Do filtromaniaczek:) - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-22, 12:05   #2551
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Erato
Używam fluidu nalogowo, a dzięki uprzejmości beoneself miałam też okazję porównać z mleczkiem. No i faktycznie coś dziwnego, składy nicy niemal identyczne, a jednak mleczko znacznie gorzej się wchłania
Cytat:
Napisane przez beoneself
Tusiu, teraz ja o mleczku Moje odczucia są odwrotne od tych Erato. Wg. mnie mleczko wchłania się lepiej niż fluid, nawilża lepiej niż fluid.
Dziękuję Wam kochane!
Jak widać Bioderma mleczko i fluid jednak się trochę różnią, cóż - jedynym rozwiązaniem jest zaryzykowanie i kupienie mleczka, bo akurat jego próbek w aptekach nie ma

Bioderma fajna jest, ale Avene, która się na mnie tak lepi, wydaje się być bardziej przyjazna dla mojej skóry. Pomijając tłustą, lepiącą się maź, to świetnie nawilżyła mnie i tak jakby odżywiła, twarz była generalnie zadowolona z niej... No ale mleczko 40 z dzieciaczkiem jest nie dla mnie. Chciałabym wypróbować czegoś innego Avene.

I wkurza mnie niesamowicie fakt, że w aptekach gorzowskich nie mogę dostać próbek Avene (linię słoneczną mogę sobie zamówić i sprowadzą specjalnie dla mnie, normalnie kpiny ech....)

Mam pytanie do Poznanianek, bo bywam tam często - w jakiej aptece mogłabym zdobyć próbki Avene?

A może są jakieś litościwe dusze tutaj, chętne podzielić się ze mną próbką Avene łososiową i najnowszą tonującą
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 12:07   #2552
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Contax
Dziewczyny potrzebna mi są próbeczki robione LPR, niestety obecnie nie ma ich u mnie w aptekach, a dokładnie interesują mnie Anthelios XL creme fondante, Anthelios XL fluide extreme i Anthelios XL aqua - lait, wszystkie SPF 50+.
Proszę o PW.
Contax, mam Antheliosa FE. Wysłałam PW.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 12:26   #2553
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Tusia25, mnie zaproponowała troszkę łososiowej Avenki Marianna, więc może zamiast mnie prześle ją Tobie? Marianno, bardzo dziękuję za propozycję ale może lepiej byś Tusi przesłała. Tusia, niedawno otrzymałam próbkę Avenki koloryzującej w aptece Dorfarm w Plazie (Poznań) Spróbuj więc tam

Dziewczyny, a tak na marginesie, co się dzieje z Kajol Już do nas nie zagląda...
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 12:34   #2554
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Tusia25, mnie zaproponowała troszkę łososiowej Avenki Marianna, więc może zamiast mnie prześle ją Tobie? Marianno, bardzo dziękuję za propozycję ale może lepiej byś Tusi przesłała. Tusia, niedawno otrzymałam próbkę Avenki koloryzującej w aptece Dorfarm w Plazie (Poznań) Spróbuj więc tam

Dziewczyny, a tak na marginesie, co się dzieje z Kajol Już do nas nie zagląda...
No właśnie i Kajol i Justa79, obie do nas nie zaglądają ostatnio
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 12:51   #2555
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Tusia25, mnie zaproponowała troszkę łososiowej Avenki Marianna, więc może zamiast mnie prześle ją Tobie? Marianno, bardzo dziękuję za propozycję ale może lepiej byś Tusi przesłała. Tusia, niedawno otrzymałam próbkę Avenki koloryzującej w aptece Dorfarm w Plazie (Poznań) Spróbuj więc tam
Wielkie dzięki Chocoladka! Już piszę PW do marianny
W Poznaniu będę być może w przyszłym tygodniu - mam nadzieję, że jeszcze będą...
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 13:11   #2556
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Opisze tu moje wrażenia z używania mleczka 40 spf Avene z dzieciaczkiem Prawie mi sie skończył, zostało może jeszcze na 3 razy, a ja cały czas nie moge sobie wybrac nowego filtra , ale odbiegam od tematu... Więc tak:

-mleczko świeci się na mnie bardzo mocno
-po nałożeniu pozostawia biały nalot, który szybko zmienia się w smalcowatą powłoke
- od jakiegoś czasu w ogóle się we mnie nie wchłania, pozostawia okropne białe smugi
-jest podejrzane o zapchanie mnie mimo, że na opak. jest napisane, że nie jest komodogenne
teraz troche lepsza strona:
-cudownie nawilża twarz i szyję
- moge kłaść bez obawy mleczko pod i nad oczy grubaśną warstwą
- dość łatwo daje sie zmatować skrobią

Więcej go nie kupię. Nie jest jakieś okropne, ale mi nie pasuje. Może dlatego, ze mam cerę mieszaną, a ono jest do suchej i wrażliwej, ale zacheciła mnie pojemność i brak parsola.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 13:21   #2557
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja aktualnie upajam się LRP antkiem xl spf 50+ creme.
Natomiast creme fondante wchłania się pięknie, nie świeci się - tylko nie można na nią nałożyć żadnego fluidu, bo nie da rady zmatowić go skrobią. Sam ze skrobią się nie świeci.
Natomiast moim filtrem domowym został znowu antek żelowy.
No i zamówilam sobie DP.
Avenkę mleczko spf 50 stosuje tradycyjnie na szyję i dekolt, na buzię mi się znudził. Ale svr 50 jak zwykle jest u mnie
Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 13:27   #2558
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Opisze tu moje wrażenia z używania mleczka 40 spf Avene z dzieciaczkiem
Mam dokładnie takie same wrażenia!!!
Smalec i tłusta, lepiąca się maź...
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 13:57   #2559
anggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 54
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Tusia dokładnie to samo odczucie u mnie - tłusta lepiaca sie maź wymiwnialam sie z Kate30 na Bioderme Fluid Max, ale to tez nie to , aczkolwiek nie lepis sie tak bardzo , ale drazni mnie ze jestem biała po nim

Ale chociaz radyjka z Avene nam zostały

Powiadasz ze zrobilas juz wycieczke po aptekach w Gorzowie i nic nie masz z Avene łososiwego

Jak znajdziesz gdzies próbki daj znać

Ja sie przymierzam teraz do LPR Aqua-Lait albo LPR DP , bo juz musze lada dzien kupować

pa
anggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 14:04   #2560
tusia25
Raczkowanie
 
Avatar tusia25
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Nida
Wiadomości: 90
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez anggie
Tusia dokładnie to samo odczucie u mnie - tłusta lepiaca sie maź wymiwnialam sie z Kate30 na Bioderme Fluid Max, ale to tez nie to , aczkolwiek nie lepis sie tak bardzo , ale drazni mnie ze jestem biała po nim
To ja powtórzę: Chętnie pozbędę się mleczka z dzieciaczkiem Avene 40
Nawet dołożę radyjko, jak je znajdę

Cytat:
Napisane przez anggie
Powiadasz ze zrobilas juz wycieczke po aptekach w Gorzowie i nic nie masz z Avene łososiwego
Jak znajdziesz gdzies próbki daj znać
Hmmm... jak znajdę to wydębię dwie sztuki i się podzielę
Ale szanse są małe, bo poza Strywaldem w centrum, nie widziałam nigdzie słonecznej linii Avene
tusia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 14:28   #2561
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dzisiaj na twarzy mam pierwszy raz Bioderme fluid w nowej wersji ze zmienionym składem:
Konsystencja się zmieniła na niekorzyść, tzn. jest bardziej smietanowa ,a nie lejąca. Przez to gorzej się wchłania i zostawia tłusty film, natomiast stara bioderma wchłaniała się u mnie do matu. Jest nadal bezzapachowa i nie czuć alkoholu mimo obecności w składzie. Nie zostawia białej powłoki ani plam jak poprzednia wersja. Na opakowaniu jest zaznaczone, że nie powoduje zapychania, poczekamy, zobaczymy.
Na razie tyle z moich spostrzeżeń.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 15:01   #2562
anggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 54
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mckabi
Dziewczyny, jakbyście były zainteresowane LRP DP, to znalazłam tanio na allegro Podaję link:

http://www.allegro.pl/item98517660_l..._megatani.html

Pozdrowionka
No wlasnie wczoraj sie temu przygladalam z niedowierzaniem czy aby to na pewno oryginał ?? w takiej cenie ? sama nie wiem czy moze byc podróbka ??

A jak nazwa na oryginale DERMO-KIDS ?? bo mi sie zdawało ze DERMO-PEDIATRICS??
anggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:04   #2563
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A ja mam smutną wiadomość - dziś miałam w ręku biodermę spray 40 - 400ml
i niestety na 6 miejscu w składzie alkohol .
Żeby przeczytać skład musiałam prosić panią w aptece o usunięcie metki z kodem kreskowym, naklejonej na składzie oczywiście.
Można ew. skusić się na 30 bezalkoholową do ciała. Chyba tak zrobię, bo chciałam sprayu razem z maluchem używać.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:20   #2564
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A ja wybieram sie w poniedziałek do apteki po Vichy, Capital Soleil Fluide SPF 60, tzn teraz chyba to jest 50+ ? Bardzo mi podpasowało ze wględu na nietłustą formułę. Na codzień pod makijaż używam mleczka Avene, ale jak nie musze się malować to wolę vichy.
Czy w Polsce są jeszcze dostepne jakieś inne filtry prócz Avene na które można nakładać podkład z talkiem i miką czy nie ma innych? Bo tego sie nie doczytałam nigdzie.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:26   #2565
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam filtromaniaczki, -fanki, -zwolenniczki itp. i dziękuję za ten wątek - skarbnica wiedzy
Jednak jedno pytanie mnie jeszcze dręczy i może znajdzie się tu jakaś mamusia, która mi na nie odpowie? Otóż chodzi mi o filtry i wit. D. Czy filtrując dzieciaczka na co dzień nie zablokuję u niego wytwarzania wit D i nie zafunduję mu krzywicy
Co o tym myślicie? Nie bardzo wiem jaki mechanizm wytwarza wit D, wiem, że właśnie słońce, tylko nie mam pojęcia jak i jak się to ma do nakładania filtrów na skórę. Pomóżcie jak coś wiecie, bo jestem w rozterce...
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:27   #2566
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
A ja wybieram sie w poniedziałek do apteki po Vichy, Capital Soleil Fluide SPF 60, tzn teraz chyba to jest 50+ ? Bardzo mi podpasowało ze wględu na nietłustą formułę. Na codzień pod makijaż używam mleczka Avene, ale jak nie musze się malować to wolę vichy.
Czy w Polsce są jeszcze dostepne jakieś inne filtry prócz Avene na które można nakładać podkład z talkiem i miką czy nie ma innych? Bo tego sie nie doczytałam nigdzie.
Tak teraz Vichy Capital Soleil Fluide ma SPF 50+.
Na razie tylko firma Avene ma stabilne filtry, zresztą opatentowane przez Pierre Fabre. Pisały o tym dziewczyny na BU.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:29   #2567
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez betty_b
Witam filtromaniaczki, -fanki, -zwolenniczki itp. i dziękuję za ten wątek - skarbnica wiedzy
Jednak jedno pytanie mnie jeszcze dręczy i może znajdzie się tu jakaś mamusia, która mi na nie odpowie? Otóż chodzi mi o filtry i wit. D. Czy filtrując dzieciaczka na co dzień nie zablokuję u niego wytwarzania wit D i nie zafunduję mu krzywicy
Co o tym myślicie? Nie bardzo wiem jaki mechanizm wytwarza wit D, wiem, że właśnie słońce, tylko nie mam pojęcia jak i jak się to ma do nakładania filtrów na skórę. Pomóżcie jak coś wiecie, bo jestem w rozterce...
Preparaty do opalania z filtrami nigdy w 100% nie zablokują promieni UVA i UVB.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:30   #2568
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Czy w Polsce są jeszcze dostepne jakieś inne filtry prócz Avene na które można nakładać podkład z talkiem i miką czy nie ma innych? Bo tego sie nie doczytałam nigdzie.
Tylko na Avene można nakładać kosmetyki zawierające talk, mikę itd. , jeszcze na filtry mineralne, poniewaz one także nie zawierają parsolu .


P.S. Kate czy mogłabyś porównać pod względem wchłanialności i lepienia się krem Avene łosoiowy ze sprayem nowym (bez kuleczek)?
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:32   #2569
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

betty - napewno nie zaszkodzisz dzieciaczkowi - wit D będzie nadal się wytwarzać, zablokujesz czy też zmniejszysz jedynie szkodliwe działanie promieni UV.
Ja mojego synka filtruję od urodzenia i krzywicy nie ma - zresztą cały czas podaję mu vigantol, jako że staram się żeby słońca unikał.

O sprayu Avene 50+ - to chyba moje pierwsze i ostatnie opakowanie, jakoś nie przypadł mi do gustu. To co prawda najlżejsza z Avenek, najlepiej się wchłania i najmniej lepi, ale - po pierwsze okropnie szczypie w oczy, wypala poprostu, spod pudru wychodzi tak samo szybko jak inne avenki, ma zbyt wodnistą konsystencję - przelewam do miarki - ale ciężko się nakłada z niej, ścieka po paluchach.
Mleczko, zarówno 40 i 50+, jest dla mnie osobiście lepsze. Bardziej treściwe, trudniejsze w aplikacji to fakt, ale tańsze, o extra konsystencji, no poprostu rewelacyjne.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 15:33   #2570
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez betty_b
Jednak jedno pytanie mnie jeszcze dręczy i może znajdzie się tu jakaś mamusia, która mi na nie odpowie? Otóż chodzi mi o filtry i wit. D. Czy filtrując dzieciaczka na co dzień nie zablokuję u niego wytwarzania wit D i nie zafunduję mu krzywicy
..
Betty dzieci dopiero można filtrować powyżej 6 miesiąca życia i razdiłabym na początku tylko filtrami mineralnymi .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:35   #2571
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witaj Betty
Nic się nie martw, nie zablokujesz u swojego dziecka wytwarzania witaminy D Nie ma takiej możliwości. Ochronisz natomiast dziecko przed wieloma negatywnymi skutkami promieniowania (ale o tym pewnie doskonale wiesz) Możesz sobie przeczytać to: http://www.biotechnologia.com.pl/ind...ID=35&show=258
Miałam gdzieś lepszy artykuł na ten temat, ale nie mogę go teraz znaleźć Ale zapewniam Cię, że nie masz się czym martwić (potwierdzone przez lekarzy )
Pozdrawiam

I tak na marginesie, Contax zrobiła literówkę - miało być Pierre Fabre
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 15:45   #2572
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

chocolatka dziękuje za poprawienie. Literówki to moja zmora.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 16:52   #2573
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja aktualnie upajam się LRP antkiem xl spf 50+ creme.
Natomiast creme fondante wchłania się pięknie, nie świeci się - tylko nie można na nią nałożyć żadnego fluidu, bo nie da rady zmatowić go skrobią. Sam ze skrobią się nie świeci.
Natomiast moim filtrem domowym został znowu antek żelowy.
No i zamówilam sobie DP.
Avenkę mleczko spf 50 stosuje tradycyjnie na szyję i dekolt, na buzię mi się znudził. Ale svr 50 jak zwykle jest u mnie
A który to jest żelowy antek? Czyżby LRP A W Gel SPF 40 IPD 34 PPD 19??? Jak się sprawuje? Czy jest bardzo tłusty?

Sorki, ze tyle pytań na raz, ale jeśli to ten filtr to rozważam jego kupno (gdzieś tak na jesieni). Martwi mnie to niskie IPD, tylko 34, zaś PPD już całkiem, całkiem poniewaz ma wartość 19.

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 16:55   #2574
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Dzisiaj na twarzy mam pierwszy raz Bioderme fluid w nowej wersji ze zmienionym składem:
Konsystencja się zmieniła na niekorzyść, tzn. jest bardziej smietanowa ,a nie lejąca. Przez to gorzej się wchłania i zostawia tłusty film, natomiast stara bioderma wchłaniała się u mnie do matu. Jest nadal bezzapachowa i nie czuć alkoholu mimo obecności w składzie. Nie zostawia białej powłoki ani plam jak poprzednia wersja. Na opakowaniu jest zaznaczone, że nie powoduje zapychania, poczekamy, zobaczymy.
Na razie tyle z moich spostrzeżeń.
Paula a powiedz mi, czy wałkuje się? Stara Bioderma Fluide Max wałkowała się na mnie troszkę i zastanawiam sięczy zaryzykowac w przyszłości zakup tej nowej ze zmnienionym składem, czy tez trzymać się na razie swoich planów. Kusi mnie jej lekkość,a le to wałkowanie się na mnie odstrasza mnie.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 17:05   #2575
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Paula a powiedz mi, czy wałkuje się? Stara Bioderma Fluide Max wałkowała się na mnie troszkę i zastanawiam sięczy zaryzykowac w przyszłości zakup tej nowej ze zmnienionym składem, czy tez trzymać się na razie swoich planów. Kusi mnie jej lekkość,a le to wałkowanie się na mnie odstrasza mnie.
Na mnie się nie wałkuje, ale także w starej wersji się nie wałkowało. Co do lekkości, nie jest juz takie jak w starej wersji. Raczej nie będzie to mój typ na upały w tej zmienionej wersji. Wrócę chyba do Avenki. Obmyślałam sobie taką kombinację: krem na okolice oczu a spray Avenki 50 na resztę twarzy, szyję, dekolt. Może się sprawdzi .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 17:19   #2576
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Paula07
Na mnie się nie wałkuje, ale także w starej wersji się nie wałkowało. Co do lekkości, nie jest juz takie jak w starej wersji. Raczej nie będzie to mój typ na upały w tej zmienionej wersji. Wrócę chyba do Avenki. Obmyślałam sobie taką kombinację: krem na okolice oczu a spray Avenki 50 na resztę twarzy, szyję, dekolt. Może się sprawdzi .
Aha, skoro nie jest tak lekka, to nie mam się co na nią napalać. Dlaczego zazwyczaj jak producent ulepsza skład, to kosmetyk wychodzi gorszy niż byl?

Mam tylko nadzieję, że LRP nie przyjdzie do głowy ulepszać DP 50+ ani AL 50+ (z tym, ze to drugie to nowość, więc ulepszenie pewnie nie nastąpiło by szybko). A czy Ktoś wie kiedy mniej więcej LRP DP 50+ (stara 60tka) zostało wprowadzone na rynek?

Paula dziekuję za odpowiedź
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 17:50   #2577
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Aha, skoro nie jest tak lekka, to nie mam się co na nią napalać. Dlaczego zazwyczaj jak producent ulepsza skład, to kosmetyk wychodzi gorszy niż byl?
Nie chcę cię zniechęcać, jesli ktos nie znał poprzednika to nie wie jaka jest róznica. Przed zmianą składu wchłaniał sie do matu, teraz niestety nie. Może dorwiesz niedługo próbki to spróbujesz i porównasz sobie. Na pewno nie jest tak cięzki jak mleczka Avene, ale jednak to nie jest to co było .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 18:30   #2578
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam filtromaniaczki.
Ja jestem taka poczatkujaca filtromaniaczka, w fazie poszukiwan. Na jesien stosowalam acne derm wiec zaniepokojona mozliwoscia "dorobienia" sie przebarwien bez ochrony , czym predzej popedzilam do apteki. Jako, ze mieszkam w miescinie nieduzej, do wyboru mialam LRP i ...LRP. Padlo na anthelios fluide extreme60, jako, ze jestem tłustolica.
No i tak sobie stosowalam ten AD i chronilam sie antkiem i rezultatow nie bylo. Po paru miesiacach przyszlo olsnienie....Antek mnie zapycha. Wiec to co AD oczyszczal w nocy, Antek zapychal na dzien...
Wiec teraz, dopoki nie znajde odpowiedniego blokera nie bede sie zluszczac , bo to bezsens totalny.
Mam na wymiane probke LRP Fluide Extreme60. Gdyby ktoras z was miala na zbyciu probke Avenki tonujacej , lub Avenke emulsje 50+ lub jakis inny (byle nie LRP, bo o to moge walczyc u siebie w aptece) to z checia bym sie zamienila.
Ja Avene i Bioderme moge miec tylko na zamowienie i od razu w pelnowymiarowych opakowaniach, o probkach nie ma mowy
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 18:35   #2579
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Byłam dzisiaj w kilku dobrych aptekach (jednak chyba nie az tak dobrych ) w celu kupienia mleczka avene 50 +...I nigdzie nie było!!Musiałam "coś" dzisiaj kupić bo na jutro nie mam filterka juz i w ostatniej aptece znalałam zestaw avene mleczka z dzieciaczkiem za 53 zł To chyba tanio?? Były tez zestawy LRP za 51 zł wiec chyba sie tez sie skusze.
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-22, 18:41   #2580
Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 37
Dot.: Do filtromaniaczek:)

czy ktos sie orientuje, ktora bioderme - nowa czy stara edycje sprzedaje apteka w sieci?
pozdrawiam
angie
Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.