Jak to jest z tymi kopertami? - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-08, 22:41   #841
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Ej chyba zmęczona jestem, ale post hultaja wygląda mi na kompletnie bez sensu. Jaka Japonia znowu, kto mówił o Japonii w ogole
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:42   #842
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Mowilas o mieszkaniu. Nie podrozach. Trzymaj sie tego co mowisz. Chyba, ze własny kat przysparza ci takich samych wrażeń co te Indie na tydzien, to ok.
no dobrze, jeszcze raz tym razem wolniej.

nie widzę żadnej różnicy między prezentem w postaci 40 tyś na wesele a na wkład na mieszkanie.
zakładam że jak ktoś taką kasę przeznacza na imprezę to po ślubie ma gdzie mieszkać (nawet w opcji że nie jest dla niego problem spłacać co miesiąc ratę kredytu) i nie jest to m3 z rodzicami. Uznałam to za taki oczywizm, że wariant mamcia z taciem robią weselim a po fakcie hajda wszyscy na kupę nawet mi przez myśl nie przeszedł.

Oczywiście jak Tobie by ktoś chciał zrobić prezent za kilkadziesiąt tysięcy na dowolny cel a Ty byś powiedziała o nie o nie ja chcę sam bo to siara no to oczywiście kto bogatemu zabroni.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2015-06-08 o 22:43
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:44   #843
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
no dobrze, jeszcze raz tym razem wolniej.

nie widzę żadnej różnicy między prezentem w postaci 40 tyś na wesele a na wkład na mieszkanie.
zakładam że jak ktoś taką kasę przeznacza na imprezę to po ślubie ma gdzie mieszkać (nawet w opcji że nie jest dla niego problem spłacać co miesiąc ratę kredytu) i nie jest to m3 z rodzicami. Uznałam to za taki oczywizm, że wariant mamcia z taciem robią weselim a po fakcie hajda wszyscy na kupę nawet mi przez myśl nie przeszedł.

Oczywiście jak Tobie by ktoś chciał zrobić prezent za kilkadziesiąt tysięcy na dowolny cel a Ty byś powiedziała o nie o nie ja chcę sam bo to siara no to oczywiście kto bogatemu zabroni.


No dobra juz widzę w czym problem. Ty po prostu nie przeczytałaś o czym rozmowa do tej pory sie toczyła i dlatego Twoje posty umiarkowanie maja zwiazek z clue rozmowy.

Zdarza sie najlepszym
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:45   #844
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
no dobrze, jeszcze raz tym razem wolniej.

nie widzę żadnej różnicy między prezentem w postaci 40 tyś na wesele a na wkład na mieszkanie.
zakładam że jak ktoś taką kasę przeznacza na imprezę to po ślubie ma gdzie mieszkać (nawet w opcji że nie jest dla niego problem spłacać co miesiąc ratę kredytu) i nie jest to m3 z rodzicami. Uznałam to za taki oczywizm, że wariant mamcia z taciem robią weselim a po fakcie hajda wszyscy na kupę nawet mi przez myśl nie przeszedł.

Oczywiście jak Tobie by ktoś chciał zrobić prezent za kilkadziesiąt tysięcy na dowolny cel a Ty byś powiedziała o nie o nie ja chcę sam bo to siara no to oczywiście kto bogatemu zabroni.
Oczywiście nie, że dyskusja rozbijala się o to JAKI to prezent. Ale spoko, z doświadczenia na tym forum wiem, ze ciebie się nie przegada niezależnie co byś pisala.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:49   #845
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

@Farma
nie, ja się odnoszę do kierunku w którym w pewnym momencie poszedł wąteczek czyli ach och to coś trochę nie tak jak młodym ktoś organizuje wesele.

najlepszą obroną jest atak , próba wyśmiania kogoś nie = się temu że uda Ci się mieć Twoje na wierzchu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:51   #846
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

ale wątek <3 miodzio.

planujemy wesele i planujemy nie brać ani kopert, ani kasy od rodziców. chcemy sami zorganizować i opłacić imprezę, a zamiast prezentów mają być datki na schronisko. tak sobie wymyśliliśmy wywalanie chorych pieniędzy na sukienkę czy żarcie jest dla mnie absurdem... no ale jaką kto ma tradycję
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:51   #847
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Ale spoko, z doświadczenia na tym forum wiem, ze ciebie się nie przegada niezależnie co byś pisala.
mądrej głowie dość 2 słowie.

Czy ja Ci zabraniam wypowiadać się sensownie?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 22:53   #848
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
mądrej głowie dość 2 słowie.

Czy ja Ci zabraniam wypowiadać się sensownie?
Śmiechlam i kończę z tobą dyskusje.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:54   #849
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

i jeszcze na koniec foch, po klubie kosmiczej nowelizacji spodziewałam się większego luzu.

rownież serdecznie dziękuję za tą jakże przyjemną wymianę poglądów.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 22:55   #850
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
@Farma
nie, ja się odnoszę do kierunku w którym w pewnym momencie poszedł wąteczek czyli ach och to coś trochę nie tak jak młodym ktoś organizuje wesele.

najlepszą obroną jest atak , próba wyśmiania kogoś nie = się temu że uda Ci się mieć Twoje na wierzchu.


Odnosisz sie do kierunku, który sama sobie obralas. Jak zwykle wbijasz na watek i widzisz w nim to, co chcesz widzieć- czyli pretekst do napisania "co za głupoty wugadujecie, idźcie po rozum do głowy", jednocześnie zupełnie nie ogarniając tematu, za to stosując strategie oblężonej twierdzy "o ja biedna, teraz się ze mnie nabijacie bo mam inne zdanie", gdzie po prostu piszemy, ze cos chyba nie skleiłaś i Twój post jest luźną wariacja na temat.

Ale okej, moze sama wzięłaś hajs od rodziców na wódę i karlow srajacych konfetti, dlatego tak bronisz tej opcji- not my business, aczkolwiek zdanie o takich ludziach miec mi wolno.

Podobnie jak harlej uważam, ze dyskusja z Toba jest jalowa, takze z mojej strony uszanowanko i dobrej nocy zycze
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 23:01   #851
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość

Ale okej, moze sama wzięłaś hajs od rodziców na wódę i karlow srajacych konfetti, dlatego tak bronisz tej opcji
Farmakopea, właśnie zrobiłaś mi dzień <3
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 23:04   #852
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Odnosisz sie do kierunku, który sama sobie obralas. Jak zwykle wbijasz na watek i widzisz w nim to, co chcesz widzieć- czyli pretekst do napisania "co za głupoty wugadujecie, idźcie po rozum do głowy", jednocześnie zupełnie nie ogarniając tematu, za to stosując strategie oblężonej twierdzy "o ja biedna, teraz się ze mnie nabijacie bo mam inne zdanie", gdzie po prostu piszemy, ze cos chyba nie skleiłaś i Twój post jest luźną wariacja na temat.

Ale okej, moze sama wzięłaś hajs od rodziców na wódę i karlow srajacych konfetti, dlatego tak bronisz tej opcji- not my business, aczkolwiek zdanie o takich ludziach miec mi wolno.

Podobnie jak harlej uważam, ze dyskusja z Toba jest jalowa, takze z mojej strony uszanowanko i dobrej nocy zycze
ech.
dobrze, że Ty widzisz nie to co chcesz widzieć.
Cytat:
A ja bym nie pozwolila rodzicom zaplacic za moje wesele. Bez jaj, sluby sa dla doroslych. Jak kogos nie stac na impreze to niech sie zastanowi, czy go stac na zakladanie rodziny.
proszę bardzo, 1szy z brzegu post, tak się złożyło, że Twój to a propos zawiłych menadrów ekhm dyskusji.
I kto insynuuje że jak ktoś dostaje imprezę od rodziców to jest niezaradny, wprost przeciwnie, jak rodziców stać bez bólu tyłka zrobić takie przyjęcie to właśnie wg wspólczesnej definicji sukcesu są zaradni, a zaradni ludzie lubią zaszczepić gen zaradności swojemu potomstwu.

dla Was nie ma związku między ślubem podróżem czy chatą dla mnie jest i nazywa się to zjawisko piramidą potrzeb; nie masz chaty potrzebujesz na chatę, masz chatę, możesz sobie dążyć do realizacji różnych innych fanaberii.
Czy koleżanko Farmo coś jeszcze jest niejasne tą późną porą?
To się cieszę.

Cytat:
Ale okej, moze sama wzięłaś hajs od rodziców na wódę i karlow srajacych konfetti, dlatego tak bronisz tej opcji- not my business, aczkolwiek zdanie o takich ludziach miec mi wolno.
to jest szpilka, tak?
Ze słoniami i z łabędziem z czekolady. A co.

Uszanowanko wow wow.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2015-06-08 o 23:06
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 02:42   #853
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ech.
dobrze, że Ty widzisz nie to co chcesz widzieć.
proszę bardzo, 1szy z brzegu post, tak się złożyło, że Twój to a propos zawiłych menadrów ekhm dyskusji.
I kto insynuuje że jak ktoś dostaje imprezę od rodziców to jest niezaradny, wprost przeciwnie, jak rodziców stać bez bólu tyłka zrobić takie przyjęcie to właśnie wg wspólczesnej definicji sukcesu są zaradni, a zaradni ludzie lubią zaszczepić gen zaradności swojemu potomstwu.

dla Was nie ma związku między ślubem podróżem czy chatą dla mnie jest i nazywa się to zjawisko piramidą potrzeb; nie masz chaty potrzebujesz na chatę, masz chatę, możesz sobie dążyć do realizacji różnych innych fanaberii.
Czy koleżanko Farmo coś jeszcze jest niejasne tą późną porą?
To się cieszę.

to jest szpilka, tak?
Ze słoniami i z łabędziem z czekolady. A co.

Uszanowanko wow wow.

Kilka stron wcześniej jechałaś ostro po dziewczynie która przyznała się do dorobienia na wesele przyjaciółki 200 zł, że się zaharowuje w imię tego aby jej przyjaciółka (której chciała sprawić przyjemność prezentem- to był jedyny powód brania nadgodzin) jej aby nie obgadała. Przypominam że chodziło o 200 zł, a teraz nie widzisz przeszkód aby rodzice wyciągnęli z tyłka 40 tyś dla dzieci na jednodniową imprezkę?
I zabawne że bredzisz o zaradności tam dziewczyna próbowała przyoszczędzić te 200 zł kosztem paru nadgodzin , a tu dzieciaki ''zaradnie'' zabawią się za pieniądze rodziców.
Nie ogarniam twojej logiki.
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer

Edytowane przez HealthOne
Czas edycji: 2015-06-09 o 02:46
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 05:47   #854
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

dalej mam wrazenie, ze wszyscy znajomi poniektórych są mega bogaci
przez mysl nie przeszlo, ze wracaja mieszkac na kupe - serio Hultaj znasz tylu mlodych, co sa na swoim? tak realistycznie patrzac, jak jest, a nie jak powinno byc?

ja to znam takich nawet, co po slubie mieszkaja osobno, kazde ze swoimi rodzicami, bo nie ma na mieszkanie, ale na slubie byl pieczony prosiak i jednorożce z tęczą w d
albo takich, co sa w ciąży i czyszczą konto do zera na slub, a na pampersa nie ma, szykują pięterko
aczkowliek po prawdzie nie moja sprawa, co robią, no ale o tym jest ten watek
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 07:27   #855
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
wywalanie chorych pieniędzy na sukienkę czy żarcie jest dla mnie absurdem... no ale jaką kto ma tradycję


No co ty, przeciez to ulatwienie startu w zyciu i zaciesnianie wiezi rodzinnych
Nie moge z tego watku
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:09   #856
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez KaSiUL Pokaż wiadomość
Dokładnie. Własnie jesli o mnie chodzi to moge tyle dac ale nie chce ! . Reszte zostwie bez komentarza.. nie radze sie juz nikogo bo napiszą to co wyzej..
To daj pusta koperte! Genialne rozwiazanie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:21   #857
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

A ja jestem studentką drugiego roku. Zostałam zaproszona na wesele do mojej dalekiej rodziny. Właściwie taka siódma wodą po kisielu.
Dałam 100zl. Tyle miałam odłożone, nie pracuje, studiuje i wcale nie czułam wstydu ze taka licha koperta. Do tego dorzucilam jakieś dobre winko. I już!
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:33   #858
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
A ja jestem studentką drugiego roku. Zostałam zaproszona na wesele do mojej dalekiej rodziny. Właściwie taka siódma wodą po kisielu.
Dałam 100zl. Tyle miałam odłożone, nie pracuje, studiuje i wcale nie czułam wstydu ze taka licha koperta. Do tego dorzucilam jakieś dobre winko. I już!
No i bardzo dobrze.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 09:08   #859
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No co ty, przeciez to ulatwienie startu w zyciu i zaciesnianie wiezi rodzinnych
Nie moge z tego watku
jak więzi rodzinne wymagają umocnienia 40-ma tysiącami, to chyba taka rodzinka niewiele jest warta... co innego, gdy młodzi są bardzo zamożni, bo tak zarabiają, i mając zaoszczędzone pieniądze, chcą przeznaczyć astronomiczną sumę na imprezę - wtedy trochę mniej nie rozumiem. jak żyją na wysokim standardzie, to są tak przyzwyczajeni i poniekąd to ma jakis sens. choć nawet, gdybym srała kasą, to bym nie zrobiła slubu za grubą kasę - po co?
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 09:27   #860
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Ja tam nie mam nic przeciwko sponsorowaniu wesela przez rodziców - o ile nie wiąże się to z braniem kredytów, zaciśnięciem pasa itd. Jeśli rodzice mają kasę, nie ciułali przez x lat by wyprawić imprezę tylko po prostu ich na to stać to nie widzę powodu czemu mieliby tego nie zrobić. Nie widzę różnicy między uzbieraniem przez młodych 20 tys na wesele z dostaniem na ślubie prezentu od rodziców w tej kwocie a opłaceniem przez rodziców wesela i brakiem prezentu dla młodych. Przecież to na to samo wychodzi.

Wiadomo, jak rodzice z gatunku tych problemowych i wtrącających się we wszystko to opłacanie samemu jest równocześnie kupowaniem sobie spokoju, ale jeśli rodzice są w porządku to ja tam problemu nie widzę.

Jeśli rodziców nie stać, młodych nie stać i trzeba by było brać jakieś kredyty, zaciskać pasa byle imprezę wyprawić i się pokazać to moim zdaniem spora przesada i nigdy nie zrozumiem tego parcia "bo wesele". Jak kogoś stać to niech robi ze swoimi pieniędzmi co chce.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 09:52   #861
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

O mamo, dyskusja nabrała totalnego absurdu. Wina nie kupię, bo tak chcą weselnicy, przyniosę kwiaty. Kwiatów nie kupię, bo tak chcą weselnicy, przyniosę wino. No bezczelna para młoda!
A najlepszy był tekst o "ochlewaniu się" cały rok pary młodej za pieniądze gości. Nie wiem z jakiego towarzystwa pochodzicie, ale cieszę się, że nie obracam się w kręgach niektórych wizażanek.
Niedługo ktoś stwierdzi, że przyniesie w prezencie czegoś zupełnie bezsensownego np. trymera do nosa jest ok, bo "okropna para młoda" chce prezentów. TO dostaną. Na złosć. Nic, gratulować kultury
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:43   #862
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez BiegnijLola Pokaż wiadomość
Właśnie też tego nie rozumiem. Że jak rodzice finansują wesele to takie zło, szatany i obierki. W regionie z którego pochodzę jest nawet taka tradycja że to rodzice wyprawiają wesele młodym i na zaproszeniach również wpisuje się taki tekst. Także wolnoć tomku w swoim domku: jedni wolą sami sobie wyprawić, innym wyprawią rodzice. Co się komu podoba.
U mnie też jest taka tradycja. Sponsorują rodzice w części lub całości (co kto lubi). Dlatego jest w zaproszeniach, że zapraszają młodzi razem z rodzicami. Nie wiem, gdzie niektóre wizażanki mieszkają, skoro u nich małe wesele to 100 osób. U mnie takie standardowe to 60-80, kilka lat temu byłam na weselu na jakieś 45 osób (weselu, nie obiedzie). 200 zł za osobę to też w mojej okolicy powyżej średniej. Przy weselu na 70 osób i 180 zł na osobę wychodzi jakieś 6300 zł na jednych rodziców. Powiedzmy, że resztę młodzi finansują sobie sami. Takie pieniądze, można by było za te 6 koła jechać w podróż dookoła świata, kupić mieszkanie, wystarczyłoby jeszcze na samochód z salonu, a tak rodzice będą spłacać kredyt jeszcze po rozwodzie...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Boli mnie wątroba na myśl że miałabym 10 tysięcy wydać na jedną imprezę. Nie lepiej zainwestować w coś co się przyda?
Ja bym wolała też przeznaczyć taki "prezent" na coś związanego z przeżyciem, np. wesele, podróż czy lot balonem. Na takie kafelki do kuchni sama sobie zarobię, wypasionego telewizora nie potrzebuję.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
a co myślicie o prezencie-portrecie dla państwa młodych?
Ucieszyłybyście się z takiego?
Ja bym się bardzo ucieszyła

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Moja najbliższa rodzina (czyli dziadkowie, wujostwo i kuzynostwo (+ czasem ich dzieci) i oczywiście rodzice + rodzeństwo) to ok. 70-80 osób
Na szczęście w mojej rodzinie nie ma tradycji zapraszania wszystkich "bo to rodzina!" - inaczej od 18 roku życia musiałabym odkładać na wesele (i rodzice też)
Moja nawet nie najbliższa, tylko najbliższa + bliska to dokładnie 19 osób. Zawsze mnie zastanawiało, skąd ludzie biorą gości na dwustuosobowe wesele

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2015-06-09 o 13:51
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:49   #863
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;51686655]
Moja nawet nie najbliższa, tylko najbliższa + bliska to dokładnie 19 osób. Zawsze mnie zastanawiało, skąd ludzie biorą gości na dwustuosobowe wesele
[/QUOTE]

zapraszają wszystkich spokrewnionych jak leci, całe wsie - znam takich którzy robili na 300 osób. Zapraszają bo inaczej rodzina się obraża
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:59   #864
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
zapraszają wszystkich spokrewnionych jak leci, całe wsie - znam takich którzy robili na 300 osób. Zapraszają bo inaczej rodzina się obraża
Gdybym zapraszała wszystkich ze mną spokrewnionych to też wyszłoby dużo, bo np. jedna z moich babć miała 8 czy 9 sztuk rodzeństwa. Tylko że część z tych ludzi pewnie nawet nie wie o moim istnieniu, większość nie widziała, chyba że raz czy dwa na jakimś pogrzebie gdzieś z daleka.
O, u mnie zwyczajowo zaprasza się jeszcze sąsiadów. Chociaż ja z sąsiadami nie jestem w żadnych bliskich stosunkach, tyle co na "dzień dobry", więc u mnie też by ich nie było.

Ja znam chyba tylko jedną osobę, która sprawiła sobie wielkie wesele. Ale oni faktycznie mieli sporą rodzinę i wielu znajomych. Oboje byli z dość zamożnych domów, dom mieli jeszcze sporo przed ślubem, on ma swoją firmę, albo nawet dwie, więc akurat niczego sobie nie odejmowali z powodu wesela. Generalnie byli ze znanych w mieście rodzin, szczególnie on.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2015-06-09 o 14:01
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:03   #865
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
chociaż kiedyś się spotkałam z taką opinią na ślubnym, że jak ktoś dużo zarabia to powinien dawać dużo, bo wszyscy wiedzą że państwu X wiedzie się dobrze, więc głupio i wstyd jak dadzą 400 - 500, skoro mogliby spokojnie np. 800.
nie ogarniam takiego nastawienia no ale może się nie znam
sorry, ale laski na podforum ślubnym w sporym % mają coś z głową i mają alternatywną rzeczywistość. są tak zafiksowane na punkcie ślubu, że nawet jak dziewczyny piszą o kiepskich związkach to one zawsze radzą, żeby "walczyć i naprawiać, bo ślub".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:06   #866
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Plus "nie mamy za co zyc, jestesmy ledwo po studiach, ale slub musi byc" to standard. jakos to przeciez bedzie.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:10   #867
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam nic przeciwko sponsorowaniu wesela przez rodziców - o ile nie wiąże się to z braniem kredytów, zaciśnięciem pasa itd. Jeśli rodzice mają kasę, nie ciułali przez x lat by wyprawić imprezę tylko po prostu ich na to stać to nie widzę powodu czemu mieliby tego nie zrobić. Nie widzę różnicy między uzbieraniem przez młodych 20 tys na wesele z dostaniem na ślubie prezentu od rodziców w tej kwocie a opłaceniem przez rodziców wesela i brakiem prezentu dla młodych. Przecież to na to samo wychodzi.

Wiadomo, jak rodzice z gatunku tych problemowych i wtrącających się we wszystko to opłacanie samemu jest równocześnie kupowaniem sobie spokoju, ale jeśli rodzice są w porządku to ja tam problemu nie widzę.

Jeśli rodziców nie stać, młodych nie stać i trzeba by było brać jakieś kredyty, zaciskać pasa byle imprezę wyprawić i się pokazać to moim zdaniem spora przesada i nigdy nie zrozumiem tego parcia "bo wesele". Jak kogoś stać to niech robi ze swoimi pieniędzmi co chce.
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami.

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

[/COLOR][1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;51686961]Plus "nie mamy za co zyc, jestesmy ledwo po studiach, ale slub musi byc" to standard. jakos to przeciez bedzie. [/QUOTE]
No pewnie, że będzie! Koperty będą, to czemu miałoby nie być
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę

Edytowane przez Jall
Czas edycji: 2015-10-29 o 15:44
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:45   #868
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;51686655]
Moja nawet nie najbliższa, tylko najbliższa + bliska to dokładnie 19 osób. Zawsze mnie zastanawiało, skąd ludzie biorą gości na dwustuosobowe wesele
[/QUOTE]
No to Ci obliczam moich 'najbliższych':

Rodzice 2
Rodzice Tz 2
Moje rodzeństwo + towarzysze 4
Jego rodzeństwo +ot 2
Jego chrzestni [bardzo bliskie stosunki] 2
ich dzieci + małżonkowie + dzieci'[to samo, bardzo bliscy] 11
dziadkowie moi i jego 3
moi chrzestni [moja najblizsza rodzina i praktycznie jedyna, trzymamy się razem] 2 + 3 dzieci
dzieci chrzestnych + partnerzy 16
Przyjaciele [tacy od serca, bez ktorych sobie nie wyobrażam slubu] + ot 10
Przyjaciele tz 6

Wychodzi 63 osoby - to moje must be, osoby mi najbliższe, czułabym się jak świnia gdybym ich pominęła, bo na co dzień na prawdę trzymamy się blisko.
Gdybym miała natomiast dołożyć pozostałą rodzinę [w tej samej bliskiej linii co wymieniona], to ustukało by się grubo ponad 100 osób.

Więc jak widzisz - czasem po prostu te grono najbliższych jest spore i tyle.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-06-09 o 14:46
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:58   #869
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No to Ci obliczam moich 'najbliższych':

Rodzice 2
Rodzice Tz 2
Moje rodzeństwo + towarzysze 4
Jego rodzeństwo +ot 2
Jego chrzestni [bardzo bliskie stosunki] 2
ich dzieci + małżonkowie + dzieci'[to samo, bardzo bliscy] 11
dziadkowie moi i jego 3
moi chrzestni [moja najblizsza rodzina i praktycznie jedyna, trzymamy się razem] 2 + 3 dzieci
dzieci chrzestnych + partnerzy 16
Przyjaciele [tacy od serca, bez ktorych sobie nie wyobrażam slubu] + ot 10
Przyjaciele tz 6

Wychodzi 63 osoby - to moje must be, osoby mi najbliższe, czułabym się jak świnia gdybym ich pominęła, bo na co dzień na prawdę trzymamy się blisko.
Gdybym miała natomiast dołożyć pozostałą rodzinę [w tej samej bliskiej linii co wymieniona], to ustukało by się grubo ponad 100 osób.

Więc jak widzisz - czasem po prostu te grono najbliższych jest spore i tyle.
Nie no, spoko, ja rozumiem. U mnie 19 osób to tylko moje, żadnego tż. Po prostu weselisko na 200 osób jest dla mnie lekko abstrakcyjne, trudno mi sobie takie wyobrazić
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 15:12   #870
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Jak to jest z tymi kopertami?

W USA, odpowiadając na złośliwości, nie ma tradycji ani fundowania wesela, ani pomagania dzieciom na starcie.

Natomiast u nas w dużej mierze jest, zwłaszcza, jeżeli są warunki. Dużej ilości rodzin zależy na tym, że jak mają, to pomogą dziecku z wkładem własnym na mieszkanie, zapłacą za wesele. Dla części rodziców jest to bardzo ważne, daje im to poczucie troski o dziecko, o to, że przysłużyli się etc. Mój ojciec pierwsze co zrobił po zaręczynach to zaproponował pomoc finansową - za wesele płacimy sami, ale jestem pewna, że mój ojciec sypnie groszem w prezencie, bo to jest dla niego ważne. A ja nie mam zamiaru udawać, że pogardzam. Mój ojciec jest niegłupim człowiekiem i na bank się nie zadłuży tylko po to, by mi było przyjemnie i miło.

Uważam, że jest ogromna różnica między nie wymaganiem, a zarzekaniem się, że jak w ogóle można przyjmować kasę od rodziców.

IMHO można, normalnie, bez problemów. Ja tam nigdy oporów nie miałam :P.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-27 20:54:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.