Potrzebuje Waszej rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-29, 18:54   #1
cat1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 8
Question

Potrzebuje Waszej rady.


Dziewczyny , mam problem i nie wiem jak postąpić. Mój Tz została zaproszony na komunie swojego chrześniaka , którego widział ostatnio na jego chrzcie, po którym za jakiś czas jego ojciec pożyczył od nas pieniądze i ich nie oddał , jednak gdy przypadkowo spotykal TŻ to udawał że wszystko jest ok i o kasie nie wspominał. Ten kolega nigdy tez nie zapraszał nas do małego aż do teraz, miesiąc temu łaskawie powiadomił mojego a zaproszenie dał dopiero wczaraj a komunia jest w tą niedziele.
Poradzcie mi jak się zachować , czy wogóle iść?
cat1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:23   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

Jesli dziecko jest wychowanie religijnie to bedzie mu przykro ze chrzestnego nie ma w tak wazny dla niego dzien.
To jest ojciec chrzestny wiec niech wypelni ta role jak nalezy, z rodzicami dziecka moze byc na jak to nazwac... chlodnej pozycji. Normalnie niech powie dzien dobry jak sie stawi, co slychac? Dobrze itp. Niech sie nie wdaje w jakies wielkie rodzinne umilowanie itp. Ale jako chrzestny powienien przyjac zaproszenie, on tam bedzie nie dla tych rodzicow ale dla tego dziecka, a ono nie ma z ta sprawa nic wspolnego. Dziecko nie moze placic za to ze ma ojca idiote. Niech sie skupi na dziecku i da dobry przyklad tym rodzicom
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:23   #3
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

Cytat:
Napisane przez cat1981 Pokaż wiadomość
Dziewczyny , mam problem i nie wiem jak postąpić. Mój Tz została zaproszony na komunie swojego chrześniaka , którego widział ostatnio na jego chrzcie, po którym za jakiś czas jego ojciec pożyczył od nas pieniądze i ich nie oddał , jednak gdy przypadkowo spotykal TŻ to udawał że wszystko jest ok i o kasie nie wspominał. Ten kolega nigdy tez nie zapraszał nas do małego aż do teraz, miesiąc temu łaskawie powiadomił mojego a zaproszenie dał dopiero wczaraj a komunia jest w tą niedziele.
Poradzcie mi jak się zachować , czy wogóle iść?
Sytuacja jest rzeczywiście delikatna.
Myślę,że chrześniakowi będzie miło jak pojawi się chrzestny.Powinniście moim zdaniem isc na tą komunię,chociażby tylko do kościoła i dać prezentu dziecku.Myślę,że coś konkretnego aby miec pewnośc,że tylko ono z tego skorzysta.
Wiem,że dla dzieci ma duże znaczenie obecność chrzestnych szczególnie na komunii.
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:27   #4
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

Niech idzie do kościoła, ale na obiad już nie musi
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:36   #5
cat1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 8
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

dzięki za wypowiedzi, podjeliśmy decyzje iż TŻ pujdzie do kościoła , kupi prezent i wejdzie do nich na godzinkę.
cat1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 07:36   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

W takim razie dziecko go nie zna wiec w czym problem .
samemu nigdy nie domagał sie zobaczenia chrzesniaka ?dlaczego nie domagal sie zwrotu kasy ?

troche to dziwne.

kupic prezent ,dac i juz.ma z glowy chrzesniaka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 09:56   #7
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Potrzebuje Waszej rady.

Cytat:
Napisane przez cat1981 Pokaż wiadomość
...podjeliśmy decyzje iż TŻ pujdzie do kościoła , kupi prezent i wejdzie do nich na godzinkę.
I słusznie.
Uważam,że dziecka nie powinno się wplątywać w sprawy dorosłych.Jeśli pomiędzy Twoim TŻ,a rodzicami dziecka są jakieś nie zakończone sprawy to nie powinny one zaważyć na relacji Twojego TŻ z chrześniakiem.
Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka.I na pewno chciałoby ono ,aby jego rodzice chrześni byli obecni w tym dniu.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.