Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-13, 21:15   #121
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o moje oczekiwania finansowe. Przyjęłam proste założenie - nie będę pracować za mniej niż 1/10 tego co oferowano mi w Szwajcarii, wobec tego uznałam że minimum, za jakie mogę pracować to lekko poniżej 3 000 PLN na rękę. Chyba nie jest to wygórowane...
Na Twoim miejscu wrocilabym do Szwajcarii. Z takim nastawieniem jak wyżej nie będziesz w Polsce szczęśliwa.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 21:33   #122
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wrocilabym do Szwajcarii. Z takim nastawieniem jak wyżej nie będziesz w Polsce szczęśliwa.
Rodzi się jednak pytanie, czy mimo różnic w płacach, występują także różnice w ludziach.
Bo moze sie okazać ze czynnik który odstrasza pracodawców w Polsce (którzy często nie są pracodawcami polskimi) nie odstraszy także tych szwajcarskich.
Bo im dłużej ten watek obserwuję, tym bardziej jestem pewna, ze to ani dyplom uczelni x, ani wymagania finansowe nie sa głownym problemem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:20   #123
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rodzi się jednak pytanie, czy mimo różnic w płacach, występują także różnice w ludziach.
Bo moze sie okazać ze czynnik który odstrasza pracodawców w Polsce (którzy często nie są pracodawcami polskimi) nie odstraszy także tych szwajcarskich.
Bo im dłużej ten watek obserwuję, tym bardziej jestem pewna, ze to ani dyplom uczelni x, ani wymagania finansowe nie sa głownym problemem.
Autorka pisala tez na poczatku watku, ze zarzucaja jej brak znajomosci realiow. Wiec moze szwajcarskie zna. Chociaz nie wiem po co pani inzynier codzienna prasowka nie szuka pracy w mediach czy nie startuje w wyborach. No chyba ze rekrutuje na stanowiska wymagajace tej wiedzy np specjalista PR w wielkiej czworce albo jakis marketingowiec nawet. Wtedy powinna zmienic profil poszukiwan.

W Polsce nadal ludzie maja inne wyksztalcenie a inna prace (np mgr biologii w banku czy polonista w warsztacie samochodowym) ale wtedy rekruter sprawdza kompetencje.

Nakrecenie na jakie wyksztalcenie taka praca to chyba wlasnie z Szwajcarii pochodzi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 12:14   #124
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Autorka pisala tez na poczatku watku, ze zarzucaja jej brak znajomosci realiow. Wiec moze szwajcarskie zna. Chociaz nie wiem po co pani inzynier codzienna prasowka nie szuka pracy w mediach czy nie startuje w wyborach. No chyba ze rekrutuje na stanowiska wymagajace tej wiedzy np specjalista PR w wielkiej czworce albo jakis marketingowiec nawet. Wtedy powinna zmienic profil poszukiwan.

W Polsce nadal ludzie maja inne wyksztalcenie a inna prace (np mgr biologii w banku czy polonista w warsztacie samochodowym) ale wtedy rekruter sprawdza kompetencje.

Nakrecenie na jakie wyksztalcenie taka praca to chyba wlasnie z Szwajcarii pochodzi.
Ach, ta twoja znajomość polskich realiów. Powinnaś zostać doradczynią autorki, razem rozłożyłybyście na łopatki każdego pracodawcę
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 21:51   #125
gajbatko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cześć dziewczyny, nie wiem czy wybrałam dobry wątek, jeżeli nie to prosiłabym o odesłanie mnie do czegoś konkretnego, jeżeli byłybyście tak miłe. Mianowicie jestem na trzecim roku automatyki i robotyki, znam mocne podstawy C++, a właściwie to miałam aż trzy semestry z tego języka więc nie są to tylko podstawy aktualnie próbuję swoich możliwości w Javascripcie CSS i HTMLu, mam pytanie, czy pomogłybyście mi w znalezieniu praktyk ? Nie mam nawet wygórowanych oczekiwań jak moi rówieśnicy, którzy od razu chcą zarabiać duże pieniądze, ja chciałabym zdobyć doświadczenie i umiejętności pozdrawiam
gajbatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 22:19   #126
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez gajbatko Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie wiem czy wybrałam dobry wątek, jeżeli nie to prosiłabym o odesłanie mnie do czegoś konkretnego, jeżeli byłybyście tak miłe. Mianowicie jestem na trzecim roku automatyki i robotyki, znam mocne podstawy C++, a właściwie to miałam aż trzy semestry z tego języka więc nie są to tylko podstawy aktualnie próbuję swoich możliwości w Javascripcie CSS i HTMLu, mam pytanie, czy pomogłybyście mi w znalezieniu praktyk ? Nie mam nawet wygórowanych oczekiwań jak moi rówieśnicy, którzy od razu chcą zarabiać duże pieniądze, ja chciałabym zdobyć doświadczenie i umiejętności pozdrawiam
Załóż konto na linkedin i goldenline. Wysyłaj CV do różnych firm związanych z branżą IT. Próbuj na stanowiska programisty, testera oprogramowania, administratora baz danych. Poza tym 3 semestry jakiegoś języka programowania na studiach to tak naprawdę nic. Dobrze jakbyś znała bazy danych i język SQL, bo obecnie większość stanowisk związanych z IT jest z tym ściśle związana.
Można też przez uczelnie dostać praktyki, albo poprzez biuro karier na Twojej uczelni. Raczej długo nie powinnaś szukać praktyk. Ja swoje znalazłam w miesiąc stosując się do tego co pisałam wyżej.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 07:14   #127
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez gajbatko Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, nie wiem czy wybrałam dobry wątek, jeżeli nie to prosiłabym o odesłanie mnie do czegoś konkretnego, jeżeli byłybyście tak miłe. Mianowicie jestem na trzecim roku automatyki i robotyki, znam mocne podstawy C++, a właściwie to miałam aż trzy semestry z tego języka więc nie są to tylko podstawy aktualnie próbuję swoich możliwości w Javascripcie CSS i HTMLu, mam pytanie, czy pomogłybyście mi w znalezieniu praktyk ? Nie mam nawet wygórowanych oczekiwań jak moi rówieśnicy, którzy od razu chcą zarabiać duże pieniądze, ja chciałabym zdobyć doświadczenie i umiejętności pozdrawiam
teraz powinny zaczynbać się nabory na praktyki i staże, więc szukaj na najpopularniejszych serwisach z ogłoszeniami o pracę lub pisz bezpośrednio do firm, które Cie interesują.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 10:54   #128
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wrocilabym do Szwajcarii. Z takim nastawieniem jak wyżej nie będziesz w Polsce szczęśliwa.
Pewnie powinna sie zgodzic za prace za 1500, zeby przetrwac w polskiej rzeczywistosci? 3 tysiace na reke to nie jest duzo, wiec czemu ma zwijac manatki do Szwajcarii?
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 11:31   #129
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;59029031]Pewnie powinna sie zgodzic za prace za 1500, zeby przetrwac w polskiej rzeczywistosci? 3 tysiace na reke to nie jest duzo, wiec czemu ma zwijac manatki do Szwajcarii?[/QUOTE]
Ale wygląda na to, że 3000 zł to maks albo nawet niemożliwość na dzień dobry dla ludzi z jej wykształceniem, więc musiałaby się najpierw zgodzić pracować za mniej. A nie wiadomo czy i tak by ją chcieli.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 12:17   #130
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

I ja bym zwineła manatki. Sama sobie się dziwie, że jeszcze tkwię w tej rzeczywistości!
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 12:44   #131
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

"W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem"
ddas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 14:44   #132
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;59029031]Pewnie powinna sie zgodzic za prace za 1500, zeby przetrwac w polskiej rzeczywistosci? 3 tysiace na reke to nie jest duzo, wiec czemu ma zwijac manatki do Szwajcarii?[/QUOTE]

Ponieważ to ze nie jest w stanie znaleźć pracy w Polsce wynika z jej nastawienia do ludzi, patrzy na ludzi z wyższościa ciągle podkreślając jaka to jej uczelnia jest najlepsza. Tak naprawdę polskie uczelnie też nie są złe. Znam wielu ludzi z podobnym wykształceniem do niej, którzy dopiero będąc po studiach zarabiają 8-15tys zł miesięcznie w polskich firmach, wcale nie w tych największych, wbrew pozorom. A są po polskich politechnikach, kierunki typu AiR, mechatronika. Skoro w Szwajcarii nie mogła się odpedzic od ofert, to poleciłam powrót właśnie tam.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2016-04-16 o 14:46
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 16:11   #133
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Studia doktoranckie nie z marszu, tylko w paźnierniku w normalnym trybie, nigdzie nie pisałam że teraz.Nie widzę nic złego, każdy orze jak może skoro pracy nie ma no to studia doktoranckie to zawsze jakaś alternatywa...
pofrubione :
No a Ty widać jak orzesz. Pełna klasa.

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Dzięki za propozycję Naprawdę nie spodziewałam się na tym forum podsunięcia ogłoszeń o pracy. Problem jedynie jest w tym, że pomyślałam logicznie i nie opłaca mi się przeprowadzka do Krakowa - pociąg do Krakowa jedzie mniej więcej tyle, ile leci samolot do Zurychu - wobec tego bardziej by mi się opłacało jeśli w ogóle to z Warszawy przenieść do Zurychu a nie Krakowa, ten sam poziom rozłąki z bliskimi...
:/
Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Ja przez ofertę rozumiem dopiero jak jestem po rekrutacji i jest propozycja podpisania umowy, ale fakt że dostałam propozycję udziału w rekrutacji, czego się nie spodziewałam i co jest pozytywnym znakiem

Cudo
dostałaś tu na dzień dobry 2 propozycje Prawdziwej Pomocy Zawodowej, a tu....nie potrafię nawet wymyśleć czegokolwiek dowcipnego, bo ręce mi opadły. Dziewczyny, może przemyślcie najpierw, zanim zaczniecie rzucać takie n.i.e.p.o.w.a.ż.n.e. propozycje...pfff..
udział w rekrutacji;
co za żenada .
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Rozumiem, że do tej Szwajcarii jako dziecko wyjechałaś, że zdążyłaś nabyć "ostry swiss german"?
no właśnie, ten ostry swiss, zamiast literackiego deutsch, najlepiej HOCH ; już to widzę;
Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Gdyby po latach studiowania zagranico nawijala po niemiecku z ostrym polskim akcentem to by bylo dopiero dziwne.
Yyy, dlaczego? jak ktoś studiował 2 lata, językowo praktycznie od zera, to w zasadzie byłoby czymś nadzwyczajnym, wymowa bez naleciałości akcentowych .
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 16:16   #134
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Dobry jest ten watek, nie ma co. Mam w pracy ludzi po Harvardzie czy MIT (nr 1 na liscie autorki ) i jakos prace bez problemu znalezli. Ba, mogli przebierac w ofertach.

Autorka musi niezle odstraszac w kontakcie ""face to face" skoro pracy znalezc nie moze po dobrej uczelni technicznej. Mam wrazenie, ze zadnych wnioskow nie wyciaga z postow tu do niej kierowanych.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 16:34   #135
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;59041301]

Autorka musi niezle odstraszac w kontakcie ""face to face" skoro pracy znalezc nie moze po dobrej uczelni technicznej. Mam wrazenie, ze zadnych wnioskow nie wyciaga z postow tu do niej kierowanych.[/QUOTE]

No bo te posty są przecież bez szacunku do "zagranico". To się nie liczą. 😜
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 21:39   #136
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Krótki bilans tygodnia:
- 3 odrzucenia po lekturze CV
- 1 odrzucenie po rozmowie kwalifikacyjnej.

Porozmawiałam za to na Skype z panią z biura karier ETH Zuerich i była dosyć zdziwiona, bo twierdziła, że mój kierunek jest raczej wśród tych, po których łatwo jest dostać zatrudnienie.

Aha, i nie rozumiem, skąd ten prześmiewczy ton... Przykro mi, że dla niektórych cieżka sytuacja życiowa kogoś to powód do żartów.
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 22:24   #137
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Krótki bilans tygodnia:
- 3 odrzucenia po lekturze CV
- 1 odrzucenie po rozmowie kwalifikacyjnej.

Porozmawiałam za to na Skype z panią z biura karier ETH Zuerich i była dosyć zdziwiona, bo twierdziła, że mój kierunek jest raczej wśród tych, po których łatwo jest dostać zatrudnienie.

Aha, i nie rozumiem, skąd ten prześmiewczy ton... Przykro mi, że dla niektórych cieżka sytuacja życiowa kogoś to powód do żartów.
Nie żartujemy przecież. Próbujemy Ci pomóc. Tak bardzo zależy Ci na pracy - też proponowałam polecenie Ci kilku potencjalnych pracodawców, tyle że ze Śląska. Ale nie byłaś zainteresowana.
Wg mnie słabo szukasz. Jak wygląda Twój profil na LinkedIn lub goldenline? To pierwszy krok do zaprezentowania się. Jest tam masa rekruterow, którzy szukają pracowników. Nie wiem, czy akurat tego też uczyli w Szwajcarii, ale szczerze polecam założyć sobie tam konta.
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 13:07   #138
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Czas mija, a zupełnie bez postępu. Ciąglę same odmowy. Obniżyłam odrobinę wymagania płacowe, a i tak zupełnie nic to nie dało. Zatem powiedziałam sobie dość tego... Zaczynam poszukiwania w Szwajcarii, głównie Zurych i Winterthur, bo tutaj raczej nic dobrego mi się nie przydarzy. Liczę, że dość szybko coś znajdę, gorzej że to latanie co weekend do Warszawy może być męczące, no ale skoro nie ma innego wyjścia to chyba muszę tak zrobić
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 05:45   #139
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Czas mija, a zupełnie bez postępu. Ciąglę same odmowy. Obniżyłam odrobinę wymagania płacowe, a i tak zupełnie nic to nie dało. Zatem powiedziałam sobie dość tego... Zaczynam poszukiwania w Szwajcarii, głównie Zurych i Winterthur, bo tutaj raczej nic dobrego mi się nie przydarzy. Liczę, że dość szybko coś znajdę, gorzej że to latanie co weekend do Warszawy może być męczące, no ale skoro nie ma innego wyjścia to chyba muszę tak zrobić
Powodzenia!
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 00:06   #140
allthingspm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 11
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Czas mija, a zupełnie bez postępu. Ciąglę same odmowy. Obniżyłam odrobinę wymagania płacowe, a i tak zupełnie nic to nie dało. Zatem powiedziałam sobie dość tego... Zaczynam poszukiwania w Szwajcarii, głównie Zurych i Winterthur, bo tutaj raczej nic dobrego mi się nie przydarzy. Liczę, że dość szybko coś znajdę, gorzej że to latanie co weekend do Warszawy może być męczące, no ale skoro nie ma innego wyjścia to chyba muszę tak zrobić
Wydaje mi się - sam do tego też doszedłem - że taka jest mentalność w Polsce, że pracodawcy (może nie oni sami, ale semi-managerska kadra po kiepskich polskich uczelniach) boją się osób bardzo dobrze wykształconych, inteligentnych i leaderskich na pozycje entry-level. W większości szuka się robola, który będzie codziennie z pocałowaniem nogi przychodził do roboty i odwalał najgorszą czarną robotę (i w sumie ma to sens).

Nie wiem, czy w początkującej inżynierce jest miejsce dla takiej osoby jak Ty. Aplikowanie do Big4 było w sumie dość dobre (pod warunkiem, że Wawa + do jakiego działu?), bo tam pracują osoby o nieco wyższym potencjale intelektualnym i - w zależności od działu - pracownika traktuje się z nieco wyższym szacunkiem. Odpadałaś tam na testach, assessmencie, rozmowie? Rozmawiałaś później z rekruterami? Często są chętni przedyskutować, co poszło nie tak.

Jak jesteś zainteresowana biznesem, to są i firmy "oczko wyżej", gdzie znajdują zatrudnienie wybitne jednostki za dobrą pensję (8k zł praktyki), jeśli chcesz to przedyskutować, to pisz priv.

I nie daj się przekonać, że to Twoja wina. Taka polska mentalność, że nie lubi się zbyt ambitnych osób, które poświęciły sporo wysiłku na dostanie się i utrzymanie na dobrej (najlepszej?) światowej uczelni, podczas gdy oni pili piwo w obskórnym barze, lecieli studia na trójach i pracowali jako sprzedawcy w odzieżówce, przez co za każdą inną szansę pracy w zawodzie dadzą się pokroić. Szczególnie nie ma się czym martwić, jeśli w opinii biura karier w Zurychu wypadłaś okej.

Powodzenia i daj znać jak się sytuacja rozwinęła.

Edytowane przez allthingspm
Czas edycji: 2016-05-12 o 00:12
allthingspm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 23:39   #141
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Tak jak mówiłam, aplikowałam do Zurychu. Wysłałam kilka CV, no i... jadę jutro (a w zasadzie dzisiaj) do Zurychu na rozmowę kwalifikacyjną! W ogóle jestem mega pod wrażeniem postępowania rekrutacyjnego. Jak firma dowiedziała się, że mieszkam w Warszawie, to zaoferowała mi pokrycie kosztów przelotu, po czym jeszcze dodali, że w sumie może lepiej jak przylecę dzień wcześniej, to wtedy na interview rano będę wypoczęta i że zapłacą mi za nocleg. Jak spojrzałam, to w dodatku w super hotelu Tak więc wieczorem lecę, a w środę rozmowa. Jestem mega podekscytowana! Nawet w zasadzie jak nie dostanę pracy to i tak fajnie odwiedzić stare śmieci Aczkolwiek oczywiście dam z siebie wszystko.

Na razie się tym nie martwię, ale jeślibym dostała tę pracę, to czeka mnie życie na walizkach. Postanowienie mam, że latałabym co weekend, mam nadzieję, że ujdzie się jakoś do tego przyzwyczaić. Nie chcę już dłuższych rozłąk z Ukochanym.

Cytat:
Napisane przez allthingspm
Wydaje mi się - sam do tego też doszedłem - że taka jest mentalność w Polsce, że pracodawcy (może nie oni sami, ale semi-managerska kadra po kiepskich polskich uczelniach) boją się osób bardzo dobrze wykształconych, inteligentnych i leaderskich na pozycje entry-level. W większości szuka się robola, który będzie codziennie z pocałowaniem nogi przychodził do roboty i odwalał najgorszą czarną robotę (i w sumie ma to sens). (...)
I nie daj się przekonać, że to Twoja wina. Taka polska mentalność, że nie lubi się zbyt ambitnych osób, które poświęciły sporo wysiłku na dostanie się i utrzymanie na dobrej (najlepszej?) światowej uczelni, podczas gdy oni pili piwo w obskórnym barze, lecieli studia na trójach i pracowali jako sprzedawcy w odzieżówce, przez co za każdą inną szansę pracy w zawodzie dadzą się pokroić. Szczególnie nie ma się czym martwić, jeśli w opinii biura karier w Zurychu wypadłaś okej.
W zasadzie Twoja wypowiedź idealnie odzwierciedla moje przemyślenia co do tego, jak rynek pracy w Warszawie wygląda. Utwierdziła mnie w tym praca, którą niedawno dostałam - niby w inżynierii, a za minimalną krajową 1300 zł, czyli 330 franków miesięcznie, dla specjalisty, przecież to się po prostu w głowie nie mieści. Oczywiście cała rekrutacja była na poziomie żenady, więc i tak nie miałam ochotę na współpracę z tą firmą, bo możliwości rozwoju tam raczej żadne.
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 07:02   #142
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

A tak z ciekawosci, to czemu chlopak nie moze do Ciebie jezdzic na weekendy? Albo nawet sie przeprowadzic?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 07:12   #143
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rodzi się jednak pytanie, czy mimo różnic w płacach, występują także różnice w ludziach.
Bo moze sie okazać ze czynnik który odstrasza pracodawców w Polsce (którzy często nie są pracodawcami polskimi) nie odstraszy także tych szwajcarskich.
Bo im dłużej ten watek obserwuję, tym bardziej jestem pewna, ze to ani dyplom uczelni x, ani wymagania finansowe nie sa głownym problemem.
Też mam takie wrażenie nie spotkałam się jeszcze z tym żeby ktoś był odrzucany na ROZMOWIE ze względu na dyplom danej uczelni. Samo zaproszenie na rekrutację świadczy o tym że kogoś zainteresowało nasze cv. Zresztą we wspomnianym wyżej samsungu też pracuje bardzo dużo osób z zagranicy. Ale może oni lepiej zaprezentowali się na części praktycznej rekrutacji lub na rozmowie?
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 07:54   #144
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez klaudia23451 Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam, aplikowałam do Zurychu. Wysłałam kilka CV, no i... jadę jutro (a w zasadzie dzisiaj) do Zurychu na rozmowę kwalifikacyjną! W ogóle jestem mega pod wrażeniem postępowania rekrutacyjnego. Jak firma dowiedziała się, że mieszkam w Warszawie, to zaoferowała mi pokrycie kosztów przelotu, po czym jeszcze dodali, że w sumie może lepiej jak przylecę dzień wcześniej, to wtedy na interview rano będę wypoczęta i że zapłacą mi za nocleg. Jak spojrzałam, to w dodatku w super hotelu Tak więc wieczorem lecę, a w środę rozmowa. Jestem mega podekscytowana! Nawet w zasadzie jak nie dostanę pracy to i tak fajnie odwiedzić stare śmieci Aczkolwiek oczywiście dam z siebie wszystko.

Na razie się tym nie martwię, ale jeślibym dostała tę pracę, to czeka mnie życie na walizkach. Postanowienie mam, że latałabym co weekend, mam nadzieję, że ujdzie się jakoś do tego przyzwyczaić. Nie chcę już dłuższych rozłąk z Ukochanym.


W zasadzie Twoja wypowiedź idealnie odzwierciedla moje przemyślenia co do tego, jak rynek pracy w Warszawie wygląda. Utwierdziła mnie w tym praca, którą niedawno dostałam - niby w inżynierii, a za minimalną krajową 1300 zł, czyli 330 franków miesięcznie, dla specjalisty, przecież to się po prostu w głowie nie mieści. Oczywiście cała rekrutacja była na poziomie żenady, więc i tak nie miałam ochotę na współpracę z tą firmą, bo możliwości rozwoju tam raczej żadne.
Wielkie gratulacje!
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:53   #145
klaudia23451
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
Wielkie gratulacje!
A dziękuję, choć oczywiście tak naprawdę zasłużę, jeśli dostanę tę pracę

Cytat:
Napisane przez Rena
A tak z ciekawosci, to czemu chlopak nie moze do Ciebie jezdzic na weekendy? Albo nawet sie przeprowadzic?
Ma w Polsce świetną, bardzo specjalistyczną pracę, której nie mógłby wykonywać poza Polską. Praca jest zmianowa i zmiany są również w weekendy. Nie ma absolutnie żadnej możliwości pracy zdalnej, nawet przez część pracy. Czasem mogą się zdarzyć 2 dni pod rząd wolne i wtedy oczywiście skwapliwie skorzystamy (przyleci do mnie), ale nie będą one regularnie w weekendy.

Edytowane przez klaudia23451
Czas edycji: 2016-05-17 o 11:05 Powód: uzupełnienie postu
klaudia23451 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 11:39   #146
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

No nie wiem, ostatnia rzecz w takim momencie na jaką miałabym czas to pisanie na Wizażu. Wolałabym dobrze przygotować się do rozmowy. No, ale to ja

Poza tym TAKA uczelnia,a jednak Ukochany z dużej litery ... Może taka nowomoda światowa
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 10:36   #147
blue_cat
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 570
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Stawki "na start" w Polsce niestety wołają o pomstę do nieba. Kończę właśnie studia techniczne. Oczywistym jest fakt, że każda firma wymaga od Ciebie dwóch języków n poziomie minimum B2 badź coraz częściej zdarza się, ze C1. OK, rozumiem. Ale wypłata za staż /praktyki/ etat w wymiarze 160 godzin?
Firma produkująca sprzęty agd pierwsza: 800zł (stanowisko inżynier procesu, zarządzania jakością itp.)
Firma produkująca sprzęty agd druga: 960 zł (zakupowiec, inż. procesu)
Firma produkująca sprzęty agd trzecia: 1300 zł
Firma produkująca części samochodowe : 1600 zł (tu jest już ok, za to można przebidować , koszt wynajęcia kawalerki we Wrocławiu to około 1600 zł , więc we dwie osoby życie "na pasztcie" jest jeszcze możliwe)
Firma konstruktorska pierwsza: 12 zł netto (ale trzeba miec min. dwa lata doświadczenia)
Firma konstruktorska druga: 11 zł netto (tu oferują przeszkolenie)
Firma pozycjonująca strony, staż min. półroczny (160
godzin/msc): 640 zł

Stawki w mieście Wrocław.

Wydaje mi się, że masz zbyt wielkie wymagania, jeśli chodzi o pieniądze. Na początku trzeba się zawsze trochę przemęczyć. Aktualne zarabiam więcej, niż oferują mi docelowi pracodawcy, ale pierwsze dwa lata pracy "w zawodzie" trzeba nadal traktować jako naukę i dodatkowo dorabiać sobie na innych stanowiskach.

Edytowane przez blue_cat
Czas edycji: 2016-05-18 o 10:41
blue_cat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 10:59   #148
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez blue_cat Pokaż wiadomość
Stawki "na start" w Polsce niestety wołają o pomstę do nieba. Kończę właśnie studia techniczne. Oczywistym jest fakt, że każda firma wymaga od Ciebie dwóch języków n poziomie minimum B2 badź coraz częściej zdarza się, ze C1. OK, rozumiem. Ale wypłata za staż /praktyki/ etat w wymiarze 160 godzin?
Firma produkująca sprzęty agd pierwsza: 800zł (stanowisko inżynier procesu, zarządzania jakością itp.)
Firma produkująca sprzęty agd druga: 960 zł (zakupowiec, inż. procesu)
Firma produkująca sprzęty agd trzecia: 1300 zł
Firma produkująca części samochodowe : 1600 zł (tu jest już ok, za to można przebidować , koszt wynajęcia kawalerki we Wrocławiu to około 1600 zł , więc we dwie osoby życie "na pasztcie" jest jeszcze możliwe)
Firma konstruktorska pierwsza: 12 zł netto (ale trzeba miec min. dwa lata doświadczenia)
Firma konstruktorska druga: 11 zł netto (tu oferują przeszkolenie)
Firma pozycjonująca strony, staż min. półroczny (160
godzin/msc): 640 zł

Stawki w mieście Wrocław.

Wydaje mi się, że masz zbyt wielkie wymagania, jeśli chodzi o pieniądze. Na początku trzeba się zawsze trochę przemęczyć. Aktualne zarabiam więcej, niż oferują mi docelowi pracodawcy, ale pierwsze dwa lata pracy "w zawodzie" trzeba nadal traktować jako naukę i dodatkowo dorabiać sobie na innych stanowiskach.
Przerażające. Stawki może dobre i dla studenta, ale nie dla dorosłego człowieka. Co w tym kraju się dzieje, to jest niepojęte.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 11:05   #149
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Co to w ogóle za stawki? Dziwi mnie to bardzo, ze ktoś cos takiego oferuje.. W moim regionie magazynierzy nie chcą pracować za mniej niż 2000 netto
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 12:44   #150
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Brak szacunku do zagranicznego wykształcenia, początki depresji

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
No nie wiem, ostatnia rzecz w takim momencie na jaką miałabym czas to pisanie na Wizażu. Wolałabym dobrze przygotować się do rozmowy. No, ale to ja

Poza tym TAKA uczelnia,a jednak Ukochany z dużej litery ... Może taka nowomoda światowa
Ja myślę, że Ukochany to Monsieur pracujący pod przykryciem wykonujący ultratajną misję dla Imperium.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 10:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.