NOWE KWC - wątek informacyjny :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-16, 13:52   #31
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie coś strasznego, nie wiem kto to wymyślił. Przygnębiający, czarny kolor- jak w czasie żałoby narodowej ( jak ktoś wczesniej zauwazył), KWC- kompletnie nieczytelny, jeden chaos. Po diabła te zmiany, jak wszystko dobrze hulało?
Podziękujcie sobie za rozwalenie dobrej strony.
Święte słowa

Od kiedy korzystam z Wizażu (ponad 8 lat już będzie ) KWC było dla mnie zawsze pomocne i interesujące.
To, co zobaczyłam przed chwilą... koszmar, od którego należy uciekać w szybkim tempie
Ale - teraz taka w naszym kraju moda - psujemy to, co dobre, zmieniając na "lepsze". To się nazywa "dobra zmiana"
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:28   #32
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dane na temat ceny i pojemności są w bazie, ale przez błąd techniczny nie są wyświetlane na stronie produktu. Pracujemy nad naprawieniem usterki W tej chwili działa cena zaciągnięta z ceneo, ale wprowadzona przez użytkownika też się pojawi!


Dziewczyny, rozumiem, że zmiana jest trudna i nic nigdy nie jest idealne. Dajcie nowemu KWC miesiąc. Często to kwestia przyzwyczajenia. Dane cały czas migrują, bo nie wywalimy wszystkiego w kosmos (tak jak pisała pohybel - przeniesienie TAKIEJ ogromnej bazy jest cholernie trudne i czasochłonne). Naprawiamy błędy, jestem tutaj dla Was (Aniołek i modki kochane też). Pracujemy ciężko i mam nadzieję, że jak serwis się ustabilizuje wiele z Was się do niego przekona
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:36   #33
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:45   #34
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale po co ta zmiana, się pytam ? Tamto było czytelne, proste w obsłudze, przejrzyste , a to wygląda jakby dziecko z gimnazjum się bawiło i stronki tworzyło? Po co na siłę ulepszać coś co jest dobre. Dlaczego nie umozliwicie równoczesnie korzystanie ze starego KWC?

Edytowane przez czerwonapoziomka
Czas edycji: 2016-03-16 o 14:52
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:54   #35
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

To jest pomysł, zobaczcie w praktyce ile osób korzysta ze starego i nowego KWC stestujcie przez 3 miesiace. Rozumiem trud i nakłąd pracy, ale zeby z mojego profilu wejsc w najnowsze recki kiedys tylko klikałam, a teraz chodzę naookoło. Zeby skorzystać z wyszukiwarki na KWC musze wejsc w wizaz i wpisac marke kosmetyku bo wyszukiwarka KWC kaze mi szukac w jakiejs niezliczonej ilosci kosmetykow.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:55   #36
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Czy opcja przeglądania kosmetyków najlepszych w danej kategorii zniknęła na stałe czy jeszcze się pojawi. Widzę, że jest możliwość sortowania od najwyższych ocen, ale pojawiają się tam np produkty z jedną oceną 5 i trzeba się przekopywać żeby znaleźć te z większą liczbą recenzji.
Chyba, że ja czegoś nie widzę. Proszę o nakierowanie jak to zrobić.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 14:56   #37
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
To jest pomysł, zobaczcie w praktyce ile osób korzysta ze starego i nowego KWC stestujcie przez 3 miesiace. Rozumiem trud i nakłąd pracy, ale zeby z mojego profilu wejsc w najnowsze recki kiedys tylko klikałam, a teraz chodzę naookoło. Zeby skorzystać z wyszukiwarki na KWC musze wejsc w wizaz i wpisac marke kosmetyku bo wyszukiwarka KWC kaze mi szukac w jakiejs niezliczonej ilosci kosmetykow.
O to to. Podpisuję się. Pozwólcie korzystać i ze starej wersji.
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 15:13   #38
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
To jest pomysł, zobaczcie w praktyce ile osób korzysta ze starego i nowego KWC stestujcie przez 3 miesiace.
Nie wiem jak Wy, ale ja ZAWSZE mając do dyspozycji wersję starą, którą znam od miesięcy/lat i wersję nową, do której tylko zajrzałam i z którą popracowałam chwilkę, wybieram opcję starą i ciągnę na niej tak długo, jak długo się da
Obstawiam, że nie jestem jedyna, więc taki test byłby niemiarodajny...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 15:58   #39
limot
Raczkowanie
 
Avatar limot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 145
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
A po co było robić nowe KWC? Ktoś w redakcji chciał się wykazać? A jesli nawet to trzeba na rynek wprowadzić już całkowitą pełną wersję a nie półprodukt, gdzie jest jeden bajzel.
Ale po co ta zmiana, się pytam ? Tamto było czytelne, proste w obsłudze, przejrzyste , a to wygląda jakby dziecko z gimnazjum się bawiło i stronki tworzyło? Po co na siłę ulepszać coś co jest dobre. Dlaczego nie umozliwicie równoczesnie korzystanie ze starego KWC?
Podpisuję się pod tym całkowicie Jak można było schrzanić aż tak KWC ? Jest teraz skrajnie nieczytelne o żałosnej grafice nie wspomnę

Redakcji się chyba bardzo nudzi przed świętami, może lepiej zająć się sprzątaniem, pieczeniem ciast, zakupami czy co tam jeszcze....

Chcę z powrotem stare KWC Mam nadzieję, że inne Wizażanki też ?

Przypomina mi się to: co by tu jeszcze spieprzyć panowie....
__________________
Cytat:
Tu jest tak, że obojętne czy się uzytkownikom podoba czy nie, zmiany zostają narzucone i koniec.
limot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 16:25   #40
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Wy, ale ja ZAWSZE mając do dyspozycji wersję starą, którą znam od miesięcy/lat i wersję nową, do której tylko zajrzałam i z którą popracowałam chwilkę, wybieram opcję starą i ciągnę na niej tak długo, jak długo się da
Obstawiam, że nie jestem jedyna, więc taki test byłby niemiarodajny...
A dlaczego nie? skoro wola użytkowników przesądzi to cóż jeszcze? tylko trzeba by było dobrej wizazowej woli, żeby przyznać nie udało się. Wszystko się da, jeśli są chęci. No i nie przesądzajmy wyników

Też mi pochwały poznikały i źle że nie ma ile osób pochwaliło, dla mnie to nie jest miarodajne, wystarczy "życzliwa" koleżanka i można teraz mieć rekordy pochwalne
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 17:28   #41
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

A ja nie widzę zakładki "najlepsze w KWC". Jest "najwyżej oceniane", ale tylko 5. Nie podoba mi się
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 19:24   #42
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Właśnie weszłam na KWC i się załamałam. Strona kompletnie nieczytelna. Grafika poziomu początkującego informatyka. Ikony i zdjęcia wielkie jak dla ślepych, a napisy kompletnie nieczytelne. Po 10 minutach znalazłam w końcu ostatnie dodane produkty, ale tam nie ma w ogóle informacji o firmie, jest tylko nazwa produktu, co nie jest w ogóle pomocne. Połowy zdjęć nie widać wcale.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 19:45   #43
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Właśnie weszłam na KWC i się załamałam. Strona kompletnie nieczytelna. Grafika poziomu początkującego informatyka. Ikony i zdjęcia wielkie jak dla ślepych, a napisy kompletnie nieczytelne. Po 10 minutach znalazłam w końcu ostatnie dodane produkty, ale tam nie ma w ogóle informacji o firmie, jest tylko nazwa produktu, co nie jest w ogóle pomocne. Połowy zdjęć nie widać wcale.
Możesz mi napisać gdzie znalazłaś ostatnio dodane produkty, bo nie mogę tego znaleźć Chodzi mi o produkty, nie o ostatnie recenzje
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 19:53   #44
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Pod tym samym adresem co kiedyś jest coś takiego: https://wizaz.pl/kosmetyki/najnowsze.php
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:01   #45
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Pod tym samym adresem co kiedyś jest coś takiego: https://wizaz.pl/kosmetyki/najnowsze.php
Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
ale jak się w nie klika to i tak ich nie ma
Czyli nie działa, a jak to znaleźć na tej nowej stornie głównej KWC? Jest to już gdzieś?
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:02   #46
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Od strony technicznej

Oprogramowanie naszego ulubionego KWC zostało napisane kilka (kilkanaście) lat temu, wtedy były zupełnie inne technologie i standardy niż obecnie.
KWC został napisany i przystosowany do systemów serwerowych, przeglądarek, Windowsów jakie były kilka lat temu, sam katalog był też dużo mniejszy niż obecnie.

Technologia się rozwija, mamy nowe oprogramowania serwerów, nowe systemy operacyjne w komputerach, aplikacje mobilne - z każdą nową aktualizacją - stare systemy przestają działać, nie są kompatybilne - zmiana oprogramowania KWC stała się już koniecznością w przeciwnym razie nasz KWC na starym oprogramowaniu przegrałby z najnowszą technologią

KWC było przystosowywane na bieżąco, jednak przychodzi taki dzień, że trzeba było je po prostu wymienić, i taki dzień nadszedł

Spójrzcie na to w taki sposób, stare KWC nie wróci, mamy nowe oprogramowanie, które można dostosować tak jak chcemy

Zgłaszajcie swoje pomysły, błędy, wszystkie są czytane i analizowane

mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:03   #47
201605110926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 97
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Ja nie widzę, weszłam tam przez adres. Część linków działa, część nie.
Czym mają się różnić najpopularniejsze od najczęściej recenzowanych kosmetyków? Najnowsze nabytki powinny być gdzieś w tym rejonie...
201605110926 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:06   #48
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Plusy:

- uwzględnione właściwości oraz składów w sposób przejrzysty (a w przyszłości odnośniki do ich objaśnienia )

- sortowanie po hitach (bardzo fajna sprawa, kiedyś sortowałam po gwiazdkach i nie było to miarodajne, bo 1 produkt mógł mieć jedną recenzję za 5 gwiazdek, a zaraz za nim produkt oceniony 549 razy z średnią również 5)

- sortowanie po formule (przydatne)


Minusy:

- odnośnik do ceneo (jeszcze zrozumiałabym gdyby były tam produkty podobne np. oglądam tusz i w ceneo wyskakuje mi ten tusz oraz kilka innych, ale tam po prostu jest wszystko, co raczej ma idee jedynie reklamy)

- zbyt duże zdjęcia przez, co trzeba trochę poprzewijać stronę, by dojść do meritum (czyt. recenzji), również przy wyszukiwaniu bardzo mało produktów wyskakuje i trzeba przechodzić do kolejnych i kolejnych stron

- layout trochę surowy przez co wizualnie obraz się "rozjeżdża" przy patrzeniu, oczywiście nie jestem za stylem jarmarcznym, ale można byłoby choć jednym kolorem wyznaczyć jakąś granice

- coś, co niestety było też i w starej wersji, czyli reklama wyskakująca na poziomym pasku bardzo przeszkadza zarówno przeglądając coś na laptopie, jak i telefonie (całe szczęście ze zlikwidowaliście przynajmniej te filmiki reklamowe pomiędzy recenzjami)

- kategorie wcześniej były niezwykle czytelne i posortowane teraz trzeba wchodzić do następnych podstron

Z czasem zobaczymy, jak to będzie wyglądać.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:08   #49
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez pohybel Pokaż wiadomość
Ja nie widzę, weszłam tam przez adres. Część linków działa, część nie.
Czym mają się różnić najpopularniejsze od najczęściej recenzowanych kosmetyków? Najnowsze nabytki powinny być gdzieś w tym rejonie...
Też nie widzę różnicy, a tych ostatnio dodanych na nowej stornie szukam od południa
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 20:33   #50
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

A ja powiem (napiszę?) tak: jako wetereanka wizażowa (która w dodatku zaczeła od KWC i tylko jego się dlugo trzymała i nadal ma sentyment, mimo tego, ze redakcja usułuje zarżnąć dojna krowę ) dobrze pamiętam już jedną rewolucję w KWC.
Też były protesty, też mnóstwo opcji nie działało na początku, ale powolutku zaczęło działać i jak widać po łzach tesknoty za tą wersją (wszak już teraz starą) dawała radę

Pamiętam i zmianę layoutu całego wizaz.pl i krzyki oburzenia, że ... fioletowy

Żeby nie było - też nie padam z zachwytu nad nowym graficznym ubrankiem KWC, zarówno jak chodzi o ogólny pomysł, jak i np. pikselozę awków, nad nowymi funkcjami lub brakiem starych, etc. ale ... poczekam, popatrzę ... będę się interesować tym, jak postulaty i uwagi tu zgłaszane są traktowane przez zarządzających i wykonawców i za jakiś czas dokonam oceny. Oby pozytywnej
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:33   #51
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Question Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Wyczyściło mi do zera zawartość torebki - czy to jest do odtworzenia?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:54   #52
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Od strony technicznej

Oprogramowanie naszego ulubionego KWC zostało napisane kilka (kilkanaście) lat temu, wtedy były zupełnie inne technologie i standardy niż obecnie.
KWC został napisany i przystosowany do systemów serwerowych, przeglądarek, Windowsów jakie były kilka lat temu, sam katalog był też dużo mniejszy niż obecnie.

Technologia się rozwija, mamy nowe oprogramowania serwerów, nowe systemy operacyjne w komputerach, aplikacje mobilne - z każdą nową aktualizacją - stare systemy przestają działać, nie są kompatybilne - zmiana oprogramowania KWC stała się już koniecznością w przeciwnym razie nasz KWC na starym oprogramowaniu przegrałby z najnowszą technologią

KWC było przystosowywane na bieżąco, jednak przychodzi taki dzień, że trzeba było je po prostu wymienić, i taki dzień nadszedł

Spójrzcie na to w taki sposób, stare KWC nie wróci, mamy nowe oprogramowanie, które można dostosować tak jak chcemy

Zgłaszajcie swoje pomysły, błędy, wszystkie są czytane i analizowane

Wszystko Ok, wszystko rozumiemy- tylko czy naprawdę nie mozna było tego zrobić w sposób jasny, przejrzysty i czytelny? Choćby lista kategorii- czy nie może być w pionie, ułożona mniej więcej tak samo jak poprzednio? Przecież to co jest obecnie to jeden miszmasz, oczopląs i bajzel+ nieczytelna czcionka. Ja mimo okularów/szkieł kontaktowych nie jestem w stanie przeczytać recenzji. I nie jestem w tej opinii jak widać odosobniona.

Edytowane przez czerwonapoziomka
Czas edycji: 2016-03-16 o 20:55
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 20:54   #53
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Wyczyściło mi do zera zawartość torebki - czy to jest do odtworzenia?
Mi tak samo .

Co do tego, że systemy się zmieniają i idzie nowoczesność to chyba niestety jakiś żart. Grafika strony jest jarmaczna i przedpotopowa. Nic nie jest czytelne ani na komputerze ani na tablecie. Tekst i obrazki się rozjeżdzają, linki nie działają. Nie wiadomo co jest linkiem, a co po prostu tekstem bo nie ma żadnych ikonek, ramek. Teksty na siebie najeżdzają, przez co stronę na tablecie obsługuje się koszmarnie. Cześć jest w starej grafice (całe szczęście) cześć w nowej. Brak tła, nieczytelna zbyt cienka czcionka tam gdzie trzeba. Ogólnie każda część strony jest z tzw. "innej parafii"- niejednolite rozmiary, czcionki i kolory. Nic tu nie ma sensu. Oby się poprawiło. Z tego co kojarzę to kiedy na wizażu (albo innej podobnej stronie) było kilka wersji graficznych i kolorystycznych do wyboru i internauci wybierali sami to co im najbardziej odpowiada- to było najlepsze rozwiązanie. Jak widzę tą stronę to mam wrażenie, że synek siostry prezesa ją robił za grubą kasę w ramach treningu i wyszło jak wyszło
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 21:17   #54
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Grafika strony jest jarmaczna i przedpotopowa. Nic nie jest czytelne ani na komputerze ani na tablecie. Tekst i obrazki się rozjeżdzają, linki nie działają. Nie wiadomo co jest linkiem, a co po prostu tekstem bo nie ma żadnych ikonek, ramek. Teksty na siebie najeżdzają, przez co stronę na tablecie obsługuje się koszmarnie. Cześć jest w starej grafice (całe szczęście) cześć w nowej. Brak tła, nieczytelna zbyt cienka czcionka tam gdzie trzeba. Ogólnie każda część strony jest z tzw. "innej parafii"- niejednolite rozmiary, czcionki i kolory. Nic tu nie ma sensu. Oby się poprawiło. Z tego co kojarzę to kiedy na wizażu (albo innej podobnej stronie) było kilka wersji graficznych i kolorystycznych do wyboru i internauci wybierali sami to co im najbardziej odpowiada- to było najlepsze rozwiązanie
Podpisuje się pod wszystkim, co napisała moja poprzedniczka - KWC wygląda w tej chwili jak dzieło nastoletniego amatora, graficznie strona jest nie tylko brzydka, ale i nieczytelna.

Po wejściu w ostatnie recenzje na KWC wyświetla się gigantyczne zdjęcie produktu (jakby było do czegokolwiek potrzebne) oraz jego nazwa. Ale marka najczęściej już nie, więc w zasadzie nie wiadomo, jakie produkty były recenzowane. "Pressed Powder"- no suuuper. Mam pełne dane. I zdjęcie otwartej puderniczki. Po prostu wszystko jasne.

Kategoria "Najlepiej oceniane" zmieniła się - nie ma już w niej produktów, które w danej kategorii otrzymały najwięcej ocen pozytywnych. Pojawiają się tam natomiast produkty, które otrzymały jedną pięciogwiazdkową recenzję.

Sam układ recenzji, dowolnie właściwie umieszczony na stronie sprawia wrażenie, jakby recenzje pisali gimnazjaliści nie potrafiący korzystać z edytora tekstu. Na przerwach między lekcjami. W kiblu. Nie chcę, żeby moje recenzje były kojarzone z czymś, co tak się prezentuje.

Programiści zrobili stronę wg modelu "Mobile First" - nieprzyjaznego ludziom, używającym laptopa i komputera. Czyli kłaniającego się smartfonom. Cóż, szkoda, że nie można było wziąć pod uwagę, że ludzie korzystają z różnych urządzeń, nie tylko mobilnych.
__________________
wymiana
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 21:17   #55
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
(sorry, musiałam)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 21:33   #56
iikarlaii
Przyczajenie
 
Avatar iikarlaii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Jak to miało na celu ulepszyć stronę to się chyba nie udało. Beznadzieja totalna
iikarlaii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 00:38   #57
cukier_bialy2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 134
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Ten eteryczny krój pisma w recenzjach sprawia że najważniejsza rzecz na stronie jest najbardziej nieczytelna.
cukier_bialy2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:18   #58
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Coś się zmieni z awatarami? Nie dość, że są rozmyte, że ledwo je można poznać, to jeszcze z poziomu recenzji danego produktu są poprzycinane i każdy ma kształt z innej parafii.

Gdzie teraz można edytować swój profil?

Czy wrócą zaginione kosmetyki z torebek?

Czy wróci pełna lista recenzowanych i zgłoszonych produktów?

Jak będzie teraz wyglądał ranking recenzentek? Co bierze się pod uwagę, ilość, częstotliwość pisania recek, lajki, dislajki czy co jeszcze? Podobnie jak Danusia uważam, że system nie uwzględniający liczby osób plusujących będzie niesprawiedliwy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:22   #59
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Dla mnie nowe KWC wygląda jak labirynt bez wyjścia zamazany rozwleczoną grafiką. Kompletnie nic nie jest intuicyjne, odnośniki nie odsyłają tam, gdzie powinny.

Czy tylko u mnie po wpisaniu w wyszukiwarkę KWC np. "Double Wear" i zaznaczenia "podkład" wypluwa 55605 wyników? Co to ma być?

Tylko u mnie te grafiki na siebie włażą i zasłaniają tekst?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg print.jpg (98,0 KB, 67 załadowań)
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 07:37   #60
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: NOWE KWC - wątek informacyjny :)

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
chcę dodać maskę tego samego producenta, a marki strivectin nie znajduje, o co chodzi?
Bo markę masz inną https://wizaz.pl/kosmetyki/marka,6016,klein-becker.html
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-23 10:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.