Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 07:20   #61
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

MartaMagda, poruszyłaś ciekawą sprawę, sama mam ten problem. Tylko, że u nas w dużej mierze wynika to też z finansów. Chcemy się zmieścić z 30 osobami na uroczysty obiad, a tu ciągle nie możemy tego tak zgrać. No i tata Tżta to chciałby zapraszać tego, to innego... Nie wiem jakim prawem. Kiedy Wasz wielki dzień?

U nas też goście muszą dojechać (ponad 2 godziny drogi). Myśleliśmy o wynajęciu autobusu, ale czy to jakiś obowiązek, skoro robimy tylko poczęstunek?

Edytowane przez Alejka13
Czas edycji: 2014-02-25 o 07:23
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 08:43   #62
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez Alejka13 Pokaż wiadomość
MartaMagda, poruszyłaś ciekawą sprawę, sama mam ten problem. Tylko, że u nas w dużej mierze wynika to też z finansów. Chcemy się zmieścić z 30 osobami na uroczysty obiad, a tu ciągle nie możemy tego tak zgrać. No i tata Tżta to chciałby zapraszać tego, to innego... Nie wiem jakim prawem. Kiedy Wasz wielki dzień?

U nas też goście muszą dojechać (ponad 2 godziny drogi). Myśleliśmy o wynajęciu autobusu, ale czy to jakiś obowiązek, skoro robimy tylko poczęstunek?
Nasz ślub będzie w maju 2015, więc trochę czasu jeszcze mamy
U nas goście też będą musieli dojechać do miasta, z którego pochodzimy, bo poza rodzicami i rodzeństwem wszyscy są w odległości około 90 - 150 km. Nie wiem, czy na sam cywilny będzie im się chciało Większy problem to taki, że część rodziny myśli, że nawet jeśli nie ma wesela to na przyjęcie będą zaproszeni
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 09:05   #63
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Nasz ślub będzie w maju 2015, więc trochę czasu jeszcze mamy
U nas goście też będą musieli dojechać do miasta, z którego pochodzimy, bo poza rodzicami i rodzeństwem wszyscy są w odległości około 90 - 150 km. Nie wiem, czy na sam cywilny będzie im się chciało Większy problem to taki, że część rodziny myśli, że nawet jeśli nie ma wesela to na przyjęcie będą zaproszeni
to ja zapraszam na wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post45319260
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 22:13   #64
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Nasz ślub będzie w maju 2015, więc trochę czasu jeszcze mamy
U nas goście też będą musieli dojechać do miasta, z którego pochodzimy, bo poza rodzicami i rodzeństwem wszyscy są w odległości około 90 - 150 km. Nie wiem, czy na sam cywilny będzie im się chciało Większy problem to taki, że część rodziny myśli, że nawet jeśli nie ma wesela to na przyjęcie będą zaproszeni
Szczerze ,to gdybym miała jechać 100km na sam ślub ,obojętnie gdzie czy to kościół czy urząd to raczej bym nie jechała.Chyba że to byłby ślub mojego dziecka,to co innego.
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 06:54   #65
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez lucynaczka Pokaż wiadomość
Szczerze ,to gdybym miała jechać 100km na sam ślub ,obojętnie gdzie czy to kościół czy urząd to raczej bym nie jechała.Chyba że to byłby ślub mojego dziecka,to co innego.
My właśnie z tego powodu zrobiliśmy do ślubu imprezę. Aż tacy okrutni nie jesteśmy, żeby kazać gościom zasuwać kilka godzin na 15 minut cywilnego
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 07:56   #66
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez lucynaczka Pokaż wiadomość
Szczerze ,to gdybym miała jechać 100km na sam ślub ,obojętnie gdzie czy to kościół czy urząd to raczej bym nie jechała.Chyba że to byłby ślub mojego dziecka,to co innego.
I to jest właśnie selekcja naturalna Będą Ci, którym zależy, żeby być. Ja potrafię w głowie na szybko wyselekcjonować znajomych na bliższych, gdzie bym pojechała i dalszych, gdzie faktycznie długość drogi nie byłaby wspólmierna do 15 minut cywilnego
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:59   #67
Alejka13
Zadomowienie
 
Avatar Alejka13
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

U nas to będzie godzina w kościele i później 5-6 godzin, to chyba można się poświęcić, tym bardziej, że będzie to naprawdę najbliższa rodzina
Alejka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 11:36   #68
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Tak czy siak, ja nie mogę sobie pozwolić na zaproszenie wszystkim, zaproszenia będziemy musieli wręczyć tym, których wytypujemy

Nie wiem, może zrobimy casting
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 12:31   #69
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez Alejka13 Pokaż wiadomość
U nas to będzie godzina w kościele i później 5-6 godzin, to chyba można się poświęcić, tym bardziej, że będzie to naprawdę najbliższa rodzina
To jest inna sytuacja gdy zaprasza sie na obiad albo przynajmniej na poczęstunek..Byłam kiedyś zaproszona na slub pod Warszawę a mieszkam na Śląsku,po slubie był poczęstunek w formie bufetu.Małe kanapeczki,przegryzki,cia steczka ,ciasto ,kawa i herbata w termosach,na koniec tort.Impreza trwała 3 godziny.Było bardzo fajnie i miło.Goście mieli czas na pogaduszki i coś przekąsić.Kiedyś byłam na samym ślubie w Dąbrowie Tarnowskiej,było więcej takich osób jak my ,poślubie szukaliśmy restauracji gdzie mozna coś zjeść.Czuliśmy sie jak takie wyrzutki.Dlatego ,jak ślub jest na miejscu to idę a jak dość daleko to wysyłam kartkę z życzeniami.
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 14:12   #70
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
sol11 - śliczne zdjęcie masz w awatarze

No kobita pierwsza klasa. Najlepszy numer jaki nam może odwalić, to w ogóle nie przyjechać, kiedy my tu na rzęsach stajemy jak zrobić, żeby przyjechała, dobrze się bawiła a przy okazji krwi nam nie napsuła Już mi się nawet śniła - przyszła do mnie z pretensjami, czemu nie została zaproszona. Coś strasznego!
A dziękuje
Rzeczywiście zalazła za skóre jak Ci się już śni
Wiesz co też mam takie wredne typy w rodzinie-grunt to je olać bo człowiek by się wykończył nerwowo.
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 15:17   #71
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Do ślubu daleko, a ja już zdążyłam dojść do wniosku, że najchętniej to bym nikogo nie zapraszała tylko sobie z TŻetem przyrzekła dozgonną miłość, nałożyła obrączki i tyle...

Nie wiem, czy to ze mnie lenistwo wychodzi, ale nie chce mi się nic planować
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 14:22   #72
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Do ślubu daleko, a ja już zdążyłam dojść do wniosku, że najchętniej to bym nikogo nie zapraszała tylko sobie z TŻetem przyrzekła dozgonną miłość, nałożyła obrączki i tyle...

Nie wiem, czy to ze mnie lenistwo wychodzi, ale nie chce mi się nic planować
Też miałam takie momenty przed weselem,wiele osób nie chciałam prosić(część była ze względu na rodziców)Oj znam to
Jeśli nie chcecie organizować takiego tradycyjnego wesela i nikt Was nie zmusza ani presji nie może nie warto?
Ja w sumie gdybym jeszcze raz organizowała na pewno wiele bym zmieniła,no może kosciół i Młodego niei świadków też tych samych,no ok wiele rzeczy bym zostawiła szczególnie w oprawie ślubnej i stroju ale weselnej bym pozmieniała ale to już za mną
A to przed Tobą
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 14:29   #73
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Też miałam takie momenty przed weselem,wiele osób nie chciałam prosić(część była ze względu na rodziców)Oj znam to
Jeśli nie chcecie organizować takiego tradycyjnego wesela i nikt Was nie zmusza ani presji nie może nie warto?
Ja w sumie gdybym jeszcze raz organizowała na pewno wiele bym zmieniła,no może kosciół i Młodego niei świadków też tych samych,no ok wiele rzeczy bym zostawiła szczególnie w oprawie ślubnej i stroju ale weselnej bym pozmieniała ale to już za mną
A to przed Tobą
Mamy jeszcze ponad rok czasu na planowanie, wesela na pewno nie chcemy. Myślimy o małym przyjęciu, samym obiedzie lub samej kawie, jeszcze się nic nie wyklarowało w tym temacie. Mamy z TŻetem różnicę zdań, do tego dochodzi zdanie rodziców i ich pomysły. Na razie nie wymyśliłam jak wszystko pogodzić

Zresztą kto wie, może znajdę złoty środek jak zapraszać gości, opatentuje go i jeszcze się na tym wzbogacę

I potwierdzam, avatar masz cudowny
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:29   #74
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Mamy jeszcze ponad rok czasu na planowanie, wesela na pewno nie chcemy. Myślimy o małym przyjęciu, samym obiedzie lub samej kawie, jeszcze się nic nie wyklarowało w tym temacie. Mamy z TŻetem różnicę zdań, do tego dochodzi zdanie rodziców i ich pomysły. Na razie nie wymyśliłam jak wszystko pogodzić

Zresztą kto wie, może znajdę złoty środek jak zapraszać gości, opatentuje go i jeszcze się na tym wzbogacę

I potwierdzam, avatar masz cudowny
Trzymam kciuki za znalezienie rozwiazania
Sama chetnie zorganizowałabym jeszcze raz wesele ale juz troszke inaczej
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:40   #75
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za znalezienie rozwiazania
Sama chetnie zorganizowałabym jeszcze raz wesele ale juz troszke inaczej
Dziękuję
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:47   #76
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

MartaMagda rozumiem Cię, sama właśnie jestem w trakcie ustalania "jak" zaprosić gości.. planujemy ślub kościelny i uroczysty obiad+podwieczorek, tort..tyle tylko, że jeszcze w tym roku jednak tż chce zaprosić rodziców, rodzeństwo, świadków i wybiórczo kogoś z rodziny czy znajomych.. ja znów mam mega dużą rodzinę, z którą mam dobry kontakt, więc nie mogę w ten sposób dokonać wyboru.. uważam więc, że trzeba uciąć na pewnym etapie np.rodzice-rodzenstwo-dziadkowie-świadkowie.. i tu mamy problem
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:56   #77
Muirinn
Raczkowanie
 
Avatar Muirinn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 267
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Mam mały dylemat - mam grupkę znajomych z liceum - dwie bliższe koleżanki i sześcioro dalszych znajomych. Licząc z osobami towarzyszącymi - 16 osób.
Po maturze spotykaliśmy się mniej-więcej raz na rok (przez 6-7 lat). Ostatnie dwa lata - na dwóch ślubach właśnie znajomych z tej paczki (tej bliskiej koleżanki i tej dalszej). Właściwie nie utrzymujemy kontaktów - gdyby nie te śluby, widziałabym ich ostatni raz pewnie ze 3 lata temu.
Te dwie bliższe koleżanki na pewno zaproszę. Ale co z resztą? Byłam na ślubie jednej z par, więc ich wypada zaprosić. Pozostali są częścią tej samej paczki, na tym samym poziomie znajomości - więc jeśli ich, to resztę również. Dodatkowo, jeśli kolejna para z tej grupy będzie brała ślub, bardzo możliwe, że nas również zaprosi - co wtedy?
Ślub będzie spory - około 160 osób (po odrzuceniu marginesu na tych, którzy zostaną zaproszeni i nie przyjdą).
Nie jestem przekonania do tego zapraszania - w końcu to 16 dodatkowych osób, wszystkim trzeba też zapewnić noclegi. Ale chyba nie wypada nie zaprosić?

Edytowane przez Muirinn
Czas edycji: 2015-01-29 o 21:00
Muirinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 10:48   #78
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Ja bym zaprosiła te bliskie dwie tylko, ewentualnie parę u której byliście na ślubie. I tak z nimi nie utrzymujesz kontaktu od wielu lat, ja bym się nie obraziła że koleżanka mnie nie zaprosiła skoro kontakt nam się urwał A nawet jak będą mieli jakieś ale to tego nie odczujecie - bo i tak nie utrzymujecie kontaktu.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:49   #79
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

ja od kolezanek otrzymywałam tylko zawiadomienia o slubie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 17:03   #80
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

My już mamy listę gości, poszło o dziwo sprawnie choć podejrzewaliśmy, że będziemy się spierać.

Zarówno ja jak i TŻet przyjęliśmy osobny klucz zapraszania. Ja stwierdziłam, że zapraszam najbliższą rodzinę bez dzieci (tzn. dorosłego już kuzynostwa, z którym i tak nie mam kontaktu, a każdy ma rodzinę i by mi wyszło dodatkowe 30 osób...). Zapraszam natomiast obie przyjaciółki, koleżanki i znajomi dostaną zawiadomienia.

Podejrzewam, że moja decyzja zostanie skrytykowana w gronie rodzinnym, ale uznałam, że będę kierować się tym, czego ja chcę, bo to ma być nasz dzień, my wydajemy na niego pieniądze, a i tak zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał pretensje

Trzymajcie kciuki
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:17   #81
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Dziewczyny mam do Was pytanie dot. problematycznego gościa
Moja sytuacja wygląda tak, że chrzestna ma dwóch synów - z jednym (młodszym) praktycznie spędziłam całe swoje dzieciństwo, kontakt mamy dobry, już nie tak dobry jak kiedyś, ale ciągle jest. Z drugim (starszym) synem praktycznie słowa w życiu nie zamieniłam. I teraz nie wiem co robić - zaprosić ich obu czy tylko jednego? Czy absolutnie nie wypada prosić jednego brata, a drugiego nie? Dodam, że mam spięcie z jego dziewczyną, a na weselu naszej wspólnej kuzynki w zeszłym roku ten problematyczny kuzyn zrobił, kolokwialnie mówiąc, straszną wiochę. Spił się jak bela, rzygał pod stołem, jego dziewczyna ciągle poganiała kelnerów, żeby przynosili więcej jedzenia, jak dla mnie to zachowanie nie do pomyślenia. Boję się, że chrzestna się obrazi i nie przyjdzie wcale (taki charakterek). Rodzice mówią, że nie wypada jednego zaprosić, a drugiego nie, więc albo zapraszam obu, albo wcale. Chciałabym zaprosić tego młodszego, ale teraz już sama nie wiem...
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:09   #82
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Dopóki nie przeczytałam o rzyganiu pod stołem stwierdziłam, że jednak należy zaprosić obu. Po przeczytaniu całości sama miałabym dylemat.

A dałoby się porozmawiac z chrzestną, że z tym jednym masz kontakt a z drugim nie?? Bo jedynie nią bym się chyba przejmowała.
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:18   #83
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Ja bym nie zapraszała nawet, gdyby nie pił i nie rzygał Nie macie kontaktu, to po co Przecież to nie są bliźniacy syjamscy, żeby jak jeden przychodzi, to drugi koniecznie do kompletu. Jak chrzestna się obrazi, to trudno. Twoje wesele i Twoje zasady. Nie robisz tego przecież na złość. A przyjdzie na 100%, co najwyżej postraszy i zaszantażuje. Szkoda, że tacy ludzie istnieją, ale co zrobisz...

Ja sama nie idę na wesele kuzynki (takiej najbliższej: jej mama i mój tata byli rodzeństwem), bo widziałyśmy się parę razy w życiu i jesteśmy dla siebie obce. Ona mnie kurtuazyjnie zaprosiła, ale ja szczerze powiedziałam, że skoro prawie się nie znamy, to dajmy sobie spokój
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2015-02-02 o 21:21
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 09:38   #84
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Gdyby nie jego zachowanie to może i bym zaprosiła chrzestną i obu synów. Ale w takiej sytuacji starszego bym nie prosiła. Chrzestna nie przyjdzie? Trudno. Przynajmniej nie będziesz miała problemów z jej synem na imprezie. Nie wiem jak jesteście z tą kobietą blisko - jeśli bardzo blisko to i tak by przyszła, a jak nie za bardzo to chyba lepiej "poświęcić brak jednej osoby" dla braku nerwów i świętego spokoju.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 12:13   #85
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

to ja tez mam dylemat, może doradzicie.

moja mama ma siostrę, która dostanie zaproszenie "bo wypada" - nie mam z nią jakiegoś szczególnego kontaktu, widzimy się od czasu do czasu, nie zależy mi jakoś niesamowicie na jej obecności - tzn. przyjedzie to fajnie, nie przyjedzie to nie będę przezywać. a szczerze mówiąc to wydaje mi się, że nie przyjedzie, bo na poprzednich weselach w rodzinie nie była, wykręciła się ciążą, teraz myślę, że też może się wykręcić. no ale mniejsza z tym.
ciocia ma partnera, z którym ma dziecko, ale widziałam tego człowieka raz w życiu 3 lata temu. gdyby to był jakiś zwykły facet to ok, zaproszenie byłoby podwójne. ale ja chcę dać zaproszenie tylko cioci (z dzieckiem), bez faceta. po prostu się boję, że mi zrobi jakąś manianę to jest alkoholik, z jakimiś wyrokami za znęcanie się nad rodziną, ciotka się od niego z policją wyprowadzała, bo ją bił, a ostatecznie i tak do niego wróciła. no po prostu nie chce faceta na moim weselu.
myślicie, że to będzie logiczne i zrozumiałe, że zaproszenie będzie bez niego?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 13:05   #86
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
myślicie, że to będzie logiczne i zrozumiałe, że zaproszenie będzie bez niego?
Myślę, że jak najbardziej
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:32   #87
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Macie racje dziewczyny, chyba zaproszę chrzestną i jednego kuzyna... Pomijam już ostre spięcie z jego dziewczyną, ale nie jetem w stanie przeżyć tego co zrobił na weselu kuzynki. Aż kelnerki pouciekały, bo im też się zbierało na
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 18:53   #88
karmiii
Rozeznanie
 
Avatar karmiii
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 598
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4423628 4]wszystkie te przykłady świadczą o niedojrzałości przyszłej pary młodej, nie wiem czy takie osoby powinny brać ślub
bawić się w rodzinę to fajnie, ale żeby pokazać, że jest się dorosłym i ma własne zdanie to już trudniej [/QUOTE]

A teraz wyobraź sobie że masz dorosłą córkę która bierze ślub i ma słabe relacje z Twoją siostrą/bratem, sądzę że byłoby Ci przykro, że nie zaprasza tak bliskiej Ci osoby na ślub, pomimo że robi dośc duże wesele. Oczywiście rodzic w takiej sytuacji próbuje zmienic zdanie dziecka. A dziecko w trosce o dobre samopoczucie rodzica przystanie na jego prośbę które jest przecież ważniejsze niż "dobra zabawa". Zresztą nie sądzę że nie do końca lubiana ciocia zrujnuje zabawę

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
to ja tez mam dylemat, może doradzicie.

moja mama ma siostrę, która dostanie zaproszenie "bo wypada" - nie mam z nią jakiegoś szczególnego kontaktu, widzimy się od czasu do czasu, nie zależy mi jakoś niesamowicie na jej obecności - tzn. przyjedzie to fajnie, nie przyjedzie to nie będę przezywać. a szczerze mówiąc to wydaje mi się, że nie przyjedzie, bo na poprzednich weselach w rodzinie nie była, wykręciła się ciążą, teraz myślę, że też może się wykręcić. no ale mniejsza z tym.
ciocia ma partnera, z którym ma dziecko, ale widziałam tego człowieka raz w życiu 3 lata temu. gdyby to był jakiś zwykły facet to ok, zaproszenie byłoby podwójne. ale ja chcę dać zaproszenie tylko cioci (z dzieckiem), bez faceta. po prostu się boję, że mi zrobi jakąś manianę to jest alkoholik, z jakimiś wyrokami za znęcanie się nad rodziną, ciotka się od niego z policją wyprowadzała, bo ją bił, a ostatecznie i tak do niego wróciła. no po prostu nie chce faceta na moim weselu.
myślicie, że to będzie logiczne i zrozumiałe, że zaproszenie będzie bez niego?
Na wesele wydajemy masę kasy, poświęcamy mnóstwo czasu na przygotowania, chcemy aby wszystko było wyjątkowe, jeśli jest ktoś z kim nie utrzymujesz kontaktów a kto do tego mógłby to wszystko posuc to jak najbardziej uważam że nie powinien dostac zaproszenia.
karmiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:39   #89
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
to ja tez mam dylemat, może doradzicie.

moja mama ma siostrę, która dostanie zaproszenie "bo wypada" - nie mam z nią jakiegoś szczególnego kontaktu, widzimy się od czasu do czasu, nie zależy mi jakoś niesamowicie na jej obecności - tzn. przyjedzie to fajnie, nie przyjedzie to nie będę przezywać. a szczerze mówiąc to wydaje mi się, że nie przyjedzie, bo na poprzednich weselach w rodzinie nie była, wykręciła się ciążą, teraz myślę, że też może się wykręcić. no ale mniejsza z tym.
ciocia ma partnera, z którym ma dziecko, ale widziałam tego człowieka raz w życiu 3 lata temu. gdyby to był jakiś zwykły facet to ok, zaproszenie byłoby podwójne. ale ja chcę dać zaproszenie tylko cioci (z dzieckiem), bez faceta. po prostu się boję, że mi zrobi jakąś manianę to jest alkoholik, z jakimiś wyrokami za znęcanie się nad rodziną, ciotka się od niego z policją wyprowadzała, bo ją bił, a ostatecznie i tak do niego wróciła. no po prostu nie chce faceta na moim weselu.
myślicie, że to będzie logiczne i zrozumiałe, że zaproszenie będzie bez niego?
Zaprosiłabym ciotkę na sam ślub,nie na wesele.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 12:07   #90
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Goście, goście - czyli ślubne dylematy, kogo zaprosić, a kogo nie.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zaprosiłabym ciotkę na sam ślub,nie na wesele.
taka opcja odpada, bo głupio w ogóle zapraszać tylko na ślub i oczekiwać, że ktoś przyjedzie 300km w jedną stronę na 20min ceremonii
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-13 12:54:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.