Koszt materiału na długą sukienkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-17, 16:23   #1
Zusanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8

Koszt materiału na długą sukienkę?


Znalazłam ładną długą suknie do ziemi na studniówkę, ale zastanawiam się czy nie będzie taniej uszyć. Niestety nie mam pojęcia jak nazywają się materiały, ale ile może kosztować taki średnio drogi? Żadne koronki itd. Suknia do ziemi z wyciętymi plecami
Zusanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:32   #2
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Zależy jaki materiał - jak dobrej jakości bawełna i suknia do ziemi to może i nawet 100 zł wyjść+ praca krawcowej .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:41   #3
Zusanne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

W sumie zależy mi żeby za materiał nie wyszło więcej niż 200 zł. Co myślicie?
Zusanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:08   #4
balatka26
Raczkowanie
 
Avatar balatka26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 80
Smile Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Cytat:
Napisane przez Zusanne Pokaż wiadomość
W sumie zależy mi żeby za materiał nie wyszło więcej niż 200 zł. Co myślicie?
Musisz kupić długość sukienki. Nie wiem co to musiałby być za materiał żeby kosztował 200zl!? Nawet jakbyś miała kupić 2metry (a po co tyle?-chyba że masz ponad 2m wzrostu to musiałby kosztować 100 zł za metr! A wtedy musiałby być chyba ze złota! Ja przynajmniej nigdy takiego nie kupiłbym. W zależności w jakim sklepie za materiał zapłacisz od 30 do 60 zł za metr. Ja kupuję w tanim sklepie, mama szyje i taniutko wychodzi
balatka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:26   #5
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Cytat:
Napisane przez balatka26 Pokaż wiadomość
Musisz kupić długość sukienki. Nie wiem co to musiałby być za materiał żeby kosztował 200zl!? Nawet jakbyś miała kupić 2metry (a po co tyle?-chyba że masz ponad 2m wzrostu to musiałby kosztować 100 zł za metr! A wtedy musiałby być chyba ze złota! Ja przynajmniej nigdy takiego nie kupiłbym. W zależności w jakim sklepie za materiał zapłacisz od 30 do 60 zł za metr. Ja kupuję w tanim sklepie, mama szyje i taniutko wychodzi
Bzdura.
Dobry materiał - jedwab, żorżeta jedwabna, satyna bawełniana to od 50zł w górę za metr (jedwab, dobrej jakości np. z Milanówka, a nie chiński/turecki badziew, od 80 zł w górę- cena z pobliskiego sklepu). I nie, 2 metry nie wystarczą. Zwłaszcza, jesli takanina ma raport i trzeba tak kroić, żeby się zgadzał np. na szwach. Na tym dużo się traci.

https://www.tkaniny.net/35-d2262_jedwabny-szyfon-black.html?$category=4t79 g9856uf

http://centrum-jedwabiu.sklep.pl/cat...165/krepy.html


Weź pierwszą Burdę z brzegu.
Długa suknia (do ziemi) z rozkloszowanym dołem - 6,40 m
Prosta sukienka, rękaw 3/4, długość do kolan - 3,50 m
Sukienka do ziemi z szyfonowym dołem - 11,50 metra szyfonu na sam dół.
Prosta sukienka do ziemi (prosty fason, bez falbanek, nie rozkloszowana) - 4,5 m. satyny jedwabnej.

Z dwóch metrów można sobie uszyć żakiet.

Szycie miarowe jest drogie. Niemniej, przy dobrej krawcowej, warte każdych pieniędzy. Mnie od kliku lat sukienki i żakiety, czasem spódnice szyje właśnie krawcowa. Ceny? Sukienka (tzw. mała czarna)+ żakiet - 600 zł, żakiet z materiałem krawcowej, akurat zostało po poprzedniej klientce - 120 zł + 50 zł materiał (ja kupowałam) , prosta spódnica z koła - 70 zł + 40 zł materiał (jak wyżej).
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 16:16   #6
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Ja jestem w trakcie szycia. Szyję dokladnie taką sukienkę:
http://www.zalando.pl/unique-dluga-s...1c00d-b11.html
Kupiłam podszewkę, szyfon na dół, a góra z koronki -wyszło mnie to razem około 120zł
Chcialam górę z gipiury, ale jak pani mi wyskoczyła z ceną 180zł/mb, to mi oczy wyszły z orbit
panthher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 16:51   #7
balatka26
Raczkowanie
 
Avatar balatka26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 80
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Bzdura.
Dobry materiał - jedwab, żorżeta jedwabna, satyna bawełniana to od 50zł w górę za metr (jedwab, dobrej jakości np. z Milanówka, a nie chiński/turecki badziew, od 80 zł w górę- cena z pobliskiego sklepu). I nie, 2 metry nie wystarczą. Zwłaszcza, jesli takanina ma raport i trzeba tak kroić, żeby się zgadzał np. na szwach. Na tym dużo się traci.

https://www.tkaniny.net/35-d2262_jedwabny-szyfon-black.html?$category=4t79 g9856uf

http://centrum-jedwabiu.sklep.pl/cat...165/krepy.html


Weź pierwszą Burdę z brzegu.
Długa suknia (do ziemi) z rozkloszowanym dołem - 6,40 m
Prosta sukienka, rękaw 3/4, długość do kolan - 3,50 m
Sukienka do ziemi z szyfonowym dołem - 11,50 metra szyfonu na sam dół.
Prosta sukienka do ziemi (prosty fason, bez falbanek, nie rozkloszowana) - 4,5 m. satyny jedwabnej.

Z dwóch metrów można sobie uszyć żakiet.

Szycie miarowe jest drogie. Niemniej, przy dobrej krawcowej, warte każdych pieniędzy. Mnie od kliku lat sukienki i żakiety, czasem spódnice szyje właśnie krawcowa. Ceny? Sukienka (tzw. mała czarna)+ żakiet - 600 zł, żakiet z materiałem krawcowej, akurat zostało po poprzedniej klientce - 120 zł + 50 zł materiał (ja kupowałam) , prosta spódnica z koła - 70 zł + 40 zł materiał (jak wyżej).
Ta Twoja krawcowa nie źle cię oszukuje na tym szyciu. Ja na żakiet kupuje 60cm. Z 2 metrów to bym się tym żakietem cała 3 razy owinela. Moja mama jest krawcowa. ceny które podałaś są MOCNO przesadzone
balatka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 17:06   #8
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Koszt materiału na długą sukienkę?

Cytat:
Napisane przez balatka26 Pokaż wiadomość
Ta Twoja krawcowa nie źle cię oszukuje na tym szyciu. Ja na żakiet kupuje 60cm. Z 2 metrów to bym się tym żakietem cała 3 razy owinela. Moja mama jest krawcowa. ceny które podałaś są MOCNO przesadzone
60cm na żakiet? Taki normalny, z długim rękawem? Nie jestem krawcową, szyję tylko na własny użytek i może i się da ale dla mnie się z cudem równa, żeby z 60cm dało radę wykroić przód, tył i rękawy o detalach nie wspomnę...
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-18 18:06:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.