TRADZIK a DIETA - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-14, 19:42   #1
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Cool

TRADZIK a DIETA - ZBIORCZY


Dołączam sie do grona Trądzikowców....mam 22 lata i wciąż cerę jak u nastolatki. Nie moge się z tym pogodzić, mój chłopak ma mnie już dość. Akceptuje mnie z moją cerą, nawet całuje te moje pryszcze, ale ja i tak ciągle zalewam się łzami i pytam Dlaczego Nie Mogę Się Pozbyć Tych Cholernych Pryszczy!!???
Leczyłam się wieloma specyfikami, wypróbowałam wiele kosmetyków
Mam jeszcze 2 opcje do spróbowania, sprawdzenia
1) WODa, czyli zastąpienie kranówy czymś innym
2) Zmiana jadłospisu

Być może woda, którą codziennie myję twarz powoduje mój trądzik- i nie ważne jakich użyję żeli i mydeł, pryszcze wciąż SĄ
Być może też to co jem wpływa na stan mojej cery, mimo, że jem razowy chleb( prawie wcale białego) mnóstwo warzyw i owoców( zwłaszcza jabłek), nie jem pikantnych potraw, za to ciągle jem serki waniliowe, homo itp, wyroby mleczne.

Moje pytanie: czy ktoś zauważył poprawę skóry po zmianie wyżej wymienionych czynników?? Może ktoś już próbował?
Pomocy bo chyba sobie odrąbię niedługo GŁOWĘ!
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:51   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Ja kiedyś przez jakiś miesiąc, może trochę dłużej, myłam twarz przegotowaną wodą. Stan cery się nie poprawił.
Dieta też u mnie się nie sprawdza.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:59   #3
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Mi się szczerze mówiąc nie chce gotować wody,a potem czekać nie wiadomo ile aż wystygnie- nie mam tyle czasu.
Postanowiłam, że znów pójdę do dermatologa i niech mi zrobi ten peeling kwasami AHA czy jakoś tak. Nie wiem tylko czy po tym zabiegu można wychodzić z domu, czy twarz jest jakaś strasznie czerwona i straszna? Niestety pracuję i nie mam wolnego.
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:02   #4
rolofka
Raczkowanie
 
Avatar rolofka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 402
GG do rolofka
Cool Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

no cóż, mam 20 lat i też problem z nonstop pojawiającym się trądzikiem.

Od pewnego czasu robię tak.

Pilling enzymatyczny,tj taki, który pozostawiasz na twarzy przez ok 5 min i spłukujesz go wodą (nic nie szorujesz,ścierasz itp)....
Potem żel oczyszczający do twarzy (sama używam serii Dr Eris 20) a na koniec tonik (z alkoholem) typu Clerasil, seria dr Eris 20 (alkohol skutecznie zdezynfekuje twarz). Aby skóra nie była po tych wszystkich "katorgach" wysuszona jakiś dobry kremik na noc (sama używam Nivea-krem regenerujący na noc).

O dziwo, u mnie trądzik się zmniejszym, co niestety nie znaczy (JESZCZE), że poradziłam sobie z nim raz na zawsze. Pamiętaj jednak,że utrzymujący się trądzik może byc efektem istniejącej jeszcze "burzy hormonów", zbyt wysokiej ilosci hormonów męskich tj. testosteron.

Zdarza się,że wizyta u ginekologa i przepisanie jakiś łagodnych tabletek antykoncepcyjnych pomaga wyraźnie zmniejszyć trądzik, lub całkowite się jego pozbycie.
__________________

Buziaczki
rolofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 23:42   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Też mam problemy z trąikiem. Myję twarzwodą przegotowaną i jest o wiele lepiej. Mam w domu dwa czajniki, w których zawsze jestwoda i dzbanek z wodą . Oczyszczam twarz mleczkiem 3 w 1 z Vichy, mleczko jest super doskonale nawilża . Później na twarz uzywam Aknemycin jak dla mnie też jest bardzo dobry. Do tego łykam drożdze, Merz Specia, cynk, piję bratka . Zamiast Merz Special'u mozna lykac skrzyp, ktory tez jest dobry. Jem bardzo dużo owoców i warzyw, ograniczam słodycze. Stan mojej cery bardzo się poprawił. Czasami mam juz dosc, ale sie nie poddaje. Co do diety to napewno zła dieta wpływa na stan cery. To co źle wpływa na nasz organizmwychodzi przez skórę. Pozdrawiam
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 07:44   #6
mermaid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

nie wiem jak bardzo nasilony jest Twój trądzik ,ale u mnie na drobne duże sprawy pomaga przecieranie codziennie po myciu twarzy, (rano i wieczorem)spirytusem salicylowym , troszkę to wysusza ( u mnie szczególnie na czole ,gdzie mam największy problem) ,ale pomaga (niestety wszystkie inne środki mi nie pomogły ,a ten sposób polecił mi tata ) , zawsze można potem nałożyć jakiś lekki(nie tłusty) krem nawilżający( i jeszcze wtrące ,że nie radzę się zakopywać w pościelu w łóżku , próbować jak najmniej dotykać twarzy, jak ktoś da radę to nawet spać na wznak) ,a ostatnio doszłam do wniosku ,że wszystkie te środki na trądzik mogą tylko pogorszyć stan rzeczy wysuszając narażają człowieka na większe wydzielanie sebum ,po za tym nie mogę sobie wyobrazić co może się dziać z taką skórą gdzie ingerują te wszystkie chemikalia (na pewno się coś zmienia- narusza się jakaś naturalna bariera, ale w sumie idąc po ulicy pełnej spalin też się coś narusza ...) ,pewnie jestem trochę staroświecka w tym co mówię ,ale 20 lat temu albo więcej ludzie sobie jakoś radzili i bez takich rzeczy.
mermaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 20:50   #7
zabkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

co do mycia twarzy woda mineralna to nie moge nic powiedziec, ale co do diety mnie np. dermatolog zabronila jesc czekolady pod kazda postacia, czyli kremy, kakao itp. a takze nie moge jesc zadnych fast food'ow, po za tym moge jesc wszystko (nawet tone szarlotki) , oczywiscie moje leczenie nie polega tylko na tym, taka dieta jedynie wspomaga
no i oprocz tego oczywiscie polecam picie herbatki bratkowej lub specjalnej mieszanki antytradzikowej Herbapolu, ktora mozna kupic w aptece, podobno pomaga ona oczyscic organizm z toksyn, ktore takze moga byc przyczyna tradziku
zabkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 23:18   #8
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Cytat:
Napisane przez zabkax
co do mycia twarzy woda mineralna to nie moge nic powiedziec, ale co do diety mnie np. dermatolog zabronila jesc czekolady pod kazda postacia, czyli kremy, kakao itp. a takze nie moge jesc zadnych fast food'ow, po za tym moge jesc wszystko (nawet tone szarlotki) , oczywiscie moje leczenie nie polega tylko na tym, taka dieta jedynie wspomaga
no i oprocz tego oczywiscie polecam picie herbatki bratkowej lub specjalnej mieszanki antytradzikowej Herbapolu, ktora mozna kupic w aptece, podobno pomaga ona oczyscic organizm z toksyn, ktore takze moga byc przyczyna tradziku
Mi też dermatolog zabronil jesc slodyczy, tylko gorzką czekoladę. Robilam tak, ale korzysci nie bylo widać więc dałam sobie spokój. Jem słodycze, ale oczywiście w umiarze tylko fast food'ów nie tykam. Według mnie trądzik(nie jest to jakaś solna postać trądziku zwykłe podskorne syfki) mam przez okres dorastania i nie długo minie. Naprawdę nie można przesadzać,trzeba też wierzyć, żesie uda i nie stresowac sie. Pozdro
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:53   #9
crazyslave
Raczkowanie
 
Avatar crazyslave
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

popieram w pelni mermaid akurat wszystko co napisala u mnie sie sprawdza. Zwykle uzywam tylko spirytusu, tzn codziennie przecieram nim twarz lub Dacercinu ktory zreszta jest an jego bazie Zauwazylam rozwniez ze odkad staram sie nie przykrywac koldra lub w inny sposob zakopywac w poscieli i nie dotykac twarzy rekami to moja cera jest o niebo lepsza Poza tym jedzenie czekolady wplywa bardzo ujemnie an cere, pomaga natomiast picie wody poniewaz ja oczyszcza no i duzo cynku, najlepiej sobie jakies tableteczki kupic
crazyslave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 12:28   #10
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

a ja ci odradzam wlasnie te serki homo- tam jest taka masa cukru ze ja jak je czasem zjem ot mi sie na pol roku odechciewa og kupowac. ot samo w jogurtach. nabial ot dobry pomysl ale raczej jedz wiecej twarozku czy zwyklego bialego sera lub zóltego bez dodatków. mnie sie cera poprawila wlasne jak zaczelam radykalnie ograniczac sie z weglowodanami- zadnych slodyczy batoników. jakies kilka lattemu wytrzymywalam bez nich sporo wiec da sie zyc bez cukru (schydlam z 5 kilo wtedy) teraz moze mniej rygorystycznie od tego podchodze - wiec jak mam ochote na slodkie ot sa to sezamki lub migdaly w czekoladzie. ups zeszlam z tematu. ale nadal mam problemy z cera i zaczne wreszcie jakies antybiotyki brac.
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:04   #11
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Ja u siebie zauważyłam poprawę nie tyle po myciu wodą mineralną co po osuszaniu twarzy chusteczkami higienicznymi a nie ręcznikiem. Poza tym zmieniam dość często poszewki na poduszkę i nie majstruje łapami przy twarzy w ciągu dnia. Co do jedzenia i tak staram się słodkie ograniczać ze względu na problemy z wagą ale jeśli tylko zjem czekoladę lub czipsy czy solone orzeszki - momentalnie na drugi dzień tworzą mi się stany zapalne - łatwo je usunąc bo nie siedzą głęboko - no ale mimo wszystko. Może nie powoduje to trądziku ale o alergii żywieniowej już słyszałam więc kto wie?
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 15:38   #12
chamelieu
Zadomowienie
 
Avatar chamelieu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 379
GG do chamelieu
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Moja dermatolog odradzala jedzenie zbyt pikantnych potraw i ograniczenie slodyczy. Jesli chodzi o mycie twarzy to popieram pomysl April007 z osuszaniem chusteczka, bakterie mozna rozniesc recznikiem na cala twarz, rowniez z peelingiem trzeba byc ostroznym - owszem, dokladniej oczyszcza cere, ale rowniez mozna przeniesc w ten sposob bakterie na inne rejony twarzy.
chamelieu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 16:00   #13
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

jeśli mogę Wam jakoś pomóc...używam kremu na podrażnienia Ojca Grzegorza, możecie pomyśleć, że to kolejna tandetna reklama, ale ja używam tego kremu od prawie dwóch tygodni, 2-3 razy dziennie a już widzę znaczną poprawę.

"KREM PROPOLISOWY
Polecany jest w ropnych schorzeniach skóry, grzybicy, opryszczce, zajadach, półpaśćcu, wyprysku alergicznym i niealergicznym, trądziku pospolitym, w odparzeniach i odmrożeniach, łuszczycy, guzkach krwawniczych (hemoroidach), pękaniu pięt a także w owrzodzeniach żylakowatych podudzi i odleżynach (stosować na brzegi rany). Pomocny jest w bólach reumatycznych stawów"

Ceny nie pamiętam, bo kupowałam jeszcze inne rzeczy razem z tym kremem.
Możecie go kupić w sklepach zielarskich.
Taki sam jak na zdjęciu, tylko ja mam zielone opakowanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k13.jpg (2,3 KB, 1091 załadowań)
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 10:14   #14
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Mermaid, 20 lat temu to po prostu nie bylo tak naglosnione. Widzialas kiedys na ulicy ludzi z glebokimi bliznami?? Zgadnij po czym to... po nieleczonym tradziku lub po stosowaniu jakichs cichociemnych srodkow.
Ja mam tradzik genetycznie po ojcu. On tez ma takie blizny.
Tradzik to choroba, ktora neka ludzi juz od czasow starozytnosci a lekarze nie potrafia znalezc na nia lekarstwa...
Pewnie... lepiej malowac szpitale zamiast szukac lekow...
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 18:41   #15
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

mam pytanie co do zabiegow kosmetycznych.czy ktos z was przechodzil jakis zabieg na blizny po tradzku??czy to pomoglo ma gladka twarz??i ile taki zaieg kosztuje??
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 18:30   #16
Kasiunia66
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiunia66
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 10 293
GG do Kasiunia66
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
a ja ci odradzam wlasnie te serki homo- tam jest taka masa cukru ze ja jak je czasem zjem ot mi sie na pol roku odechciewa og kupowac. ot samo w jogurtach. nabial ot dobry pomysl ale raczej jedz wiecej twarozku czy zwyklego bialego sera lub zóltego bez dodatków. mnie sie cera poprawila wlasne jak zaczelam radykalnie ograniczac sie z weglowodanami- zadnych slodyczy batoników. jakies kilka lattemu wytrzymywalam bez nich sporo wiec da sie zyc bez cukru (schydlam z 5 kilo wtedy) teraz moze mniej rygorystycznie od tego podchodze - wiec jak mam ochote na slodkie ot sa to sezamki lub migdaly w czekoladzie. ups zeszlam z tematu. ale nadal mam problemy z cera i zaczne wreszcie jakies antybiotyki brac.

Kurde a ja tak uwielbiam serki homo! Nawet dziś mam na kolację i zaraz zjem ;( Trudno!
Kasiunia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:04   #17
Maggda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Cool Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Co do przewlekłych stanów - trą





dzik leczy się antybiotykami doustnie i maściami zewnętrznie. Dobry dermatolog (dobry powiadam ) może pomóc. Mogę zdobyć namiery dobrego dermatologa (sprawdzony przez kuzynkę i ne tylko) w Zielonej Górze. Kuracja naprawdę pomogła - po wielu latah męczenia się kuzynka wreszcie zadowolona, choć kuracja tania i krótka nie była...
Maggda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:25   #18
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

Ja juz w sumie trace wiare w dermatologow, ale moze naprawde warto jest zainwestowac w prywatnego lekarza... chodzilam juz nawet do psychologa ale uznalam ze to nie psycholog jest mi potrzebny, ale wlasnie dermatolog.
A co do jedzenia, to najlepiej ograniczyc sie do zdrowej rzywnosci. Przynajmniej bedzie lepiej dla organizmu, bo jak wiadomo to wszystko co szkodliwe wychodzi przez skore.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:57   #19
limbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 57
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

ja mialam na plecy dwa TCA koszt około 1000 zł, efekty owszem były. podkreślam BYŁY bo trądzik wrócil i pieniądze wywalone w błoto
limbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-23, 06:11   #20
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Trądzik a mycie wodą i jedzenie

1000 zł
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 21:41   #21
wielorybwielki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
CZARNA LISTA vs. pryszcze

Hej, jak ktoś bezskutecznie walczy od paru lat z trądzikiem i czuje się przegrany,to ma to przeczytać!!!

Miałam pryszcze od kiedy pamiętam i nic mi nie pomagało. Żadne antybiotyki, roacuttane, maści , tabletki antykoncepcyjne diana...nic! Rodzice ciągle mi powtarzali,że to wina tego co jem. Poszukałam w necie, popytałam dermatologa i zrobiłam sobie CZARNĄ LISTĘ ŻARCIA,czyli czego do ust wziąć nie mogę:P No i nie wiem w ogóle jak to możliwe i jestem w ciężkim szoku,ale w ciągu tygodnia znikneły mi wszystkieeeee pryszcze z twarzy i nowe nie urosły. Oto moja czarna lista

-rzeczy smażone (mięso może być tylko pieczone i gotowane,nic smażonego!żadnych frytek ,czipsów i czegokolwiek z olejem!!)
-sól (w ogole odstawić to cholerstwo!!!nic nie solić)
-fajki (u mnie jedna fajka to były 3 pryszcze)
-cukier (słodzić miodem i tyle)
-kawa i czarna herbata (zielona i czerwona są super)
-słodycze (zamiast tego szuszone owoce, ciasteczka takie w zdrowej żywnosci,lody mogą być,kostka czekolady dziennie ok)
-ser żółty (jest mega tłusty)
- czyli też zrezygnować z fast foodów ,które mają to wszystko


teraz jem:
- na śniadanie jajecznice (na maśle) z szynką i pomidorem/szczypiorkiem, lub musli, owoce, soki , mogą być kanapki z lekkiego pieczywa
- na obiad normalnie jem, prócz rzeczy z czarnej listy. dużo sałatek,szpinak,warzywa,z upy ,co się chce
-kolacja tak jak śniadanie

do tego raz dziennie po posiłku łykam cynk i tran (tran ma te omega które poprawiają skórę, a cynk wiadomo super na trądzik)

Wiem,że to duże poświęcenie,ale nie trzeba robić sobie jakiejś diety. Trzeba tylko nie jeść rzeczy z tej listy. one zatykają pory, są toksynami i robią pryszcze.

Spróbujce przez tydzień/dwa i piszcie jak rezyltaty i samopoczucie Pozdrawiam
wielorybwielki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 10:21   #22
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Cytat:
Napisane przez wielorybwielki Pokaż wiadomość
-sól (w ogole odstawić to cholerstwo!!!nic nie solić)
Sól jest często jedynym jodowanym składnikiem diety każdego człowieka, więc soli odstawić nie można. Poza tym w prawie każdym jedzeniu jest w tej chwili sól, jako konserwant.

Cytat:
-fajki (u mnie jedna fajka to były 3 pryszcze)
Od kiedy papierosy zaliczamy do diety Jadłaś tytoń
Cytat:
-cukier (słodzić miodem i tyle)
A w miodzie cukrów prostych nie ma

Cytat:
-słodycze (zamiast tego szuszone owoce, ciasteczka takie w zdrowej żywnosci,lody mogą być,kostka czekolady dziennie ok)
Nie ma żadnych wiarygodnych badań wskazujących na to, że słodycze powodują pryszcze. U jednych powodują u innych nie.

Cytat:
-ser żółty (jest mega tłusty)
Serów żółtych jest milion rodzajów, od tych tłustych do chudych, które mają mniej niż 10 % tłuszczu. Poza tym sery żółte są mega zdrowe, mają ogrom wapnia.

Cytat:
- czyli też zrezygnować z fast foodów ,które mają to wszystko
Czyli tytoń, herbatę i miód z serem żółtym ?


Cytat:
teraz jem:
- na śniadanie jajecznice (na maśle) z szynką i pomidorem/szczypiorkiem, lub musli, owoce, soki , mogą być kanapki z lekkiego pieczywa
- na obiad normalnie jem, prócz rzeczy z czarnej listy. dużo sałatek,szpinak,warzywa,z upy ,co się chce
-kolacja tak jak śniadanie
Czyli odżywiasz się jak normalny zdrowy człowiek.


Cytat:
Wiem,że to duże poświęcenie,ale nie trzeba robić sobie jakiejś diety. Trzeba tylko nie jeść rzeczy z tej listy. one zatykają pory, są toksynami i robią pryszcze.
Ja tak jadam całe życie więc nie widzę tu żadnego poświęcenia. A ostatnie zdanie to Twoja teoria niepoparta żadnymi badaniami.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 13:49   #23
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Sól jest często jedynym jodowanym składnikiem diety każdego człowieka, więc soli odstawić nie można. Poza tym w prawie każdym jedzeniu jest w tej chwili sól, jako konserwant.



Od kiedy papierosy zaliczamy do diety Jadłaś tytoń


A w miodzie cukrów prostych nie ma



Nie ma żadnych wiarygodnych badań wskazujących na to, że słodycze powodują pryszcze. U jednych powodują u innych nie.



Serów żółtych jest milion rodzajów, od tych tłustych do chudych, które mają mniej niż 10 % tłuszczu. Poza tym sery żółte są mega zdrowe, mają ogrom wapnia.



Czyli tytoń, herbatę i miód z serem żółtym ?




Czyli odżywiasz się jak normalny zdrowy człowiek.




Ja tak jadam całe życie więc nie widzę tu żadnego poświęcenia. A ostatnie zdanie to Twoja teoria niepoparta żadnymi badaniami.
Niestety Twoja wypowiedz tez nie jest poparta żadnymi faktami. Jak ktoś kiedys powiedział "Jesteśmy tym co jemy". W walce nie są tylko potrzebne tabletki kremy itp, wedglu mnie każdy w jakims sensie powienien prowadzic z'zdrowa diete' co do np papierosow nie chodizlo o jedzenie ich, tylko palenie. Sol jak wiadomo znajduje sie w wielu produktach, ale zghadzma sie z opinią ze mozna ją ograniczyć. Każdy chyba kto zrobi swoją diete zobaczy jakies rezultaty Fakt, ze nie udowodniono np wplywu slodyczy ale chyba nie zaszkodzi ich troche unikac (;?

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 16:26   #24
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
wedglu mnie każdy w jakims sensie powienien prowadzic z'zdrowa diete' co do np papierosow nie chodizlo o jedzenie ich, tylko palenie. (...) Każdy chyba kto zrobi swoją diete zobaczy jakies rezultaty Fakt, ze nie udowodniono np wplywu slodyczy ale chyba nie zaszkodzi ich troche unikac (;?
Pozdrawiam
No właśnie, należy się zdrowo odżywiać nie tylko ze względu na pryszcze, ale ze względu na ogólny stan zdrowia. Miód, oprócz oczywistych składników odżywczych, składa się głownie z cukru, więc. Ser żółty jest bogaty w kwas mlekowy, łatwo przyswajalny wapń (dużo więcej niż jogurty czy samo mleko). Nie widzę więc sensu w takim "dietowaniu", bo to dorabianie ideologii pryszczogennej do zdrowych składników.


Cytat:
Sol jak wiadomo znajduje sie w wielu produktach, ale zghadzma sie z opinią ze mozna ją ograniczyć.
Można, tylko po co ? Od kiedy to sól jest komedogenna Kilka lat temu światowa organizacja zdrowia (WHO) ogłosiła iż po kilkunastu latach badań nie ma wskazań iż sól powoduje choroby układu wieńcowego. Powoduje je przede wszystkim zbyt wysoki zły cholesterol. Poza tym tak jak wspomniałam WHO wspiera jodowanie soli i jak najczęstsze jej używanie w produktach spożywczych - KLIK !.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 18:58   #25
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No właśnie, należy się zdrowo odżywiać nie tylko ze względu na pryszcze, ale ze względu na ogólny stan zdrowia. Miód, oprócz oczywistych składników odżywczych, składa się głownie z cukru, więc. Ser żółty jest bogaty w kwas mlekowy, łatwo przyswajalny wapń (dużo więcej niż jogurty czy samo mleko). Nie widzę więc sensu w takim "dietowaniu", bo to dorabianie ideologii pryszczogennej do zdrowych składników.




Można, tylko po co ? Od kiedy to sól jest komedogenna Kilka lat temu światowa organizacja zdrowia (WHO) ogłosiła iż po kilkunastu latach badań nie ma wskazań iż sól powoduje choroby układu wieńcowego. Powoduje je przede wszystkim zbyt wysoki zły cholesterol. Poza tym tak jak wspomniałam WHO wspiera jodowanie soli i jak najczęstsze jej używanie w produktach spożywczych - KLIK !.

o matko..przypuszczam ze załozycielka wątku chciała się pochwalić tylko swoim dotychczasowym sukcesem w wieloletniej walce z trądzikiem, ona nie pisze "na pewno jest tak i tak" tylko opisuje to co zastosowała w swoim przypadku i co u niej zaskutkowało, ja rozumiem ze mozna popierac teorie jakimis badaniami itp ale po co odrazu się czepiac ze sól ze jest wszędzie, ze to , ze tamto... cieszmy się ze u niej zaskutkowało, a nie czepiajmy ,że nie rozkłada poszczególnych produktów na części pierwsze
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:54   #26
wielorybwielki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Tak szugarbejb jem tytoń.. prawie jesteś zabawna/y..

Nie ma nic odkrywczego w tym co napisałam, więc nie wiem skąd te Twoje głupie komentarze "nie poparte badaniami" "soli odstawić nie można" itp. Załamałaś/eś mnie Sól masz w każdym jedzeniu,zjadasz go za dużo a nawet o tym nie wiesz. Tak jak i cukier i tłuszcze. Ja postanowiłam ograniczyć to nie soląc dodatkowo, nie smażąc i nie używając dodatkowo cukru. To wszystko powodowało U MNIE pryszcze. Nie jestem kosmitką i być może ten problem nie dotyczy tylko mnie,dlatego piszę. Wiadomo,że są różne przyczyny trądziku,ale skoro u siebie odkryłam taką przyczynę to wiem,że na pewno nie jestem jedyna.
Ciekawi mnie co Ty masz na twarzy,ale pewnie pryszcz nie jest Ci obcy skoro odwiedzasz te forum. Jest ono właśnie po to żeby sobie pomagać. Dodałam tu swoją wypowiedź,bo wiem,że istnieje dużo osób na których taka "dieta" podziała,więc daj sobie spokój ze swoim marnym filozofowaniem o jodzie i tytoniu.

Jasne,że napisałam to o sobie, zupełnie subiektywnie. Przecież nie ma jedynego panaceum na trądzik. Ale po to jest to forum,nie? Jeśli komuś tym sposobem pomogę,bo odkryje,że nawet mała paczka czipsów spowoduje u niego pare pryszczy (u mnie tak jest niestety-nie mam sugarbejb na to potwierdzonych badać z NASA,przykro mi), to fajnie : ) Pozdrawiam
wielorybwielki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:32   #27
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

E tam, ja od dawna to stosuje, ale wcale nie lepiej.
A jak jest sie biernym palaczem, tez zle mi wpływa na cere ( nie powiem juz o płucach...)
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 10:19   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: CZARNA LISTA vs. pryszcze

Cytat:
Napisane przez wielorybwielki Pokaż wiadomość
Tak szugarbejb jem tytoń.. prawie jesteś zabawna/y..

Nie ma nic odkrywczego w tym co napisałam, więc nie wiem skąd te Twoje głupie komentarze "nie poparte badaniami" "soli odstawić nie można" itp. /ciach/
A ja przypomnam że wszelkie uwagi odnoście "głupoty" czy inteligencji komentarzy drugiej osoby są na forum niemile widziane, a osoba takowe wypisująca jest często nagradzana punktami karnymi.

Polecam lekture regulaminu.

Pozdrawiam. tym razem bez punktów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 19:37   #29
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
ogromna ilość białka a trądzik???!!!

mam pytaniee czy bardzo duza ilosc spozywanego bialka moze spowodowac tradzik? ja jem codziennie conajmniej po 2 jogurty do tegoo zupy mleczne...jednym slowemmm zywie sie tylko bialkiem! tradzik mam tylko i wylacznie na policzkach...takie dziwne przebarwienia...mam wrazenie ze po kazdym zjedzeniu jogurtu jest troche gorzej..ale nie wiem...gdyby sie okazalo ze moj problem jest wywolany wlasnie tym to bym byla szczesliwa...po od kilku lat sie lecze...i nadal nie znam przyczyny tradziku...
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 21:58   #30
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: ogromna ilość białka a trądzik???!!!

Mleko i jogurt nie są zbyt bogate w białko
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.