uczulenie na twarzy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 19:30   #1
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach

uczulenie na twarzy!


Hej, mam uczulenie na twarzy kolejny rok z rzędu, czyli już się domyśliłam, że to jakieś pyłki. Sprawdziłam w internecie, aktualnie pylą zboża, trawy, pokrzywa i szczaw.
Uczulenie wygląda okropnie, taka "kaszka" na całej twarzy, buzia mnie piecze, swędzi i jest czerwona. Bez makijażu wyglądam strasznie, z, jeszcze gorzej
Znacie jakieś maści na to? Albo domowe sposoby? Dzisiaj kupiłam "Allegra" tabletki, wzięłam już dawno, pomogło na katar i łzawiące oczy (również uczulenie) ale na twarzy pojawiło się jeszcze więcej krostek. Piję wapno (dwie tabletki musujące w szklance wody, co 2-3h), twarz kiedyś myłam Cetaphilem, ale się skończył teraz myję płynem do higieny intymniej (może brzmi śmiesznie, ale jest bardzo mocno antybakteryjne i antygrzybicze oraz jest bez mydła, poleciła mi to pani doktor )

POMOCY, wolałabym jakieś maści/kremy/płyny bez recepty, ponieważ na wizytę u dermatologa będę musiała czekać ok 2 tygodni
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 19:46   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: uczulenie na twarzy!

Jak jest bardzo źle, możesz stosować krem z hydrokortyzonem (bez recepty), ale bardzo ostrożnie - to jest steryd, delikatny, ale zawsze. Jak nie masz problemów z zapychaniem - tłuste maści (nanobase, dermobaza, elo-baza) na noc. Do mycia stosuj żele bez używania wody, albo płyny micelarne (cetaphil, physiogel).

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Fajny jest też krem alantan.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:47   #3
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: uczulenie na twarzy!

dzięki, spytam o te maści a co do zelow jak Cetaphil plyn do higieny intymniej ma calkiem podobne dzialanie chociaż brzmi to śmiesznie
dziękuję za pomoc
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 20:58   #4
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: uczulenie na twarzy!

Na moją wiecznie uczuloną twarz, oprócz tabletek od alergii, wapna i witaminy C, A i E codziennie, stosuję również grubą warstwę kremu Pharmaceris vita-sensilium głęboko nawilżającego i pomaga mi on z pieczeniem, swędzeniem i zmniejsza widoczność alergicznych plamek, może spróbuj? Tylko odradzam na dzień - morda mi się świeci jak psu wiadomo co
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:24   #5
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: uczulenie na twarzy!

Nie wiem jak wygląda twoje uczulenie, ale mi uczuleniowo robią się takie maleńkie pęcherzyki i jest ich zawsze strasznie dużo i gęsto. Wyglądam jak parchata Niestety nie znikają one ot tak, musi minąć około tygodnia aż skóra się zregeneruje. Przyśpiesza to w moim przypadku sudocrem. Działa on odkażająco, ściągająco, ochrania nadwrażliwą skórę, a jednocześnie wysusza te pęcherzyki. Może akurat i na tobie się sprawdzi
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:36   #6
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: uczulenie na twarzy!

dziekuje Wam bardzo, Arbuziak - o sudocremie slyszalam tez juz od kilku osob, na razie mama kupila mi masc z witamina A, ale nic nie daje... Dzisiaj się z domu zbytnio nie ruszalam ze względu na wygląd, aptekę odłożyłam na jutro. Zapytam o sudocrem

PS. a co do sterydów nawet słabiutkich - mialam kupic cos z hydrokortyzonem, ale dowiedzialam sie ze to wlasnie od tego moja kolezanka ma na twarzy takie .. "szramy" poniewaz smarowala takim kremikiem trądzik... wolę nie ryzykować ;P
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:44   #7
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: uczulenie na twarzy!

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
dziekuje Wam bardzo, Arbuziak - o sudocremie slyszalam tez juz od kilku osob, na razie mama kupila mi masc z witamina A, ale nic nie daje... Dzisiaj się z domu zbytnio nie ruszalam ze względu na wygląd, aptekę odłożyłam na jutro. Zapytam o sudocrem

PS. a co do sterydów nawet słabiutkich - mialam kupic cos z hydrokortyzonem, ale dowiedzialam sie ze to wlasnie od tego moja kolezanka ma na twarzy takie .. "szramy" poniewaz smarowala takim kremikiem trądzik... wolę nie ryzykować ;P
Zależy jaki steryd, zależy ile jest stosowany, w jakim stężeniu. 'Szramy', blizny i przebarwienia robią się po długotrwałym stosowaniu; hydrokortyzon to najlżejszy steryd i jedyny który można stosować na twarz.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 08:19   #8
A_Nulek
Raczkowanie
 
Avatar A_Nulek
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: uczulenie na twarzy!

Hej, jeśli dość długo nie przejdzie, albo będzie wracało to warto się zastanowić nad wizytą u dermatologa, bo z tego co opisujesz to wygląda to bardziej na kontaktowe zapalenie skóry. Pyłki - owszem, ale bardziej miałabyś pewnie alergię wziewną ( czyli katar, kaszel, łzawiące oczy ). Do pielęgnacji takiej skóry dobry jest Cetaphil ( płyn micelarny- ale zmywaj na sucho chusteczką, oraz balsam ). Bardzo dobry jest też Physiogel - żel myjący ( aplikacja taka sama ) i do tego krem łagodzący , także Physiogel ( różowa etykietka, jest jeszcze z żółtą - ale ten jest nawilżający ) .

Robiłaś testy alergiczne?

Pozdrawiam
A_Nulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 15:15   #9
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: uczulenie na twarzy!

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
PS. a co do sterydów nawet słabiutkich - mialam kupic cos z hydrokortyzonem, ale dowiedzialam sie ze to wlasnie od tego moja kolezanka ma na twarzy takie .. "szramy" poniewaz smarowala takim kremikiem trądzik... wolę nie ryzykować ;P
Jak sie go stosuje np . tydzien to nic sie nie dzieje. Ale sterydu, jak to sterydu nie wolno stosowac dlugo po powoduje "scienianie" skory.

Kolezanka musiala stosowac go miesiacami, ze sobie takie "kuku" zrobila.

Inna sprawa, ze hydrocortizon na tradzik to w ogole marny pomysl...bo on nijak tradziku nie leczyc, tylko zaczerwienienie i stan zapalny zmniejsza
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 22:00   #10
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: uczulenie na twarzy!

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
Hej, mam uczulenie na twarzy kolejny rok z rzędu, czyli już się domyśliłam, że to jakieś pyłki. Sprawdziłam w internecie, aktualnie pylą zboża, trawy, pokrzywa i szczaw.
Uczulenie wygląda okropnie, taka "kaszka" na całej twarzy, buzia mnie piecze, swędzi i jest czerwona. Bez makijażu wyglądam strasznie, z, jeszcze gorzej
Znacie jakieś maści na to? Albo domowe sposoby? Dzisiaj kupiłam "Allegra" tabletki, wzięłam już dawno, pomogło na katar i łzawiące oczy (również uczulenie) ale na twarzy pojawiło się jeszcze więcej krostek. Piję wapno (dwie tabletki musujące w szklance wody, co 2-3h), twarz kiedyś myłam Cetaphilem, ale się skończył teraz myję płynem do higieny intymniej (może brzmi śmiesznie, ale jest bardzo mocno antybakteryjne i antygrzybicze oraz jest bez mydła, poleciła mi to pani doktor )

POMOCY, wolałabym jakieś maści/kremy/płyny bez recepty, ponieważ na wizytę u dermatologa będę musiała czekać ok 2 tygodni

No ja mam dokładnie IDENTYCZNY problem swędziało mnie cholerstwo strasznie z dnia na dzien zaczelam wyglądać strasznie :O jeszcze na lini żuchwy najgorzej swędziało. brałam allertec myślałam że pomoże- efekt beznadziejny NIC nie zdziałało... daj znać czy coś kupiłaś skutecznego... A oczy mnie też często bolą pieką czasami nie mogę otworzyc straszny ból napewno alergiczne...
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 21:39   #11
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: uczulenie na twarzy!

mi juz zeszlo calkiem mam na to zloty srodek normalnie!!! najpierw smarowalam mascia z witamina A ale malo co pomoglo, pozniej kupilam krem NIVEA SOS BABY - troszke zlagodzil, buzia nie byla czerwona, skora troche przestala sie łuszczyc, ale ucuzlenie jak bylo tak bylo.
No i kupilam sobie jak zwykle Olej kokosowy (robię z niego maski na włosy) i posmarowałam nim uczulenie na nogach (tam tez mam (((( ) no i.... zaczelo schodzic! wysmarowalam sobie tym cala twarz, swiecilam sie jak bombka na choince, ale po 2!!!! dniach ladnie uczulenie zniknęło
Olej kokosowy kupuje w aptece lub sklepie zielarskim - taki sloiczek spory kosztuje 12 -18 zł jak zostanie to mozna zużyc na patelni :P
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 22:20   #12
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: uczulenie na twarzy!

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
mi juz zeszlo calkiem mam na to zloty srodek normalnie!!! najpierw smarowalam mascia z witamina A ale malo co pomoglo, pozniej kupilam krem NIVEA SOS BABY - troszke zlagodzil, buzia nie byla czerwona, skora troche przestala sie łuszczyc, ale ucuzlenie jak bylo tak bylo.
No i kupilam sobie jak zwykle Olej kokosowy (robię z niego maski na włosy) i posmarowałam nim uczulenie na nogach (tam tez mam (((( ) no i.... zaczelo schodzic! wysmarowalam sobie tym cala twarz, swiecilam sie jak bombka na choince, ale po 2!!!! dniach ladnie uczulenie zniknęło
Olej kokosowy kupuje w aptece lub sklepie zielarskim - taki sloiczek spory kosztuje 12 -18 zł jak zostanie to mozna zużyc na patelni :P
Też testowałam olej kokosowy na uczuleniu, ale sprawdził się dopiero po przyschnięciu wysypki w celu pozbycia się suchych skórek. Ogólnie stosowany na twarzy zapycha mnie po kilku dniach.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:17   #13
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: uczulenie na twarzy!

no u mnie podzialalo na 100% zeszlo mi z buźki, jedynie pod oczami troche łuszczy sie jeszcze skorka. Nie pozapychalo mnie (w kazdym razie poki co nic nie widac) a mam buzie sklonna do tradziku.. moze dlatego ze bardzo czesto olej z buzi zmywalam, po czym nakladalam spowrotem (nie trzymalam dlugo "starego" oleju na buzi)
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 17:20   #14
A_Nulek
Raczkowanie
 
Avatar A_Nulek
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: uczulenie na twarzy!

hmm to może lepiej wypróbować olejek arganowy kosmetyczny ?
A_Nulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:51   #15
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: uczulenie na twarzy!

Arganowy mam kupiony do włosów tylko, na buzię nie nakładałam nigdy już mi uczulenie zeszło całkowicie więc nie mam po co go nakładać :P
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.