Chorwacja - zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-30, 11:34   #841
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Właśnie też czytałam o DM w Chorwacji i nie mogłam adresów znaleźć. Znalazłam tylko , że w jest tam 145 dm w 59 miastach.
Co do kasy myślicie , że jakoś 150-170 euro byłoby ok czy jednak troche mało?
DM jest m.in. w Dubrowniku, na starym mieście Też właśnie wróciłam z Chorwacji (i Czarnogóry), bardzo mi się podobało Ceny w Cro moim zdaniem są dość podobne do pl (mam tu na myśli miejscowości turystyczne), w Czarnogorze taniej. Wszystkie noclegi braliśmy z booking.com, mogę polecić fantastyczny w Zadarze (ale bez widoku na morze) i Dubrowniku (z widokiem na stare miasto i morze, na wzgórzach Ploce).
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 21:02   #842
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

tak Was podczytuję i stwierdziłam, że wracam do Chorwacji. to co, że w maju zjechałam prawie całe wybrzeże! nie było mnie jeszcze w Istrii, a że znalazłam tanie bilety do Wenecji to chyba idealna okazja, żeby zawitać w ten region pięknej Chorwacji, zwłaszcza, że jest blisko

możecie polecić jakieś tanie noclegi w północnej Chorwacji? Interesuje mnie głównie Pula, ale mniejsze miejscowości też będą ok. Jadę na przełomie sierpnia i września.

Najchętniej spałabym na polu namiotowym.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:40   #843
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

możecie polecić jakiś tani nocleg w północnej Chorwacji? do tej pory podróżowałam po pozostałej części tego pięknego kraju, ale trafiła mi się niespodziewana okazja zawitać na północ. jeszcze nie wiem gdzie dokładnie, ale biorę pod uwagę Pulę/KRK/Rijekę, no i bardzo chętnie wszystkie te mniejsze miejscowości jak Rovinj/Porec/Novigrad. Nie chodzi o luksusy, tylko o możliwość wyspania się i umycia. Idealne byłoby pole namiotowe, gdzie można wynająć namiot lub stoją takie gotowe namioty na kilka osób. Nocleg na 3-4 noce. Będę mega wdzięczna za pomoc
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 14:02   #844
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
Ja również zastanawiam się, ile euro wziąć? jadę na objazdową wycieczkę z biura podróży. Noclegi, śniadania i obiadokolacje mamy zapewnione. Ale na takie drobne wydatki ile na osobę wystarczy? Nie jestem bardzo wymagająca, ale wiadomo, czasem fajnie będzie wieczorem pójść do knajpki, czy w dzień, gdy będzie czas wolny kupić jakąś pamiątkę.

Czy na 2 dorosłe osoby 120E wystarczy?
up
ponawiam
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 15:18   #845
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Witam i ja się "podczepiam " , będę w miejscowości Poljica , i jak niektóre osoby będę w Chorwacji po raz pierwszy . Jak to się mówi sen z powiek spędza mi ile mam kasy zabrać w tym wycieczka Dubrownik ,tzw fish party , pamiątki i drobne jedzenie . Pobyt około 10 dniowy
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 08:00   #846
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
A i jeszcze jaki filtr polecacie tam wziąć? 20,30?
No ale to zależy jaką masz karnację, jak się opalasz i czy złapałaś już trochę słońca może 10 a może 50, przecież to indywidualna sprawa.

Cytat:
Napisane przez paulinunia Pokaż wiadomość
tak Was czytam i mam kompletny mętlik w głowie.
Wybieramy się do Chorwacji na początku września - czy faktycznie jest wtedy już coś taniej i tak przy okazji czy ktoś był w tym terminie i jak tam wtedy z pogodą?
Pogoda we wrześniu jest na Bałkanach dobra, wciąż jest słonecznie. 2 lata temu byłam właśnie we wrześniu, i było bardzo upalnie.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:23   #847
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
Witam i ja się "podczepiam " , będę w miejscowości Poljica , i jak niektóre osoby będę w Chorwacji po raz pierwszy . Jak to się mówi sen z powiek spędza mi ile mam kasy zabrać w tym wycieczka Dubrownik ,tzw fish party , pamiątki i drobne jedzenie . Pobyt około 10 dniowy
Byłam w tym roku w Chorwacji na przełomie czerwca/lipca. Jedzenie i picie jest dość drogie (np. gałka lodów ok. 7 kun), ale i tak polecam spróbować tych pyszności z ich piekarni, są przepyszne Takie małe pamiątki jak np. magnesy, oliwa (od 40kun) też są nie za tanie. Alkohol czasem można kupić w euro i np. rakija o ile dobrze pamiętam ok. 8 euro. Byłam też na fish picnicu i kosztowało ok. 30 euro za osobę. Ja byłam na Istrii, ale pamiętaj, że w Dubrowniku może być drożej.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo

Edytowane przez kinguska01
Czas edycji: 2013-08-06 o 13:25
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 20:40   #848
wonderer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Witam
Ja i mój narzeczony wybieramy się w terminie 23.08 - 04.09 (+- 2 dni) na południe Chorwacji. Szukamy chętnych 2 osób do wspólnego przejazdu najlepiej w obie strony. Planujemy na miejscu też trochę pojeździć, na towarzystwo w tym wypadku również jesteśmy otwarci . Mamy autko na benę i pali od 7,5-8.
wonderer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 08:29   #849
Karrrolcia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

A czy koniecznie chcecie jechać swoim autem? Bo ja z chłopakiem wybieramy się do czarnogóry w podobnym terminie więc można by się razem zabrać - byśmy Was zawieźli do chorwacji a potem byśmy pojechali dalej - zawsze to bliżej z chorwacji jechać samemu niż z polski tylko przede wszystkim kwestia skąd jesteście, bo my ze śląska.
Karrrolcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 16:29   #850
wonderer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Nie musimy koniecznie naszym autem. Wszystko jest do przemyślenia. Mogę zapytać dlaczego Czarnogóra?Też się nad tym zastanawialiśmy ale naczytałam się mnóstwa negatywnych opinii na temat jakosci i czystości plaż i hoteli w stosunku do cen (które rzekomo mają być podobne jak w Chorwacji) Pytam bo może wiecie coś czego my nie wiemy i jednak zmienimy zdanie
Co do terminu to w naszym przypadku jest on dość sztywny (tak mamy zaplanowane urlopy i nie możemy ich już zmienić) Jesteśmy z Poznania
wonderer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 21:47   #851
nusia4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 336
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Witam,
czy któraś z Was była może na wyspie KRK w miejscowości Baska? Wybieram się tam na początku września, to moja druga wycieczka do Chorwacji. Podobno na wyspach jest drożej, ale z drugiej strony to już wrzesień więc mam mętlik w głowie jeśli chodzi o to ile wziąć ze sobą pieniędzy. Jak w 2013 kształtują się ceny jeśli chodzi o noclegi na wyspach ?
nusia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 08:53   #852
Karrrolcia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

wysłałam Ci prywatną wiadomość, a bynajmniej tak mi się wydaje że Ci wysłałam
Karrrolcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 10:39   #853
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez wonderer Pokaż wiadomość
Nie musimy koniecznie naszym autem. Wszystko jest do przemyślenia. Mogę zapytać dlaczego Czarnogóra?Też się nad tym zastanawialiśmy ale naczytałam się mnóstwa negatywnych opinii na temat jakosci i czystości plaż i hoteli w stosunku do cen (które rzekomo mają być podobne jak w Chorwacji) Pytam bo może wiecie coś czego my nie wiemy i jednak zmienimy zdanie
Co do terminu to w naszym przypadku jest on dość sztywny (tak mamy zaplanowane urlopy i nie możemy ich już zmienić) Jesteśmy z Poznania
Ja jadę do Czarnogóry za ok. miesiąc i wg moich poszukiwań i analizowania przewodników, Czarnogóra jest sporo tańsza od Chorwacji. Co do jakości - nie wiem, czy Ty czytałaś o tym samym państwie?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 12:31   #854
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Tani nocleg w północnej Chorwacji - gdzie?

Jakiś czas temu udało mi się upolować tanie bilety do Wenecji na koniec sierpnia. Nocleg tam na miejscu już mam znaleziony - jakieś 2-3 dni w zupełności starczą na poznanie tego miasta. Dlatego w mojej głowie pojawił się pomysł, żeby resztę wyjazdu spędzić w mojej ulubionej Chorwacji. Nie było mnie jeszcze w północnej części tego kraju, więc myślę, że jest to dobra okazja, aby zobaczyć coś innego.

Wyjazd organizuje typowo niskimi kosztami (trochę samolot, trochę stop, trochę autobus) i muszę przyznać, że mam problem ze znalezieniem taniego noclegu w Chorwacji - głównie chodzi mi o Rovinj, ale jakbyście mogły doradzić gdzie warto zatrzymać się na północy Chorwacji to będę wdzięczna. Najlepszą opcją byłby camping z namiotami, które już stoją/można je wypożyczyć, ewentualnie jakaś kwatera. Ma być tanio, warunki nie są aż tak istotne.

Pomożecie?
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:20   #855
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: Chorwacja - Poljica

Pewnie nie wiele pomoge,bo juz jestes w poljica,ja bylam tam w tym roku.To bardzo mala miejscowosc,ale np.nam o to chodzilo,w sezonie jest troche turystow(glownie Polacy))ale napewno znajdziesz miejsce na plazy bez tlumu.Plaza bialy zwirek,morze oczywiscie cieplutkie i turkusowe.Jezeli chodzi o rozrywki to trafilismy na "fish piknik" i jeszcze w weekend wieczorem byla jakas impreza.Wiecej rozrywek i zwiedzanie w okolicznych miastach,Trogir i Split.Oto moje fotki z Poljica
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0008.jpg (113,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0029.jpg (204,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0078.jpg (133,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0087.jpg (117,1 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez olayahoo
Czas edycji: 2013-08-14 o 10:24
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 22:41   #856
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Tani nocleg w północnej Chorwacji - gdzie?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu udało mi się upolować tanie bilety do Wenecji na koniec sierpnia. Nocleg tam na miejscu już mam znaleziony - jakieś 2-3 dni w zupełności starczą na poznanie tego miasta. Dlatego w mojej głowie pojawił się pomysł, żeby resztę wyjazdu spędzić w mojej ulubionej Chorwacji. Nie było mnie jeszcze w północnej części tego kraju, więc myślę, że jest to dobra okazja, aby zobaczyć coś innego.

Wyjazd organizuje typowo niskimi kosztami (trochę samolot, trochę stop, trochę autobus) i muszę przyznać, że mam problem ze znalezieniem taniego noclegu w Chorwacji - głównie chodzi mi o Rovinj, ale jakbyście mogły doradzić gdzie warto zatrzymać się na północy Chorwacji to będę wdzięczna. Najlepszą opcją byłby camping z namiotami, które już stoją/można je wypożyczyć, ewentualnie jakaś kwatera. Ma być tanio, warunki nie są aż tak istotne.

Pomożecie?
Najtaniej to chyba wyniesie Cię nocleg w Puli, bo tam są hostele (tyle, że też min. 70 zł). Są też jakieś kempingi, ale wychodzą drożej dla jednej osoby. Na airbnb i wimdu też nie widzę czegoś taniego.
Dobra, jeszcze znalazłam hardcorowo, ale tutaj mają jakiś klasztor czy coś: http://www.ursulinke.hr/index2.php?pIDm1=11&pIDm2=42
Napisz może do nich maila, że podróżujesz i czy byłaby możliwość noclegu. A jak nie to czy mogą jakoś pomóc w budżetowemu zaplanowaniu noclegu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 11:26   #857
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Tani nocleg w północnej Chorwacji - gdzie?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Najtaniej to chyba wyniesie Cię nocleg w Puli, bo tam są hostele (tyle, że też min. 70 zł). Są też jakieś kempingi, ale wychodzą drożej dla jednej osoby. Na airbnb i wimdu też nie widzę czegoś taniego.
Dobra, jeszcze znalazłam hardcorowo, ale tutaj mają jakiś klasztor czy coś: http://www.ursulinke.hr/index2.php?pIDm1=11&pIDm2=42
Napisz może do nich maila, że podróżujesz i czy byłaby możliwość noclegu. A jak nie to czy mogą jakoś pomóc w budżetowemu zaplanowaniu noclegu.
Jedziemy w dwójkę. Czytałam na temat tego klasztoru, że wieczorami jest dość szybko zamykany, więc odpada. W Wenecji skorzystamy z pola namiotowego, gdzie stoją gotowe domki (nie typu bungalow, tylko porządne usztywniane namioty - 9eu) i czegoś podobnego szukamy w Chorwacji. Lub po prostu tanie pole namiotowe.

Jak nic nie znajdziemy to chyba zdecydujemy się na nocleg na dziko
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:48   #858
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Ja jadę do Czarnogóry za ok. miesiąc i wg moich poszukiwań i analizowania przewodników, Czarnogóra jest sporo tańsza od Chorwacji. Co do jakości - nie wiem, czy Ty czytałaś o tym samym państwie?
Byłam niedawno tu i tu i sądze, ze może chodzić o przygotowanie plaż i bazy noclegowej pod turystów - Chorwacja to już zdecydowanie standard europejski, w Czarnogórze możesz spodziewać się trochę wschodniego klimatu, jesli wiesz, co mam na myśli ;-)
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 18:33   #859
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Byłam niedawno tu i tu i sądze, ze może chodzić o przygotowanie plaż i bazy noclegowej pod turystów - Chorwacja to już zdecydowanie standard europejski, w Czarnogórze możesz spodziewać się trochę wschodniego klimatu, jesli wiesz, co mam na myśli ;-)
Pytanie po co ktoś jedzie na taką wyprawę. Jak dla mnie to, co napisałaś to sam plus (mniej leniwych turystów, którym się coś należy itd.). Myślę, że za standardy europejskie trzeba słono płacić, no i to widać po cenach chociażby noclegów. Jak dla mnie najistotniejszym udogodnieniem jest cena noclegu + łatwość dojazdu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 20:07   #860
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Pytanie po co ktoś jedzie na taką wyprawę. Jak dla mnie to, co napisałaś to sam plus (mniej leniwych turystów, którym się coś należy itd.). Myślę, że za standardy europejskie trzeba słono płacić, no i to widać po cenach chociażby noclegów. Jak dla mnie najistotniejszym udogodnieniem jest cena noclegu + łatwość dojazdu.
Masz rację, wszystko kwestia oczekiwań. Dla mnie najważniejsze jest, żeby hotel był czysty, kwestia dojazdu zwykle jest bez znaczenia, bo prawie zawsze mamy samochód. Co do różnic w cenie, zarówno w Chorwacji jak i Czarnogórze płaciliśmy podobnie (poza Dubrownikiem), no i nie da się ukryć, że w Chorwacji dostawaliśmy więcej, tzn. pokój był ładniejszy, lepiej wyposażony, czyściejszy, więcej udogodnień itp. To trochę tak, jak z wynajmowaniem pokoju hotelowego w hiszpańskim Toledo i ukraińskim Lwowie, tu i tu płaciliśmy prawie te same kwoty (hotele miały nawet podobną ilość gwiazdek), a to co w zamian dostaliśmy różniło się od siebie jak niebo i ziemia Przy czym ja podchodzę do tego dość humorystycznie, traktuję to w formie lokalnych smaczków i godzę się z tym.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:51   #861
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Hej hej, moi znajomy wrócili bodajże wczoraj z Chorwacji, oni wypożyczali samochód w panku - też większą grupą byli, wyszło z tego co wiem sporo taniej, nawet z kosztem wynajmu, poza tym podobno to był super wyjazd Sama bym chętnie pojechała... echh... a myślicie że po sezonie też warto tamte rejony odwiedzić??
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:27   #862
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Masz rację, wszystko kwestia oczekiwań. Dla mnie najważniejsze jest, żeby hotel był czysty, kwestia dojazdu zwykle jest bez znaczenia, bo prawie zawsze mamy samochód. Co do różnic w cenie, zarówno w Chorwacji jak i Czarnogórze płaciliśmy podobnie (poza Dubrownikiem), no i nie da się ukryć, że w Chorwacji dostawaliśmy więcej, tzn. pokój był ładniejszy, lepiej wyposażony, czyściejszy, więcej udogodnień itp. To trochę tak, jak z wynajmowaniem pokoju hotelowego w hiszpańskim Toledo i ukraińskim Lwowie, tu i tu płaciliśmy prawie te same kwoty (hotele miały nawet podobną ilość gwiazdek), a to co w zamian dostaliśmy różniło się od siebie jak niebo i ziemia Przy czym ja podchodzę do tego dość humorystycznie, traktuję to w formie lokalnych smaczków i godzę się z tym.
Myślę, że nie widzę analogii w porównaniu Toledo do Lwowa, w sensie nie można aż tak dyskredytować Czarnogóry. W połowie września jadę docelowo do Czarnogóry, będę też w 2 miejscach w Chorwacji to jak wrócę - przedstawię to, co ja się 'naczytałam' w necie w konfrontacji z rzeczywistością.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:34   #863
gossipgirl89
Raczkowanie
 
Avatar gossipgirl89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 324
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Myślę, że nie widzę analogii w porównaniu Toledo do Lwowa, w sensie nie można aż tak dyskredytować Czarnogóry. W połowie września jadę docelowo do Czarnogóry, będę też w 2 miejscach w Chorwacji to jak wrócę - przedstawię to, co ja się 'naczytałam' w necie w konfrontacji z rzeczywistością.
Koniecznie napisz tutaj, chętnie poczytam bo sama już od roku myślę nad wyjazdem do Czarnogóry
__________________
"Ktokolwiek powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, nie wiedział gdzie robić zakupy."

~Blair Waldorf
gossipgirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 11:00   #864
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: wolne miejsca w samochodzie do Chorwacji

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Myślę, że nie widzę analogii w porównaniu Toledo do Lwowa, w sensie nie można aż tak dyskredytować Czarnogóry. W połowie września jadę docelowo do Czarnogóry, będę też w 2 miejscach w Chorwacji to jak wrócę - przedstawię to, co ja się 'naczytałam' w necie w konfrontacji z rzeczywistością.
Ale ja jej nie dyskredytuję, próbuję tylko napisać, że płacąc podobne pieniądze w Chorwacji i Czarnogórze dostaniesz prawdopodobnie nieco inny standard, i to w uznanej za droższą Chorwacji będzie on lepszy. To skutek tego, ze Chorwacja miała parę lat na dostosowanie się do oczekiwań turystów, a w Czarnogórze rynek turystyczny dopiero od niedawna odżywa na nowo. (Zresztą, powstaje on jakby na dwóch torach - tym dla turystów z Europy i tym dla Rosjan, którzy chcą zaplacić np. 50 euro za wejscie na plażę ) Widać to zresztą nie tylko w cenach kwater, ale w cenach wynajmu sprzętu do pływania itp.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 22:39   #865
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Chorwacja - ile kasy na życie?

Wróciłam tydzień temu i ceny są podobne jak w zeszłym roku (tzn. plus minus takie jak w Polsce, niektóre rzeczy droższe, niektóre tańsze). Nie warto kupować w sklepach typu Konzum itp. supermarketach, tylko raczej Lidlu, czy Plodine (chyba tak to się nazywa), takich sklepach typu "Biedronka", bo jest dużo taniej. Kwatera stargowana na 45 euro/noc dla 4 os (2 pokoje, kuchnia, lazienka, jadalnia, internet, klimy brak, ale mieszkanie zacienione, noca bylo nawet zima, bo od gor wial wiatr Bora). Ja przeżyłabym spokojnie za 1500 zł tam przez 2 tyg. (po opłaceniu transportu i noclegów), szczególnie, że nasi gospodarze obsypywali nas własnymi owocami i warzywami. Ceny w knajpach różne, w zależności od miejscowości (u nas ok. 40-60 kun za danie, w miejscowości gdzie byłam rok temu, która była duża ok. 70 kun). O dziwo bardzo drogie są owoce morza, więc chyba lepiej kupować i samemu sobie przygotowywać, wychodzi znaczenie taniej.
Wina i rakija teraz są już nielegalne ze straganu, więc trzeba się trochę naszukać (nasza babcia miała własnej roboty wino za 10 kun za litr i rakiję za 40 kun).
Jeśli ktoś poszukuje fajnej kwatery koło Zadaru niech pisze na priv .

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2013-09-08 o 22:41
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 23:00   #866
lavense
Raczkowanie
 
Avatar lavense
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: Tani nocleg w północnej Chorwacji - gdzie?

W Biogradzie na moru bywają fajne noclegi, zwłaszcza kwatery lub pokoje gościnne. No i sama miejscowość jest turysycznie przyjazna
lavense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:01   #867
greenb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Chorwacja- Istria

Ja polecam miejscowość Rovinj. Jest tam naprawdę bardzo fajnie i można wyskoczyć do Wenecji (my wyskoczyliśmy na jeden dzień). Umieściłbym link do relacji z mojej wyprawy, ale boję się że moderator znowu wytnie mi link.....
greenb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:35   #868
Nastka901
Przyczajenie
 
Avatar Nastka901
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: Chorwacja- Istria

Byłam w trzech chorwackich miastach położonych na Istrii. Pula, Rovinji i Porec. Również uważam, że najładniejsza z tych miejscowości to Rovinji. Byłam tam poza sezonem, nie było tłumów (może w Puli turystów trochę więcej) i naprawdę polecam! Piękne widoki, przemili ludzie, słońce, plaża...
__________________
Some opportunities come only once. Seize them!
Nastka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 20:27   #869
greenb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Chorwacja- Istria

Może jednak mnie nie zbanują
Tutaj macie link do mojej relacji z wakacji w Rovinj w Chorwacji.
A tutaj wszystkie wycieczki po półwyspie Istria.
Gdyby ktoś zastanawiał czy sie wybrać - gorąco polecam.
greenb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 12:25   #870
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Chorwacja- Istria

Cytat:
Napisane przez greenb Pokaż wiadomość
Ja polecam miejscowość Rovinj. Jest tam naprawdę bardzo fajnie i można wyskoczyć do Wenecji (my wyskoczyliśmy na jeden dzień). Umieściłbym link do relacji z mojej wyprawy, ale boję się że moderator znowu wytnie mi link.....
Czym podróżowaliście do Wenecji ? Naczytałam się, że ciężko jest tam gdziekolwiek zaparkować i najlepiej płynąć promem lub wybrać podróż pociągiem.
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.