Zaręczyny bez pierścionka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 19:28   #1
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90

Zaręczyny bez pierścionka?


Cześć dziewczyny.

Ostatnio wiele z moich koleżanek zaręczyło się i ciągle mi trują kiedy u mnie to się stanie. Mam dopiero 21 lat i dla mnie to trochę za szybko było. Mój Tż nie zarabia i postanowił, że powoli będzie zbierał mi na pierścionek.

Mi to nie przeszkadza, ale chodzi o to że koleżanki uznały, że jestem materialistką skoro chce pierścionek. (Te się zaręczyły bez pierścionka) Ja nie uważam siebie za materialistkę po prostu twierdze, że tak to powinno wyglądać - to jest już jakaś deklaracja. Facet prosi mnie o rękę, a nie o to czy pójdę z nim do kina.

Co wy myślicie o zaręczynach bez pierścionka?

Nie znalazłam takiego wątku. :P
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:36   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez rdzaf Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Ostatnio wiele z moich koleżanek zaręczyło się i ciągle mi trują kiedy u mnie to się stanie. Mam dopiero 21 lat i dla mnie to trochę za szybko było. Mój Tż nie zarabia i postanowił, że powoli będzie zbierał mi na pierścionek.

Mi to nie przeszkadza, ale chodzi o to że koleżanki uznały, że jestem materialistką skoro chce pierścionek. (Te się zaręczyły bez pierścionka) Ja nie uważam siebie za materialistkę po prostu twierdze, że tak to powinno wyglądać - to jest już jakaś deklaracja. Facet prosi mnie o rękę, a nie o to czy pójdę z nim do kina.

Co wy myślicie o zaręczynach bez pierścionka?

Nie znalazłam takiego wątku. :P
moim zdaniem zaręczyny bez pierścionka, to nie zaręczyny

przecież to właśnie chodzi głównie o ten symbol... przecież nie trzeba wydawać nie wiadomo ile, jeżeli nie ma takiej możliwości...

ja uważam, że lepiej mieć pierścionek za 200 zł, niż "zaręczać się bez pierścionka"...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:42   #3
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

myślę, że koleżanki powinny skupić się na swoich związkach, a nie zajmować sie Twoim.. poza tym pewnie tak gadają, bo same nie dostały

a tak serio, uważam, że nie warto się spieszyć dla samego faktu bycia zaręczonym.. przecież cały w tym urok, że mężczyzna prosi Cie o rękę, a jako znak Twojej zgody i rozpoczęcia nowego etapu Waszego związku wręcza pierścionek jeżeli nie stać go aktualnie na zakup, to myślę że bardzo dobrze czyni..myśli przyszłościowo i zbiera kasę
nie słuchaj koleżanek i żyjcie dalej szczęśliwi bez ciśnień ))
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:42   #4
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez rdzaf Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Ostatnio wiele z moich koleżanek zaręczyło się i ciągle mi trują kiedy u mnie to się stanie. Mam dopiero 21 lat i dla mnie to trochę za szybko było. Mój Tż nie zarabia i postanowił, że powoli będzie zbierał mi na pierścionek.

Mi to nie przeszkadza, ale chodzi o to że koleżanki uznały, że jestem materialistką skoro chce pierścionek. (Te się zaręczyły bez pierścionka) Ja nie uważam siebie za materialistkę po prostu twierdze, że tak to powinno wyglądać - to jest już jakaś deklaracja. Facet prosi mnie o rękę, a nie o to czy pójdę z nim do kina.

Co wy myślicie o zaręczynach bez pierścionka?

Nie znalazłam takiego wątku. :P
pierwsze słyszę o zaręczynach bez pierścionka w sensie że nie są to spontaniczne zaręczyny z inicjatywy faceta że dwoje dorosłych samodzielnych ludzi postanawia się pobrać i pierścionek się pojawia chwilę po zaręczynach. Może to taka moda teraz u ludzi którzy ledwo wyfruwają z gniazdka rodziców - bez obrazy dla autorki oczywiście

Autorko uważam że tak wyglądają zaręczyny - z pierścionkiem czy jakimś symbolem. Pierścionek nie musi byś z diamentami i kosztować fortunę ale miły jest gest po prostu. Tak więc koleżankami się nie przejmuj pewno jeszcze zdążą się kilka razy w życiu zaręczyć. Z doświadczenia wiem że jak facet traktuje taką deklarację na serio to i pierścionek zaręczynowy traktuje poważnie.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-01-12 o 19:44
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:43   #5
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Popieram. Poza tym mój Tż zbiera na pierścionek (wiem to od jego kolegi). Nie wymagam brylantów, ale chodzi o sam symbol.

A osobiście nie czuje się gotowa jeszcze. Mam 21 lat i studiuję. Gdzie mi ślub w głowie.

Edytowane przez rdzaf
Czas edycji: 2014-01-12 o 19:45
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:46   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Dla mnie zaręczyny bez pierścionka nie mają sensu.
Cały urok i magia jest właśnie w pierścionku*. Bez tego, to byle kiedy TŻ mógłby zapytać, czy zostanę jego żoną, więc co to za różnica?
A tu chodzi o ten moment, często zaplanowany, podniosłą atmosferę, dzień, który się będzie dłuuuuugo pamiętać

*też jestem zdania, że lepiej mieć pierścionek za 200zł, niż wcale
Dla mnie cena pierścionka nie gra roli, ważne żeby mi się podobał. Jedynie co, to nie chciałabym nosić pierścionka za kilka tysięcy złotych.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Poza tym nie wyobrażam sobie tego,no co, facet klęka, pyta czy zostanę jego żoną, a ja wypatruję gdzież on ma ten pierścionek i zawiedziona stwierdzam, że takowego BRAK?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 19:48   #7
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Mi się kiedyś wydawało, że mogłabym zostać poproszona o rękę bez pierścionka, że to mogłoby być romantyczne i tak dalej...

Ale wydawało mi się tak przez chwilę :P
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 19:56   #8
Zuleyka_z_Talgaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

A myśmy się zaręczyli bez pierścionka - dostałam go jakiś miesiąc po zaręczynach jak się wykuł (haha dłużej to trwało, niż pierścienie z LOTR ) I w ogóle nie chciałam zaręczynowego pierścionka, no ale się chłop uparł i mam. Szczerze mówiąc - to tylko błyskotka. Jak za tymi oświadczynami nie idzie konkret - czyli ustalenie daty ślubu i organizacja uroczystości - to po co się zaręczać. Pełno takich par co się zaręczają i potem 2-3-5 lat zastanawiają się czy brać ślub czy nie - to dopiero zabawne.
Zuleyka_z_Talgaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:08   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

jeżeli ktoś nie chce/nie nosi pierścionka - nie ma problemu, to sprawa tej dziewczyny/pary. nie rozumiem tylko takiego wtryniania się koleżanek w nie swój związek. zaręczyny dla samych zaręczyn, do tego bez pierścionka to dla mnie sztuka dla sztuki.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:17   #10
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

A w jakim wieku sie zaręczałyście dziewczyny?


Ja tak o ślubie to bym myslala po studiach dopiero jak się jakąś pracę znajdzie. Jak ułoze sobie życie to dopiero będę myśleć o układaniu życia z inną osobom.
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:18   #11
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

26 lat
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 20:24   #12
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez rdzaf Pokaż wiadomość
A w jakim wieku sie zaręczałyście dziewczyny?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=204691
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:25   #13
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

23 lata ślub bierzemy akurat rok po studiach
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:29   #14
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Z punktu widzenia tradycji ten pierścionek jest jak gdyby dowodem, że facet "inwestuje" w swoją przyszłą żonę, że stać go na to, by mógł utrzymać rodzinę itp. Innymi słowy, nie jest byle gołodupcem i będzie umiał zarobić w dzisiejszych czasach kobiety zarabiają, więc taka deklaracja nie jest do końca uzasadniona, jednak to miły gest. Oczywiście jak ktoś chce wziąć ślub nie musi mieć ani pierścionka, ani wesela, tortu, ba, nawet obrączek
Dla mnie było naturalne, że pierścionek = zaręczyny, ale nie uważam, żeby to był obowiązkowy punkt programu.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:41   #15
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia tradycji ten pierścionek jest jak gdyby dowodem, że facet "inwestuje" w swoją przyszłą żonę, że stać go na to, by mógł utrzymać rodzinę itp. Innymi słowy, nie jest byle gołodupcem i będzie umiał zarobić w dzisiejszych czasach kobiety zarabiają, więc taka deklaracja nie jest do końca uzasadniona, jednak to miły gest. Oczywiście jak ktoś chce wziąć ślub nie musi mieć ani pierścionka, ani wesela, tortu, ba, nawet obrączek
Dla mnie było naturalne, że pierścionek = zaręczyny, ale nie uważam, żeby to był obowiązkowy punkt programu.
to prawda ale jest różnica kiedy na ślub decydują się samodzielni dojrzali ludzie którzy mają już jakieś ustawione sytuacje życiowe (np pracują, mają swoją firmę..) a gorzej jak jest to takie trochę wydumane i bez pokrycia w czynach
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:43   #16
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Mój TŻ oświadczył mi się pierścionkiem (bez brylantów itd) rok temu, spontanicznie, bez wielkiej pompy, bo jak twierdzi - uznał, że to był "ten" moment Byłam zaskoczona i szczęśliwa, bo taka deklaracja nie zdarza się codziennie (choć teraz mówi do mnie: moja żono ) I nie mogłam do niego przecież powiedzieć: słuchaj, oświadcz mi się za 1-2 lata, żebyśmy mogli od razu zacząć planować ślub. Przyjęłam oświadczyny, jesteśmy oficjalnie narzeczeństwem, ale ślubu jako tako nie planujemy póki co, bo mamy większe rzeczy na głowie po drodze.
A ślub planujemy wziąć w 2015/2016 roku, ale bardziej skłaniam się ku 2 dacie, bo to będzie rok po moich studiach i mam nadzieję, że będziemy mieli w miarę dobrą sytuację finansową, albo już konkretne plany na przyszłość
I uważam, że oświadczyny bez pierścionka tracą swój urok. Bo to jednak taki "pewnik" jeśli chodzi o tę chwilę. Bo są oświadczyny spontaniczne, planowane itd. ale zawsze im towarzyszy ten symbol, który wybrał TŻ Dla mnie to była mega ekscytująca chwila, gdy otwierałam pudełeczko z pierścionkiem
Warto czekać na pierścionek Bo to jednak fajna sprawa nosić dumnie symbol przyszłego małżeństwa
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:44   #17
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

my w sumie z TŻ mieliśmy takie jakby zaręczyny bez pierścionka ale to była taka chwil intymnej rozmowy, gdzie spadło stwierdzenie, że chcemy być ze sobą do końca życia i wiedziałam, że prędzej czy później pierścionek dostanę i wtedy będziemy "zaręczeni-zaręczeni"

prawie miesiąc przed 23 urodzinami go dostałam

Cytat:
Napisane przez Zuleyka_z_Talgaru Pokaż wiadomość
Jak za tymi oświadczynami nie idzie konkret - czyli ustalenie daty ślubu i organizacja uroczystości - to po co się zaręczać. Pełno takich par co się zaręczają i potem 2-3-5 lat zastanawiają się czy brać ślub czy nie - to dopiero zabawne.
zgadzam się z tym, że powinien iść za tym konkret - wejście na inny poziom związku, planowanie wspólnego życia, ale nie widzę nic złego w byciu narzeczonym przez lat X.
wg mnie każdy etap związku powinien trwać ileś czasu - bycie ze sobą, zamieszkanie razem, narzeczeństwo, małżeństwo, bycie rodzicami.
wiele się traci omijając szybko dany etap
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 20:51   #18
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Ja jestem dopiero na drugim roku, wiec ślub to dla mnie jeszcze odległa historia. Moze za 5-6 lat będę o tym poważniej myślała?

Denerwują mnie te komentarze koleżanek, bo ja nie byłam w sytuacji żeby sie zaręczać, bo np ciąża, a nawet gdybym była w ciąży to na siłe bym nic nie robiła. Zawsze oczekiwałabym tego pierścionka, bo to dla mnie ważny symbol.
gdyby mój TŻ teraz mi się oświadczył to bym przyjęła te oświadczyny, ale ślubu bym nie brała: licencjat, magisterka, praca i dopiero ślub. :P I dzieciach w ogóle nie myślę.

te zaręczyny w wieku 20 lat to dla mnie są na pokaz by np zmienić status na Facebooku. Oczywiście nie uważam, że tak jest we wszystkich przypadkach, ale w wielu.
bez pierścionka i bez planów na przyszłość. :P

Dodam, że jesteśmy razem już ponad 3 lata i nie mieszkamy razem, bo niestety ja studiuję w innym mieście, a on się uczy w innym (tym z którego pochodzę).

Edytowane przez rdzaf
Czas edycji: 2014-01-12 o 20:52
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:04   #19
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez rdzaf Pokaż wiadomość

te zaręczyny w wieku 20 lat to dla mnie są na pokaz by np zmienić status na Facebooku.
Ale się uśmiałam Okrutne, ale niestety często prawdziwe.

Cały urok zaręczyn to ten pierścionech chyba, wiadomo liczy się tak na prawdę co innego, ale jakie to musi być uczucie dostać taki podarunek jako symbol miłości

Ciekawe co koleżanki odpowiadają jak ktoś je pyta o pierścionek zaręczynowy

P. S. Nie jesteś materialistką, bo pierścionek to oczywista sprawa przy zaręczynach. Chociaż... słyszałam od jednej dzieczyny, że ona pierścionków nie lubi i dostała zaręczynowe kolczyki.
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 21:13   #20
Zuleyka_z_Talgaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

No tak, zapominam, że Wy tu w większości młodziutkie dziewczęta

Jak się zaręczałam pierwszy raz - miałam 17 lat, moja pierwsza miłość 19 i wydawało nam się, że to już tak na zawsze i do końca życia - hehe rozpadło się to półtora roku później. Pierścionek był, a jakże - taki tam z odpustowego straganu - ale jaki miał ładunek emocjonalny.
Drugi raz zaręczałam się mając lat 23,5, z ojcem mojego dziecka, po 4 latach związku i mając paromiesięcznego syna, kończąc studia - oświadczyny przyjęte z myślą, że po co nam ślub i że niech jest jak jest. Pierścionek był, itp. tylko jakoś intencje oświadczającego raczej marne (do dziś twierdzę, że to rodzice mu kazali się oświadczyć )

No i trzeci raz ( i po raz ostatni ) - zaręczyłam się mając lat 28, po paru miesiącach związku, wiedząc że to na pewno jest TEN, (no i pełen akcept ze strony syna) - a TŻ znając moją historię od razu zarządził ślubi wesele (tj, w najszybszym sensownym terminie) - i tak na koniec października 2013 zaręczyny, a 31 maja 2014 ślub i weselicho

Z taką historią to pierścionek naprawdę można mieć w poważaniu

Ale w sumie - cieszcie się dziewczyny i życzę Wam, żeby te zaręczyny które będziecie miały to były te właściwie i żebyście nie musiały mieć krętej drogi do Waszego szczęścia małżeńskiego

Edytowane przez Zuleyka_z_Talgaru
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:14
Zuleyka_z_Talgaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:13   #21
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez rdzaf Pokaż wiadomość
Ja jestem dopiero na drugim roku, wiec ślub to dla mnie jeszcze odległa historia. Moze za 5-6 lat będę o tym poważniej myślała?

Denerwują mnie te komentarze koleżanek, bo ja nie byłam w sytuacji żeby sie zaręczać, bo np ciąża, a nawet gdybym była w ciąży to na siłe bym nic nie robiła. Zawsze oczekiwałabym tego pierścionka, bo to dla mnie ważny symbol.
gdyby mój TŻ teraz mi się oświadczył to bym przyjęła te oświadczyny, ale ślubu bym nie brała: licencjat, magisterka, praca i dopiero ślub. :P I dzieciach w ogóle nie myślę.
ja jestem na 4, i nie zamierzam brać ślubu aż do obronienia mgr i pewnie jeszcze rok myślę, że taki czas jest taki optymalny

i masz podejście lepsze niż koleżanki, więc nie przejmuj się

Cytat:
Napisane przez common Pokaż wiadomość

P. S. Nie jesteś materialistką, bo pierścionek to oczywista sprawa przy zaręczynach. Chociaż... słyszałam od jednej dzieczyny, że ona pierścionków nie lubi i dostała zaręczynowe kolczyki.
moja koleżanka ma piękną zaręczynową bransoletkę

Cytat:
Napisane przez Zuleyka_z_Talgaru Pokaż wiadomość
No tak, zapominam, że Wy tu w większości młodziutkie dziewczęta

Jak się zaręczałam pierwszy raz - miałam 17 lat, moja pierwsza miłość 19 i wydawało nam się, że to już tak na zawsze i do końca życia - hehe rozpadło się to półtora roku później. Pierścionek był, a jakże - taki tam z odpustowego straganu - ale jaki miał ładunek emocjonalny.
Drugi raz zaręczałam się mając lat 23,5, z ojcem mojego dziecka, po 4 latach związku i mając paromiesięcznego syna, kończąc studia - oświadczyny przyjęte z myślą, że po co nam ślub i że niech jest jak jest. Pierścionek był, itp. tylko jakoś intencje oświadczającego raczej marne (do dziś twierdzę, że to rodzice mu kazali się oświadczyć )

No i trzeci raz ( i po raz ostatni ) - zaręczyłam się mając lat 28, po paru miesiącach związku, wiedząc że to na pewno jest TEN, (no i pełen akcept ze strony syna) - a TŻ znając moją historię od razu zarządził ślubi wesele (tj, w najszybszym sensownym terminie) - i tak na koniec października 2013 zaręczyny, a 31 maja 2014 ślub i weselicho

Z taką historią to pierścionek naprawdę można mieć w poważaniu

Ale w sumie - cieszcie się dziewczyny i życzę Wam, żeby te zaręczyny które będziecie miały to były te właściwie i żebyście nie musiały mieć krętej drogi do Waszego szczęścia małżeńskiego
w takim "bagażem" faktycznie, czułaś się pewnie pewniej, gdy za oświadczynami zaraz szła data ślubu
jakie życie takie doświadczenia.

ale jak mówisz najważniejsze żeby wszystko było szczęśliwie
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥




Edytowane przez Cherry_Muffin
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:16
Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:15   #22
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Ja też nie lubiłam pierścionków, ale po 18 sie przekonałam, bo się na prezent dostało.

Twierdzą, że nie są materialistkami i pierścionek dla nich nic nie znaczy. Ja często staram sie obrócić kota ogonem i pytam skoro sie zaręczyłaś to gdzie pierścionek albo kiedy ślub? Wtedy jest ta cisza.

Zuleyka_z_Talgaru WAŻNE, ŻE W KOŃCU TO TEN JEDYNY!

Ja się obawiam, że jak zaręczę się teraz to będzie nacisk rodziny na ślub, a ja sobie tego nie wyobrażam. :P Uwielbiam malować Panny Młode, które tak się cieszą swoim wyjątkowym dniem, ale siebie na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie w takiej roli.

Edytowane przez rdzaf
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:19
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:20   #23
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez Zuleyka_z_Talgaru Pokaż wiadomość

Z taką historią to pierścionek naprawdę można mieć w poważaniu

Ale w sumie - cieszcie się dziewczyny i życzę Wam, żeby te zaręczyny które będziecie miały to były te właściwie i żebyście nie musiały mieć krętej drogi do Waszego szczęścia małżeńskiego
no tak i żeby nie było że jestem uszczypliwa do ciebie - tylko myślę że jakby zaręczyny były przemyślane z obu stron - i dziewczyny i chłopaka to nie byłoby aż tak krętych ścieżek miłości. Ja z tż jestem od 15 roku życia, ślub bierzemy po 10 latach związku. I nie zaręczyliśmy się ani w wieku 17 lat, ani jak poszliśmy na studia a mając 23 lata kiedy mieliśmy szansę na wcielenia planu w życie, kiedy była realna szansa na zaplanowanie ślubu, mieszkania wspólnego, perspektywy na samodzielność. A tak jeśli są to kroki podejmowane pod wpływem chwili, bez planu na przyszłość, bez pokrycia w czynach to tak się to kończy.. cieszę się że w końcu znalazłaś szczęście i radość i wszystko się dobrze układa
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…

Edytowane przez anannke
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:22
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:23   #24
Zuleyka_z_Talgaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
ja jestem na 4, i nie zamierzam brać ślubu aż do obronienia mgr i pewnie jeszcze rok myślę, że taki czas jest taki optymalny

i masz podejście lepsze niż koleżanki, więc nie przejmuj się



moja koleżanka ma piękną zaręczynową bransoletkę



w takim "bagażem" faktycznie, czułaś się pewnie pewniej, gdy za oświadczynami zaraz szła data ślubu

jakie życie takie doświadczenia.

ale jak mówisz najważniejsze żeby wszystko było szczęśliwie
Myślę, że to jest wypadkowa doświadczeń życiowych. W pewnym wieku albo się coś robi albo nie. Jak już się wie czego chce, ma się poukładane życie, spotyka się osobę, która jest w takiej samej sytuacji (tylko bardziej posunięta wiekiem :P) i się stwierdza, że to jest właśnie to - to na co czekać? Nie widzę sensu i powodu dla którego mielibyśmy odkładać w czasie decyzję o ślubie. A pierścionek? Cóż, jest to ładny symbol - TŻ uparł się, że powinnam mieć. Ale czy to takie konieczne - mam wątpliwości
Zuleyka_z_Talgaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:30   #25
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Ja tak myślę, że nawet gdybym miała wziąć ślub za te 5-6 lat to ważne by było dla mnie to co jest teraz.
Głupie jest dla mnie myslenie, że o masz chłopaka/ narzeczonego zdradzi cię to zrywacie i po problemie, bo gdyby mój TŻ był moim mężem i by mnie zdradził to dla mnie to by było jednoznaczne z rozwodem. Oczywiście wiem, że on nie jest taki, ale spotykam sie z opiniami typu: "nie bierz ślubu do 30, bo jak cie zdradzi to co?".

Znam przypadki par bez deklaracji, które były np 7 lat razem i zerwali, bo z jego strony nie wyszła opcja zaręczyn. Dziewczyna stwierdziła, że nie bedzie czekać aż on dojrzeje do związku. ;>
__________________



Edytowane przez rdzaf
Czas edycji: 2014-01-12 o 21:33
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:35   #26
Zuleyka_z_Talgaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
no tak i żeby nie było że jestem uszczypliwa do ciebie - tylko myślę że jakby zaręczyny były przemyślane z obu stron - i dziewczyny i chłopaka to nie byłoby aż tak krętych ścieżek miłości. Ja z tż jestem od 15 roku życia, ślub bierzemy po 10 latach związku. I nie zaręczyliśmy się ani w wieku 17 lat, ani jak poszliśmy na studia a mając 23 lata kiedy mieliśmy szansę na wcielenia planu w życie, kiedy była realna szansa na zaplanowanie ślubu, mieszkania wspólnego, perspektywy na samodzielność. A tak jeśli są to kroki podejmowane pod wpływem chwili, bez planu na przyszłość, bez pokrycia w czynach to tak się to kończy.. cieszę się że w końcu znalazłaś szczęście i radość i wszystko się dobrze układa
No jak ja się zaręczałam z ojcem mojego syna to byliśmy samodzielni. Gdyby nie moja mama ( mężatka z 30 letnim stażem ), która uświadomiła mi, żę nie można trwać w związku bez miłości, tylko dlatego że się ma dziecko, to pewnie byłabym teraz sfrustrowaną mężatką i wylewała żale na forach a tak - znalazł człowiek swoje szczęście
Zuleyka_z_Talgaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:40   #27
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez Zuleyka_z_Talgaru Pokaż wiadomość
No jak ja się zaręczałam z ojcem mojego syna to byliśmy samodzielni. Gdyby nie moja mama ( mężatka z 30 letnim stażem ), która uświadomiła mi, żę nie można trwać w związku bez miłości, tylko dlatego że się ma dziecko, to pewnie byłabym teraz sfrustrowaną mężatką i wylewała żale na forach a tak - znalazł człowiek swoje szczęście
miałam na myśli to że jak faktycznie facet oświadczył się bo rodzice naciskali to nie najlepiej świadczy o nim
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 21:56   #28
Zuleyka_z_Talgaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
miałam na myśli to że jak faktycznie facet oświadczył się bo rodzice naciskali to nie najlepiej świadczy o nim
Nie chcę mówić źle o ojcu mojego syna, bo jednak mamy kawał wspólnej historii, acz - zgadzam się z Tobą
Zuleyka_z_Talgaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 22:00   #29
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

Cytat:
Napisane przez Zuleyka_z_Talgaru Pokaż wiadomość
Nie chcę mówić źle o ojcu mojego syna, bo jednak mamy kawał wspólnej historii, acz - zgadzam się z Tobą
najważniejsze że teraz sobie układasz życie i wszystko idzie ku dobremu
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 23:00   #30
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Zaręczyny bez pierścionka?

ja nie mam pierścionka do tej pory
nasze zaręczyny wyglądały tak ze narzeczony przyniósł z kuchni kalendarz(kwiecień) a ja wybrałam datę ślubu(pazdziernik)
mam obrączkę to mi wystarcza bo pierścionków w ogóle nie noszę/nie nosiłam
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 22:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.