Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 15:21   #1471
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny, używała już któraś z was sprayu Sunozon kids spf 50? Jak wrażenia?
dość rzadka lejąca się emulsja, nie obciąża skóry, szybko się wchłania
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:41   #1472
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Z tego co przeczytałam w poprzednich wątkach to na stabilizowny Parsol też można kłaść co się chce...chyba, że wiesz coś nowego . No i można go zawsze zneutralizować skrobią na przykład i dopiero na to kłaść podkład, ale przyznam, że ten sposób mnie jakoś nie przekonuje...obawiam się tylu warstw na twarzy, tym bardziej, że mam naprawdę ładną cerę (nie chwaląc się) i nie chce mieć maski. W zasadzie podkład potrzzebny mi tylko na świecący nosek i na cienie pod oczami, które są moją zmorą...
a czy filtry są mi potrzebne jeśli cały dzień nie ruszam się z domu? wiem, że uva przenika także przez szyby, ale jeśli nie siedzi się przy oknie? no i czy w ogóle trzeba tak o to dbać na przykład zimą? Bo jeśli zimą zaaplikuje bloker o 8 rano to chyba nie ma potrzeby ponawiać aplikacji po południu, bo i tak za kilka godzin zrobi się ciemno...
No to znowu wiem trochę więcej i nie musze unikać stabilizowanego parsolu . Reaplikacja zimą chyba faktycznie zbędna, jeśli słońce zachodzi o 16, 17.

Też jestem ciekawa jak to jest z filtorwaniem się, jeśli siedzi się w domu?
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:55   #1473
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

no właśnie... bo niby lampy też wytwarzają w pewnym stopniu promieniowanie uva, ale nie wiem, czy to by już nie zakrawało na paranoję...
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:01   #1474
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Tak . Trzeba by było siedzieć w piwnicy, by całkowicie uniknąc UVA . Najważniejsze to chyba zachować choć trochę dystans do tych wszystkich informacji o promieniowaniu, bo można się nieźle wkopać.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-06-18 o 16:02
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:12   #1475
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dość rzadka lejąca się emulsja, nie obciąża skóry, szybko się wchłania
Dzięki za odpowiedź
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 16:16   #1476
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
nie ma za co bez pudru oczywiście twarz się świeci aa, nie zapycha, przynajmniej mnie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 15:25   #1477
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A co stosujecie na włosy? Chodzi mi o takie wystawienie na plaży podczas opalania. Oczywiście można chronić się czapeczką czy kapeluszem, ale myślałam o jakimś sprayu... Możecie coś polecić?

Nie wiem czy śledzicie stronę internetową Pro-Test, która przeprowadza badania różnych produktów. W wydaniu wakacyjnym jest dostępny właśnie test odnośnie kremów i olejków do opalania. Niestety jest płatny, ale trochę się napaliłam i mam zamiar wykupić ten artykuł Może dowiem się czegoś ciekawego o filtrach, w miarę możliwości napiszę co tam ciekawego znalazłam...
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 16:08   #1478
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
A co stosujecie na włosy? Chodzi mi o takie wystawienie na plaży podczas opalania. Oczywiście można chronić się czapeczką czy kapeluszem, ale myślałam o jakimś sprayu... Możecie coś polecić?

Nie wiem czy śledzicie stronę internetową Pro-Test, która przeprowadza badania różnych produktów. W wydaniu wakacyjnym jest dostępny właśnie test odnośnie kremów i olejków do opalania. Niestety jest płatny, ale trochę się napaliłam i mam zamiar wykupić ten artykuł Może dowiem się czegoś ciekawego o filtrach, w miarę możliwości napiszę co tam ciekawego znalazłam...
Ja używałam mgiełki jantar farmony, niestety okazał się, że w składzie ma alkohol, więc może i chroni przed słońcem ale i sama wysusza. Niestety większość mgiełek ma w składzie alkohol. No i na żadnym filtrze do włosów nie ma podanego faktora, także najskuteczniejszą ochroną są jednak kapelusze. W wątku Ochrona włosów przed słońcem jest o tym trochę. W tym samym wątku dziewczyny poleciły mi odżywkę jantara (ta, w przeciwieństwie do mgiełki nie ma alkoholu), którą można przelać do spryskiwacza i używć jak mgiełki właśnie. Już ją sobie zamówiłam .
biorąc pod uwagę brak faktora na filtrze i niepewność, czy nakładamy go równomiernie i ile powinno się go nakładać (nie ma tu takich norm jak w przypadku filtrów do skóry) najlepsze co możemy zrobić to ochraniać włosy przed utratą wody...co robią silikony (niektórym ponoć służą, ale ja stronię), parafina (niby naturalna, ale na różnych wątkach różnie piszą o jej zmywalnośći) i inne nieliczne odżywki (poczytaj na wątku o indyjskich olejach na przykład), ale o tych Ci wiele nie powiem, sama jeszcze szukam odpowiedniej. Ten jantar jest ponoć świetny, ale jak dopiero wypróbuje to powiem, czy na pewno

się rozpisałam .
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:46   #1479
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziękuje za odpowiedź, i jeszcze skierowanie na szerszy wątek (nawet nie wiedziałam że takowy znajdę)
Chyba faktycznie najlepsza ochrona to będzie schować włosy pod kapeluszem..
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:25   #1480
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

proszę proszę . ja sama jestem taka mądra, bo mnie ktoś uświadomił, nie sama z siebie.... niestety kapelusz (albo na szczeście ). a, że osłoni tylko górę, to jesli ma się długie włosy, najlepiej je wiązać ( to już rada mojej fryzjerki, szczerze mówiąc wyśmienita i właściwa o każdej porze roku) oczywiście nie za mocno, żeby włosów nie połamać - najlepiej zapleść luźnego warkocza.
tylko musisz go rozplątać przed wejściem do wody - inaczej gumka powyrywa Ci włosy.
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 18:58   #1481
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
A co stosujecie na włosy? Chodzi mi o takie wystawienie na plaży podczas opalania. Oczywiście można chronić się czapeczką czy kapeluszem, ale myślałam o jakimś sprayu... Możecie coś polecić?
Trzeba po prostu szukać odżywek z ochroną UV. Czasem niektóre firmy wypuszczają specjalne serie słoneczne do włosów. A poza tym zostają nam tylko kapelusze

Znalazłam jeszcze coś o oleju sezamowym
http://plazowanie.com/slonce/wplyw-slonca-na-wlosy/

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
Ja używałam mgiełki jantar farmony, niestety okazał się, że w składzie ma alkohol, więc może i chroni przed słońcem ale i sama wysusza. Niestety większość mgiełek ma w składzie alkohol.
Nie wiem jak rzeczywiście alkohol wpływa na włosy, ale szybko wyparowuje i ma sprawiać żeby wszystkie składniki odżywcze się lepiej wchłaniały, więc chyba nie jest taki zły
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 22:59   #1482
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Nie wiem jak rzeczywiście alkohol wpływa na włosy, ale szybko wyparowuje i ma sprawiać żeby wszystkie składniki odżywcze się lepiej wchłaniały, więc chyba nie jest taki zły
sama tak myślałam, ale włosomaniaczki wyprowadziły mnie z błędu. Też mnie to nie cieszy. Trudno przecież znależć do włosów coś bez parabenów, barwników, silikonów, sls, mydła alkoholu i jeszcze w rozsądnej cenie . No i żeby miało cokolwiek w składzie poza wodą, co przy tylu ograniczeniach nie jest takie łatwe . Ale zawzięcie szukam

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

poszukałam czegoś o tym olejku, myślę, że może działać, ale bez przesady z ilością .
http://zdrowie.helfy.pl/2008/05/olej...owanie-wlosow/
w twoim artykule jest napisane aby wetrzeć kilka łyżek stołowych 0o0. trochę dużo. i nie napisali jak...na mokre, na suche, jako maskę, jako odżywkę, po myciu czy po prostu przed ekspozycją na słońce... myślę, że chodziło im o to ostatnie (olejek w końcu starłby się między jednym myciem a drugim, zwłaszcza jeśli tak jak ja myjesz co 3-4 dni), tym bardziej, że akurat olejku sezamowego można używać między myciami głowy. ja bym jednak nie przesadziła z ilością (w artykule jest napisane, żeby stosować tylko trochę na umyte włosy) i nie nakładałabym jednak codziennie, jak te Hinduskie kobiety, ale co drugi dzień . pod znakiem zapytania stoi jeszcze dla mnie to wcieranie w skalp... (wcieram tak na przykład olejek kokosowy, ale przed myciem i potem go spłukuje i 2 razy myję głowę, czego w tym przypadku nie mogę zrobić, po co mi filtr, który zmyję a nie wyobrażam sobie włosów po całym dniu chodzenia z olejem wtartym w skórę głowy )myślę, że najlepiej wetrzeć ten olej od połowy długości, a w resztę przykryć kapeluszem ale szukam jeszcze
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:07   #1483
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Zakupiłam dzisiaj w Rossmannie sprawdzony przeze mnie w zeszłym roku SunOzon Apres Lotion Sensitive, niestety mleczko z tej samej serii posiada tylko faktor 50 (rok temu w Chorwacji wszystkich spaliło, a ja przy Sensitive 25 się nie opalilam prawie wcale ) - dlatego mimo AZS zaryzykowałam i wybrałam mleczko SunOzon Schutz und braune SPF 20. Podobno brązuje i chroni. Pierwsze wrażenia - ciekawy, dość przyjemny zapach, stosunkowo lekkie, wygładza skórę. Zapowiada się ciekawie, czy któraś z Was już go używała?
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 14:52   #1484
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Pamiętam, że kiedyś podawałyście, które filtry z lirene są stabilne. Tym samym, które polecacie. Czy ktoś ma ta listę lub pamięta, a może zna link?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:55   #1485
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dziewczyny rozwiejcie moje wątpliwości bo już się naczytałam różnych rzeczy i dalej nie wiem... Ten kremik ma fotostabilny filtr? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 21:02   #1486
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez OliOli Pokaż wiadomość
Dziewczyny rozwiejcie moje wątpliwości bo już się naczytałam różnych rzeczy i dalej nie wiem... Ten kremik ma fotostabilny filtr? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na.html&next=1
Stabilny
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 21:34   #1487
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Stabilny
Uff dziękuję za odpowiedź
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:15   #1488
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Widziałam nowe filtry rossmannowskie - przezroczysty spray spf30 i spray do włosów. Ktoś stosował? Poważnie zastanawiam się nad kupnem.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:32   #1489
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

też się zastanawiam czy lepsza będzie soraya 60 czy któryś wysoki sun ozone. potrzebuje na twarz i na ciało. ograniczona jestem pojemnościami do 100 ml - więc w sumie chyba wszytskei sun ozony wypadają.
ciekawa jestem też nowych filtrów z flos lek'u https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...re.html&next=1

Edytowane przez kesii
Czas edycji: 2011-07-11 o 12:59
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-24, 12:29   #1490
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Wczoraj kupiłam krem do twarzy, dekoldu i szyi - Sunozon spf 25 anti-age (tak do potestowania, wpadł mi w ręce)
Właśnie wyczytałam, ze niestety niestabilny, a szkoda, bo naprawdę w ogóle go na twarzy nie czuć. Super sie zapowiadał

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2011-07-24 o 12:30
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 18:10   #1491
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a gdzie wyczytalas, ze niestabilny? jeszcze nie widzialam niestabilnego sunozona...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:54   #1492
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a gdzie wyczytalas, ze niestabilny? jeszcze nie widzialam niestabilnego sunozona...
Kilka postów wyżej, a dokładnie w #1401
Ale spróbuję go jednak postosować - w sumie w pracy nie jestem narażona na ekstremalne warunki. Konsystencja świetna, na twarzy jak pielęgnacja a nie jak filtr - pobił tu nawet mój ulubiony RoC Minesol
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 16:57   #1493
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Kilka postów wyżej, a dokładnie w #1401
Ale spróbuję go jednak postosować - w sumie w pracy nie jestem narażona na ekstremalne warunki. Konsystencja świetna, na twarzy jak pielęgnacja a nie jak filtr - pobił tu nawet mój ulubiony RoC Minesol
wrzuc sklad, to ocenimy... nie wiem, co Ineso miala na mysli. ja mam mleczko sunozon w zoltym opakowaniu do ciala i jest ono stabilne. obecnosc parsola nie swiadczy o niestabilnosci - parsol moze byc stabilizowany innymi filtrami i wowczas kosmetyk jest fotostabilny. co do problemu: nakladac make-up czy nie nakladac? jesli tylko dzialanie parsolu sie moze oslabic pod wplywem skladnikow pudru, a ochrona przeciw UVA opiera sie rowniez na innych filtrach, to nie ma co panikowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 19:16   #1494
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Niestety będę to mogła zrobić dopiero za 2 tygodnie, bo mojej córce też sie spodobał i zabrała go na obóz
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:39   #1495
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wrzuc sklad, to ocenimy... nie wiem, co Ineso miala na mysli. ja mam mleczko sunozon w zoltym opakowaniu do ciala i jest ono stabilne. obecnosc parsola nie swiadczy o niestabilnosci - parsol moze byc stabilizowany innymi filtrami i wowczas kosmetyk jest fotostabilny. co do problemu: nakladac make-up czy nie nakladac? jesli tylko dzialanie parsolu sie moze oslabic pod wplywem skladnikow pudru, a ochrona przeciw UVA opiera sie rowniez na innych filtrach, to nie ma co panikowac
Niestabiilny=nie zawierający stabilnego filtra anty UVA.
Kierując się tą listą (którą linkuję w tym wątku po raz któryś)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...97&postcount=2
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:42   #1496
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Niestabiilny=nie zawierający stabilnego filtra anty UVA.
Kierując się tą listą (którą linkuję w tym wątku po raz któryś)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...97&postcount=2
poki skladu nie zobacze, to nie potwierdze niedowiarek jestem. sama kupilam dwa sunozonowe produkty ostatnio, bo wlasnie zawieraly procz parsola jeszcze inny filtr UVA. sprawdzalam, bo sie zastanawialam, czy mam placic dwa razy wiecej i miec garniera - ale garnier wypadal na tle sunozona kiepsko...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 09:32   #1497
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
poki skladu nie zobacze, to nie potwierdze niedowiarek jestem. sama kupilam dwa sunozonowe produkty ostatnio, bo wlasnie zawieraly procz parsola jeszcze inny filtr UVA. sprawdzalam, bo sie zastanawialam, czy mam placic dwa razy wiecej i miec garniera - ale garnier wypadal na tle sunozona kiepsko...
W moim poście o sunozonach nie napisałam, że wszystkie są niestabilne. Te, które nie są na pewno nie mają żadnego z wymienionych wyżej filtrów.
Może akurat kupiłaś te, o których ja także napisałam, że stabilne?
Albo w DE mają inne składy - nie wiem czy to możliwe
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 15:04   #1498
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
W moim poście o sunozonach nie napisałam, że wszystkie są niestabilne. Te, które nie są na pewno nie mają żadnego z wymienionych wyżej filtrów.
Może akurat kupiłaś te, o których ja także napisałam, że stabilne?
Albo w DE mają inne składy - nie wiem czy to możliwe
wydaje mi sie, ze sklady beda te same. raczej w obrebie unii nie bawia sie w inne sklady. co innego np. sklady w USA a europie - z powodu innych przepisow.
ale na pewno nie kontrolowalam wszystkich produktow, wiec nie dam sobie glowy uciac
sprawdzilam moje mleczko, krem do twarzy gdzies schowany... a wiec procz octocrylene i parsola jest jeszcze filtr chroniacy przed UVB i czesciowo przed UVA, ale juz sam octocrylene bardzo dobrze stabilizuje. kiedys pozbieralam informacje na temat filtrow i odnosnie stabilizatorow parsola mam miedzy innymi taka informacje:
mieszanka 10% octocrylene + 3% parsol jest stabilna i najskuteczniejsza
a wiec bez paniki ludziki
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:34   #1499
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

cloche - z tego, co pamiętam problem z oceną stabilności wynika właśnie z tego, że nie wiemy ile procentowo danego filtra jest w kosmetyku - Ty wychodzisz z optymistycznego założenia, że tyle co podałaś i jets ok
Nie będę tu dyskutować na temat stabilności, bo się na tym za dobrze nie znam i z tego, co pamiętam jest to nadal temat kontrowersyjny i wciąż nie ma jednoznacznych wyników badań. Dlatego skłaniam się do bezpiecznego i prostego podejścia do tematu, czyli obecności jednego z filtrów wymienionych powyżej. Swego czasu przeczytałam chyba wszystko na wizażu o filtrach i takie podejście ma wiele wizażanek, które są autorytetami dla mnie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:57   #1500
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

oczywiscie, ze nie mam pojecia, ile ktorego filtra dali tak samo jak nie wiem, ile tinosorbow, meroxyli itp. potrzeba, zeby stabilizowac parsol. faktem jednak jest, ze jak sie parsol zdestabilizuje, to taki tinosorb czy meroxyl dalej bedzie chronil przed UVA, ale jaka ochrona pozostanie - tego nie wiesz, tak samo jak nie wiesz, jaka zostanie po czesciowym zdestabilizowaniu parsolu w sunozonowej mieszance z octocrylene mozna sie tak rozpisywac bez konca... a i tak nie wiemy niczego na pewniaka...
w kazdym razie uwazam, ze za ta cene to sunozony sa calkiem dobrymi produktami i jesli do tego agnieszce pasuje konsystencja i wlasciwosci pielegnacyjne tego kremidla (a przy tym nie wystawia sie na slonce), to nie ma co sie martwic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.