specjalista na forum!! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 17:52   #511
MadzikSmile
Raczkowanie
 
Avatar MadzikSmile
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków, Poland
Wiadomości: 54
Dot.: specjalista na forum!!

Witam Panią.
Chciałabym spytać o bliznę na twarzy po ugryzieniu psa, która ma 8 lat. Jest na prawym policzku i bardzo mi przeszkadza w samoocenie. Chciałabym ją usunąć, ale nie wiem co będzie najlepsze?
Proszę, a wręcz błagam o pomoc!!
Jeśli pani by chciała, to prześlę zdjęcia.
__________________
MadzikSmile
MadzikSmile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:36   #512
smutna25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: specjalista na forum!!

moim problemem sa zaskorniki i pryszcze(pryszczy jest nie wiele) borykam sie z tym problemem juz 5 lat wszystko zaczelo sie w momencie kiedy zaszlam w ciaze(19lat) wczesniej moja skora byla niemalze idealna,w momencie zajscia w ciaze zaczely pojawiac sie pryszcze i zaskorniki,po porodzie niestety problem nie znikl, co prawda zmniejszyl sie ale nadal moja twaz byla pokryta krostkami. Bylam juz u wielu dermatologow mowilam w czym problem przepisywali mi rozne masci, ktore tak naprawde nic nie pomagaly wydaje mi sie, ze jest to zwiazane z hormonami, czy to mozliwe? jak moge to skutecznie wyleczyc?
smutna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 14:58   #513
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: specjalista na forum!!

Witam , od roku borykam się z okropnym zapaleniem mieszków włosowych , którego nabawiłam się dzięki depilatorowi:/w tej chwili wszystkie ropne i wielkie stany zapalne zniknęły ale na całych łydkach mam mnóstwo blizn w postaci ciemnych plamek:/cały czas lecze się balsamem CerkoDerm (2x dziennie) i fakt wyleczył zapalenie ale tych blizn nie zmniejsza.Co mogę zrobić by stały się mniej widoczne? wiem że nie powinnam się opalać i wogóle nie chodze z odsłoniętymi nogami bo tak poradziła mi moja Dermatolog.Próbowałam też cytryny ale bez efektów:/Już tak długo to lecze i marzy mi się włożyć spódniczke ale niestety z takimi nogami , bladymi i z ciemnymi plamami , to wstyd się pokazać
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 23:34   #514
mst3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 41
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez smutna25 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze jest to zwiazane z hormonami, czy to mozliwe? jak moge to skutecznie wyleczyc?
Wpierw do ginekologa zaznaczyć, że przychodzi się po to, by wyeliminować przyczynę trądziku. Poprosić o przepisanie antykoncepcji - z tego co ja wiem dermatolodzy nakazują Yasmennile. Nie dać sobie zapisać Diane35!!!

Następnie do dermatologa - to już dr zaleci, co zastosować po przeprowadzeniu wywiadu... Jeśli problem jest duży, warto wyleczyć się izotretynoiną doustną.
mst3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-17, 15:20   #515
Masumi11
Zakorzenienie
 
Avatar Masumi11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 3 486
GG do Masumi11
Dot.: specjalista na forum!!

Witam

Bardzo proszę o pomoc przy moim kłopocie.
Rok temu rodziłam przez cesarskie cięcie, niestety zrobił się bliznowiec. Używałam contratubexu teraz noscar - szalonej poprawy nie ma. Zastanawiam się nad żelem silikonowym niestety nie wiem jaki byłby odpowiedni ponieważ blizna ma już rok. Większość z nich chyba zdecydowanie lepiej działa na świeże rany. Proszę o pomoc w wyborze i poradę.
__________________
... You never know how strong you are
Until being strong is the only choice you have...
Masumi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 11:27   #516
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: specjalista na forum!!

Błagam o pomoc!! Nie chcę zaśmiecać forum ale na innym wątku mi nikt nie odpowiedział a ja naprawdę potrzebuję pomocy....

Posmarowałam twarz Aknemycinem na noc, rano obudziłam się z poparzeniem twarzy... buzia jest czerwona tzn była teraz jest lekko różowa, ale swędzi i jest ściagnięta. oczywiście ominęłam okolice oczu, nosa i ust... mama poleciała do apteki i kupiła mi zachwalany przez aptekarkę cetaphil md (mama powiedziała jej że jestem alergiczką). Nałozyłam na twarz i co??? dostałam teraz uczulenia oczu... spuchły mi powieki przez noc do tego stopnia że są o połowę większe.... na szyi też dostałam wysypki masakra jakaś.... teraz smaruje twarz i oczy moim kremem z sorai z serii dotleniającej i opuchlizna ładnie schodzi. Ale szyja dalej swędzi.... aha wzięłam jeszcze wypiłam wapno.... co mogę jeszcze zrobić?? wiem że będzie mi skóra schodzić bo mnie aknemycin poparzył, ale jak to jak najłagodniej przeżyć?? w sobotę mam wesele i chcę jakos wyglądać...

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Błagam o pomoc!! Nie chcę zaśmiecać forum ale na innym wątku mi nikt nie odpowiedział a ja naprawdę potrzebuję pomocy....

Posmarowałam twarz Aknemycinem na noc, rano obudziłam się z poparzeniem twarzy... buzia jest czerwona tzn była teraz jest lekko różowa, ale swędzi i jest ściagnięta. oczywiście ominęłam okolice oczu, nosa i ust... mama poleciała do apteki i kupiła mi zachwalany przez aptekarkę cetaphil md (mama powiedziała jej że jestem alergiczką). Nałozyłam na twarz i co??? dostałam teraz uczulenia oczu... spuchły mi powieki przez noc do tego stopnia że są o połowę większe.... na szyi też dostałam wysypki masakra jakaś.... teraz smaruje twarz i oczy moim kremem z sorai z serii dotleniającej i opuchlizna ładnie schodzi. Ale szyja dalej swędzi.... aha wzięłam jeszcze wypiłam wapno.... co mogę jeszcze zrobić?? wiem że będzie mi skóra schodzić bo mnie aknemycin poparzył, ale jak to jak najłagodniej przeżyć?? w sobotę mam wesele i chcę jakos wyglądać...
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 13:53   #517
crafty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: specjalista na forum!!

Bardzo proszę o pomoc! mam na nodze pieprzyk/znamię od okolo 15-stu lat,od kilku dni zaczął się powiększać i boleć,byłam więc dziś z tym u lekarza(mieszkam w Anglii więc najpierw muszę iść do ogólnego lekarza żeby skierował mnie do dermatologa),ten natomiast powiedział że to nic groznego i takie znamiona czasem rosną.Bardzo mi ulżyło ale teraz znowu się martwię bo wygląda to dziwnie tak naprawdę,jest wypukłe,wcześniej było bardziej płaskie i nigdy nie bolało!Czy ktoś z Was może miał kiedyś coś takiego albo wie może co to może być?lekarz mnie nie skierował do dermatologa tylko powiedział żeby się nie przejmować.zamieszczam fotkę tego "czegoś"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120909_150345.jpg (35,9 KB, 36 załadowań)
crafty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 16:02   #518
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: specjalista na forum!!

Witam serdecznie, od około półtora miesiąca na udzie wyskoczyła mi czerwona mała plamka 0,5 centymetrowa. Na jej powłoce pojawiło się pełno bardzo malutkich kropeczek/krostek. Zauważyłam, że ta zmiana zaczyna się powiększać( ma już 1 cm), plamka troszkę się pogrubiła a krosteczek jest więcej. Towarzyszy mi tez świąd w tym miejscu. Co to może być i jak leczyć??
Proszę o pomoc!
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 12:05   #519
Weendy_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: specjalista na forum!!

Witam, nie wiem czy tutaj powinnam zadać to pytanie ale jestem nowa i jeszcze się nie orientuję co i jak.. A więc mam takie problem, że wczoraj pierwszy raz nałożyłam na paznokcie odżywkę Eveline 'paznokcie twarde jak diament', po jej wyschnięciu zauważyłam, że do połowy płytki moje paznokcie lekko posiniały (przy skórkach), nie bolą mnie, nie są mocno sine ale jednak jest to widoczne. Zastanawiam się czy może być to wina właśnie tej odżywki i czy powinnam ją odstawić? Proszę o pomoc, trochę się martwię..
Weendy_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 21:21   #520
asiulka_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: specjalista na forum!!

walcze z uporczywym trądzikiem dermatolog skierował mnie na badanie hormonów
3 dc
FSH - 7.8 mlU/mL (3.5-12.5)
LH - 5.4 mlU/ml (2.4-12.6)
Prolaktyna - 234 ulU/ml (925-629)
DHEA - 44.1 nmol/L (3.4-34.7)
Testosteron - 1.80nmol/L (0.34-2.40)
w innym laboratorium wyszło 0.84 wielkie zaskoczenie!!
22dc
FSH- 2.8 mlU/mL (1.7-7.7
LH - 3.2 mlU/mL (1.0-11.4)
Progersteron - 0.9 nmol/L (5.3-86)
Estradiol- 37 pmol/L (161-774)
Prolaktyna - 303 ulU/mL (25-629)
czy ktos moze wie co jest przyczyna trądziku i jak go wyleczyc ? Do lekarza idę dopiero za kilka tyg .
asiulka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 14:10   #521
misia10014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: specjalista na forum!!

Witam! mam 14-lat i dość duży problem bliznami potradzikowymi. Blizny sa ciemniejsze od skóry i strasznie je widać i nie wiem co mam z tym zrobić.Pytanie: co moge zrobić żeby pozbyć się tych blizn??- proszę o pomoc!
misia10014 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 10:15   #522
Hrabina Dracula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: specjalista na forum!!

witam,
mam problem z trądzikiem.
Stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników. Przez 7 m-cy brałam Diane (no niestety;/) na skórę nic nie pomogło. Po zmianie na Atywię (przerwa po pierwszym opakowaniu) jest jeszcze gorzej. Wiem, że na efekty trzeba trochę poczekać, ale co zrobić w tym momencie? Czy są jakieś specyfiki bez recepty, które mogły by przyciszyć ropne wykwity.? Może biec do dermatologa, które być może zapisze mi coś, co i tak od razu nie zadziała a dam kupę kasy za wizytę i leki? niestety kosmetyki i odpowiednia higiena tu nie pomaga
Hrabina Dracula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 10:32   #523
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.

2tyg temu oblałam się wrzątkiem - ręka, kawałek brzucha i uda. Akurat nie miałam zimnej wody, żeby się ratować... psiknęłam panthenolem i używałam go jakis tydzień.
W większości ślady zeszły, jednak do tej pory zostały mi brązowe przebarwienia na nogach. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, stwierdził oparzenie I stopnia i nie zalecił żadnej maści/kremu, ponieważ ma się samo goić.

Jestem zapisana do dermatologa, no ale na wizytę trzeba trochę poczekać.

Zaczęłam stosować Alantan Plus maść i nie wiem, czy to nie za późno/za szybko?
Czy są jakieś szanse, że te brązowe ślady zejdą i jak długo trzeba czekać?
A może już stosować jakiś żel silikonowy na blizny lub cepan bądź coś podobnego?

Proszę o radę i z góry jestem bardzo wdzięczna.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2013-06-01 o 18:17
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 21:03   #524
m0ulinr0uge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

Szanowna Pani doktor

Mam cerę suchą i na twarzy cos takiego jak widać na załączonym zdjęciu, może mi Pani powiedziec czy to są typowe zaskórniki czy cos gorszego? i jak z tym walczyc? peeling wystarczy?

Bardzo proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0847.jpg (82,0 KB, 24 załadowań)
m0ulinr0uge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 10:02   #525
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68
Dot.: specjalista na forum!!

Witam Pani Doktor. Chciałabym opisać dokładnie mój problem, aby łatwiej było mi doradzić. Łuszczy mi się skóra na policzkach i nosie. Paradoks jest taki, że skóra ta jest tłusta - błyszczy się i ma skłonność do trądziku. Dermatolog stwierdził łojotokowe zapalenie skóry i zapisał maść (dokładnie była na grzybicę skóry, dziwna nazwa), która niestety nie pomogła. Kolejna wizyta u dermatologa i polecony krem La Roche Posay Kerium DS. Stosowany ok. miesiąca nie przynosi żadnych rezultatów Słuchając opinii o konieczności mocnego nawilżania zakupiłam krem L'oreal Triple Active, który owszem ładnie nawilżał, ale dostałam strasznego wysypu pryszczy (podobno przez płynną parafinę). Kolejny krem - Olay Hydrożel też pomógł, ale tylko w kwestii pryszczy, bo zniknęły, natomiast skora znów się łuszczy. Nie wiem już co mam robić. Nie wiem jaki krem wybrać, albo serię kosmetyków, żeby pozbyć się tego łuszczenia. Wygląda to brzydko po prostu, o nałożeniu jakiegoś podkładu w ogóle mogę zapomnieć. Wskażę jednak, iż skóra mnie nie piecze i nie swędzi - jest jedynie zaczerwieniona i łuszcząca. Proszę o jakieś rady i czekam niecierpliwie na pomoc. Pozdrawiam
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-14, 11:01   #526
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: specjalista na forum!!

Ja takie pytanie mam. Czy tu zagląda Pan/Pani Dermatolog czy już nie?
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 07:20   #527
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68
Dot.: specjalista na forum!!

Też się nad tym zastanawiam, ale widząc braki odpowiedzi na jakiekolwiek zapytania, to chyba niestety już tu żaden dermatolog nie zagląda :/
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 07:22   #528
jedytka
Raczkowanie
 
Avatar jedytka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: specjalista na forum!!

to bardzo szkoda w takim razie. Bo mam pytanie jedno. Przynajmniej mogli zamknąć wątek albo dać jakąś informację.
jedytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 08:46   #529
sylzgr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 68
Dot.: specjalista na forum!!

Zgadzam się z Tobą jedytka bo ludzie niepotrzebnie tu piszą i czekają na pomoc
sylzgr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 18:33   #530
renia2920
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: specjalista na forum!!

witam. około 2 lata temu wyrosło mi coś dziwnego na nodze. teraz zaczeło się rozrastać. nie wiem co to może być?! ma taki dziwny kształt nie jest jednolite tylko tak jakby w skupisku dużo ''włosków''ze skóry. pomocy!!!
renia2920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 16:43   #531
ewela123442
Raczkowanie
 
Avatar ewela123442
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 32
Dot.: specjalista na forum!!

Witam,
Około miesiąc temu na mojej ręce (bardziej w okolicach łokcia) pojawiły się różowe "wypustki" tak jakby malutki strupek barwy różowej, które były w odstępie około 1 cm. Na początku to bardzo swędziało, ale ja tego nie drapałam więc przestało mnie swędzieć. Nigdzie na moim ciele nie zauważyłam niczego podobnego tylko w tym miejscu. Nie wiem co to może być. Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
czytam
2013 ----- 4
gotuję


"Życie jest za krótkie, żeby tracić je na dyskusje o życiu. Lepiej je przeżyć. "

Woody Allen
ewela123442 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 13:27   #532
aneczka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: specjalista na forum!!

chyba rzeczywiście żadnej dermatolog tu już nie ma ...
aneczka1511 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 21:15   #533
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, zwracam się z dość dużym i uciążliwym problemem. Mam nadzieję że Pani doktor jeszcze go odczyta bo patrząc po datach wpisów są one dość stare. Moim problemem jest cera a dokładnie poddałam się ciężkiej kuracji pochodnymi wit A, biorę już dość duże dawki (nikomu nie polecam), włosy mi wypadają, znacznie pogorszył się wzrok bo jak wiadomo nadmiar witaminy szkodzi oczom, mam bardzo suchą choć zauważyłam że grubszą skórę twarzy, pryszczy już nie mam, wągrów też niewiele ale głęboko pod skórą znajdują się kaszaki (moja kosmetyczka je tak nazwała) chodząc na oczyszczanie twarz goi mi się około 2 tygodni a i tak kosmetyczka nie była w stanie wycisnąć wszystkiego bo mam tak grubą skórę że się nie da. Z kolei warstwa na samym wierzchu jest tak delikatna ze jedno silniejsze przetarcie hustrczką i zdzieram sobie skórę. Czy mógłby ktoś mi poradzić co stosować zewnętrznie na skórę żeby jakoś umożliwić tym kaszakom wyjscie? Peelingi nie wystarczają I jakąś maść przyspieszającą gojenie. Bardzo proszę o pomoc.
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 13:07   #534
ianiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: specjalista na forum!!

prosze pomózcie !!!
Mam neomycinum w sprayu i strasznie szybko się wchłoania jak nim psikne na wacik czy tez tak macie . Dodam że mam ospę wietrzną i dermatolog kazał mi psikac tym na wacik i wtedy skóre tym przemywac, a to mi strasznie szybko sie wchłania jak tak dalej pójdzie to niedługo skonczy mi sie .

mam jeszcze pytanie jak czesto sie pudrowac mam pudroderm
(czy smarowac sie jak juz puder zejdzie czy jak jesze jest to poprawiac , albo chociaż co ile godzin?) i czy jest sens pudrowac twarz skoro tamtym smaruje 2 razy dziennie?

I czy moge sie kąpac pod prysznicem ,a jesli tak to jaka temperatura wody i czy używac mydła?
ianiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.