Atak uczulenia. Co wtedy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-10, 17:18   #91
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Atak uczulenia. Co wtedy?

Cytat:
Napisane przez ry-bcia Pokaż wiadomość
Po drugie chyba jestem uczulona na penicyline (alergolog nie raczyla mnie skierowac na zadne badania zeby to stwierdzic napewno) bo 2 lata temu po antybiotyku z grupy penicylinopochodnych dostalam takie straszne uczulenie ze skonczyło sie dozylnym podawaniem hydrokortyzonu. Po tygodniu przestało swedziec, po 2 zniknela wiekszosc wysypki po 4 mialam juz spokój i bylam o jakies 8-9 kg cięzsza

moj domowy sposób na złagodzenie swedzenia - owinąć swedzące miejce zimnym mokrym recznikiem
Oj dobrze ze to uczulenie tylko tak sie okazalo.
jak bylam dzieckiem dostawalam zastrzyki i po przedostatnim dostalam zapasci. Normalnie nie powinno mnie byc wsrod zywych. Zapasci dostalam zaraz po wyjsciu z gabinetu. Gdyby to sie stalo pare godzin pozniej, gdy bylam juz w domu, karetka nie zdazyla by dojechac.
Od tamtej pory boje sie zastrzykow, a bylam dzieckiem ktore chetnie dawalo sie wszedzie wkuwac. Jak chca mi cos wstrzyknac to zaraz krzycze czy to czasem nie penicylina.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:38   #92
Alunia_niuniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Atak uczulenia. Co wtedy?

Cytat:
Napisane przez _mina_ Pokaż wiadomość
Rozumiem wiec ze lekarze ktorzy mi to powiedzieli sa w bledzie?
A zreszta niech kazdy robi co chce. Ja nikomu nie radze zeby bral przeterminowane leki, tylko mowie ze po dacie waznosci taki lek mozna brac po 2-3 miesiacach jesli byl odpowiednio przechowywany. Nie wzielam sobie tego z powietrza tylko tak mowie lekarze a kto sie ma znac na tym jak nie oni lub farmaceuci (no ale jesli sie myle...)
Ja kończę studia pielęgniarskie, mnóstwo czasu spędziłam w szpitalu na praktykach, z lekami miałam bardzo dużo styczności i mnie zawsze uczyli, że jak do maja, to do końca maja brać i wyrzucić do kosza. Tak też robiliśmy. CZyli w tym przypadku lek już 1 czerwca ląduje w pedle do spalenia.
Alunia_niuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.