Brak okresu od stycznia... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-26, 13:24   #1
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928

Brak okresu od stycznia...


Witam
Mam problem dotyczący okresu. Problemy z nim zaczęły się już w wakacje 2010. Byłam za granicą, więc po powrocie naturalne były dla mnie pewne "odchylenia". Niestety później okres zaczął pojawiać się co dwa miesiące. W styczniu miałam ostatni okres i od tego czasu NIC, tylko śluz. Czuję się bardzo dobrze. W maju byłam na badaniach kontrolnych (jednak nie uwzględnili mi hormonów) TSH i żelazo jak najbardziej w normie. Mam 16 lat, miesiączkuję od 3 lat. Waga 54 kg, wzrost 174 cm. Nie mówcie mi "Idź do lekarza!", muszę się przełamać żeby powiedzieć o tym mamie. W sumie wie, że jakies mam nieregularnorści, ale nie aż takie.
1) Czy w wieku 16 lat mogę iść sama do ginekologa państwowo?
2) Czy są jakieś tabletki bez recepty regulujące cykl?
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:08   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Brak okresu od stycznia...

Nie ma bez recepty, to czy musisz isc z rodzicem zalezy od przychodni, ogolnie jak nie masz 18lat to moga chciec zgody od rodzica na wypisanie recepty, ale slysze ze niektorzy wypisuja bez zgody. Spytaj sie w recepcji to Ci powiedza.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 19:43   #3
kolomono
Przyczajenie
 
Avatar kolomono
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu od stycznia...

a czy przypadkiem sie nie odchudzasz, ja jak byłam w twym wieku to własnie od odchudzania miałam nieregularny okres

ja radze porozmawiac o tym z mama i isc z nia do gina, moze sama poleci jakiegos dobrego, my tu nic nie poradzimy, a leków zadnych bez recepty na to nie kupisz, gin naprawde nie gryzie
__________________
Miłość jest jak ziewanie, najczęściej kończy się spaniem.
[ Ludovico Ariosto (1474-1533) ]
kolomono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:33   #4
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Brak okresu od stycznia...

Oj lepiej do lekarza się wybierz i nie zwlekaj z tym. Jeśli nie uprawiałaś seksu to powiedz o tym mamie, bo nie daj Boże okarze się, że coś jest nie tak i trzeba bedzie podjąć leczenie to raczej na to bedziesz potrzebowała zgody rodziców lub też ich wsparcia finansowego, bo przecież leków za darmo w aptece nie rozdają.

Może to dziwnie zabrzmi ale ja obstawiam, że bedzie to problem z jajnikami. Wnioskuję po tym, że miałaś juz kiedyś okres co 2 miesiace co może oznaczać, że jeden jajnik nie produkuje komórek jajowych. W styczniu zaczął sie problem z drugim jajnikiem, który możliwe, że również tych komórek nie produkuje. I stad brak miesiączki. Ale to są tylko domysły.

Najlepiej po prostu idź do lekarza i nie przejmuj się na zapas
Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.