hamowanie miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 21:01   #1
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437

hamowanie miesiączki


Wiem,że o to powinnam spytać lekarza,ale byłam tak zestresowana,że zapomniałam. Ale może któraś z was się orientuje.
Mój ginekolog postanowił na 2 m-ce zahamować mi całkowicie miesiączkę (mam b.bolesne). Tabletkami anty.
Zastanawiam się tylko- w jakim celu? Przecież to tylko wyjście "na chwile". a miesiączki przez wieki nie może hamować?...
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:37   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: hamowanie miesiączki

Może po to, że w ogóle tabletki antykoncepcyjne zmniejszają bóle menstruacyjne - ale ie rozumiem czemu zaleca branie dwóch opakowań pod rząd (skoro ma hamować) - czyli zalecił Ci zażycie 2 opakowań pod rząd bez robienia przerwy, dobrze zrozumiałam??

Sorry, że trochę nieskładnie to napisałam, ale jestem już dość zmęczona - stąd moja "składnia" ;]
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:49   #3
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: hamowanie miesiączki

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Może po to, że w ogóle tabletki antykoncepcyjne zmniejszają bóle menstruacyjne - ale ie rozumiem czemu zaleca branie dwóch opakowań pod rząd (skoro ma hamować) - czyli zalecił Ci zażycie 2 opakowań pod rząd bez robienia przerwy, dobrze zrozumiałam??

Sorry, że trochę nieskładnie to napisałam, ale jestem już dość zmęczona - stąd moja "składnia" ;]
dobrze napisałaś
dokładnie tak-bez przerwy na miesiączkę.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:57   #4
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: hamowanie miesiączki

Nie wiem czemu nie masz robić przerwy na krwawienie z odstawienia... Ale powiem Ci tyle, że ja odkąd zażywam antykoncepty zapomniałam co to ból ;]

A jakie tabletki Ci przepisał??
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:00   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: hamowanie miesiączki

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu nie masz robić przerwy na krwawienie z odstawienia... Ale powiem Ci tyle, że ja odkąd zażywam antykoncepty zapomniałam co to ból ;]

A jakie tabletki Ci przepisał??
cerazette..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:04   #6
oOGloRiAaOo
Zadomowienie
 
Avatar oOGloRiAaOo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 1 478
Dot.: hamowanie miesiączki

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Wiem,że o to powinnam spytać lekarza,ale byłam tak zestresowana,że zapomniałam. Ale może któraś z was się orientuje.
Mój ginekolog postanowił na 2 m-ce zahamować mi całkowicie miesiączkę (mam b.bolesne). Tabletkami anty.
Zastanawiam się tylko- w jakim celu? Przecież to tylko wyjście "na chwile". a miesiączki przez wieki nie może hamować?...
moj ginekolog zalecił mi niedawno dokładnie taką samą "terapie". Miałam przez 3 miesiące brać tabletki bez przerw. Niestety przez 2 miesiace czulam sie tak źle, że z 3 opakowania zrezygnowalam.
Ja też wtedy zapomnialam zapytac, jaki skutek mialo to dać więc podpinam się pod pytanie.
__________________

poprostugloriaa.blogspot.com - sprawdź co znów zbroiłam..
oOGloRiAaOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:07   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: hamowanie miesiączki

cerazette jest tabletką jednoskładnikową, bierze się je bez przerw, czyli dobrze ci lekarz powiedział tylko wcale to nie znaczy że nie będziesz miała w międzyczasie krwawienia - prawdopodobnie będą one po prostu słabsze i pewnie dzięki temu mniej bolesne. przeczytaj dokładnie ulotkę dołączoną do tabletek, tam jest dużo mądrych rzeczy które powinna wiedzieć każda babka biorąca hormony.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 22:09   #8
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: hamowanie miesiączki

Aha to wyjaśnia dlaczego gin kazał Ci je brać bez przerwy - gdyż blister zawiera 28 tabletek jednoskładnikowych - poczytaj sobie ulotkę nt. tych tabletek
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho

Edytowane przez anulcia_88
Czas edycji: 2010-10-04 o 22:10
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:39   #9
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: hamowanie miesiączki

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Aha to wyjaśnia dlaczego gin kazał Ci je brać bez przerwy - gdyż blister zawiera 28 tabletek jednoskładnikowych - poczytaj sobie ulotkę nt. tych tabletek
tak też zrobię;] jak tylko ją znajdę

zaraz w necie poszukam
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 19:41   #10
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: hamowanie miesiączki

Jak byłam młodsza to brałam cerazette bo przez jakiś czas tak nagle zaczęłam mieć wielkie bóle menstruacyjne. Brałam tak jak ty i ból się zmniejszył do takiego stopnia,że prawię go nie czuję.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 22:03   #11
Madeline7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: hamowanie miesiączki

witam cieżko znaleźć często odwiedzany wątek na podobny temat dlatego pisze tu i skromnie liczę na odpowiedź. Mam chłopaka, zdecydowaliśmy się na petting, mniej więcej 9 dni przed planowana miesiączką, która teraz spóźnia się o 4 dni. wykluczam ciążę, ponieważ ja pierwsza doznawałam tej przyjemności a dopiero potem zrobiliśmy zmianę. nie doszło nawet do wytrysku. poza tym zrobiłam test ciążowy i dzięki Bogu wynik był negatywny. odczuwam ból podbrzusia i jajników, ale trochę inny niż ten typowy, przed okresem. Wydaje mi się że wydzielina śluzowa jest jakby bardziej obfita. Co to może oznaczać? Dodam jeszcze, że w tym miesiący brałam dość silny antybiotyk przez tydzień i zdawałam prawko co kosztowało mnie strasznie dużo stresu. Czy to ma wpływ na dziwne 'zachowanie' mojego organizmu? a może to jakaś bakteria i powinnam udać się do lekarza?
Madeline7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 13:39   #12
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: hamowanie miesiączki

Cytat:
Napisane przez Madeline7 Pokaż wiadomość
witam cieżko znaleźć często odwiedzany wątek na podobny temat dlatego pisze tu i skromnie liczę na odpowiedź. Mam chłopaka, zdecydowaliśmy się na petting, mniej więcej 9 dni przed planowana miesiączką, która teraz spóźnia się o 4 dni. wykluczam ciążę, ponieważ ja pierwsza doznawałam tej przyjemności a dopiero potem zrobiliśmy zmianę. nie doszło nawet do wytrysku. poza tym zrobiłam test ciążowy i dzięki Bogu wynik był negatywny. odczuwam ból podbrzusia i jajników, ale trochę inny niż ten typowy, przed okresem. Wydaje mi się że wydzielina śluzowa jest jakby bardziej obfita. Co to może oznaczać? Dodam jeszcze, że w tym miesiący brałam dość silny antybiotyk przez tydzień i zdawałam prawko co kosztowało mnie strasznie dużo stresu. Czy to ma wpływ na dziwne 'zachowanie' mojego organizmu? a może to jakaś bakteria i powinnam udać się do lekarza?
Trochę nie w temacie
Antybiotyk mógł sporo namieszać, stres też. Zrób jeszcze jeden test, bo od "stosunku" powinno minąć 14 dni zanim będzie można liczyć na test ciążowy (z krwi -10 dni). Ale nie jesteś w ciąży na 99,999%. Stawiam na antybiotyk, bo podczas choroby organizm trochę wariuje.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.