Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 12:50   #1651
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Slabo widac na zdjeciu roznice wiec zrobilam kreche
nieeee rob tego
masz takie ladne dlugie wlosy
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 13:08   #1652
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Slabo widac na zdjeciu roznice wiec zrobilam kreche
żeby mnie nie kusiło, to bym je ścięła do ramion lub trochę za i bym miała praktycznie już swoje
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 15:22   #1653
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ja nie chcę mieć dzieci jeszcze minimum przez 6 lat a najchętniej adoptowałabym po 40. boję się ciąży i porodu... syn byłby franek, a córka Tosia albo Lena na razie wystarcza mi mój zwierzak.
Ja też się boję, dlatego postaram się o bachorka jak będzie mnie stać na cesarkę
Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
u nas dziś godziny rektorskie i przepadły mi zajęcia, w związku z czym siedzę sobie z czepkiem na głowie i olejuję włoski
o, chyba wezmę z Ciebie przykład. Bo w sumie moje olejują się od rana (kokos na kucyku), ale chyba zaraz sesę nałożę na skalp.
Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
w wakacje przyspieszą na pewno będzie dużo słoneczka, inne odżywianie (czyt. duuużo witamin)
ja też nie wiem czy chcę mieć dzieci... tak jak Ty boję się porodu i wgl... dziś nawet rozmawiałyśmy z dziewczynami na uczelni i podobno ból porodowy można porównać do łamania 20stu kości naraz!!!!! masakra!!! wystraszyłam się jak cholera, chyba się nie odważę nigdy chociaż każdy organizm jest inny eh...

a tak wgl to zrobiłam dziś na wykłady sobie tego koka na skarpetkę, jaki szał za☠☠☠iaszczo to wygląda serio każda koleżanka pytała mnie jak ja to zrobiłam, a ja że na skarpeciochę
oby tak było, że przyśpieszą!

Cesarka na pewno boli mniej

Pokaż koka
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 18:22   #1654
chemist
Raczkowanie
 
Avatar chemist
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 257
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja też się boję, dlatego postaram się o bachorka jak będzie mnie stać na cesarkę

o, chyba wezmę z Ciebie przykład. Bo w sumie moje olejują się od rana (kokos na kucyku), ale chyba zaraz sesę nałożę na skalp.

oby tak było, że przyśpieszą!

Cesarka na pewno boli mniej

Pokaż koka
hej
moze mniej boli dlatego ze dostajesz znieczulenie przed ale nie powiedziala bym ze jest fajniejsza, pozniej zostaje taka blizna do konca zycia;-( niestety ja taka posiadam bo inaczej sie nie dalo;-/

a jak sie maja wasze odrosciki? moje wystawiam na sloneczko co dziennie a zaraz do fryzjerki jade podciac kolejne dwa centymetry farbowancow
chemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 18:25   #1655
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Dziekuje za mile slowa Wiem, ze w sumie jestem w dosc dobrej sytuacji bo odrost nie jest az tak widoczny, ale wlosy tak wolno mi rosna...do mojej dlugosci to bede chyba 5 lat czekac. No i jak patrze na zdjecia w jasnych wlosach to czuje sie taka brzydka, nijaka No ale jeszcze nie zapisalam sie do fryzjera wiec zobaczymy
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 18:33   #1656
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez chemist Pokaż wiadomość
hej
moze mniej boli dlatego ze dostajesz znieczulenie przed ale nie powiedziala bym ze jest fajniejsza, pozniej zostaje taka blizna do konca zycia;-( niestety ja taka posiadam bo inaczej sie nie dalo;-/

a jak sie maja wasze odrosciki? moje wystawiam na sloneczko co dziennie a zaraz do fryzjerki jade podciac kolejne dwa centymetry farbowancow
Mnie blizna w takim miejscu nie przeraża Na pewno nie bardziej niż wizja porodu naturalnego A powiem Ci, że moja szwagierka ma prawie niewidoczną, bo w takim miejscu, że wygląda jak takie zgięcie skóry Choć, wiem, że u każdego jest inaczej...

Wstaw zdjęcie przed i po wizycie -ja lubię takie rzeczy oglądać ja planuję kolejną wizytę na czerwiec lub dopiero październik. Zależy w jakiej kondycji będę miała włosy w czerwcu
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 18:53   #1657
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Witam - mogę dołączyć?

Niedawno pierwszy raz w życiu pofarbowałam włosy. Był to błąd...

A zaczęło się dość niewinnie. Wynalazłam stronę z analizą kolorystyczną. Wydawało mi się, że jestem wiosną i zapragnęłam rozjaśnić nieco włosy. Obecnie mam coś w rodzaju ciemnego blondu i czuję się beznadziejnie.

Jeszcze jakby tego było mało, to ścięłam włosy do szyi, a miałam już za łopatki. Zachciało się eksperymentów, to teraz trzeba cierpieć...
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 19:36   #1658
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Witam - mogę dołączyć?

Niedawno pierwszy raz w życiu pofarbowałam włosy. Był to błąd...

A zaczęło się dość niewinnie. Wynalazłam stronę z analizą kolorystyczną. Wydawało mi się, że jestem wiosną i zapragnęłam rozjaśnić nieco włosy. Obecnie mam coś w rodzaju ciemnego blondu i czuję się beznadziejnie.

Jeszcze jakby tego było mało, to ścięłam włosy do szyi, a miałam już za łopatki. Zachciało się eksperymentów, to teraz trzeba cierpieć...
jasne, że możesz -będzie Ci z nami raźniej zapuszczać naturalki może wstaw nam jakieś zdjęcia -przed, po...
ech... błędy się niestety popełnia, ale włosy nie zęby -odrastają. Na szczęście!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 20:09   #1659
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
jasne, że możesz -będzie Ci z nami raźniej zapuszczać naturalki może wstaw nam jakieś zdjęcia -przed, po...
ech... błędy się niestety popełnia, ale włosy nie zęby -odrastają. Na szczęście!
W porządku.

Na razie zdjęcia odrostów nie wstawię, bo są malutkie.

Swoją drogą...jak określiłybyście mój kolor włosów? W świetle dziennym i z fleszem (zdjęcie pierwsze i drugie) wydają się ciepłe, a w sztucznym świetle (trzecie zdjęcie) sprawiają wrażenie zimnych.

Czwarte zdjęcie, to mój obecny kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosyy.jpg (25,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy3.jpg (15,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy1.jpg (7,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolorr.jpg (5,4 KB, 21 załadowań)
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 20:31   #1660
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
W porządku.

Na razie zdjęcia odrostów nie wstawię, bo są malutkie.

Swoją drogą...jak określiłybyście mój kolor włosów? W świetle dziennym i z fleszem (zdjęcie pierwsze i drugie) wydają się ciepłe, a w sztucznym świetle (trzecie zdjęcie) sprawiają wrażenie zimnych.

Czwarte zdjęcie, to mój obecny kolor.
Mi się wydaje, że ciepłe -skoro w naturalnym świetle takie są Jesteś brunetką -bardzo ładny kolorem masz naturalek koniecznie je zapuść z powrotem
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 20:38   #1661
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Pokaż koka
no wlasnie, pokaz
mi tak dziwnie wychodzi ten kok na skarpetke,,, tak mi wlosy odstaja od niego? w sensie ze nie przylagaja do tej skapretki .. nie wiem jak to wytlumaczyc

Cytat:
Napisane przez chemist Pokaż wiadomość
a jak sie maja wasze odrosciki? moje wystawiam na sloneczko co dziennie a zaraz do fryzjerki jade podciac kolejne dwa centymetry farbowancow
moj ma sie bardzo dobrze chociaz moglby sie szybciej powiekszac

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Dziekuje za mile slowa Wiem, ze w sumie jestem w dosc dobrej sytuacji bo odrost nie jest az tak widoczny, ale wlosy tak wolno mi rosna...do mojej dlugosci to bede chyba 5 lat czekac. No i jak patrze na zdjecia w jasnych wlosach to czuje sie taka brzydka, nijaka No ale jeszcze nie zapisalam sie do fryzjera wiec zobaczymy
a latem od slonca nie zrobia Ci sie naturalne pasemka?

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
W porządku.

Na razie zdjęcia odrostów nie wstawię, bo są malutkie.

Swoją drogą...jak określiłybyście mój kolor włosów? W świetle dziennym i z fleszem (zdjęcie pierwsze i drugie) wydają się ciepłe, a w sztucznym świetle (trzecie zdjęcie) sprawiają wrażenie zimnych.

Czwarte zdjęcie, to mój obecny kolor.
ladny, taki gleboki kolor
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 20:52   #1662
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Dziewczyny, jak zaczynałam zapszczanie włosów byłam peeełna wątpliwości. Pomógł mi ten wątek. Minęło 1,5 roku. Dziś mam swoje włosy prawie do brody (niestety rosną baardzo wolno) i właściwie nikt nie dostrzega odrostów. Nawet nie wiedziałam, że mam taki piękny, ładny kolor włosów. Mam nadzieję, że jeszcze rok i dojdę do zupełnych naturali najgorszy był czas w zeszłym roku po zimie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 21:41   #1663
biemi
Raczkowanie
 
Avatar biemi
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Worldwide
Wiadomości: 160
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

ja zrobiłam dziś pomiar i mam 12,5cm naturalek chociaż kolor nie bardzo mi się podoba to i tak jestem dumna że już jest go tak duuużo
__________________
Emily isn't lazy, she's just happy doing nothing

brak naturalek powrót do blondu i też jest ładnie i zdrowo ot co

moje blogowe dyrdymałki
http://biemi-bo.blogspot.com/
biemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:03   #1664
chemist
Raczkowanie
 
Avatar chemist
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 257
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

wrocilam od fryzjerki, fajnie mi wycieniowala wloski tak ze z tylu sa prawie juz moje cale tylko koncoweczki doslownie zostaly a przod tez tak wycieniowala ze wiecej moich juz naturalnych przebija, jutro wstawie fotke. bo dzis juz za pozno. najgorszy to ten przod- tzn po bokach z przodu. tam jeszcze dos dlugie sa te farbowance;-(

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez biemi Pokaż wiadomość
ja zrobiłam dziś pomiar i mam 12,5cm naturalek chociaż kolor nie bardzo mi się podoba to i tak jestem dumna że już jest go tak duuużo
to juz sporo. wstaw jakas foteczke
chemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:03   #1665
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cześć... za mną chodziło rozjaśnienie włosów i wtedy całkiem niedawno ktoś mi powiedział, ktoś ważny, że podobam mu się właśnie taka naturalna to był najlepszy komplement, jestem dumna że mam swoje naturalne włoski oczywiście durny pomysł ze zmianą koloru szybko odszedł
Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-21, 22:09   #1666
chemist
Raczkowanie
 
Avatar chemist
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 257
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Cześć... za mną chodziło rozjaśnienie włosów i wtedy całkiem niedawno ktoś mi powiedział, ktoś ważny, że podobam mu się właśnie taka naturalna to był najlepszy komplement, jestem dumna że mam swoje naturalne włoski oczywiście durny pomysł ze zmianą koloru szybko odszedł
dobrze miec takiego kogos;-) no i zeby ci takie glupie pomysly juz nie przychodzily do glowy
chemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 05:53   #1667
Tasiax
Rozeznanie
 
Avatar Tasiax
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 891
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Farbowaniu mówimy nie !!
Najbardziej żałuje pofarbowania moich włosków. A miałam takie piękne dłuugie i kolorek też niczego sobie, no ale za błędy trzeba płacić Postaram się znaleźć jakieś zdjęcia i zamieścić
Tasiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 09:10   #1668
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Ja żałuję farbowania na czarno, bo nawet gdybym chciała wyrównać kolor, żeby był podobny do naturalnego, to nic z tego
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 11:26   #1669
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

A swoją drogą...czym różni się brunetka od szatynki? Coś mi świta, że brunetka posiada bardzo ciemne włosy, a szatynka "mysi" brąz.

Moja mama twierdzi, że jestem szatynką, ojciec jest za brunetką, a chłopak widzi we mnie bardzo ciemną blondynkę.

Swoją drogą pluję sobie w brodę za to rozjaśnianie. Stałam się rozmyta, bez wyrazu (ale kolor sam w sobie wyszedł ładny).

Jakich szamponów używacie? Zwykłych z silikonami, czy może macie jakiś specjalny sposób pielęgnacji?

Ostatnio kupiłam sobie szampon dziecięcy, ale po nim i tak muszę użyć odżywki, bo włosy się plączą. Przed rozjaśnianiem też miałam ten problem, ale w mniejszym stopniu.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 11:50   #1670
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
W porządku.

Na razie zdjęcia odrostów nie wstawię, bo są malutkie.

Swoją drogą...jak określiłybyście mój kolor włosów? W świetle dziennym i z fleszem (zdjęcie pierwsze i drugie) wydają się ciepłe, a w sztucznym świetle (trzecie zdjęcie) sprawiają wrażenie zimnych.

Czwarte zdjęcie, to mój obecny kolor.
Powiedziałabym,że brązowe i to w chłodnym odcieniu,na pewno nie ciemny blond.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 11:51   #1671
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

szatynka to czarne włosy, brunetka to brąz. wbrew powszechnej opinii

HoneyRose - na plączące się włosy polecam Tangle Teezer
__________________


Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-03-22 o 11:53
makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 12:02   #1672
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
szatynka to czarne włosy, brunetka to brąz. wbrew powszechnej opinii

HoneyRose - na plączące się włosy polecam Tangle Teezer

Dziękuję bardzo za namiar na szczotę.

Kusił mnie zakup takiej z naturalnego włosia, ale ta wydaje się równie atrakcyjna.

W sumie po nałożeniu maseczki/odżywki włosy rozczesują się znakomicie, ale gdybym ich nie nałożyła, to pewnie męczyłabym się z supłami.

Z natury mam dość szorstkie i sztywne włosy. Po rozjaśnianiu są co prawda jakby mniej sztywne, ale szorstkie...chyba jeszcze bardziej.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 12:03   #1673
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

szatyn to brąz od jasnego poprzez średni, nie wiem, gdzie zaczyna się granica brunetek, czy ciemny brąz to już brunetka, pewnie tak.

makeup - nie zgadzam się z tobą! najjasniejszy jest blond, potem jest szatyn, najciemniejszy brunet - zwykle na opakowaniac farb 1 to czarny, 2 to ciemny brąz, 3 średni brąz, 4 brąz, 5 jasny brąz o ile się nie mylę. 6 to już ciemny blond, choć dla mnie to dziwactwo.

link http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_włosów
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 12:58   #1674
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Swoją drogą pluję sobie w brodę za to rozjaśnianie. Stałam się rozmyta, bez wyrazu (ale kolor sam w sobie wyszedł ładny).
Hehe, czyli wpadlas na podobny pomysl co ja Mnie wzielo w zeszlym roku na rozjasnianie. Jako ze jestem typem kolorystycznym lato wyobrazilam sobie siebie w takim pieknym popielatym ciemnym blondzie Taaaaaaa, wyobraznia to jedno a rzeczywistosc to drugie. Wygladalam zupelnie bezbarwnie, troche jakbym byla chora czy cos . Te jasniejsze wlosy zupelnie nie harmonizowaly z moja twarza. Oczywiscie o osiagnieciu popielu w moich wlosach mozna tylko pomarzyc... Wiec mialam owszem - ciemny blond, ale zoltawo-rudawy , co kompletnie mi nie pasuje.
Ale to chyba tak juz jest, ze sa typy, ktorym dobrze we wszystkim a sa i takie, ze pasuja im tylko jasne lub tylko ciemne. Np. nie potrafie sobie wyobrazic Malgorzaty Foremniak w ciemnych wlosach albo Penelope Cruz jako blondi...

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
szatynka to czarne włosy, brunetka to brąz. wbrew powszechnej opinii
Tez pierwsze slysze , skad masz takie info? Zaswsze sie okreslalam jako szatynke, czyli kolor mysio-brazowy i mysle, ze brunetki to osoby z wlosami ciemnobrazowymi lub czarnymi...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 13:08   #1675
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

HoneyRose śliczny masz naturalny kolorek, żeczywiście szkoda ze zafarbowałaś - ale cóż kobieta potrzebuje różnorodności

jeżeli chodzi o pielęgnacje to wizaz to skarbnica wiedzy pod tym względem i na pewno coś dla siebie znajdziesz

Włosy ci się mogą plątać po pierwsze dlatego że rozjaśniane, a po drugie dlatego że w szamponie dla dzieci nie ma silikonów.
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 13:32   #1676
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Hey
Mam takie urwanie głowy, że brakuje mi godzin w dobie...
Egzaminy, praktyki, dom i jeszcze zabrałam się za robienie pazurków akrylowych.
Jak skończę te praktyki to już lżej mi będzie, bo z tych gorszych rzeczy zostaną tylko i aż egzamin i prace do zrobienia/napisania.

Nie mam nawet czasu na kochany Wizaż
Wydałam dużo na sprawunki do akryli czyli nie mam już kasy na nowe odżywki i szampony co jest plusem bo wykończę swoje zapasy
I nie mam też czasu na myślenie o włosach, żyją swoim życiem - oczywiście intensywnie pielęgnuje a później schną same bo czymś jestem zajęta, ewnetualnie lekko podsuszę.
Nie przyglądam się im w lusterku, nie mierzę odrostu który ciężko mi z resztą uchwycić, nie myślę o tym czy farbowańce są wypłowiałe czy nie.
Więc są pozytywy tego "zamieszania". Dzięki temu w końcu jakoś zauważyłam, że urosły! Oby tak dalej.

Tak bym chciała już mieć te egzaminy i prace za sobą i mieć wakacje
Czuję się wyssana z energii. Musiałam rozmienić kasę w kiosku i kupiłam sobie gazetę Glamour to nawet do niej dzisiaj nie zajrzałam. Marzy mi się słodkie lenistwo, z gazetą na kocu lub hamaku u boku ukochanego - pomarzyć dobra rzecz

Jeszcze jutro z rana idę na zabieg palca u nogi, później na praktyki w przedszkolu, jak wrócę będzie już pora obiadowa, więc muszę TŻ zrobić obiad a później zabrać się za kontynuacje nauki z dzisiaj, umyć głowę i znów nauka. A week szkoła i w poniedziałek praktyki ale już w szkole i jak wrócę to i tak będę szczęśliwa, że CHOCIAŻ to co już tu opisałam mam za sobą
Czy Wy też macie taki zapieprz? (za przeproszeniem)

ps. Przy zakupach po wyżej iluś tam, mogłam kupić w cenie promocyjnej ampułkę "L'oreal Professionnel Renew C AHA Lipid-Guard" do włosów i się oczywiście skusiłam bo zawsze chciałam takie cosik wypróbować.
Miała któraś z Was jakieś ampułki tego typu?
Zaraz poczytam sobie o niej coś i wracam do nauki. Być może do zagadania wieczorem
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 13:39   #1677
agaa91
Rozeznanie
 
Avatar agaa91
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 529
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
szatynka to czarne włosy, brunetka to brąz. wbrew powszechnej opinii

HoneyRose - na plączące się włosy polecam Tangle Teezer
a przypadkiem nie na odwrót? kiedyś jak byłam mała to też myślałam, że szatynka to czarny a brunetka to brąz, ale później i w necie i u fryzjerów i od ludzi dowiedziałam się, że to jednak na odwrót..
Cytat:
Napisane przez HoneyRose Pokaż wiadomość
Jakich szamponów używacie? Zwykłych z silikonami, czy może macie jakiś specjalny sposób pielęgnacji?

Ostatnio kupiłam sobie szampon dziecięcy, ale po nim i tak muszę użyć odżywki, bo włosy się plączą. Przed rozjaśnianiem też miałam ten problem, ale w mniejszym stopniu.
Ja używam ziołowych szampon (Barwy i Evy Natury)) i tych dla dzieci (BD z Rossmanna), te z silikonami odstawiłam już ponad rok temu, bo nie dość, że obciążały mi włosy to jeszcze oblepiają włos, przez co nie widać faktycznego stanu włosów.
Szampony dla dzieci mają to do siebie, że zazwyczaj plączą włosy, bo mają delikatne składniki, ale ja się tym nie przejmuję, bo zawsze po myciu stosuję odżywkę
__________________

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 14:05   #1678
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Wczoraj miałam 'ścięcie' z kolegami, którzy próbowali mi wmówić, że jestem szatynką gdy się nie zgadzałam twierdzili, że brunetką a już na pewno nie blondynką ! ... a ja przecież mam średnio-ciemny blond - kobiety tak mówią, a chyba my laski znamy się lepiej
Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 14:30   #1679
HoneyRose
Raczkowanie
 
Avatar HoneyRose
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 134
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hehe, czyli wpadlas na podobny pomysl co ja Mnie wzielo w zeszlym roku na rozjasnianie. Jako ze jestem typem kolorystycznym lato wyobrazilam sobie siebie w takim pieknym popielatym ciemnym blondzie Taaaaaaa, wyobraznia to jedno a rzeczywistosc to drugie. Wygladalam zupelnie bezbarwnie, troche jakbym byla chora czy cos . Te jasniejsze wlosy zupelnie nie harmonizowaly z moja twarza. Oczywiscie o osiagnieciu popielu w moich wlosach mozna tylko pomarzyc... Wiec mialam owszem - ciemny blond, ale zoltawo-rudawy , co kompletnie mi nie pasuje.
Ale to chyba tak juz jest, ze sa typy, ktorym dobrze we wszystkim a sa i takie, ze pasuja im tylko jasne lub tylko ciemne. Np. nie potrafie sobie wyobrazic Malgorzaty Foremniak w ciemnych wlosach albo Penelope Cruz jako blondi...
Ze mną było baardzo podobnie, bo decyzję o rozjaśnianiu podjęłam po tym, jak zapoznałam się z typami kolorystycznymi. Wydawało mi się (teraz mam spore wątpliwości), że jestem wiosną i zapragnęłam złotego blondu.

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Włosy ci się mogą plątać po pierwsze dlatego że rozjaśniane, a po drugie dlatego że w szamponie dla dzieci nie ma silikonów.
No właśnie kupiłam go specjalnie po to, bo odpocząć od silikonów, ale moim włosom taka kuracja nie służy - i tak na koniec muszę dodać maseczkę lub odżywkę...z silikonami.

Anngeli współczuję tego zalatania.
HoneyRose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-22, 14:33   #1680
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Czy Wy też macie taki zapieprz? (za przeproszeniem)
Niestety ja mam. I dlatego rzadziej tu jestem. Ale tez zauwazylam, ze sie mniej przejmuje odrostem, tyle jest wazniejszych spraw do zalatwienia A wlosy rosna czy sie im przygladam czy nie.

Cytat:
Napisane przez Exquise Pokaż wiadomość
Wczoraj miałam 'ścięcie' z kolegami, którzy próbowali mi wmówić, że jestem szatynką gdy się nie zgadzałam twierdzili, że brunetką a już na pewno nie blondynką ! ... a ja przecież mam średnio-ciemny blond - kobiety tak mówią, a chyba my laski znamy się lepiej
Tak, wiekszosc facetow uwaza za blondynki wylaczne osoby z takim bardzo jasnym blondem albo platyna
Choc z drugiej strony te fryzjerskie podzialy tez sa czesto nielogiczne. Tak jak Kaguya tez sie dziwie, ze wlosy na poziomie 6 jeszcze uwaza sie za "blond". Dla mnie jest to braz bez dyskusji. Ja mam wlasnie wlosy z poziomu 6 ale gdybym sie pochwalila, ze jestem blondynka to by ludzie poumierali ze smiechu
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.