Dieta a modelowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 07:48   #1
healthyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3

Dieta a modelowanie


Hej
Mam 18 lat, jestem osobą szczupłą, jednak moje ciało nie jest jędrne ani tak ładnie wymodelowane. Mam na boczkach udach i pośladkach troche wiecej tluszczyku, ktory chcialabym wypalić, jest tylko jeden probkem ... Niestety nie mogę stosować żadnych diet, ponieważ mam problemy z miesiączką, która przez diety staje sie nieregularna ...
Ćwiczę codziennie rano 20 min trenong na uda i pożladki, a po południu biegam, albo pływam.
Myślicice, że będą jakieś efekty? a jak tak, to po jakim czasie?
POMOCY
healthyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 09:53   #2
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: Dieta a modelowanie

Zależy co chcesz nazwać dietą. Obcinanie kalorii z pewnością nie będzie dobre i to dla nikogo, ale odstawienie chipsów, coli, białego chleba, itd, po prostu ZDROWE odżywianie jakie promujemy na forum, na pewno, absolutnie Ci nie zaszkodzi, a sylwetce pomoże bardzo!

Efekty zobaczysz na pewno, ale bez diety to będzie tylko przejściowe.
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 11:09   #3
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Dieta a modelowanie

Jak przez dietę rozumiesz jakiś wynalazek z serii "dieta cud" typu sound beach, kapuściane, 1000, 500 kalorii, jedzenie kiełków itp. itd. to w żadnym wieku takie diety nie sa wskazane i mogą narobić szkód.

Ja przez dietę rozumiem ogólnie to jak jem i każdy prowadzi dietę dobrą lub złą. Poczytaj trochę więcej o zdrowym odżywianiu. Podziel posiłki na min 5 dziennie, mniej ale częściej. W twoim wieku jak nie masz zbyt poważnych problemów z wagą to wystarczy że wyrzucisz śmieci z jadłospisu. Jak masz już ochotę na coś słodkiego bo czasami się zdarzają chwile słabości to unikałabym przynajmniej godzin wieczornych.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:14   #4
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Dieta a modelowanie

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Jak przez dietę rozumiesz jakiś wynalazek z serii "dieta cud" typu sound beach, kapuściane, 1000, 500 kalorii, jedzenie kiełków itp. itd. to w żadnym wieku takie diety nie sa wskazane i mogą narobić szkód.

Ja przez dietę rozumiem ogólnie to jak jem i każdy prowadzi dietę dobrą lub złą. Poczytaj trochę więcej o zdrowym odżywianiu. Podziel posiłki na min 5 dziennie, mniej ale częściej. W twoim wieku jak nie masz zbyt poważnych problemów z wagą to wystarczy że wyrzucisz śmieci z jadłospisu. Jak masz już ochotę na coś słodkiego bo czasami się zdarzają chwile słabości to unikałabym przynajmniej godzin wieczornych.
Michalina ma rację. Możesz być na diecie, byle nie na złej tj. głodowej, jednoskładnikowej itd. Po Twoim poście wnioskuję, że nie masz żadnej wiedzy nt. prawidłowego odżywiania, a wiedza to Twój kapitał, zaczęłabym od uzupełnienia braków. Poczytaj wątki podwieszone na dietetyce.
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 05:44   #5
healthyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta a modelowanie

Pani kalijo, ubilżyła mi Pani mówiąc, że nie mam żadnego pojęcia o zdrowym odżywianiu. Otóż zaskoczę Panią, mam. Jednak będąc uczennica trudno przygotowywać zdrowe posiłki ubogie w węglowodany i jesc jak w zegarku 5 posiłków dziennie o tej samej godzinie. Przy moim trybie dnia gdzie dochodzą jeszcze zajęcia dodatkowe przed matura jest to niemożliwe.
healthyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 06:23   #6
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Dieta a modelowanie

hmm węgle sa nam potrzebne
...wybij sobie z głowy zdrowe posiłki ubogie w węglowodany
cukry proste oczywiście ubogo ale złożone to nasze paliwo..nasz dopalacz
nie obrażaj się , tylko zainteresuj tematem
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:49   #7
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Dieta a modelowanie

Moze w takim razie napisz co jesz? Taki jadlospis z jednego calego dnia? I wtedy albo zamkniesz dzioby osobom mowiacym, ze nie masz o tym pojecia, albo pokaze sie jakie robisz bledy i bedzie mozna Ci pomoc je skorygowac.

Aha - posilki ubogie w wegle nie sa Ci do szczescia potrzebne
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 10:04   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Dieta a modelowanie

Ja przeczytałam sporo o zdrowym odżywianiu i staram się trzymać zasad a ciągle mi się wydaje że mam bardzo małe pojęcie o tym.

Kiedyś próbowałam obciąć węglowodany, (zminimalizować do jednego posiłku rano) bo gdzieś tak wyczytałam że tak jest zdrowo. W krótkim czasie organizm mi zasygnalizował że taka dieta nie jest dobra. Ciągle czułam się tak jakby mi wszystko zalegało w żołądku, nie miałam na nic siły. A zaczynałam się czuć dobrze po tym jak zjadłam makaron. Zaczęłam czytać inne źródła i okazało się że powinno się jeść weglowodany tylko trzeba uważac w jakich produktach. Cięzkoby było swoje całe dzienne zapotrzebowanie uzupełnić samym białkiem i tłuszczami.

Co do ustawiania posiłków o tych samych porach codziennie, to wiadomo że nie zawsze da się to tak ustawić. Ja właśnie zaczęłam tyć jak nie jadłam przez różne zajęcia. Jak nie możesz jeść regularnie to przynajmniej się staraj jeść często a mniej. Koniecznie podziel jedzenie na więcej niż 3 posiłki dziennie. Staraj się coś przygotowywać na przerwy w szkole, kanapka, jakiś owoc, warzywo, albo sałatka. Ja do pracy robię kanapki z wędliną z sałatą, szpinakiem i jakimiś warzywami co mam pod ręką. Czasami wkładam obiad w pudełeczko. Mam pracę zmianową znaczy się czasami do 15 czasami do 18 i to z dnia na dzień i też z regularnością mam problem. Po prostu nie dopuszczaj do sytuacji że cały dzień nic nie jesz a wieczorem starasz się wszystko nadrobić.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:55   #9
bytheway
Rozeznanie
 
Avatar bytheway
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 703
Dot.: Dieta a modelowanie

Cytat:
Napisane przez healthyy Pokaż wiadomość
Pani kalijo, ubilżyła mi Pani mówiąc, że nie mam żadnego pojęcia o zdrowym odżywianiu. Otóż zaskoczę Panią, mam. Jednak będąc uczennica trudno przygotowywać zdrowe posiłki ubogie w węglowodany i jesc jak w zegarku 5 posiłków dziennie o tej samej godzinie. Przy moim trybie dnia gdzie dochodzą jeszcze zajęcia dodatkowe przed matura jest to niemożliwe.
To jest żadna wymówka jeśli powiesz, ze jesteś uczennicą,bo takim tokiem myślenia nigdy nie jest odpowiedni czas - dojrzała kobieta pracująca do 16 a potem zajmująca się domem i dziećmi - ona dopiero musi nie mieć czasu!
Nie obrażaj się kalija tylko skomentowała to co napisałaś, bo nie możesz mieć bogatej wiedzy, skoro sądzisz że zdrowa, dieta może zagrażać Twojemu zdrowiu. Noo i potwierdza to fakt, że piszesz o małej ilości węglowodanów w posiłkach. Węglowodany są na ogół podstawą diety. Te o niskim indeksie glikemicznym (kasze, ryż, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy) powinny się znaleźć w każdym posiłku.
Te zmiany żywieniowe nie muszą być gwałtowne, bo tak się nie da - nie wytrzymasz na takiej diecie, będzie Cię wszystko naokoło kusiło. Zacznij od podzielenia posiłków na 5, a mniejszych, ogranicz wyroby z mąki oczyszczonej, odzwyczajaj się od słodkich gazowanych napoi, słodycze jedz 'od święta' Takie zmiany dla osoby początkującej są wystarczające, a z czasem będziesz dietę ulepszać
bytheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:53   #10
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Dieta a modelowanie

Cytat:
Napisane przez healthyy Pokaż wiadomość
Pani kalijo, ubilżyła mi Pani mówiąc, że nie mam żadnego pojęcia o zdrowym odżywianiu. Otóż zaskoczę Panią, mam. Jednak będąc uczennica trudno przygotowywać zdrowe posiłki ubogie w węglowodany i jesc jak w zegarku 5 posiłków dziennie o tej samej godzinie. Przy moim trybie dnia gdzie dochodzą jeszcze zajęcia dodatkowe przed matura jest to niemożliwe.
A niby czemu ? Nic w szkole nie jesz?

Cytat:
Napisane przez bytheway Pokaż wiadomość
To jest żadna wymówka jeśli powiesz, ze jesteś uczennicą,bo takim tokiem myślenia nigdy nie jest odpowiedni czas - dojrzała kobieta pracująca do 16 a potem zajmująca się domem i dziećmi - ona dopiero musi nie mieć czasu!
Nie obrażaj się kalija tylko skomentowała to co napisałaś, bo nie możesz mieć bogatej wiedzy, skoro sądzisz że zdrowa, dieta może zagrażać Twojemu zdrowiu. Noo i potwierdza to fakt, że piszesz o małej ilości węglowodanów w posiłkach. Węglowodany są na ogół podstawą diety. Te o niskim indeksie glikemicznym (kasze, ryż, makaron pełnoziarnisty, chleb razowy) powinny się znaleźć w każdym posiłku.
Te zmiany żywieniowe nie muszą być gwałtowne, bo tak się nie da - nie wytrzymasz na takiej diecie, będzie Cię wszystko naokoło kusiło. Zacznij od podzielenia posiłków na 5, a mniejszych, ogranicz wyroby z mąki oczyszczonej, odzwyczajaj się od słodkich gazowanych napoi, słodycze jedz 'od święta' Takie zmiany dla osoby początkującej są wystarczające, a z czasem będziesz dietę ulepszać
E tam . Jak ktoś ma silną wolę, to się da
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-25 18:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.