Chorwacja - zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-10, 13:45   #811
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A do jakiej miejscowości jedziesz? Ile pijesz alkoholu? Kupujesz dużo pamiątek? Wydaje mi się, że w niektórych kantorach w PL są kuny, najlepiej iść i sprawdzić
Wybieram się na objazdówkę M.in Dubrownik,Split,Trogir,Pl itvice.
Alkoholu dużo nie pije, a co pamiątek to raczej sporo kupuję.
W ogóle co polecacie kupić w Chorwacji? Są może jakieś chorwackie kosmetyki godne polecenia?
Co do butów na jeżowce można gdzieś je u nas kupić czy lepiej tam na miejscu?
Orientujecie się może jak jest z wypożyczeniem skuterów czy rowerów wodnych? Mniej więcej jakie ceny itp
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:16   #812
gossipgirl89
Raczkowanie
 
Avatar gossipgirl89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 324
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Kuny można wymienić też w kantorze w Polsce?
Czy tylko euro i na miejscu dopiero kuny?
Co do pieniędzy ile najlepiej wziąć ze sobą na 10 dni? Kiedy w sumie wyżywienie(śniadania i obiadokolacje) mam opłacone,wycieczki fakultatywne itp. Chodzi mi o pieniądze na jakieś drobne wydatki - pamiątki,jakieś piwo,może jakiś mały obiad itp?
Wiem , że to zależy , ale do Chorwacji jadę pierwszy raz i nie wiem za bardzo jakich cen się spodziewać i na jaką kwotę się nastawić
Bardziej opłaca się mieć euro i na miejscu wymienić na kuny. Zawsze możesz wymienić trochę złotówek na kuny, żeby mieć trochę pieniędzy na pierwsze dni po przyjeździe . Ale najbardziej się opłaca płacić karta ( brak podwójnego przewalutowania). Moja siostra jest obecnie na wakacjach w Chorwacji ( Makarska) i mówiła, że ceny po przeliczeniu na złotówki wychodzą porównywalnie jak nad polskim morzem. Więcej mogę ci napisać jak już wróci do domu.
A co do tych butów na plażę to można kupić w sklepach sportowych, np w Decathlonie ostatnio oglądałam takie porządniejsze, z twardą podeszwą za 20zł. Wiec polecam tam kupic, bo jak za 1 razem byłam w Cro to swoich nie miałam jeszcze wtedy i kupiłam takie byle jakie za 40 kun (ok. 20zł)
__________________
"Ktokolwiek powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, nie wiedział gdzie robić zakupy."

~Blair Waldorf
gossipgirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:32   #813
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Wybieram się na objazdówkę M.in Dubrownik,Split,Trogir,Pl itvice.
Alkoholu dużo nie pije, a co pamiątek to raczej sporo kupuję.
W ogóle co polecacie kupić w Chorwacji? Są może jakieś chorwackie kosmetyki godne polecenia?
Co do butów na jeżowce można gdzieś je u nas kupić czy lepiej tam na miejscu?
Orientujecie się może jak jest z wypożyczeniem skuterów czy rowerów wodnych? Mniej więcej jakie ceny itp
Ja byłam tylko w okolicach Dubrownika i tam było niesamowicie drogo. W sklepie spożywczym w Dubrowniku kupiłam 3 pomidory za 1 euro w środku lata, jakiś nędzny pasztet też 1 euro, piwo podobnie. W sklepie we wsi obok (Orašac) już ceny były normalne, więc wszystko zależy gdzie będziesz kupować. Obiad w Dubrowniku był najdroższym obiadem w moim życiu. A co warto kupić? Ja z Bałkanów przywożę wina, rakije, ajwar, co do kosmetyków mają tam drogerie DM których nie ma w Polsce więc też warto zajrzeć.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:45   #814
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Chorwacja - Zadar, szukam osoby i noclegu !!

Cytat:
Napisane przez adriano91 Pokaż wiadomość
Witam, mam na imię Adrian 22 lata, Płock. Studiuje, pracuje, prowadze mala dzialalnosc. Nie jestem chory, nie gryze, nie naleze do "brzydkich", z opinii płci przeciwnej wynika ze jestem bardzo przystojny.. ale mniejsza z tym, nie o to tu chodzi.

Planuje wylecieć 25.07 i wrócić 03.08. Wylot z Warszawy, bilet lotniczy w tę i z powrotem wraz z opłatami i bagażami - 399zł !! (Rezerwacja do jutra do godz. 18 !).

Szukam drugiej osoby, najlepiej płci przeciwnej w podobnym wieku na wspólny wyjazd. Nic nie sponsoruje bo nie szukam taniej ...... Szukam osoby z którą będę mógł spędzić wakacje.
Możliwe że polecą z nami moi znajomi z Tychów - kolega z narzeczoną. Ale nie jestem na nich pewien ze na 100% polecą- raczej watpie. Oczywiście więcej informacji udziele zainteresowanej osobie itd itd pod adresem e-mail : gheat@autograf.pl.

****Ponad to szukam NOCLEGU dla 2óch lub 4ech osób, pokój 2 osobowy lub dwa dwu osobowe w Zadarze, Bibijne lub pobliskiej okolicy koniecznie z KLIMATYZACJĄ w terminie 25.07 - 03.08. *******

Czekam na szybką odpowiedź ze względu na konieczność rezerwacji lotu - termin wygasa jutro o godz 19.00 !!

Jeśli nikt nie jest chetny w tym terminie itd...

jest mozliwosc pojechania samochodem w czwórkę od 30.07 na 9 noclegów. TANIEJ wychodzi samolotem !!!

CZEKAM NA SZYBKIE ODPOWIEDZI w sprawie wyjazdu oraz od najemców z noclegami.
You made my day
Poszukaj chętnych na cro.pl
Tam jest więcej fanów Chorwacji, niż tu.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:45   #815
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja byłam tylko w okolicach Dubrownika i tam było niesamowicie drogo. W sklepie spożywczym w Dubrowniku kupiłam 3 pomidory za 1 euro w środku lata, jakiś nędzny pasztet też 1 euro, piwo podobnie. W sklepie we wsi obok (Orašac) już ceny były normalne, więc wszystko zależy gdzie będziesz kupować. Obiad w Dubrowniku był najdroższym obiadem w moim życiu. A co warto kupić? Ja z Bałkanów przywożę wina, rakije, ajwar, co do kosmetyków mają tam drogerie DM których nie ma w Polsce więc też warto zajrzeć.
Właśnie też czytałam o DM w Chorwacji i nie mogłam adresów znaleźć. Znalazłam tylko , że w jest tam 145 dm w 59 miastach.
Co do kasy myślicie , że jakoś 150-170 euro byłoby ok czy jednak troche mało?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:15   #816
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Właśnie też czytałam o DM w Chorwacji i nie mogłam adresów znaleźć. Znalazłam tylko , że w jest tam 145 dm w 59 miastach.
Co do kasy myślicie , że jakoś 150-170 euro byłoby ok czy jednak troche mało?
Jak nie będziesz jadałam obiadów w Dubrowniku to może starczy
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 19:58   #817
adriano91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Chorwacja - Zadar, szukam osoby i noclegu !!

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
You made my day
Poszukaj chętnych na cro.pl
Tam jest więcej fanów Chorwacji, niż tu.

Thank's a lot

o fanów mi nie chodzi, raczej o fanki :P

btw. damskie forum?! co ja tu robię ?!

adriano91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 19:27   #818
annika916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cześć,

też niedługo jadę pierwszy raz do Chorwacji, na 10 dni, powiedzcie, jak to jest z tym płaceniem kartą, czy trzeba w banku otworzyć specjalne konto walutowe w kunach? Kiedyś byłam w Holandii i musiałam otworzyć rachunek walutowy w Euro, czy mam zakładać analogiczny rachunek w kunach, czy w Euro i tam je wypłacać i wymieniać z Euro na kuny?
annika916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 21:39   #819
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Ja byłam rok temu w Vodicach i można było bez problemu wymieniać złotówki w kantorach na wybrzeżu. Nie korzystałam z tej opcji, więc trudno mi powiedzieć jaki był kurs, ale wydaje mi się, że i tak bardziej się opłaca wymienić od razu ze złotówek niż w Polsce na euro i potem dopiero euro na kuny, tym bardziej, że euro ciągle rośnie (no chyba, że ktoś euro w domu po prostu ma).
Życie faktycznie jest nieco droższe od tego w Polsce, ale w sumie jak się pojedzie nad morze to też jest mega drogo. Moim zdaniem jest w sumie porównywalnie. Tam gdzie byłam był Konzum, Merkator, Lidl i jeszcze jakiś market, który do złudzenia przypominał nam Biedronkę. Wina to wiadomo, że w markecie nie opłaca się kupować, tylko w miejscowych knajpkach, gdzie z miłymi starszymi paniami można się potargować i popróbować . Jeśli chodzi o owoce i warzywa to u mnie też był targ, gdzie można było wszystko świeże kupić.
Ogólnie w miejscowościach turystycznych jest znacznie drożej niż np. w Zagrzebiu. Nas znajomy Chorwat zabrał na typowe bałkańskie jedzenie z grilla do swojej "osiedlowej" knajpy, o której powiedział, że wcale nie jest tania i za 120 zł tak się objedliśmy w 5 osób, że jakbyśmy wiedzieli ile tego wszystkiego nam przyniosą to spokojnie z 1/3 mniej można by zamówić.
Za nocleg też nam Chorwat mniej policzył jak dowiedział się, że z Polski jesteśmy i wcześniej też mówił, że Polacy u niego z Krakowa mieszkali .
Koleżanka z kolei mówiła, że była pare lat temu koło Dubrownika i to były jej najdroższe wakacje w życiu, nawet we Włoszech tyle nie wydała jak w hotelach mieszkała, a tu wynajmowali pokoje i sami sobie gotowali. Także zależy pewnie gdzie się jest i jak kto trafi.
W tym roku też jedziemy, ale właśnie wszędzie słyszymy, że mnóstwo Polaków obierze w te wakacje ten kierunek.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 23:32   #820
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez annika916 Pokaż wiadomość
Cześć,

też niedługo jadę pierwszy raz do Chorwacji, na 10 dni, powiedzcie, jak to jest z tym płaceniem kartą, czy trzeba w banku otworzyć specjalne konto walutowe w kunach? Kiedyś byłam w Holandii i musiałam otworzyć rachunek walutowy w Euro, czy mam zakładać analogiczny rachunek w kunach, czy w Euro i tam je wypłacać i wymieniać z Euro na kuny?
Zapytaj w swoim banku, ale ja jeszcze nie słyszałam o czymś takim. Gdzie nie byłam za granicą, zawsze mogłam płacić kartą/wypłacać z bankomatu bez problemu.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 15:48   #821
dellima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 25
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Nie ma żadnego problemu z płaceniem kartą zagranicą. Czasem warto mieć jednak trochę gotówki, bo w niektórych knajpkach nie zawsze można płacić kartą, na targu też się przydadzą pieniądze i oczywiście na napiwki Najbardziej opłaca się wymienić złotówki na kuny na chorwackiej granicy.
dellima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 15:00   #822
annika916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

No tak. Ja w Holandii byłam w celach zarobkowych, więc potrzebowałam konta walutowego w Euro, na które wpływała wypłata, także to rzeczywiście co innego. Czyli wiem już, że mogę w Chorwacji wypłacić złotówki z bankomatu ze swojego zwykłego konta, i tam na miejscu wymienić je na kuny. A powiedzcie na jakiej zasadzie płacicie tam kartą, nie zakładając konta walutowego w ichniejszej walucie, płacąc automatycznie następuje przewalutowanie czy jak? Przepraszam za pewnie infantylne pytania, ale to moje pierwsze zagraniczne wczasy i jestem jak widać totalnie zielona.. Ale macie rację, zapytam w swoim banku jak to dokładnie jest. Pozdrawiam.
annika916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 18:19   #823
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Co do płatności kartą niestety trzeba uważać. Jak rok temu z moimi znajomymi byłam w Chorwacji i wiele razy im nie chciało przyjmować płatności kartą w sklepie. Podobnie miała koleżanka jak byłyśmy w Brukseli, także lepiej się ubezpieczyć na zapas i mieć awaryjną gotówkę. Za to zawsze przyjmowało płatność kredytówką Visy.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:57   #824
mariolka86
Przyczajenie
 
Avatar mariolka86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

zależy, gdzie jedziesz i gdzie będziesz robić zakupy/się stołować - w najpopularniejszych miejscowościach jest drożej, jak i w Polsce, ale są też dyskonty i supermarkety. Ogólnie ceny są porównywalne albo tylko trochę wyższe niż w Polsce - jeśli decydujesz się na gotówkę weź tyle, ile wydałabyś/wydałbyś tutaj, tylko ze sporym zapasem. Byłam kilkakrotnie, za każdym razem używałam głównie karty - opłaca się, a gotówkę można wyjąć z bankomatu, jeśli masz dobry bank wyjdzie podobnie jak wymiana w kantorze.
Co do atrakcji - w Loparze np wynajmowałam skuter, ale drogowy nie wodny, i płaciłam ok 30Euro za cały dzień + benzyna.
mariolka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 16:50   #825
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Wlaśnie wróciłam. Drożej niż u nas. Ale da się żyć. Byłam pod Omiszem. W Omiszu jest targowisko (nieduze) i hala rybna (nieduża). Ryby i owoce morza rano. Po 9 się kończą. Na targowisku facet sprzedaje swoje wino (o niebo lepsze niż w konzumie), a jak zapytasz, to i rakije i travarice
Kartą można płacić w wielu miejscach, ale lepiej się zapytyać przed zakupem, bo bywa różnie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 16:29   #826
sylwia_kele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 207
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Tak ze 200 euro na tydzien "na zycie" wystraczy? jade w okolice Omiszu
sylwia_kele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:39   #827
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Zależy, jak chcesz żyć. 200 euro to około 1500 kun. Wystarczy na życie, jeśli unikasz knajp i piwa na plaży, gotujesz, lub jesz zimne i postraganach z burkiem. Bo piwo na plaży to minimum 13, a zwykle 16 kun, a obiad w knajpce - powyżej 120 na pewno. Na 2 osoby.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 07:21   #828
fibi86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

witam
wyjeżdżamy 10.08.2013 roku z Mężem na Makarską na 10 dni ile pieniędzy zabrać na samo życie żeby spokojnie wystarczył narazie mamy 300Eero i zastanawiamy się czy reszte brac w zł czy płacić kartą chociaż trochę się boimy bo z bankomatami i kartami różnie bywa.
fibi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 08:59   #829
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Ja jestem odmiennego zdania Chorwacja nie jest droga porównując do innych Państw czy też Polski to wychodzi tanio!!!
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 09:56   #830
fibi86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

trochę wystraszyły mnie opinie ludzi na innych forach że jest bardzo drogo itp. nie chcemy brać jedzenia z Polski tylko żywic sie na miejscu raz dziennie obiad w jakiejs restauracji pizza cos w tym stylu wiadomo jakies lody desery a reszta w jakis sklepach supermarketach . Myślę że około 350 Euro na samo jedzenie powinno wystarczyc co Wy na to. Dodam że pierwszy raz jedziemy do chorwacji więc nie wiemy czego mamy się spodziewać

Edytowane przez fibi86
Czas edycji: 2013-07-26 o 09:57
fibi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 16:05   #831
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez fibi86 Pokaż wiadomość
trochę wystraszyły mnie opinie ludzi na innych forach że jest bardzo drogo itp. nie chcemy brać jedzenia z Polski tylko żywic sie na miejscu raz dziennie obiad w jakiejs restauracji pizza cos w tym stylu wiadomo jakies lody desery a reszta w jakis sklepach supermarketach . Myślę że około 350 Euro na samo jedzenie powinno wystarczyc co Wy na to. Dodam że pierwszy raz jedziemy do chorwacji więc nie wiemy czego mamy się spodziewać
Hmm...to zależy na ile dni jedziecie. Jak na 7 to może ujdzie, jak na więcej to poważnie bym się zastanowiła. Przeciętny obiad w Chorwacji kosztuje 50-60 zł. Doliczyć do tego deser - może nie starczyć.Jest to średnia cena w restauracjach, oczywiście fast-foody są tańsze.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 18:23   #832
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Witajcie
Za tydzień wybieram się pierwszy raz do Chorwacji.
Stąd moje pytanie ile mniej więcej euro powinnam wziąć? Wiem , że to zależy od tego kto na co wydaje itp, ale chodzi mi o jakieś małe wydatki typu lody,pamiątki itp. , bo wyżywienie(śniadania i obiadokolacje) mam w cenie.
Jade na 10 dni.
A i jeszcze jaki filtr polecacie tam wziąć? 20,30?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 12:49   #833
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Ja również zastanawiam się, ile euro wziąć? jadę na objazdową wycieczkę z biura podróży. Noclegi, śniadania i obiadokolacje mamy zapewnione. Ale na takie drobne wydatki ile na osobę wystarczy? Nie jestem bardzo wymagająca, ale wiadomo, czasem fajnie będzie wieczorem pójść do knajpki, czy w dzień, gdy będzie czas wolny kupić jakąś pamiątkę. Czy na 2 dorosłe osoby 120E wystarczy?
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 09:04   #834
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

tak Was czytam i mam kompletny mętlik w głowie.
Wybieramy się do Chorwacji na początku września - czy faktycznie jest wtedy już coś taniej i tak przy okazji czy ktoś był w tym terminie i jak tam wtedy z pogodą?
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:47   #835
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
tak Was czytam i mam kompletny mętlik w głowie.
Wybieramy się do Chorwacji na początku września - czy faktycznie jest wtedy już coś taniej i tak przy okazji czy ktoś był w tym terminie i jak tam wtedy z pogodą?
U mnie było sporo taniej w typowych budkach letnich, połowa była jednak już pozamykana. Kwatery na pewno też taniej były (ja płaciłam 30 euro za dzień za 4 os mieszkanie). Pogoda w kratkę. Pierwsze 4 dni super upał, potem deszcz, wiatr i słabiej. Dlatego w tym roku wybieramy się w sierpniu.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:09   #836
hallen
Raczkowanie
 
Avatar hallen
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

cześć dziewczyny zastanawiam się nad wypadem do Bułgarii lub Chorwacji, chociaż bardziej nastawiam się na Chorwację czy polecanie jakiś fajny hotel lub domek, cokolwiek? :P
__________________
Pamiętniki z podróży :
http://hhallenn.blogspot.com/
hallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 13:15   #837
hallen
Raczkowanie
 
Avatar hallen
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Fajnie,że powstał ten wątek dużo cennych wskazówek,za które dziękuję :P a macie namiary na jakiś sprawdzony domek?:P albo hotel, cokolwiek?:P
__________________
Pamiętniki z podróży :
http://hhallenn.blogspot.com/
hallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:31   #838
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

1 tydzień września liczę na ładną pogodę - oby oby

w jakich rejonach byliście że nocleg taki tani?
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:01   #839
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Byłam w Dalmacji w Vodicach- starszy Pan zgarnął nas z plaży i jak usłyszał, że jesteśmy z Polski to taką cenę nam dał. Przez agencję byłoby na pewno drożej, poza tym bliśmy jego ostatnimi gośćmi. Wcześniej był ktoś z Krakowa. Nie było klimy i internetu, ale ogólnie czysto, pokoje schludne, łazienka w miarę, kuchnia też. Nam do szczęścia więcej nie było trzeba. Do plaży był kawałek ale do samego Centrum i sklepów rzut beretem. W tym roku też chcemy jechać i liczymy, że znajdzie się dla nas miejsce u miłego Pana
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:52   #840
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

mogę kontakt na pw? w jakim terminie byliście rok temu?
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.