzę powrotu do pełni zdrowia.
witaj. A jak jest z blizną na powiece? czy jest ona widoczna? czy trzeba ją mocno zasłaniać cieniami i korektorami?
stepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 19:45   #6
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Cytat:
Napisane przez stepka Pokaż wiadomość
witaj. A jak jest z blizną na powiece? czy jest ona widoczna? czy trzeba ją mocno zasłaniać cieniami i korektorami?


Na początku blizna była czerwona i pod palcem jak malowałam powiekę było wyczuwalne zgrubienie. Dziś już nic nie widać praktycznie. Ja nie używam cieni tylko tuszuję oko. Powieka dolna była obrzęknięta trochę dłużej.

Edytowane przez Daria_flower
Czas edycji: 2015-06-13 o 06:22
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:41   #7
stepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Czy możesz mi podać nazwisko chirurga u którego robiłaś? I ile zapłaciłaś? Ja postanowiłam, że wkoncu się zbiorę i zrobię bo babuleńka przez te oczy się robię. Więc szukam i rozeznaję temat. Byłam też na forum kafeterii ale tam nikt nie odpowiada na pytania :/
stepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 05:49   #8
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Już pisałam, że w klinice lassermed u doktora Dębskiego. Dawno temu też tam wycinaliśmy rodzinnie znamiona więc ja mogę polecić ale dokonaj sama wyboru, żeby później nie było na mnie Jak już to zrobisz to daj znać - podam ci nazwę maści na blizny. Poleciła ją moja córka, która u dzieci leczy nią blizny porowerowe
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 13:31   #9
borynkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 9
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

w kwestii plastyki powiek zapytaj tez w klinice Dermed , moja siostra u dr D. żukowskiej operowała powieki i zabieg przeszła bez żadnych komplikacji, oko wyglda ładnie, blizny nie widać
borynkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 22:52   #10
stepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

przeszłam przez kilka forum i tam dr żukowską bardzo odradzają więc
bałabym się zaryzykować. wiem, ze to może działac tak konkurencja jednak nie chciałabym tego sprawdzać na sobie


Dario a na ilu konsultacjach bylas wcześniej przed operacją?
stepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 08:02   #11
sabikorko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

4 lata temu robiłam powieki górne w Stanach Zjednoczonych i niestety wymagają poprawki. Nie wiem jak będzie wyglądała kolejna blizna. Ta co jest - jest mała ale wyobrażam sobie, że jak dodam kolejną to już może to być bardziej widoczne. U mnie po prostu słabo lekarz zrobił tę korektę - efekt był mizerny, nie widziałam wielkiej różnicy. I to jest nauczka, żeby nie robić za granicą bo jak trzeba poprawki to nie ma jak. Szukam więc lekarza/lekarzy najchętniej z Krakowa. Pani Daria.Flower - czy poleca pani swojego lekarza? I czy sądzi Pani, że w wakacje możliwa jest wizyta i ew. zabieg? POZDROWIENIA
sabikorko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 10:27   #12
Daria_flower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Cytat:
Napisane przez sabikorko Pokaż wiadomość
4 lata temu robiłam powieki górne w Stanach Zjednoczonych i niestety wymagają poprawki. Nie wiem jak będzie wyglądała kolejna blizna. Ta co jest - jest mała ale wyobrażam sobie, że jak dodam kolejną to już może to być bardziej widoczne. U mnie po prostu słabo lekarz zrobił tę korektę - efekt był mizerny, nie widziałam wielkiej różnicy. I to jest nauczka, żeby nie robić za granicą bo jak trzeba poprawki to nie ma jak. Szukam więc lekarza/lekarzy najchętniej z Krakowa. Pani Daria.Flower - czy poleca pani swojego lekarza? I czy sądzi Pani, że w wakacje możliwa jest wizyta i ew. zabieg? POZDROWIENIA
Pewnie że polecam. Tylko mój doktor jest z Warszawy więc musisz poszukać kogoś od siebie. To duże miasto więc pewnie klinik mnóstwo. Zawsze możesz isc na różne konsultacje jak nie będziesz pewna. A wydawałoby się, że lekarze ze stanów to mistrzowie mistrzów z uwagi na ilość pacjentek
A tak w ogóle to jaki ruch się tu zrobił ) Jak ja pytałam to cisza a teraz coraz nas tu więcej )

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez stepka Pokaż wiadomość
przeszłam przez kilka forum i tam dr żukowską bardzo odradzają więc
bałabym się zaryzykować. wiem, ze to może działac tak konkurencja jednak nie chciałabym tego sprawdzać na sobie


Dario a na ilu konsultacjach bylas wcześniej przed operacją?
Na jednej
Daria_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:50   #13
sabikorko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Red face Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Dzięki. Wiem że jest sporo ale ja już nie mogę 'próbować' bo jak teraz mi ktoś to spaskudzi to trzeciej poprawki sobie nie wyobrażam. Do warszawy skłonna byłabym dojechać jak tu nikogo nie znajdę. Będę w razie czego jeszcze pytac Ciebie więc zaglądaj tu czasem )
sabikorko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 16:01   #14
stepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Daria, jestem bardzo zadowolona po konsultacji, dzięki za wskazanie drogi!!!!!! termin mam na 3 sieprnia. Ja byłam u dr dębskiego na konsultacji ale w lux medzie. Myslałam jeszcze o enel med bo tu mam najbliżej ale on tam tylko w soboty co w wakacje nie wchodzi w grę bo przeważnie weekendowo wyjeżdżamy. Aaa, przy okazji powiek skonsultowałam jeszcze dużą bliznę na brzuchu po wyrostku, która zniekształciła mi skórę i mam okropny fałd bo przyrosła. W następnej kolejności na pewno to zrobię.
stepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 06:32   #15
sabikorko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Stepka - daj znać po. Zbieram opinie i w razie czego idę.
sabikorko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 12:06   #16
stepka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Cytat:
Napisane przez sabikorko Pokaż wiadomość
Stepka - daj znać po. Zbieram opinie i w razie czego idę.
Jestem b.zadowolona. u mnie trochę te powieki się rozniły i bałam się, że to wyjdzie tez po operacji. ten nadmiar był asymetryczny ale jest równo. Szybko się zagoiło, teraz smaruję bliznę, żeby była za jakiś czas niewidoczna. mam jeszcze mały obrzęk ale to szczególnie po nocy. Ogólnie jest bardzo ładnie.
stepka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 00:23   #17
Nuta_Jasminu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Najlepszy na zwiotczałą skórę powiek (i nie tylko) jest PLEXR. Ja probowalam wszystkiego, cwiczen, masazu, akupunktury - nic nie pomagalo. Poza tasiemkami na powieki, ale to też max jeden dzień. Czytalam juz opinie o chirurgach, taka bylam zrozpaczona wygladem powieki (nawiasem mówiąc najlepsi plastycy są w Szczecinie, Poznaniu i Polanicy Zdroju). Nie miałam ochoty wychodzić z domu. Dopiero Plex-r mi pomógł. Za jedno oko placilam 500 zl. Szkoda, ze dziala tylko 2 lata. No ale to znasznie tansze i mniej ryzykowne niz skalpel.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-02 o 19:12 Powód: Reklama bloga.
Nuta_Jasminu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-24, 21:09   #18
pannasia5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 48
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Robiłam korektę powiek już spory czas temu- w szpitalu Medicover. Efekt mi odpowiada Byłam wczesniej na kilku konsultacjach, zeby rozwiac wszelkie watpliwosci. Zabieg udał się zgodnie z planem, lekarz wszystko mi objaśnił- jak mam obchodzić sie z powiekami i jak o nie dbac. Blizn juz zadnych nie mam, powieki są ladne Wystarczy znaleźć dobrą klinikę, odpowiedniego specjalistę i można dzialac
pannasia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 15:44   #19
PuchaczPuchaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

kurcze tak duzo tych klinik, zabiegów operacji, jak sie w tym połapać. poszukuje jakiegoś przewodnika, pomocy . podpowiedzcie dziewczyny moze kojarzycie cos w tym stylu.
PuchaczPuchaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 13:03   #20
lauramm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Dziewczyny, borykam się z opuchniętymi powiekami dolnymi, tzw worki itp. Bez wzgledu na dzień, wyspanie, diete, sport, stosowane kosmetyki etc problem jest każdego dnia. Wszyscy twierdzą, ze wygladam na zmęczoną, co jest dośc irytujace. Przeszłam różne zabiegi medycyny estetycznej, wydalam sporo kasy, poprawy brak. Problem pojawil sie w wieku 32 lat, wiec dośc wczesnie. Badania lekarskie ok. Wreszcie, po 5 latach spacerowania po salonach kosmetycznych i lekarzach medycyny estetycznej, problem skonsultowałam u dwóch lekarzy chirurgii plastycznej, jeden zakwalifikowal mnie na operacje, drugi nie chcial się tego podjac, uznajac ze to nie sa przepuklinki tłuszczowe. Czułam bezradnosć. Wreszcie trafiłam do lekarza med est, która przed podjeciem decyzji wyboru zabiegu, wysluchala problemu i skierowała mnie na USG tej okolicy. Chyba tylko w jednej klinice to robią, specjalizuje sie w tym dr.Mlosek. Badanie nie jest tanie i musialam jeszcze dojechac do Grodz.mazowieckiego, bo tylko tam robia tzw USG skóry. Badanie trwao aż godzinę, mam 15 zdjeć ze szczególowym opisem. Przepuklinki tłuszczowe wykluczone, wiec całe szczescie ze nie poddałam sie operacji plasytcznej, która spowodowalaby jak sie okazuje jeszcze wiekszy problem. Diagnoza jest nastepujaca : kilkanascie miejsc, w których zalegają kilkumilimetrowe depozyty (najprawdopodobniej kwasu hialuronowego, podanego 8 lat wczesniej za blisko okolicy oka), które uciskają na naczynia żylne. dzieczyny, zanim sie zdecydujecie na kwas hialuronowy w celu zniwelowania cieni pod oczami, zastanówcie sie kilka razy a jesli borykacie sie z poblemem dolnych powiek to przed operacją sugeruje sprawdzenie tej okolicy, abyscie nie narobiły sobie jeszcze wiekszego problemu. pzdr
lauramm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 07:48   #21
lasmus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

I czy udalo Ci sie jakos pozbyc tego zalegajacego kwasu?
lasmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 09:18   #22
kamapaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 3
Dot.: Plastyka powiek dolnych i górnych

Jeśli chodzi o zabieg korekty powiek to może jakieś mało inwazyjne zabiegi bez użycia skalpela? Równie dobre efekty są po np. thermoliftingu, laserze pikosekundowym czy za pomocą ultradźwięków. Ja bym się zastanowiła nad tym i rozważyła te opcje powyżej. Moja koleżanka miała wykonany zabieg właśnie laserem pikosekundowym i różnica jest naprawdę spora. Zabieg wykonała w Pure Clinic w Lublinie, także osobom właśnie z Lublina polecam to miejsce. Plusem właśnie takich zabiegów jest brak blizn, zabieg nie jest bolesny tak jak przy zabiegu plastyki powiek.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-09-26 o 08:10 Powód: link
kamapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-06 10:18:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.