wrastające włoski i blizny po nich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-02, 20:25   #1
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269

wrastające włoski i blizny po nich


Witam! Mój problem to wrastające włoski wokół brodawek i koło pępka. Wyrywam je pensetą, bo nieestetycznie wyglądają (jest ich dużo i są grube). Najgorsze w tym wszystkim, że robi się stan zapalny, jak zostawie to włosy wrastają pod skórę i rosną pod nią (nawet 3 cm, potem muszę wydłubywac i koło się zamyka). Mam okropne blizny na piersiach i koło pępka, jest ich mnóstwo, ale włosy dalej są i nie mogę nic z nimi zrobic, bo znowu te pryszcze wyskakują. Jak sobie myślę, że mój TŻ dotyka mnie i czuje je to mi ciarki przechodzą, dlatego zwykle się nie rozbieram przy nim. POMOCY!
Laserowy zabieg pomoże?A co na te blizny, czym można je zminimalizowac?
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:55   #2
chillichocolate
Raczkowanie
 
Avatar chillichocolate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 193
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

Mam dokładnie tak samo! Wprawdzie mój TŻ w ogóle nie zwraca na to uwagi, ale ja i tak czuję się z nimi niekomfortowo.
No i tak sobie myślę, że kiedyś zainwestuje w laser, bo on to chyba tutaj najlepsze wyjście.
A tak doraźnie to polecam na stan zapalny Tribiotic - mi pomaga, ale później rzeczywiście czasami trzeba wydłubywać i już wtedy wcale nie jest tak kolorowo...
chillichocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:54   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witam! Mój problem to wrastające włoski wokół brodawek i koło pępka. Wyrywam je pensetą, bo nieestetycznie wyglądają (jest ich dużo i są grube). Najgorsze w tym wszystkim, że robi się stan zapalny, jak zostawie to włosy wrastają pod skórę i rosną pod nią (nawet 3 cm, potem muszę wydłubywac i koło się zamyka). Mam okropne blizny na piersiach i koło pępka, jest ich mnóstwo, ale włosy dalej są i nie mogę nic z nimi zrobic, bo znowu te pryszcze wyskakują. Jak sobie myślę, że mój TŻ dotyka mnie i czuje je to mi ciarki przechodzą, dlatego zwykle się nie rozbieram przy nim. POMOCY!
Laserowy zabieg pomoże?A co na te blizny, czym można je zminimalizowac?
Na ten stan zapalny może pomóc maść sudocrem - apteczna. Na blizny może no scar?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 18:44   #4
scarlet39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

Laser zdecydowanie pomoze gdyz wlosy przestana rosnac! Teraz wrastaja gdyz poprzez wyrywanie zrobily sie zbyt slabe aby przebic skore. Mozesz im pomoc robiac peeling szorstka gabka i na jakis czas przestan wyrywac tylko pare razy zgol. Mozesz stosowac kremy zmiekczjace skore; zapytaj w aptece. Mialam ten sam problem na nogach, mnostwo blizn po wrastajacych wlosach po wieloletnim depilowaniu depilatorem. Zdecydowalam sie na depilacje laserowa, pozbylam sie wloskow na zawsze a blizny same zniknely po niedlugim czasie.
scarlet39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:45   #5
Koticzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 22
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

Cytat:
Napisane przez scarlet39 Pokaż wiadomość
Laser zdecydowanie pomoze gdyz wlosy przestana rosnac! Teraz wrastaja gdyz poprzez wyrywanie zrobily sie zbyt slabe aby przebic skore. Mozesz im pomoc robiac peeling szorstka gabka i na jakis czas przestan wyrywac tylko pare razy zgol. Mozesz stosowac kremy zmiekczjace skore; zapytaj w aptece. Mialam ten sam problem na nogach, mnostwo blizn po wrastajacych wlosach po wieloletnim depilowaniu depilatorem. Zdecydowalam sie na depilacje laserowa, pozbylam sie wloskow na zawsze a blizny same zniknely po niedlugim czasie.
Witaj
Mam pytanie gdzie dokładnie poddałaś się takiemu zabiegowi jeśli to w Warszawie robiłaś a jeśli nie to chociaż jakim rodzajem laseru i ile to kosztowało? mam podobny problem ale nie zdecydowałam się do tej pory na depilacje laserową ponieważ często czytałam opinie, że po laserze także odrastają włosy i nie wszystkie rodzaje laserów są skuteczne
Koticzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 21:21   #6
foryoureyes
Przyczajenie
 
Avatar foryoureyes
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 8
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

też to mam... niestety ranki w ogóle się nie goją... a włoski ciągle wyrastają. sprobuję tribiotic.
foryoureyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:46   #7
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: wrastające włoski i blizny po nich

Podnoszę Teraz moje piesi wyglądaja tragicznie. Juz od roku nie wyrywam tylko golę trymerem (zostaje jakieś 3 mm i oczywiście je widać i czuć) a i tak wrastają!!!
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.