Kody w Kanebo - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 11:09   #91
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kody w Kanebo

Kto zajmuje się w Polsce dystrybucją Guerlaina? Przypuszczam, że koncern L'real (czyli biotherm, lancome, dior, itp.) jest dytrybuowany przez L'Oreal Polska.
Mam zamiar napisać do nich maila zaoptrzonego w link do tej naszej dyskusji.
Trzeba coś z tym rpoblemem zrobić! Najwyżej przestanę kupować kosmtyki selektywne w polskich perfumeriach. Nie lubię być oszukiwana.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:19   #92
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
Kto zajmuje się w Polsce dystrybucją Guerlaina? Przypuszczam, że koncern L'real (czyli biotherm, lancome, dior, itp.) jest dytrybuowany przez L'Oreal Polska.
Mam zamiar napisać do nich maila zaoptrzonego w link do tej naszej dyskusji.
Trzeba coś z tym rpoblemem zrobić! Najwyżej przestanę kupować kosmtyki selektywne w polskich perfumeriach. Nie lubię być oszukiwana.
Jesli taka batlię o datę ważności trzeba bedzie robic za kazdym razem to ja dziekuję...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:45   #93
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
Kto zajmuje się w Polsce dystrybucją Guerlaina? Przypuszczam, że koncern L'real (czyli biotherm, lancome, dior, itp.) jest dytrybuowany przez L'Oreal Polska.
Mam zamiar napisać do nich maila zaoptrzonego w link do tej naszej dyskusji.
Trzeba coś z tym rpoblemem zrobić! Najwyżej przestanę kupować kosmtyki selektywne w polskich perfumeriach. Nie lubię być oszukiwana.
Beliczku, o ile wiem dystrybucją Guerlaina oraz Givenchy zajmuje się firma Diparlux, ale głowy sobie za to uciąć nie dam. W internecie jest po tej firmie jedynie nikły ślad.

Chanel, Dior, Clarins, Shiseido - to Optimum Distribution:
http://www.opt.com.pl/kosmetyki.php

L'Oreal Polska to:
Lancome, Biotherm, Helena Rubinstein.

Euro Fragrance: Payot, Rene Furterer, Valmont, Matis.

http://www.eurofragrance.pl/main.php

Edytowane przez nan
Czas edycji: 2006-01-06 o 11:56 Powód: dopisek
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:53   #94
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kody w Kanebo

Napiszę do nich jak wrócę z włoskiego. Zobaczymy co powiedzą.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 21:56   #95
S-K
Raczkowanie
 
Avatar S-K
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 41
Dot.: Kody w Kanebo

DO MARILYN:

Jeśli mogę, to też proszę o info na temat dystrybutora Kanebo, bo teraz to poważnie się zastanawiam, czy mimo to wrócić za jakiś czas do podkładu i korektora Kanebo, jak się wyjaśni to całe zamieszanie, bo jak narazie to nie widzę zastępstwa dla tych produktów, zwłaszcza dla korektora, więc zrezygnowanie z nich to by była dla mnie chyba nie mała "załamka" ;-(((((((
S-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 22:40   #96
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez S-K
DO MARILYN:

Jeśli mogę, to też proszę o info na temat dystrybutora Kanebo, bo teraz to poważnie się zastanawiam, czy mimo to wrócić za jakiś czas do podkładu i korektora Kanebo, jak się wyjaśni to całe zamieszanie, bo jak narazie to nie widzę zastępstwa dla tych produktów, zwłaszcza dla korektora, więc zrezygnowanie z nich to by była dla mnie chyba nie mała "załamka" ;-(((((((
Myślę, że nie ma powodu, aby rezygnować z produktów tej marki. Póki dystrybutorem będzie Pollux trzeba po prostu wręcz obsesyjnie sprawdzać daty i kody.
Co do wiadomości na temat Polluxa, już mogę się tą śmiechu wartą i żałosną informacją podzielić...
Podobno przedstawiciel Polluxa na pytanie kierownika perfumerii o kody stwierdził, ze kody są zbędne, poniważ produkty tej marki są tak doskonałe, że można uznać je za wieczne.
Stad m. in. brak kodów w perfumeriach - sprawdzilam osobiscie w Katowicach, sprawdziła to tez Nefretete w piatek w Warszawie.
Pollux to śmieszna firma, pani Kokocińska bezczelnie kłamie. Twierdzi ponadto, że nie jest jej winą brak kodów, poniewaz nie moze ona odpowiadać za jakość obsługi w perfumeriach i kompetnecje pracowników. Tak jakby nie widziala związku swojego braku działania z brakiem kompetencji w tym temacie...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 22:48   #97
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Myślę, że nie ma powodu, aby rezygnować z produktów tej marki. Póki dystrybutorem będzie Pollux trzeba po prostu wręcz obsesyjnie sprawdzać daty i kody.
Co do wiadomości na temat Polluxa, już mogę się tą śmiechu wartą i żałosną informacją podzielić...
Podobno przedstawiciel Polluxa na pytanie kierownika perfumerii o kody stwierdził, ze kody są zbędne, poniważ produkty tej marki są tak doskonałe, że można uznać je za wieczne.
Stad m. in. brak kodów w perfumeriach - sprawdzilam osobiscie w Katowicach, sprawdziła to tez Nefretete w piatek w Warszawie.
Pollux to śmieszna firma, pani Kokocińska bezczelnie kłamie. Twierdzi ponadto, że nie jest jej winą brak kodów, poniewaz nie moze ona odpowiadać za jakość obsługi w perfumeriach i kompetnecje pracowników. Tak jakby nie widziala związku swojego braku działania z brakiem kompetencji w tym temacie...
faktycznie żałosne zachowanie...
i mam nadzieję ze p.Kokocińska to przeczyta
ciekawe,co by zrobili Producenci gdyby się o tym dowiedzieli...
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 22:56   #98
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Dowiedzą się Przynajmniej się o to postaram
Czy ta pani to czyta, czy nie jest mi wszystko jedno. To samo jej napisałam, co jej niestety jakoś szczególnie nie wzruszyło. Nie wiem jaką pozycję zajmuje w tej firmie, ale podejrzewam, że sama niewiele może.
Cała sprawa rzuciła zupełnie inne światło na selektywne marki w Polsce. Przynajmniej ja będę tego typu zakupy robiła raczej za granicą.

Edytowane przez Marilyn
Czas edycji: 2006-01-07 o 23:19
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:14   #99
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kody w Kanebo

Dziewczyny a kto jest dystrybutorem YSL? Może Ktoś wie jak odczytywać ich kody? Znalazlam jakis adres w internecie niby do YSL, wyslalam 2 maile z pytaniem do nich i ani sladu odpowiedzi :/
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:41   #100
S-K
Raczkowanie
 
Avatar S-K
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 41
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Myślę, że nie ma powodu, aby rezygnować z produktów tej marki. Póki dystrybutorem będzie Pollux trzeba po prostu wręcz obsesyjnie sprawdzać daty i kody.
Co do wiadomości na temat Polluxa, już mogę się tą śmiechu wartą i żałosną informacją podzielić...
Podobno przedstawiciel Polluxa na pytanie kierownika perfumerii o kody stwierdził, ze kody są zbędne, poniważ produkty tej marki są tak doskonałe, że można uznać je za wieczne.
Stad m. in. brak kodów w perfumeriach - sprawdzilam osobiscie w Katowicach, sprawdziła to tez Nefretete w piatek w Warszawie.
Pollux to śmieszna firma, pani Kokocińska bezczelnie kłamie. Twierdzi ponadto, że nie jest jej winą brak kodów, poniewaz nie moze ona odpowiadać za jakość obsługi w perfumeriach i kompetnecje pracowników. Tak jakby nie widziala związku swojego braku działania z brakiem kompetencji w tym temacie...
Przyznam, że mnie zaskoczyła kwestia braku kodów, ponieważ w Douglasie w Krakowie kody mają. Coprawda były "nieczytelne", jak mi powiedziała sprzedawczyni, dlatego zwróciła się do dystrybutora z prośbą o przefaksowanie czytelnych kodów i w przeciągu kilkudziesięciu minut pani do mnie oddzwoniła i rozkodowała (poprawnie ;-) ) interesujące mnie kosmetyki.

A tak na marginesie, to na moje maile do KILKU zagranicznych przedstawicieli Kanebo również brak odpowiedzi. To poprostu IGNORANCJA!

Dobrze, że w ogóle ktoś się tymi kodami zainteresował, bo by cała sprawa nie wyszła na jaw, a od teraz moje podstawowe pytanie w perfumerii to:
Jaka jest data produkcji/ważności tego kosmetyku?
S-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 13:26   #101
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez connie
Dziewczyny a kto jest dystrybutorem YSL? Może Ktoś wie jak odczytywać ich kody? Znalazlam jakis adres w internecie niby do YSL, wyslalam 2 maile z pytaniem do nich i ani sladu odpowiedzi :/
Dystrybutorem YSL jest Pollux.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-08, 14:11   #102
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez S-K
Przyznam, że mnie zaskoczyła kwestia braku kodów, ponieważ w Douglasie w Krakowie kody mają. Coprawda były "nieczytelne", jak mi powiedziała sprzedawczyni, dlatego zwróciła się do dystrybutora z prośbą o przefaksowanie czytelnych kodów i w przeciągu kilkudziesięciu minut pani do mnie oddzwoniła i rozkodowała (poprawnie ;-) ) interesujące mnie kosmetyki.

A tak na marginesie, to na moje maile do KILKU zagranicznych przedstawicieli Kanebo również brak odpowiedzi. To poprostu IGNORANCJA!

Dobrze, że w ogóle ktoś się tymi kodami zainteresował, bo by cała sprawa nie wyszła na jaw, a od teraz moje podstawowe pytanie w perfumerii to:
Jaka jest data produkcji/ważności tego kosmetyku?
No tak..kody na produktach są, ale konsultantki nie potrafią ich odkodować na miejscu... Dopiero jesli zadzwonią do dystrybutora wiedzą, czy produkt jest ok. Niestety nie słyszałam, żeby konsultantka z własnej woli dzwoniła do dystrybutora. Jesli klient sam się nie domaga to one nie sprawdzają, a powinny mieć mozliwość od ręki sprawdzić, czy produkt jest przydatny do uzycia czy nie.
Ja napisałam do Szawjcarii prośbę o odkodowanie, Nef tez. Zadnej z nas nie odpowiedziano do tej pory.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:47   #103
S-K
Raczkowanie
 
Avatar S-K
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 41
Dot.: Kody w Kanebo

Dziś przyszła do mnie odpowiedź z Niemiec. Odkodowano mi następujące numerki:
6L2S  → November 2002
6NP1  → Januar 2005
6B1V  → Februar 2002
6B1U  → Februar 2002
6F1M  → Juni 2002
Jak widać, mamy troche stare kosmetyki, co?
S-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:50   #104
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kody w Kanebo

Madziorka, dzieki za odpowiedz Udalo mi sie dzieki niej wreszcie rozkodowac date waznosci na produktach YSL
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:07   #105
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez S-K
Dziś przyszła do mnie odpowiedź z Niemiec. Odkodowano mi następujące numerki:
6L2S  → November 2002
6NP1  → Januar 2005
6B1V  → Februar 2002
6B1U  → Februar 2002
6F1M  → Juni 2002
Jak widać, mamy troche stare kosmetyki, co?
No to świetnie - oba moje podkłady są już od roku nieważne. Jak na takie starocia trzymają się jednak całkiem nieźle - ani jeden ani drugi nie śmierdzi, a to już coś. Podkład mamy kupowałam już po upływie jego terminu ważności, mój w momencie zakupu na niej balansował. Uważam, że powinnyśmy poinformować producenta w jakiego dystrybutora się ubrał. Można by sądzić, że to sklepy wciskają nam niepełnowartościowe produkty, ale ten wątek przekonuje, że winny jest dystrybutor - każda z nas kupowała te podkłady w innym sklepie i w innym mieście.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 18:53   #106
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Rzeczywiście za dużo tego, żeby to był przypadek. Pora chyba na ostrą akcję mailową do dystrybutora i przedstawiciela firmy (bez pośredników) - poczekajmy tylko, aż Beliczek da nam podkładkę prawną. Lepszy będzie jednoczesny zalew maili czy jeden elaborat?
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 19:12   #107
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez S-K
Dziś przyszła do mnie odpowiedź z Niemiec. Odkodowano mi następujące numerki:
6L2S  → November 2002
6NP1  → Januar 2005
6B1V  → Februar 2002
6B1U  → Februar 2002
6F1M  → Juni 2002
Jak widać, mamy troche stare kosmetyki, co?
O matko! Jak kod z 1M moze byc stary? Przeciez ta piii.. mi podała ze od 1M do 9M sa z 2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 19:18   #108
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Rzeczywiście za dużo tego, żeby to był przypadek. Pora chyba na ostrą akcję mailową do dystrybutora i przedstawiciela firmy (bez pośredników) - poczekajmy tylko, aż Beliczek da nam podkładkę prawną. Lepszy będzie jednoczesny zalew maili czy jeden elaborat?
Do dystrybutora nic nie da...jestem prawie pewna, ze dystrybutor sprowadza stare kosmetyki i dobrze o tym wie...Jestem załamana..no jak kurde ten podkład moze byc z 2002, skoro ona twierdzi, ze 2005! Dzis miałam isc kupic nowy własnie z literka M, ale spieszyłam sie do pracy. No szlag by trafił tego Polluxa..mam to gdzies..za miesiac jade do Kolonii tam sobie kupię!
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 19:20   #109
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Rzeczywiście za dużo tego, żeby to był przypadek. Pora chyba na ostrą akcję mailową do dystrybutora i przedstawiciela firmy (bez pośredników) - poczekajmy tylko, aż Beliczek da nam podkładkę prawną. Lepszy będzie jednoczesny zalew maili czy jeden elaborat?
Właśnie nie wiem co zrobi lepsze wrażenie. Ręce mnie świerzbią, żeby napisać bezpośrenio do Kanebo w Japonii. Nie czuję się tylko na siłach w sensie językowym (mam na myśli oczywiście angielski). Kanebo mi podpadł jak cholera. Szkoda tylko, że jedynym godnym zastępstwem dla LF jest w moim mniemaniu Sisley, kosztujący dwa razy tyle .
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 19:32   #110
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Do dystrybutora nic nie da...jestem prawie pewna, ze dystrybutor sprowadza stare kosmetyki i dobrze o tym wie...Jestem załamana..no jak kurde ten podkład moze byc z 2002, skoro ona twierdzi, ze 2005! Dzis miałam isc kupic nowy własnie z literka M, ale spieszyłam sie do pracy. No szlag by trafił tego Polluxa..mam to gdzies..za miesiac jade do Kolonii tam sobie kupię!
no właśnie dlatego do dystrybutora pisać, żeby poprzyłapywać go na kłamstwie parę razy i zacytować to Japończykom. Marylin, Pani Kokocińska Cię okłamała?
Nan, wyprodukuj z Beliczkiem jakiś jadowicie uprzejmy list, a ja go przetłumaczę i narobimy rabanu - wyślemy do Japonii, do europejskiego oddziału firmy, do Polluxa, niech portkami zatrzęsą. A jak nie odpowiedzą, to trudno, ale plotka się szybko rozchodzi, już widziałam w jakimś wątku podkladowym ostrzeżenie, by kanebo unikać.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 19:41   #111
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
no właśnie dlatego do dystrybutora pisać, żeby poprzyłapywać go na kłamstwie parę razy i zacytować to Japończykom. Marylin, Pani Kokocińska Cię okłamała?
Nan, wyprodukuj z Beliczkiem jakiś jadowicie uprzejmy list, a ja go przetłumaczę i narobimy rabanu - wyślemy do Japonii, do europejskiego oddziału firmy, do Polluxa, niech portkami zatrzęsą. A jak nie odpowiedzą, to trudno, ale plotka się szybko rozchodzi, już widziałam w jakimś wątku podkladowym ostrzeżenie, by kanebo unikać.
Tak okłamała mnie..jesli dystrybutor niemiecki napisał prawdę, bo nie wiem czemu miałby nie, skoro inne daty się zgadzają, to okłamała mnie...Napisała mi, ze kody M1-M9 są z lat 2004-2005...Nie jestem teraz w domu, wiec nie moge zacytować, ale ten fragment z kodami jest powyżej, tfu, poniżej tłustym drukiem...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 20:29   #112
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Chętnie napiszę jadowitego paszkwila - nie chwaląc się, jestem w tym całkiem niezła. Przeczytam sobie ten wątek jeszcze parę razy, wkurzę się porządnie i jad przepali łącza internetowe

Tak przy okazji coś mi przyszło do głowy - Galerie Centrum mają zwyczaj metkowania produktów, które się u nich kupuje: na metce jest zawsze cena i data ważności. A jakby tak porównać nasze kody z tymi datami ważności? Ciekawe, czy się zgadzają
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 20:35   #113
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Tak okłamała mnie..jesli dystrybutor niemiecki napisał prawdę, bo nie wiem czemu miałby nie, skoro inne daty się zgadzają, to okłamała mnie...Napisała mi, ze kody M1-M9 są z lat 2004-2005...Nie jestem teraz w domu, wiec nie moge zacytować, ale ten fragment z kodami jest powyżej, tfu, poniżej tłustym drukiem...
to też chętnie przetłumaczę Japonczyki ponadczasową trwałością LF się nie wykręcą, bo kłamstwo to już inny paragraf niż brak daty. Ale najpierw zapytaj grzecznie Sz.P. Kokocińską co ona na to - pewnie się okaże, że na rynek niemiecki są inne kody.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 20:46   #114
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez PaniKota
to też chętnie przetłumaczę Japonczyki ponadczasową trwałością LF się nie wykręcą, bo kłamstwo to już inny paragraf niż brak daty. Ale najpierw zapytaj grzecznie Sz.P. Kokocińską co ona na to - pewnie się okaże, że na rynek niemiecki są inne kody.
Juz nie mam ochoty mailowac z tą panią...Wszystko co miałam do powiedzenia w tej sprawie juz przeczytała. A to, czego się teraz dowiedziałam utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że Pollux to nędzna firma. BTW - nawet strony, w przeciwieństwie do innych dystrybutorów - nie mają.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 08:20   #115
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Kody w Kanebo

Czy ktoś mi przetłmaczy kod 6L2R Emulsja, kupiona w czerwcu 2004
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:04   #116
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kody w Kanebo

Dziewczyny, dostałam PW od Beliczka. Wyobraźcie sobie, że jednak nie ma takiego przepisu, który nakazywałby producentowi umieszczać czytelną datę przydatności na opakowaniu. Tak więc szyfry stosowane przez nich są jak najbardziej zgodne z prawem. Mało tego, termin przydatności nie musi być w ogóle podany, o ile minimalny okres przydatności do użycia wynosi więcej niż 30 miesięcy, a podkład Kanebo ma rzekomo przydatność 36 miesięcy. Jeszcze wychodzi na to, że producent nam łaskę robi, że w ogóle podaje informację o dacie produkcji (mimo, że zakodowaną). Słowem, świetnie!
Wygląda na to, że trzeba sobie odpuścić wszelkie oficjalne kanały i najzwyczajniej w świecie opisać całą sprawę centrali Kanebo w Japonii, cc. oddział europejski, o ile taki mają. Może i dystrybutorowi zależy wyłącznie na kasie, ale producentowi powinno zależeć również na wizerunku marki, której taka sprawa może bardzo zaszkodzić. Może i nie jesteśmy jakimś wielkim rynkiem, ale powinni się sprawą zainteresować. Co o tym myślicie?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:28   #117
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Kody w Kanebo

Mam wrażenie, że jedyne co może "narobić na skórę" Polluxowi o mały donos do Tokio
Niestety Pollux będzie się zastawiał tym, ze listę kodów mają perfumeri i "wystarczy zapytać o to konsultantkę". Owszem, "wystarczy", ale w Tokio, gdzie rzeczywistośc jet troszkę inna niż u nas i wciśnięcie przeterminowanego produktu skończyłoby się tragicznie i dla konsultantki i dla perfumerii.
Myślę, że centrala wJaponii na pewno się tą sprawą zainteresuje. Tylko czy to coś da? Nawet gdyby nie dało to warto tam napisać.
Całą ta sprawa jest przerażająca, moj mąż nie chciał uwierzyć kiedy mu to opowiedziałam, bo "w końcu to jest TO Kanebo". Prerażające jest to, że kosmetyki Kanebo są bardzo wydajne, taki np. "Oil control wash and mask" wystarczył mi na ok. pół roku używania, przy pojemności 150 mL (jedna kropla wielkości perły starcza na usunięcie makijażu z twarzy). Tzn. przerażające w sensie "co by było" gdybyśmy je kupiły na granicy daty przydatności.
Ale ad rem: Nan uważam ,ze trzeba napisać do Japonii, zobaczymy jak zareagują. Jeżeli reakcja przyniesie jakiś wymierny skutek zajmiemy się Guerlainem, Diorem i cała resztą.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:36   #118
**onka**
Raczkowanie
 
Avatar **onka**
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mam ładny widok na Tyniec :-)
Wiadomości: 87
Dot.: Kody w Guerlain

Ja dodam tylko tyle od siebie -> że faktycznie kodowanie dat produkcji jest jak najbardziej legalne, chociaż zupełnie nie widze uzasadnienia.

Powiem tak, napisałam kiedyś maila do Pani od kontaktów z klientami
firmy Guerlain i dostałam odpowiedź że niestety kodowanie daty produkcji jest ich tajemnicą i nie poda mi "systemu", ale jak podam kod z opakowania to odmailuje z data produkcji .

Wiem że kosmetyki z jednego koncernu Estee Lauder czyli Biotherm, Loreal, Clinique, Lancome mają podobne i możliwe do odczytania kody - gdzieś krążą po sieci - jak znajdę to tutaj wkleję, natomiast nie wiem co z
Diorem, Guerlainem, YSL i Chanel - bo to moja ulubiona marka i jescze się nie zawiodłam na tcyh kosmetykach, ale na maila z pytaniem jak rozszyfrowac datę produkcji nie odpowiedzieli nic (pisałam do francji - bo dystrybutorom i sklepom nie wierzę - za długo znam działania handlowców).

Jak wiecie coś o kodach to moze wczućmy do tego jednego wątku nasza wiedze - bedzie łatwiej badać (ja zaraz zrobię ściągę z tych kodów i wsadzę sobie do portfela). A ludzie boją sie kupowac na allegro - bo tam podobno są przeterminowane kosmetyki -> tak samo jak w sklepie

pozdrawiam
**onka** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 14:14   #119
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez nan
Dziewczyny, dostałam PW od Beliczka. Wyobraźcie sobie, że jednak nie ma takiego przepisu, który nakazywałby producentowi umieszczać czytelną datę przydatności na opakowaniu. Tak więc szyfry stosowane przez nich są jak najbardziej zgodne z prawem. Mało tego, termin przydatności nie musi być w ogóle podany, o ile minimalny okres przydatności do użycia wynosi więcej niż 30 miesięcy, a podkład Kanebo ma rzekomo przydatność 36 miesięcy. Jeszcze wychodzi na to, że producent nam łaskę robi, że w ogóle podaje informację o dacie produkcji (mimo, że zakodowaną). Słowem, świetnie!
Wygląda na to, że trzeba sobie odpuścić wszelkie oficjalne kanały i najzwyczajniej w świecie opisać całą sprawę centrali Kanebo w Japonii, cc. oddział europejski, o ile taki mają. Może i dystrybutorowi zależy wyłącznie na kasie, ale producentowi powinno zależeć również na wizerunku marki, której taka sprawa może bardzo zaszkodzić. Może i nie jesteśmy jakimś wielkim rynkiem, ale powinni się sprawą zainteresować. Co o tym myślicie?
Nan a ta ustawa o zakazie nieuczciwej konkurencji?
No nie załamujcie mnie dziewczyny...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 14:15   #120
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Kody w Kanebo

Cytat:
Napisane przez beliczek
Mam wrażenie, że jedyne co może "narobić na skórę" Polluxowi o mały donos do Tokio
Niestety Pollux będzie się zastawiał tym, ze listę kodów mają perfumeri i "wystarczy zapytać o to konsultantkę".
gówno prawda z tą dostepnością kodów w perfumeriach, poszłam do Douglasa w Wola Parku sprawdzić kody[ na półkach mają przeterminowane produkty!!! przynajmniej testery LF] na moje pytanie o nie usłyszałam, że takowych nie mają i babeczka dzwoniła przy mnie do polluxa... żałosne.

Nie zdziwię się jeśli takie karty znajdą się 'nagle i całkiem przypadkowo' pod ladą [ bo one zawsze tam leżały...], tylko niech pollux pamięta, że i My mamy dowody na ich kłamstwa [ nagranie na komórce, dyktafonie rozmowy z konsultantką Douglasa... ].
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.