Praca w księgowości z językiem obcym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-04, 19:55   #1
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750

Praca w księgowości z językiem obcym


Czy któraś z Was pracuje w księgowości z językiem obcym? Wiem, że obecnie jest deficyt, jeśli chodzi o takich pracowników. Jestem po studiach językowych, ale non-stop widzę ogłoszenia w działach należności lub zobowiązań, niektóre bez doświadczenia. Zastanawiam się nad podyplomówką w tym kierunku. Czy możecie mi doradzić jakie studia byłyby najlepsze? Jak oceniacie taką pracę?
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 12:04   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pracuje w księgowości z językiem obcym? Wiem, że obecnie jest deficyt, jeśli chodzi o takich pracowników. Jestem po studiach językowych, ale non-stop widzę ogłoszenia w działach należności lub zobowiązań, niektóre bez doświadczenia. Zastanawiam się nad podyplomówką w tym kierunku. Czy możecie mi doradzić jakie studia byłyby najlepsze? Jak oceniacie taką pracę?
Zamiast zaczynać od podyplomówki, spróbuj zaczepić się na takie stanowisko bez doświadczenia albo chociaż staż. Podyplomówkę możesz spróbować zawsze dorobic później, jeśli Ci się spodoba. To najczęściej stanowiska z prostymi czynnościami, powtarzalne, mało ambitne i naprawdę każdy kto ma łeb na karku może takie rzeczy robić.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 13:42   #3
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Praca w księgowości z językiem obcym

Wiem o tym, ale nie mam doświadczenia w takiej branży, a to jest niestety wymóg w większości ogłoszeń. Jeśli nie z doświadczeniem, to z „wykształceniem” kierunkowym mogą mnie przyjąć.

Druga sprawa, nie jestem już studentką ani świeżo po studiach, wiec po prostu mnie nie stać na bycie na stażu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez polna_rozyczka
Czas edycji: 2018-04-05 o 13:44
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 13:47   #4
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość
Wiem o tym, ale nie mam doświadczenia w takiej branży, a to jest niestety wymóg w większości ogłoszeń. Jeśli nie z doświadczeniem, to z „wykształceniem” kierunkowym mogą mnie przyjąć.

Druga sprawa, nie jestem już studentką ani świeżo po studiach, wiec po prostu mnie nie stać na bycie na stażu
A aplikowałaś już do takich prac? Ja bym myślał o takiej podyplomówce dopiero wtedy, gdyby mnie odrzucali. Ssanie do takiej prostej roboty w korpo jest duże, więc niekoniecznie wymagania z ogłoszenia muszą odpowiadac faktycznym kwalifikacjom przyjętych osób.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 19:05   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
A aplikowałaś już do takich prac? Ja bym myślał o takiej podyplomówce dopiero wtedy, gdyby mnie odrzucali. Ssanie do takiej prostej roboty w korpo jest duże, więc niekoniecznie wymagania z ogłoszenia muszą odpowiadac faktycznym kwalifikacjom przyjętych osób.
Tak samo uważam.

Jeszcze pytanie, na ile rzadki i pożądany język znasz? Bo serio nie spodziewam się, zeby wymagali od kogoś jednocześnie np. norweskiego+znajomości finansów (mimo że widuję takie oferty)
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 19:19   #6
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Tak samo uważam.

Jeszcze pytanie, na ile rzadki i pożądany język znasz? Bo serio nie spodziewam się, zeby wymagali od kogoś jednocześnie np. norweskiego+znajomości finansów (mimo że widuję takie oferty)
Nie znam rzadkiego języka, tylko angielski. Aplikowałam kiedyś, nawet nie oddzwonili, ale wtedy miałam ogólnie mniej doświadczenia. Widzę, że niemiecki jest bardzo pożądany, przynajmniej w moim mieście, ale ja nigdy się go nie uczyłam.
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 19:57   #7
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Śmiało do korporacji przyjmą bez doświadczenia, ze znajomością języka będziesz miała dużo łatwiej, co do pracy to możesz się wszystkiego tam nauczyc. Z jakiego miasta jesteś?
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-06, 17:06   #8
EstherSt
Przyczajenie
 
Avatar EstherSt
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Praca w księgowości z językiem obcym

Jak najbardziej świetne pomysły tutaj są przedstawione. Oczywiście warto się jednak liczyć również z innymi opcjami.
__________________
Powoli, nie śpiesz się! Uczyń oczekiwanie jeszcze bardziej bolesnym, a zarazem rozkosznym.
EstherSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 18:06:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.