Najbardziej skąpy facet- ranking:) - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 19:20   #3631
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Zaraz wyjdzie, że jak kogoś nie stać na napiwki to niech nie chodzi do restauracji. Jak ktoś sam ma mało kasy, a jak pójdzie raz na jakiś czas na obiad to jego sprawa jak nie zostawi napiwku.
(...)
Czasem ta Pani też ma 6 zł na h, a jakoś nikt się nad nią nie lituje. Kelnerze przywłaszczyli sobie dziwny zwyczaj oczekiwania napiwków jako coś normalnego.
Szczerze też tego nie rozumiem.
I nie interesuje mnie, ile taki kelner musi stać na nogach czy ile mu płacą. Takie sprawy to niech sobie z pracodawcą załatwia i od niego oczekuje lepszych warunków, a nie od klienta, że mu dołoży do wypłaty. Strasznie roszczeniowe podejście. Jest mnóstwo zawodów łączących się z obsługą klienta, jak wam pani w drogerii poleci super nawilżający balsam do ciała czy ekstra wydłużający tusz do rzęs, to też jej dajecie te 5% wartości kosmetyku jako napiwek? Nawet jeśli stać mnie, żeby zostawić 100zł w restauracji, to nie wiem, dlaczego miałabym jeszcze dorzucić dychę dla kelnera? Dobra obsługa to jego praca, a za to niech kasy oczekuje od pracodawcy. Zostanę dobrze obsłużona=pewnie kiedyś tam wrócę, polecę znajomym, więc zysk z tego może odpalić pracownikom, zamiast oczekiwać, że to ja będę im z własnej kieszeni dokładać bezpośrednio do wypłaty dając napiwek.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:17   #3632
nairdazalg
Raczkowanie
 
Avatar nairdazalg
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 408
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nawet w tej samej restauracji taka sama stawkę przeważnie ma osoba od mycia garów czy kucharz. Oni napiwków nie dostają.

Znacie jakaś kelnerkę lub kelnera ? Ich zdaniem jak klient daje 'napiwek' w postaci marnej ilości PLN to patrz czasem gorzej na kogoś takiego niż takiego co nie dał nic. Zapytajcie się ich sami
nairdazalg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:19   #3633
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
Szczerze też tego nie rozumiem.
I nie interesuje mnie, ile taki kelner musi stać na nogach czy ile mu płacą. Takie sprawy to niech sobie z pracodawcą załatwia i od niego oczekuje lepszych warunków, a nie od klienta, że mu dołoży do wypłaty. Strasznie roszczeniowe podejście. Jest mnóstwo zawodów łączących się z obsługą klienta, jak wam pani w drogerii poleci super nawilżający balsam do ciała czy ekstra wydłużający tusz do rzęs, to też jej dajecie te 5% wartości kosmetyku jako napiwek? Nawet jeśli stać mnie, żeby zostawić 100zł w restauracji, to nie wiem, dlaczego miałabym jeszcze dorzucić dychę dla kelnera? Dobra obsługa to jego praca, a za to niech kasy oczekuje od pracodawcy. Zostanę dobrze obsłużona=pewnie kiedyś tam wrócę, polecę znajomym, więc zysk z tego może odpalić pracownikom, zamiast oczekiwać, że to ja będę im z własnej kieszeni dokładać bezpośrednio do wypłaty dając napiwek.
Nie musisz rozumieć, po prostu taki jest zwyczaj i tyle. Tak samo jak wcześniej wspomniani ludzie nie rozumieli, dlaczego noszenie swojego ketchupu do restauracji jest śmieszne - przecież wydają mniej! Ale lepiej udawać głupiego, bo przecież nie trzeba I nie, nie jestem kelnerką/restauratorem.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:36   #3634
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nairdazalg Pokaż wiadomość
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nawet w tej samej restauracji taka sama stawkę przeważnie ma osoba od mycia garów czy kucharz. Oni napiwków nie dostają.

Znacie jakaś kelnerkę lub kelnera ? Ich zdaniem jak klient daje 'napiwek' w postaci marnej ilości PLN to patrz czasem gorzej na kogoś takiego niż takiego co nie dał nic. Zapytajcie się ich sami
milion lat temu byłam kelnerką w trakcie wakacji i każda złotówka dla mnie była radochą, także wolałam dostać napiwek 1zł, niż nic, bo kilku takich dających złotówkę czy dwie (przeważnie zaokrąglenie rachunku) to był wówczas nowy kosmetyk, czy coś
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:37   #3635
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

A ja pracowałam w gastronomii i też nie rozumiem tego parcia na napiwki. Napiwek to coś ekstra, co można dać, ale wcale nie trzeba, zależy to od uznania klienta. Kelnerka dostaje zapłatę za swoją pracę od właściciela restauracji.

Po to płacę 10zł za kawę, żeby mieć gdzie usiąść, żeby mi ktoś ją zrobił i przyniósł. Z tego samego powodu wydaje 20zł na makaron i 15zł za sałatkę. Nie przychodzi mi do głowy żeby odpalać panu w sklepie muzycznym za doradzenie w sprawie strun, albo pani w aptece, że mi sprzeda lekarstwa i jeszcze doradzi jaki krem jest najlepszy - taka jej praca, za to bierze pieniądze.

Wiem ile zarabiają restauratorzy i to oni powinni zapenwić kelnerą przyzwoite zarobki. Kiedy płacę za jedzenie w restauracji to nie płacę za mąke i jajka z których naleśniki zostały zrobione, ale za ich zrobienie i podanie. To, że chce zjeść na mieście to nie znaczy, że musi mnie być stać na napiwek.

A co wtedy jak kupuję pierogi za 7,50? mam 75 groszy napiwku dać? Moim zdaniem napiwek to kwestia dobrej woli i wcale nie trzeba ich dawać, zwłaszcza, że polskie średnie zarobki w stosunku do cen w restauracjach (mówię o Krakowie) są śmieszne.

Osobiście daje napiwki na zasadzie wyrównania do pełnej kwoty (rachunek za pizze 23 ł, zostawiamy 25 i wychodzimy), albo jak kelner/kelnerka są wyjątkowo mili.
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:06   #3636
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nairdazalg Pokaż wiadomość
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nawet w tej samej restauracji taka sama stawkę przeważnie ma osoba od mycia garów czy kucharz. Oni napiwków nie dostają.

Znacie jakaś kelnerkę lub kelnera ? Ich zdaniem jak klient daje 'napiwek' w postaci marnej ilości PLN to patrz czasem gorzej na kogoś takiego niż takiego co nie dał nic. Zapytajcie się ich sami
To zależy od knajpy. Są takie gdzie napiwki wrzuca się do jednej puchy i dzieli pomiędzy pracowników na koniec zmiany.
Pracowałam też w miejscu gdzie kelner dawał 10(zimą)-20zł(sezon-lato) z napiwków dla kuchni codziennie. Niezależnie od tego ile miał napiwków. Czasem się zdarzyło że był w plecy, czasem na plusie 80zł.
Są miejsca gdzie napiwki każdy kelner zbiera dla siebie, są takie gdzie dzielone są na pół pod koniec zmiany.

PS. często ta twoja kelnerka myje gary albo robi Twoją kawę.

Myślę że to kwestia wychowania czy się daje napiwek czy nie. Mnie w domu uczyli że należy zostawić i koniec.
Taki zwyczaj.
Poźniej jak sama popracowałam doceniłam te napiwki - po 14h na nogach, użeraniu się z pijanymi burakami albo nowobogackimi którzy myśleli że kelner-idiota i pokażą mu gdzie jego miejsce
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-08-11 o 21:10
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:58   #3637
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Skoro to kwestia wychowania to co w przypadku, gdy się pieniędzy nie ma za dużo? Nie iść do restauracji nawet od czasu do czasu? Mało to biednych rodzin, które "źle wychowały", bo nie dawały napiwków? Dla mnie to już przesada. Każdy niech daje jeśli uważa za słuszne, a teraz dawajcie kolejne skąpiradła na tapetę
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 22:02   #3638
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Woodstock, kolejka do polowego Lidla. Rozmowa dziewczyny i chłopaka:
Dz: Woda, parówki.. Co jeszcze?
Ch: Ty sobie tam kupuj co chcesz, ale najpierw mi oddaj moje 4,68 które wczoraj zapłaciliśmy za (jakiś towar)
Dz: Mam 4 w drobnych tylko, mogę resztę oddać ci po wyjściu ze sklepu, jak rozmienię?
Ch: Ale ostatni raz, więcej się nie będę upominać o moje pieniądze.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:23   #3639
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nairdazalg Pokaż wiadomość
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nawet w tej samej restauracji taka sama stawkę przeważnie ma osoba od mycia garów czy kucharz. Oni napiwków nie dostają.

Znacie jakaś kelnerkę lub kelnera ? Ich zdaniem jak klient daje 'napiwek' w postaci marnej ilości PLN to patrz czasem gorzej na kogoś takiego niż takiego co nie dał nic. Zapytajcie się ich sami
Sama jestem kelnerką i bardzo się smutno czyta niektóre te komentarze. To nie jest nasza wina, że stawka za godzinę jest śmiesznie mała, tylko przekonania pracodawcy, że napiwki są duże. Na rozmowie kwalifikacyjnej do jednej bardzo luksusowej krakowskiej restauracji usłyszałam stawkę 4,5 zł za godzinę. Czemu tak mało? Restauracja przecież jest droga i oblegana. "Goście zostawiają duże napiwki" - to usłyszałam od pani w pięknie skrojonej garsonce

A tak do pytania: każdy napiwek cieszy, nawet ta złotówka. Czasem gdy klient zostawia 10 gr może nie jest to szczególnie miłe ale ja szanuję każdy pieniądz

Ale off-top :P
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:31   #3640
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Skoro to kwestia wychowania to co w przypadku, gdy się pieniędzy nie ma za dużo? Nie iść do restauracji nawet od czasu do czasu? Mało to biednych rodzin, które "źle wychowały", bo nie dawały napiwków? Dla mnie to już przesada. Każdy niech daje jeśli uważa za słuszne, a teraz dawajcie kolejne skąpiradła na tapetę
Dziwi mnie usprawiedliwianie się biedą. Kiedy jem w restauracji to naprawdę przy rachunku załóżmy 30-50zł te 5 zł dużej różnicy mi nie robi.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:39   #3641
rihno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 129
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Zostawiam napiwki w restauracjach. Choć z tymi zarobkami kelnerów jest różnie. Ja na recepcji siedzę i zarabiam 8zł/h a kelner dostaje 10zł/h i jeszze ma napiwki. gdzie tu sprawiedliwość
rihno jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 22:39   #3642
nairdazalg
Raczkowanie
 
Avatar nairdazalg
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 408
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Właśnie a co z tym przysłowiowym 10 groszy ? Daje 20 a wyszło 19.90 Co wtedy ? Powiem reszty nie trzeba to 'wiocha'. Czekam na resztę to wiocha. Mam dołożyć ponad 20 żeby wyjść z twarzą ?
nairdazalg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:43   #3643
siekierrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 286
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nairdazalg Pokaż wiadomość
Właśnie a co z tym przysłowiowym 10 groszy ? Daje 20 a wyszło 19.90 Co wtedy ? Powiem reszty nie trzeba to 'wiocha'. Czekam na resztę to wiocha. Mam dołożyć ponad 20 żeby wyjść z twarzą ?
"reszty nie trzeba"?

Kładziesz 20 i mówisz " dziękuję"
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie.
siekierrra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:49   #3644
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez rihno Pokaż wiadomość
Zostawiam napiwki w restauracjach. Choć z tymi zarobkami kelnerów jest różnie. Ja na recepcji siedzę i zarabiam 8zł/h a kelner dostaje 10zł/h i jeszze ma napiwki. gdzie tu sprawiedliwość
gdzie tyle kelner ma za godzine? pojde tam do pracy! moj max to bylo 6zl/h- najlepsza knajpa w miescie

Piszę z S4.. Sorry za literówki
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 22:55   #3645
nairdazalg
Raczkowanie
 
Avatar nairdazalg
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 408
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez siekierrra Pokaż wiadomość
"reszty nie trzeba"?

Kładziesz 20 i mówisz " dziękuję"
Co my faceci byśmy zrobili bez Was kobitek
Dzięki

Edytowane przez nairdazalg
Czas edycji: 2014-08-11 o 22:56
nairdazalg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 23:03   #3646
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Powiem Wam, ze jak rozwoze pizze to odkrylam wartosc napiwkow, to serio bardzo mile, nigdy dostawcom nie dawalam i mam zamiar to zmienic
Aczkolwiek nie upieralabym sie, ze danie napiwku tu koniecznosc, a jego niedanie to brak klasy. Bez przesady - to juz prywatna sprawa

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 23:13   #3647
rihno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 129
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

pracuje w hotelu. jest tu restauracja. kelnerzy maja 10zł na godzinę. na serio!
rihno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 23:13   #3648
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Powiem Wam, ze jak rozwoze pizze to odkrylam wartosc napiwkow, to serio bardzo mile, nigdy dostawcom nie dawalam i mam zamiar to zmienic
Aczkolwiek nie upieralabym sie, ze danie napiwku tu koniecznosc, a jego niedanie to brak klasy. Bez przesady - to juz prywatna sprawa

wysłano z mojej Xperii SP
Każdy się cieszy, że dostaje dodatkową kase Sama kelnerowałam trochę i wiem, że fajnie jest napiwek dostać. Ale będę się upierać, że to bonus, a nie mus.

Później, po kelnerowaniu pracowałam na infolinii i zarabiałam 7zł na godzinę na rękę. Jako kelnerka 6. Czyli zarabiając o złotówkę na godzinę więcej (szał). Jak wychodziłam na miasto to kawa kosztowała 1,5 godziny mojej pracy. Zwyczajnie nie stać mnie było na napiwki i nie miało to związku ze skąpstwem, ani brakiem kultury. Za usługę, podanie kawy, płaciłam w rachunku, na gest nie mogłam sobie pozwolić i już.
__________________
"i może nie wiem czego chcę, ale czego nie chcę wiem!"



2014:

książki: 12
filmy: 70
"Fizyka rzeczy niemożliwych" Michio Kaku
"Epidemia" Robin Cook





miesiąc z hula hop: 2/30
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 23:59   #3649
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Pestka88 Pokaż wiadomość
Każdy się cieszy, że dostaje dodatkową kase Sama kelnerowałam trochę i wiem, że fajnie jest napiwek dostać. Ale będę się upierać, że to bonus, a nie mus.

Później, po kelnerowaniu pracowałam na infolinii i zarabiałam 7zł na godzinę na rękę. Jako kelnerka 6. Czyli zarabiając o złotówkę na godzinę więcej (szał). Jak wychodziłam na miasto to kawa kosztowała 1,5 godziny mojej pracy. Zwyczajnie nie stać mnie było na napiwki i nie miało to związku ze skąpstwem, ani brakiem kultury. Za usługę, podanie kawy, płaciłam w rachunku, na gest nie mogłam sobie pozwolić i już.
miałam podobnie przez całe studia, studiowałam zaocznie i pracowałam na pełny etat za 900 zł i po opłaceniu studiów miałam 500 zł na miesiąc.. jak raz na przysłowiowe 100 lat pozwalałam sobie na piwko/kawe na mieście, to zwyczajnie nie mogłam zostawić tych kilku złotych napiwku, bo za to później szłam kupić sobie np. bułki/parówki.. Także uważam że w wielu przypadkach dawanie lub niedawanie napiwków to kwestia możliwości, a nie chęci czy wychowania...
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 05:25   #3650
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Ja zawsze zostawiam. Chyba ze place karta a nie maja opcji dodania napiwku w taki sposob (niektóre restauracje maja)... wtedy mi strasznie wstyd i czasami nawet przepraszam :p nie daje napiwku gdy obsługa jest niemiła, raz z chlopakiem byliśmy w restauracji, czekaliśmy 30min az podejdzie kelnerka. .. pozniej 20min czekałam na szklankę wody. Jedzenie bylo szybko ale to tyle dobrego... przy wyjściu kelnerka chamsko sie zapytała; wszystko było ok? Tak sie na nas patrząc ze złością ze nawet funta napiwku nie ma.. a ja jej odpowiadam ze sama wie jak serwuje klientów wiec ja jej nie musze mówić.. przeklnela pod nosem i poszla...
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 05:37   #3651
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Dziwi mnie usprawiedliwianie się biedą. Kiedy jem w restauracji to naprawdę przy rachunku załóżmy 30-50zł te 5 zł dużej różnicy mi nie robi.
Skoro już robicie taki off top - może niektórym robi i tak naprawdę nie jest naszą sprawą co kto ma w portfelu i ile daje. Teksty o wychowaniu w ten sposób uważam za bezczelne
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 06:59   #3652
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Skoro już robicie taki off top - może niektórym robi i tak naprawdę nie jest naszą sprawą co kto ma w portfelu i ile daje. Teksty o wychowaniu w ten sposób uważam za bezczelne
Ale prawdziwe.

Znam też dziewczę, które całą swoją pensję przewalało w Zarach i Spehorach. Później zawsze na "krzywy ryj" wbijało się na kolację na zasadzie "A co tam dobrego macie? Mmmmmm jakie zapachy". No i jako, że jestem dobrze wychowana nie miałam serca jej nigdy nie dać porcji jedzenia. Dziewczyna nigdy nie kupowała mleka, jajek, a zawsze piła kawę z mlekiem, dwa razy w tygodniu robiła sobie jajecznicę, oczywiście nie częstując nas, bo ona tylko trzy jajka podebrała. Jak to dziewczę z nami poszło również to knajpki, to napiwku nie zostawiło bo "za mało zarabia", a następnego dnia szło i wywalało 1200 złotych lekką rączką na torebkę. O takie właśnie zachowania chodzi. Jest różnica , jeśli ktoś idzie do knajpki studenckiej, gdzie dania są tanie , jest różnica gdy wyda na obiad około 40-50 złotych, bo jak kogoś stać na to drugie to stać go i na 10% dla kelnera.
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 07:01   #3653
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

TU jest wątek o napiwkach!

Moderacja śpi a widzę, że offtop nie ma końca.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 13:43   #3654
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Skoro już robicie taki off top - może niektórym robi i tak naprawdę nie jest naszą sprawą co kto ma w portfelu i ile daje. Teksty o wychowaniu w ten sposób uważam za bezczelne
Też tak uważam.
Sama zostawiam czasem napiwki, nie czekam na resztę. Ale to zależy raczej od humorku albo jak wyjątkowo 'wpadnie mi w oko' obsługa.
Cytat:
O takie właśnie zachowania chodzi. Jest różnica , jeśli ktoś idzie do knajpki studenckiej, gdzie dania są tanie , jest różnica gdy wyda na obiad około 40-50 złotych, bo jak kogoś stać na to drugie to stać go i na 10% dla kelnera.
To, że kogoś stać, to nie znaczy, że ma rozdawać kasę, bo ktoś uważa, że mu się należy.

Cytat:
nie daje napiwku gdy obsługa jest niemiła, raz z chlopakiem byliśmy w restauracji, czekaliśmy 30min az podejdzie kelnerka. .. pozniej 20min czekałam na szklankę wody. Jedzenie bylo szybko ale to tyle dobrego... przy wyjściu kelnerka chamsko sie zapytała; wszystko było ok? Tak sie na nas patrząc ze złością ze nawet funta napiwku nie ma.. a ja jej odpowiadam ze sama wie jak serwuje klientów wiec ja jej nie musze mówić.. przeklnela pod nosem i poszla...
Też trafiliśmy kiedyś z TŻ na jakąś wredną kelnerkę na krakowskim rynku. Ale nam podniosła ciśnienie. Jak przyniosła nam rachunek za piwo, to zapłaciliśmy samymi drobniakami poniżej 1zł

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
TU jest wątek o napiwkach!

Moderacja śpi a widzę, że offtop nie ma końca.
Moderacja na urlopie

Ale fakt, z mojej strony eot.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 20:54   #3655
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
dwa razy w tygodniu robiła sobie jajecznicę, oczywiście nie częstując nas, bo ona tylko trzy jajka podebrała.

Przypomniało mi się a propos jajek.... omawiany już w tym wątku przeze mnie mój ex.. byliśmy w sklepie i chcieliśmy wlaśnie kupić coś na kolacje i była taka półka z przeceną i tam były produkty którym data kończyła sie w tym samym dniu..wx wziął jajka które były przeterminowane 3 dni. Mówie mu że to jednak jajka i akurat tego naprawde nie można kupować starego i że różnica jest z 50 groszy, a on coś pod nosem typu "grosz do gorsza" i wziął te jajka . Nie chciałam jeść ale padałam z głodu i zjadłam.. na drugi dzień dostałam strasznej biegunki i biegałam naprawdę co chwila do łazienki, to zamiast przepraszam, uslyszałam że przynajmniej trochę schudne . Dobrze że była to bardzo krótka znajomość. Dodam tylko że ma rodziców bardzo bogatych (tata ordynator szpitala) od których dostawał "kieszonkowego" po 2-3 tysiące na miesiac + jeszcze dorabiał..
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 07:10   #3656
201604301932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Parę razy byłam na randce z facetem, który wydawał mi sie taki kurtuazyjny. Często chodziliśmy do kawiarni na herbatę, koszt coś koło 5 zł. Jednak jakoś się nie układało i w końcu po jakiś 5 randkach nastąpiło "zerwanie". Reakcja owego faceta mnie zabiła "powinnas mi za herbatę oddać". Masakra...
201604301932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 08:17   #3657
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez nimueg Pokaż wiadomość
Parę razy byłam na randce z facetem, który wydawał mi sie taki kurtuazyjny. Często chodziliśmy do kawiarni na herbatę, koszt coś koło 5 zł. Jednak jakoś się nie układało i w końcu po jakiś 5 randkach nastąpiło "zerwanie". Reakcja owego faceta mnie zabiła "powinnas mi za herbatę oddać". Masakra...
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi Dobrze, że ci jeszcze karnego oprocentowania do tego nie doliczył...
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:19   #3658
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Nigdy nie zrozumiem takich ludzi Dobrze, że ci jeszcze karnego oprocentowania do tego nie doliczył...
Albo przy zrywaniu "oddaj mi telefon, zegarek, cokolwiek- ja go kupilem". Nie ogarniam
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 10:34   #3659
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez navioe Pokaż wiadomość
Albo przy zrywaniu "oddaj mi telefon, zegarek, cokolwiek- ja go kupilem". Nie ogarniam
Mój ex sam mi wszystko poprzywoził.. wszystko z wyjątkiem słuchawek za 300zł
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 11:47   #3660
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Mój ex sam mi wszystko poprzywoził.. wszystko z wyjątkiem słuchawek za 300zł
ja bym w swojej wredności powiedziała, że zapomniał o tych słuchawkach i niech dowiezie ;p
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 20:11:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:03.