Przerwa w stosowaniu pigułek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-29, 19:27   #1
Natalia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3

Przerwa w stosowaniu pigułek


Witam serdecznie
Szukałam podobnego wątku, niestety nie znalazłam, choć pośrednio odpowiedzi na moje pytania znajdowałam w innych wątkach z tym, że różnią się one z opinią mojego lekarza..

Ale przejdę do sedna- chodzi mi o to, że ok. 2 lat temu brałam Logest. Wszystko było ok, ale po roku bóle piersi, podbrzusza i wahania nastrojów nie dawały mi żyć :/
Odstawiłam je po prawie 1,5 roku stosowania, miałam prawie 2 letnia przerwe i teraz powróciłam do Logestu. Niestety musiałam zakończyć stosowanie po 1 opakowaniu, bo wszystkie dolegliwości powróciły i jako drugie pigułki lekarz przepisał mi Microgynon.
I tutaj pierwsze pytanie-kazał mi zrobić normalną, tygodniową przerwe i brać tabletki od 8 dnia (czyli standardowo) a gdzieś wyczytałam, że powinno się (przy zmianie rodzaju pigułek) brać je bez 7-mio dniowej przerwy...no ale to już po fakcie, ale ciekawa jestem nadal

Druga sprawa jest taka, że kolejne opakowanie pigułek (3, w tym drugie Microgynonu) wziełam bez 7 dniowej przerwy (wyjazd). Czuję się koszmarnie, ból piersi, podbrzusza, ogólnie bleee....Wiem, że muszę je zmienić i wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że wyjeżdżam teraz na 4 miesiące do Anglii, sama, i nie będę pigułek potrzebowała. Z tego powodu chciałam zrobić przerwę, żeby się z nimi nie męczyć i dopiero po powrocie kombinować ze zmianami, poszukać jakiegoś odpowiedniejszego preparatu, bo wiadomo, że za granicą nie będę miała takiej możliwości...

I dochodzę do sedna mojego wywodu czy to nie za szybko na przerwę (po 3 opakowaniach), czy tak szybkie odstawienie tabletek i powrót do nich dopiero pod koniec września (aktualnie zaczynam drugi tydzień) nie rozreguluje mi za bardzo gospodarki hormonalnej? Czy kolejne (wrześniowe) opakowanie będzie w 100% bezpieczne i "pewne" ?
Może to głupie pytanie, ale czytałam, że takie szybkie przerwy są niekorzystne, lekarz powiedział, że nie ma najmniejszego problemu, a ja nie jestem pewna, ale wiem, ze kolejnego miesiąca na Microgynonie nie wytrzymam...


Z góry dziękuję za odpowiedź
Natalia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 20:25   #2
Natalia84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Przerwa w stosowaniu pigułek

Odwołuję pytanie, jeszcze raz skorzystałam z wyszukiwarki i już wszystko się wyjaśniło

Przerwa mogła być 7 dniowa i mogę przestać brać pigułki po 3 opakowaniu

Pozdrawiam i przepraszam za zaśmiecanie
Natalia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 20:52   #3
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Przerwa w stosowaniu pigułek

odstawic zawsze można nie ma żadnych wątpliwości!

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.