Miejsca zrogowaciałe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-05, 17:50   #1
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56

Miejsca zrogowaciałe


Nie znalazłam nigdzie podobnego tematu.

Na skórze rąk i nóg mam "gęsią skórkę:" czyli zrogowaciałą skórę.
Powyżej łokcia do ramienia mam krostki a cała skóra jest zaczerwieniona nawet po delikatnym masażu. Nogi to już całe mam w czerwonych punkcikach. Wszyscy mówią mi że mam to od golenia, ale to jest nawet na pupie, gdzie nie golę.
Byłam z tym u dermatologa, ale on nawet tego nie obejrzał (ogólnie mnie wtedy olał a musiałam płacić 80 zł za 5 min) i powiedział mi że to jest dziedziczne i się tego nie pozbędę . Rzeczywiście moja mama ma takie same nogi, tak jak moi bracia.

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy można to usunąć lub chociaż sprawić żeby było mniej widoczne? Pilingi i balsamy nie pomagają... Po soli mam nawet w miarę gładkie nogi, ale pozostają te paskudne czerwone kropki. Przez to cały czas muszę chodzić w spodniach, bo wstydzę się pokazać takich nóg

Nie wiem wątek czy w dobrym miejscu. Jeśli nie to poprawiajcie, bo jestem nowa (oczywiście to mnie do końca nie usprawiedliwia).
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:56   #2
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Miejsca zrogowaciałe

Wydaje mi się, że to o czym piszesz to nadmierne rogowacenie naskórka czy też rogowacenie mieszkowe, ale ja lekarzem nie jestem
Wpisz w wyszukiwarkę np. rogowacenie i wyskoczą Ci wątki na ten temat a wiem, że takie są
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 18:58   #3
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Miejsca zrogowaciałe

Z twojego opisu wynika, ze masz wrodzone rogowacenie naskorka. Mialam kiedys problem z tym na ramionach i dekolcie ale zastosowalam sie do rady kosmetyczki i pomoglo - problem zniknal calkowicie, wiec glowa do gory. Tylko nastaw sie na to, ze to troche potrwa. Podstawa to zluszczanie i nawilzanie naskorka. Rob przynajmniej raz w tygodniu peeling (najlepiej kawowy - ja robie taki - 2 lyzeczki cukru, lyzeczka kawy mielonej, lyzeczka oliwy z oliwek lub oliwki kosmetycznej, zel pod prysznic). Szorowalam sie ta "pasta" raz w tygodniu i smarowalam codziennie ramiona i dekolt kremem nawilzajacym Oeparol z Agropharmu (ma w skladzie olej z wiesiolka, do kupienia w aptece za kilka zlotych). Po kilku takich seansach z peelingiem i codziennym smarowaniu tym kremem wygladzilam skore po ok 2-3 tygodniach. Teraz robie regularnie peeling raz w tygodniu ale kremem smaruje sie juz od przypadku do przypadku i problem nie pojawil sie od miesiecy.
Aha - dla ciebie lepszy bedzie balsam tej samej firmy (tez do kupienia w aptece lub na stronie producenta http://www.agropharm.pl/ofe.php?m=3), skoro musisz smarowac cale cialo. Zaopatrz sie najlepiej w oba produkty (rece i dekolt smaruj kremem, a nogi balsamem). Chwila wytrwalosci i naprawde za jakis czes bedziesz miec gladka skore. Powodzenia
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 07:17   #4
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Miejsca zrogowaciałe

vril i Buena Dzidzia dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że do kilki dni powinnam kupić te kremy. Na razie masuję ciało szorstką
gąbką (silazową, bo te zwykłe bardzo podrażniały mi skórę i robiła się czerwona),
robie peeling i codziennie smaruję balsamem.

Znalazłam podobny wątek i czytałam tam, że najlepszy jest krem z mocznikiem.
Nie wiem dokładnie jak działa, mam się wybrać do dermatologa (tym razem innego)
i zapytam się dokładnie co dla mojej skóry będzie najlepsze.
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.