Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-31, 19:28   #1
SandiGirls212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5

Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?


Witam serdecznie.
Piszę na tej stronie ponieważ mam nadzieję że uda mi się znaleźć odpowiedź na moje pytanie.
Chcę napisać podanie o mieszkanie komunalne.
Mam 20 lat, mój narzeczony 21 a córeczka 9 miesięcy.
Obecnie mieszkamy z rodzicami narzeczonego, ale no atmosfera nie jest zbyt dobra. Nie odzywam się z jego mamą. Nie potrafiła ona zrozumieć że mam odmienne zdanie na temat wychowywania dzieci, karmienia np.mlekiem.
No i się nie dogadałyśmy ponieważ przyszła teściowa traktowała mnie tak jakbym miała 15 lat i nie umiała zająć się dzieckiem.

Mieszkamy w małym pokoju w trójkę, na ścianach jest pleść i wilgoć.
Chcemy iść na swoje ale nie stać nas na wynajem. Ja aktualnie przebywam na macierzyńskim do końca czerwca za 60 zł. Mój narzeczony pracuje na czarno, więc w świetle prawnym jest bezrobotnym. Jest również zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Na dziecko dostajemy 77 zł. Narzeczony uczy się w zaocznym liceum dla dorosłych, które opłaca mu ojciec.

Chciałabym się zapytać czy pisząc takie podanie muszę podać mojego narzeczonego, czy tylko siebie i dziecko? Jak napisać takie podanie, tutaj prosiłabym o podanie wzoru.
SandiGirls212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:06   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Cytat:
Napisane przez SandiGirls212 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Piszę na tej stronie ponieważ mam nadzieję że uda mi się znaleźć odpowiedź na moje pytanie.
Chcę napisać podanie o mieszkanie komunalne.
Mam 20 lat, mój narzeczony 21 a córeczka 9 miesięcy.
Obecnie mieszkamy z rodzicami narzeczonego, ale no atmosfera nie jest zbyt dobra. Nie odzywam się z jego mamą. Nie potrafiła ona zrozumieć że mam odmienne zdanie na temat wychowywania dzieci, karmienia np.mlekiem.
No i się nie dogadałyśmy ponieważ przyszła teściowa traktowała mnie tak jakbym miała 15 lat i nie umiała zająć się dzieckiem.

Mieszkamy w małym pokoju w trójkę, na ścianach jest pleść i wilgoć.
Chcemy iść na swoje ale nie stać nas na wynajem. Ja aktualnie przebywam na macierzyńskim do końca czerwca za 60 zł. Mój narzeczony pracuje na czarno, więc w świetle prawnym jest bezrobotnym. Jest również zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Na dziecko dostajemy 77 zł. Narzeczony uczy się w zaocznym liceum dla dorosłych, które opłaca mu ojciec.

Chciałabym się zapytać czy pisząc takie podanie muszę podać mojego narzeczonego, czy tylko siebie i dziecko? Jak napisać takie podanie, tutaj prosiłabym o podanie wzoru.
Gotowe wnioski-druki sa w urzędzie gminy. Trzeba pójść po ten wniosek i wypełnić.
Czy jesteś zameldowana u rodziców narzeczonego?i w ogóle na terenie gminy w której chcesz ubiegać się o mieszkanie?
Na mieszkania komunalne czeka się po kilka lat nieraz.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 21:33   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Z ust mi to wyjęłaś. Urzędy mają gotowe formularze, które dostępne są również na ich stronach internetowych razem z kompletem informacji o tym co trzeba dołączyć do wniosku, co napisać, kiedy zbiera się komisja mieszkaniowa i wiele innych przydatnych informacji. Wystarczy wejść na BIP swojego Urzędu Miasta lub Gminy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 06:31   #4
SandiGirls212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Witam. Jestem zameldowana u mojej mamy razem z córką, bo nie jestem w związku małżeńskim. I w gminie o której się ubiegam o mieszkanie. Tak wiem że nawet po kilka lat, natomiast wiem że w przyszłym roku będą niedaleko miejscowości w której ubiegam się o mieszkanie, budowane mieszkania komunalne. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
SandiGirls212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:28   #5
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Cytat:
Napisane przez SandiGirls212 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem zameldowana u mojej mamy razem z córką, bo nie jestem w związku małżeńskim. I w gminie o której się ubiegam o mieszkanie. Tak wiem że nawet po kilka lat, natomiast wiem że w przyszłym roku będą niedaleko miejscowości w której ubiegam się o mieszkanie, budowane mieszkania komunalne. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
A jakie mama ma warunki?Jeśli dobre, jeśli jest wystarczający metraż dla ciebie i dziecka, dobra jakość mieszkania to możesz mieć problem z otrzymaniem mieszkania komunalnego.


Nawet nie będąc w związku małżeńskim możesz być zameldowana u narzeczonego o ile właściciel mieszkania/teściowa/ się na to zgodzi.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 18:15   #6
Tynka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Witam. Czy wynajmując mieszkanie powinnam o tym napisać w podaniu? boje się że jeśli to napisze stwierdzą że skoro mogę wynajmować mieszkanie to stać mnie na to a ja nie mam wyjścia poprostu. Wcześniej mieszkałam w jednym pokoju z mężem 3 miesięczną córką i psem, ale teściu pewnego dnia nas wyrzucil z domu bo stwierdził że pies mu przeszkadz. Wogóle nigdy nie mogliśmy się czuć jak w domu zawsze był jakiś problem a po za tym teściowa jest alkocholiczką. Mieszkanie tam nie było zbyt dobre dla mojej córeczki i dla nas ale był jakiś dach nad głową przynajmniej na pampersy starczał, a teraz ciężko opłacić czynsz nie wspominając o innych rachunkach pampersach i jedzeniu jest ciężko ale inni mają gożej czy wogóle jest sęs starać się o mieszkanie jak myślicie??
Proszę o odpowiedz jeśli to możliwe z góry DZIĘKUJE pozdrawiam.
Tynka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 09:21   #7
SandiGirls212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak napisać wniosek o mieszkanie komunalne?

Witam, moja mama ma 3 pokojowe mieszkanie i mieszka razem z 4 mojego rodzeństwa więc wydaje mi się że nie ma szans by gmina to mieszkanie brała pod uwagę. W domu w którym teraz mieszkam jest wieczny konflikt, przyszła teściowa wyzywa mnie od najgorszych, obgaduje nawet gdy jestem w domu, dodatkowo spożywa alkohol.
Mamy 1 pokój który ma 12m2 , i w pokoju tym musimy dodatkowo trzymać wózek,wanienkę, i suszarkę z praniem, bo nawet prania na dwór nie możemy wynieść bo zaraz nam ubrania giną...
SandiGirls212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-11 10:21:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.