Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-28, 11:52   #1
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138

Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie


Cześć,
miesiąc temu kupilam na allegro futrzaki - są one chyba z Sigmy, bo były popularne u Was na wizazu. Wczoraj wyszłam w nich po raz pierwszy - efekt? PĘKNIĘTA NA PÓŁ PODESZWA .. zostałam w ciężkim szoku, bo nigdy mi się jeszcze coś takiego nie przytrafiło. Buty w moim przypadku okazały się jednorazowe. Moje pytania:

1.) czy któraś z Was też miała taki problem z tymi butami? może to jakaś felerna seria? czy tylko ja miałam pecha?
2.) jak myslicie - da się coś z tym zrobić? pęknięcie jest spore - myślicie, że szewc wymieniłby mi w nich podeszwy? I ile ewentualnie by to kosztowało? Czy ktoś z Was już coś takiego próbował zrobić?
3.) allegrowicz od którego kupilam te buty nie odpowiada na moje maile .... jest to osoba prywatna, na aukcji nie było nic o ewentualnej mozliwości reklamacji .. mam jakąs szansę na odzyskanie moich pieniędzy? nie stać mnie na wywalanie blisko 80 zł na buty w których byłam JEDEN RAZ .. jak wymóc na nim zwrot pieniędzy? (wystawiłam mu niestety pozytywny komentarz zaraz po otrzymaniu butów, nie przypuszczałam, ze to takie jednorazówki .. )

dzięki za ewentualne rady
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 12:31   #2
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Takie buty to tzw. no name... gwarancje i prawo do reklamacji może udzielić tylko producent, a nie pośrednik...czyli sprzedawca, szczegolnie jesli to osoba prywatna - choć nawet sklep nie poszedłby na taką reklamacje bo żadnej gwarancji nie ma. Jesli kupowałaś i nie było info o gwarancji, to według przepisów byłaś tego świadoma... tak dziwnie to działa.
Ja myślę że lepiej jak pójdziesz do szewca to spokonie ci naprawi buty, poprostu zeskrobie wiekszość starej podeszwy i da nową. Myśle ze koszt to 10-15 zł...
Lepiej sie nie uzerać ze sprzedającym szkoda nerwów... Ja mam sigmowe kopytka z allegro i podeszwa starła mi sie po 3 wyjsciach... dałam do szewca i są jak nowe... Teraz to wszystkie takie buty podbijam u szewca zanim je założe
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 12:42   #3
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Cześć,
miesiąc temu kupilam na allegro futrzaki - są one chyba z Sigmy, bo były popularne u Was na wizazu. Wczoraj wyszłam w nich po raz pierwszy - efekt? PĘKNIĘTA NA PÓŁ PODESZWA .. zostałam w ciężkim szoku, bo nigdy mi się jeszcze coś takiego nie przytrafiło. Buty w moim przypadku okazały się jednorazowe. Moje pytania:

1.) czy któraś z Was też miała taki problem z tymi butami? może to jakaś felerna seria? czy tylko ja miałam pecha?
2.) jak myslicie - da się coś z tym zrobić? pęknięcie jest spore - myślicie, że szewc wymieniłby mi w nich podeszwy? I ile ewentualnie by to kosztowało? Czy ktoś z Was już coś takiego próbował zrobić?
3.) allegrowicz od którego kupilam te buty nie odpowiada na moje maile .... jest to osoba prywatna, na aukcji nie było nic o ewentualnej mozliwości reklamacji .. mam jakąs szansę na odzyskanie moich pieniędzy? nie stać mnie na wywalanie blisko 80 zł na buty w których byłam JEDEN RAZ .. jak wymóc na nim zwrot pieniędzy? (wystawiłam mu niestety pozytywny komentarz zaraz po otrzymaniu butów, nie przypuszczałam, ze to takie jednorazówki .. )

dzięki za ewentualne rady
Pokazesz buty na nogach ? Ale tak z daleka, z calym strojem jakims...

Mowa o takich:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (25,4 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Marua:)
Czas edycji: 2010-12-03 o 19:39
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:11   #4
amber_lux
Przyczajenie
 
Avatar amber_lux
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
GG do amber_lux
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Kupiłam identyczne buty na allegro jakieś 2 tygodnie temu. Po tygodniu użytkowania podeszwy w obu butach połamały się dokładnie w tym samym miejscu co u Ciebie. Od razu zrezygnowałam z reklamacji i bawienia się w odsyłanie towaru sprzedawcy, bo wiem z doświedczenia, że więcej to nerwów kosztuje i czasu niż zaniesie butów do szewca. Szewc zaproponował zrobienie nowej podeszwy, a za dwa buty weźmie 30zl. Też myślałam, że moja para miała jakąś fabryczną wadę, czy, że ja już w butach może chodzić nie umiem ? :| Ale skoro okazuje się, ze nie tylko ja miałam taki problem...
amber_lux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:21   #5
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Amber_lux chyba rozmawiałam dzisiaj mailowo z Twoim tatą
bo napisałam do allegrowicza [takie samo miasto jak Twoje ], który także zamawiał te buty u tego sprzedawcy, co ja i odpisał mi, że córce też pękły podeszwy i będzie to kosztowało 30 zł może ta corka to Ty hihih mam pytanie - czy szewc zrobił Ci już te podeszwy? Czy dopiero czekasz? Jak to wyszło? Ja bym chciała taką cienką podeszwę jak mają aktualnie ... ale ciekawe czy w moim miasteczku ktos sie tego podejmie, bo tu u mnie 2-óch szewców na krzyż
cóż ..... widocznie z tymi butami coś jest nie tak, wiec OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TYMI FUTRZAKAMI ... wiem, że były dość popularne na allegro i na wizazu - ciekawa jestem ile jeszcze osób jest 'poszkodowanych' ...
Kari, dziekuję Ci bardzo też za wypowiedz, pojde jutro do szewca i zobaczę, co mi powie ... mam nadzieje, ze coś z tym zrobi, bo ogólnie podobają mi się te buty i nie chcialabym ich wyrzucac, dzięki
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:23   #6
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

a powiedzcie mi jak wyglada pudelko z tych butow i co na nim pisze ? ja wtamtym roku tez mialam taki przypadek i sie zastanawia, czy to nie ta sama firma...
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 14:33   #7
amber_lux
Przyczajenie
 
Avatar amber_lux
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
GG do amber_lux
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Amber_lux chyba rozmawiałam dzisiaj mailowo z Twoim tatą
bo napisałam do allegrowicza [takie samo miasto jak Twoje ], który także zamawiał te buty u tego sprzedawcy, co ja i odpisał mi, że córce też pękły podeszwy i będzie to kosztowało 30 zł może ta corka to Ty hihih mam pytanie - czy szewc zrobił Ci już te podeszwy? Czy dopiero czekasz? Jak to wyszło? Ja bym chciała taką cienką podeszwę jak mają aktualnie ... ale ciekawe czy w moim miasteczku ktos sie tego podejmie, bo tu u mnie 2-óch szewców na krzyż
cóż ..... widocznie z tymi butami coś jest nie tak, wiec OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TYMI FUTRZAKAMI ... wiem, że były dość popularne na allegro i na wizazu - ciekawa jestem ile jeszcze osób jest 'poszkodowanych' ...
Kari, dziekuję Ci bardzo też za wypowiedz, pojde jutro do szewca i zobaczę, co mi powie ... mam nadzieje, ze coś z tym zrobi, bo ogólnie podobają mi się te buty i nie chcialabym ich wyrzucac, dzięki
Więc to był zapewne mój tata
Na buty czekam, we wtorek mam je odebrać, ewentualnie mogę wtedy wstawić zdjęcia jak to wygląda po naprawie
amber_lux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 14:44   #8
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

szewc zapewne wymieniłby podeszwę na bardziej trwałą, zarówno w jednym jak i w drugim bucie, tylko pytanie czy byłoby to opłacalne
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:40   #9
saandy
Wtajemniczenie
 
Avatar saandy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 154
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Ja mam te buty, zamawiałam chyba jakoś w sierpniu na wizażu, użytkuje dość często i nic się z nimi nie stało. Jedyne co, to mają dość delikatną "skórkę" i jak gdzieś zahaczę to zaraz się zdziera.
saandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 15:41   #10
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Gryzelda, pudełko jest takie złoto-białe i jest na nim napisane 'Version'.
Amber świat jest jednak mały
cóz, ja jutro wezmę to moje "buty" i zobaczę, co mi szewc powie, tylko w moim przypadku to nie jest tylko pęknięcie tej podeszwy - w tym miejscu zrobiła się też taka jakby dziura w bucie ... chyba musiałby to skleić, ech, jakby dał nową podeszwę to powinno być ok.
Takich jednorazowych butów jeszcze nie miałam, a najbardziej wkurza mnie ten allegrowicz, który nie ma na tyle odwagi, zeby odpisać na maila.
Saandy, hm, a chodziłaś w nich już po śniegu? Bo ja swoje pierwsze wyjście w nich zaliczyłam, gdy był na chodnikach 0,5 cm puch, może to od niskiej temperatury? sama nie wiem ..
pozdrawiam

Edytowane przez Promyk1105
Czas edycji: 2010-11-28 o 15:42
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:20   #11
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Saandy, hm, a chodziłaś w nich już po śniegu? Bo ja swoje pierwsze wyjście w nich zaliczyłam, gdy był na chodnikach 0,5 cm puch, może to od niskiej temperatury? sama nie wiem ..
pozdrawiam
ale przecież te buty nie mają w ogóle ocieplenia, to jak tak po śniegu
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 16:25   #12
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Cześć,
miesiąc temu kupilam na allegro futrzaki - są one chyba z Sigmy, bo były popularne u Was na wizazu. Wczoraj wyszłam w nich po raz pierwszy - efekt? PĘKNIĘTA NA PÓŁ PODESZWA .. zostałam w ciężkim szoku, bo nigdy mi się jeszcze coś takiego nie przytrafiło. Buty w moim przypadku okazały się jednorazowe. Moje pytania:

1.) czy któraś z Was też miała taki problem z tymi butami? może to jakaś felerna seria? czy tylko ja miałam pecha?
2.) jak myslicie - da się coś z tym zrobić? pęknięcie jest spore - myślicie, że szewc wymieniłby mi w nich podeszwy? I ile ewentualnie by to kosztowało? Czy ktoś z Was już coś takiego próbował zrobić?
3.) allegrowicz od którego kupilam te buty nie odpowiada na moje maile .... jest to osoba prywatna, na aukcji nie było nic o ewentualnej mozliwości reklamacji .. mam jakąs szansę na odzyskanie moich pieniędzy? nie stać mnie na wywalanie blisko 80 zł na buty w których byłam JEDEN RAZ .. jak wymóc na nim zwrot pieniędzy? (wystawiłam mu niestety pozytywny komentarz zaraz po otrzymaniu butów, nie przypuszczałam, ze to takie jednorazówki .. )

dzięki za ewentualne rady
Na allegro nie ma zwrotów. Jedyna opcja to zanieść do szewca.

(nie zwróciłaś uwagi przed zakupem, że ta podeszwa jest cieniutka jak plasterek szynki? na polską zimę takie byty kupiłaś? no i ta cena: 80 złotych to raczej jak za klapki a nie porządne obuwie na zimę )
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:37   #13
anonymouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 231
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

No i co z tego że 80 zł, nikt chyba nie oczekuje tutaj że wytrzymają lata, ale rozwalenie się po jednym wyjściu to przesada. Poza tym czemu nie można w nich chodzić w zimie? Wystarczy założyć skarpetki grubsze.
anonymouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:40   #14
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
ale przecież te buty nie mają w ogóle ocieplenia, to jak tak po śniegu

ja chodze w nieocieplanych kozakach póki co bo innych nie mam
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 16:44   #15
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Aniolusiek, normalnie, gruba skarpetka i fruuu wiadomo, że nie w śniegu po kolana, ale na lekko oprószone śniegiem chodniki czemu nie? do zmarzluchów nie należe. Anonymouse otóż to
Fresa, takie zboczenie, nie toleruje innych podeszw niż właśnie takie cienkie, co najwyzej 1 cm grubości zawsze takie kupuje i nigdy nie pekają, więc to raczej wina słabej jakości, myślałam jednak, ze wytrzymają chociaż 1 sezon, a nie 1 wyjscie ...
A z tymi zwrotami na allegro to nie do końca tak, są zwroty, ale w takich raczej sklepach na allegro, a nie wśród osób fizycznych, tak myślę, chociaż nie wiem jak to do końca z tymi prawami konsumenta.
Ok, miłego wieczoru, jutro zaniosę buty do szewca i będzie po sprawie, dzieki za wypowiedzi.

Edytowane przez Promyk1105
Czas edycji: 2010-12-03 o 12:18
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:21   #16
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Byłam u szewca, niestety powiedział, że on zna te buty, bo już miał z nimi do czynienia, to są tak zwane 'papierowe buty' - gdyby zaczał zdzierać mi podeszwy w celu wstawienia nowych to niestety, ale podobno futrzaki by się rozleciały całkowicie i szkoda na to moich pieniędzy.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - udało mi się wyegzekwować zwrot pieniędzy od sprzedawcy, także tyle dobrego

W każdym razie - TYCH FUTRZAKÓW NIE POLECAM [szewc powiedział, że podeszwa najprawdopodobniej pękła dlatego, że jest generalnie strasznie 'sztuczna' i twarda (nie żadna kauczukowa czy gumowa), po prostu słabej jakości, a jak wyszłam w tych butach przy ujemniej temp (-1 st.), to stwardniała jeszcze bardziej i po prostu pękła).
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 15:06   #17
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Na allegro nie ma zwrotów.
Bzdura totalna. Jeżeli to jest kup teraz i jeżeli ktoś sprzedaje zawodowo, w ramach działalności gospodarczej (a nie ktoś robi porządki w swojej szafie, czy sprzedaje nietrafiony prezent), to podlega ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów i odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, która gwarantuje konsumentowi możliwość zwrotu w ciągu 10 dni towaru kupionego na odległość, czyli np. przez internet.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 17:05   #18
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

te buty nie są na zimę

też je mam, nic się z nimi nie działo, ale na zimę sobie nie wyobrażam ich założyć,. mi sie dobrze sprawują, ale nie wychodziłam w nich na minusowe temperatury
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:30   #19
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

dziewczyny, o których futrzakach piszecie?
tych na obcasie, czy płaskich?

ja mam te wysokie i jak na razie nic mi się z nimi nie dzieje, też mam z allegro
(w kopytkach śmigałam wcześniej i też się trzymają całe)

[QUOTE=anonymouse;23497647]No i co z tego że 80 zł, nikt chyba nie oczekuje tutaj że wytrzymają lata, ale rozwalenie się po jednym wyjściu to przesada. Poza tym czemu nie można w nich chodzić w zimie? Wystarczy założyć skarpetki grubsze.[/QUOTE]
zgadzam się
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 18:36   #20
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
dziewczyny, o których futrzakach piszecie?
tych na obcasie, czy płaskich?

ja mam te wysokie i jak na razie nic mi się z nimi nie dzieje, też mam z allegro
(w kopytkach śmigałam wcześniej i też się trzymają całe)

zgadzam się
o tych płaskich, które według mnie nie są na zimę bo nie mają żadnego ocieplenia a futerko jest tylko na górze; więc w sumie nie ma co się dziwić że buty się rozwalają skoro nie są używane zgodnie z przeznaczeniem, ich cena (ok.50zł) też nie wróży super jakości ; ale to tylko moje zdanie
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 07:09   #21
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

a jakie jest przeznaczenie butów? bo ja wróżką nie jestem i nie wiem takich rzeczy... zawsze mi się wydawało, że przeznaczeniem butów jest chodzenie w nich, ale może w XXI to się zmieniło?
Gdybym miała kaprys to nawet w baletkach mogłabym wyjść w zimie i gdyby podeszwa była dobrej jakości NIC by się z nimi nie stało, a na pewno NIE PO PIERWSZYM WYJŚCIU A że ktoś produkuje i sprzedaje badziewie to już nie moja wina - musi liczyć się z konsekwencjami, czyli reklamacjami i zwrotami. A buty kupiłam za blisko 80 zł i były reklamowane jako jesienno-zimowe - wyszłam w nich na minimalnie oprószone chodniki śniegiem w temp -1st. C - więc na pewno nie była to ZIMA STULECIA...
EOT.

Edytowane przez Promyk1105
Czas edycji: 2010-12-04 o 07:14
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 08:34   #22
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
a jakie jest przeznaczenie butów? bo ja wróżką nie jestem i nie wiem takich rzeczy... zawsze mi się wydawało, że przeznaczeniem butów jest chodzenie w nich, ale może w XXI to się zmieniło?
Gdybym miała kaprys to nawet w baletkach mogłabym wyjść w zimie i gdyby podeszwa była dobrej jakości NIC by się z nimi nie stało, a na pewno NIE PO PIERWSZYM WYJŚCIU A że ktoś produkuje i sprzedaje badziewie to już nie moja wina - musi liczyć się z konsekwencjami, czyli reklamacjami i zwrotami. A buty kupiłam za blisko 80 zł i były reklamowane jako jesienno-zimowe - wyszłam w nich na minimalnie oprószone chodniki śniegiem w temp -1st. C - więc na pewno nie była to ZIMA STULECIA...
EOT.
a że ktoś kupuje badziewie... to też jego problem prawda?

inna sprawa to to, że nawet przy porządniejszym butach producenci uwzględniają różnice temperaturowe etc i na danych założenia przygotowuja różne materiały na podeszwy, na cholewki, różne grubości podeszwy
to wcale nie jest tak, że ktoś robią super porządne japonki robi je z myślą, że mają przetrwać zimę - zresztą byłoby idiotyzmem takie działanie bo ktoś musiałby za to płacić
czytaj = kupujesz japonki na lato i zamiast zaplacić za nie 50zł to płacisz 100zł tylko po to żeby przypadkiem nadawały się również do chodzenia po śniegu ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 10:24   #23
amber_lux
Przyczajenie
 
Avatar amber_lux
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 14
GG do amber_lux
Dot.: Ostrzeżenie - futrzaki - pęknięta podeszwa - pytanie

Mój szewc co prawda miał miał mały problem z tymi butami dlatego trochę przedłużyło się ich naprawianie, ale ostatecznie się udało. Kupując te buty nie oczekiwałam, że będą butami na zimę, ale na jesień, wiosnę jak najbardziej i mi podeszwy połamały się mimo, że na zewnątrz temperatura była dodatnia, deszczu też nie było, a fakt, że buty kosztowały 80 zł, a nie 200 nie kwalifikuje ich jako jednorazówki
amber_lux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.