Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 19:12   #3781
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
A główna przyczyna trądziku odnalazła się później i okazało się, że to konserwant, który większości ludzi absolutnie nie przeszkadza ( 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol ).
Jak Ty tak dokładnie to zidentyfikowałaś?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:23   #3782
grunge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: rzeszow
Wiadomości: 50
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Nie zgadzam się całkowicie co do zupełnego wyeliminowania mleka z diety. Oglądałam kiedyś program, przedstawiano w nim wszystkie za i przeciw, argumenty z rożnych publikacji na ten temat. Mleko powinny pic osoby do 25 roku życia, kiedy rosną jeszcze kości, ale jego idealnym zamiennikiem są suszone figi - jedna figa zawiera tyle wapnia ile szklanka mleka.
Na wsiach ciągle żyją ludzie, którzy pija mleko litrami i nie obserwują u siebie żadnych skutków ubocznych takiego odżywiania, a to dlatego, ze nie zaniknęły u nich enzymy trawiące mleko.
Oczywiście w swoich antymlecznych publikacjach Tombak i inni maja wiele racji, ale warto pamiętać, ze prawda zawsze leży gdzieś pośrodku.
__________________
niemożność wyrażenia myśli.
Żyje się raz, dla zabawy.
grunge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:49   #3783
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Jak Ty tak dokładnie to zidentyfikowałaś?
Przypadkiem Zaczęłam się interesować składami i co za tym idzie składami kosmetyków, które używałam. Ten konserwant występował praktycznie we wszystkim co używałam, więc postanowiłam co nieco się o nim dowiedzieć. Trafiłam na jakąś stronę z składnikami kosmetyków i tam się naczytałam, że to samo zło i, że raka powoduje. Zaczęłam kupować wszystko co nie miało go w składzie i cera była od razu lepsza. A potem przypadkiem przeczytałam, żę tamta strona jest taka dość mocno przesadzona i, że ten konserwant wcale taki zły nie jest. No więc kupiłam sobie maseczkę z tym konserwantem. Dzień po jej przetestowaniu pojawiło się małe stado niespodzianek... Już nie miałam żadnej wątpliwości Już ponad rok bez niego żyję, kosmetyki czasem zmieniam, ale trądzik w dawnej postaci już nie wraca.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:59   #3784
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Przypadkiem Zaczęłam się interesować składami i co za tym idzie składami kosmetyków, które używałam. Ten konserwant występował praktycznie we wszystkim co używałam, więc postanowiłam co nieco się o nim dowiedzieć. Trafiłam na jakąś stronę z składnikami kosmetyków i tam się naczytałam, że to samo zło i, że raka powoduje. Zaczęłam kupować wszystko co nie miało go w składzie i cera była od razu lepsza. A potem przypadkiem przeczytałam, żę tamta strona jest taka dość mocno przesadzona i, że ten konserwant wcale taki zły nie jest. No więc kupiłam sobie maseczkę z tym konserwantem. Dzień po jej przetestowaniu pojawiło się małe stado niespodzianek... Już nie miałam żadnej wątpliwości Już ponad rok bez niego żyję, kosmetyki czasem zmieniam, ale trądzik w dawnej postaci już nie wraca.
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jest jak najbardziej szkodliwy i obecnie wycofywany z kosmetyków. Od 2011 r. wchodzi nowe prawo, na mocy którego będą wycofywane kolejne składniki.
Właśnie o to chodzi, żeby czytać składniki i eliminować te szkodliwe
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:14   #3785
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jest jak najbardziej szkodliwy i obecnie wycofywany z kosmetyków. Od 2011 r. wchodzi nowe prawo, na mocy którego będą wycofywane kolejne składniki.
Właśnie o to chodzi, żeby czytać składniki i eliminować te szkodliwe
a można gdzieś zobaczyć taką listę??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:46   #3786
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
a można gdzieś zobaczyć taką listę??
To nie jest takie proste niestety. Nie ma sensu wertować załączników do ustaw. Na początek mogę Ci polecić taką prostą listę:
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php
Musisz szukać w internecie, jest też lista składników na wizażu
Ja mam super listę-aplikację darmową na Iphone (ale trzeba mieć ten telefon) słownik jest bardzo kompletny i często z niego korzystam.
Można też konkretny składnik wpisywać w google i czytać, co wyskoczy. Mozolna to praca, zwłaszcza na początku, ale potem jest już łatwiej, bo z czasem nauczysz się, czego unikać
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 12:06   #3787
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Co prawda pytanie nie do mnie, ale mogę na nie odpowiedzieć: człowiek I żebym nie była gołosłowna polecam przeczytać ten artykuł (na dole są podane źródła tych informacji).

Z mlekiem jest jak z czekoladą, jedni mogą je pić i nic im nie będzie, a innym będzie szkodzić.
Masz racje z tym mlekiem, to że część dorosłych ludzi nie toleruje laktozy to nei znaczy ze mleko to samo zło (tez chciałam wrzucić linka do tego artykułu). Mozna spróbować odstawić mleko, szczególnie jeśli sie podejrzewa że to ono moze powodować problemy z cerą, ale jeśli to nie pomoze to nie ma sensu z niego rezygnować. Słyszałam gdzieś lub czytałam, że szczególnie do kawy rozpuszczalnej dobrze jest dodać mleka, ale nie pamiętam dlaczego (nie chodzi tu o odchudzanie, bo w tym przypadku jest odwrotnie).
Mnie stan cery pogarszają czekolada, czipsy i ostre przyprawy. To pierwsze ciężko ograniczyć, nie mówiąć już o eliminacji
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 12:35   #3788
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
A główna przyczyna trądziku odnalazła się później i okazało się, że to konserwant, który większości ludzi absolutnie nie przeszkadza ( 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol ).
Polecam takie dochodzenie każdemu kto ma jakieś problemy ze skórą. Ja wprawdzie nie mam trądziku, ale mam suchą skórę i w dodatku jestem alergikiem. Często różne kosmetyki mnie podrażniały, aż natchnięta wizażem postanowiłam zrobić dochodzenie i okazało się, że podrażnia mnie phenoxyethanol, który w skali www.cosmeticsdatabase.com ma 4 punkty na 10, a ta cholera 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, która ma 10/10 w ogóle mi nie przeszkadza i biolipidowy Ziai z tym właśnie konserwantem działa na mnie o wiele lepiej niż oleje z żelem hialuronowym.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2010-11-26 o 12:36
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 16:38   #3789
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez feather Pokaż wiadomość
Co prawda pytanie nie do mnie, ale mogę na nie odpowiedzieć: człowiek I żebym nie była gołosłowna polecam przeczytać ten artykuł (na dole są podane źródła tych informacji).

Z mlekiem jest jak z czekoladą, jedni mogą je pić i nic im nie będzie, a innym będzie szkodzić. W poszukiwaniu przyczyny swojego trądziku zrezygnowałam na jakiś czas i z mleka i z czekolady (i z jeszcze paru rzeczy). Okazało się, że niepotrzebnie, bo stan mojej skóry się pogorszył (czekolada to dla mnie dobry sposób na stres, a stres u mnie zawsze wpływa na stan cery...). A główna przyczyna trądziku odnalazła się później i okazało się, że to konserwant, który większości ludzi absolutnie nie przeszkadza ( 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol ).
A jak na to wpadłaś? Robiłaś jakieś badania, czy z własnych obserwacji? I gdzie najczęściej występuje ten konserwant?
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 16:42   #3790
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
A jak na to wpadłaś? Robiłaś jakieś badania, czy z własnych obserwacji? I gdzie najczęściej występuje ten konserwant?
Odpowiedź jest wyżej.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 16:43   #3791
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Odpowiedź jest wyżej.
Ok, przepraszam nie doczytałam do końca i już się garnęłam do zadania pytania
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 19:03   #3792
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jest jak najbardziej szkodliwy i obecnie wycofywany z kosmetyków. Od 2011 r. wchodzi nowe prawo, na mocy którego będą wycofywane kolejne składniki.
Nawet nie wiesz jak się ciesze, że go wycofują W końcu będę miała więcej kosmetyków do wyboru Tylko mam nadzieje, że nie zamienią go na inne podejrzane konserwanty

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Słyszałam gdzieś lub czytałam, że szczególnie do kawy rozpuszczalnej dobrze jest dodać mleka, ale nie pamiętam dlaczego (nie chodzi tu o odchudzanie, bo w tym przypadku jest odwrotnie).
Domyślam się, że chodzi o wypłukiwanie wapna z organizmu.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 20:00   #3793
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Słyszałam gdzieś lub czytałam, że szczególnie do kawy rozpuszczalnej dobrze jest dodać mleka, ale nie pamiętam dlaczego (nie chodzi tu o odchudzanie, bo w tym przypadku jest odwrotnie).
Jeżeli przyrównywać je do kawy to rzeczywiście jest zdrowe... Jeszcze taką świeżą zmieloną jestem w stanie zrozumieć, ale rozpuszczalną?

Ja byłam fanką kawy wiele lat. Od krótkiego czasu nie pije w ogóle i czuję się o wiele lepiej Przede wszystkim brak zmęczenia, ziewania etc.

Co do mleka to polecam Wykład niemieckiego Profesora
Bardzo ciekawy i otwiera oczy na to, co mleko robi z naszym organizmem.
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 20:09   #3794
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
To nie jest takie proste niestety. Nie ma sensu wertować załączników do ustaw. Na początek mogę Ci polecić taką prostą listę:
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php
Musisz szukać w internecie, jest też lista składników na wizażu
Ja mam super listę-aplikację darmową na Iphone (ale trzeba mieć ten telefon) słownik jest bardzo kompletny i często z niego korzystam.
Można też konkretny składnik wpisywać w google i czytać, co wyskoczy. Mozolna to praca, zwłaszcza na początku, ale potem jest już łatwiej, bo z czasem nauczysz się, czego unikać
dzięki zapoznam się z tym
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 10:56   #3795
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
To nie jest takie proste niestety. Nie ma sensu wertować załączników do ustaw. Na początek mogę Ci polecić taką prostą listę:
http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php
Musisz szukać w internecie, jest też lista składników na wizażu
Ja mam super listę-aplikację darmową na Iphone (ale trzeba mieć ten telefon) słownik jest bardzo kompletny i często z niego korzystam.
Można też konkretny składnik wpisywać w google i czytać, co wyskoczy. Mozolna to praca, zwłaszcza na początku, ale potem jest już łatwiej, bo z czasem nauczysz się, czego unikać
hej a czy mogę dowiedziec sie co to za lista/program? nie mam co prawda Iphone ale telefon z androidem - moze na androida jest także coś takiego?
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 15:55   #3796
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

nie wiem gdzie napisać, więc piszę tutaj

chodzi o pudry matujące, ale te naturalne:
do wyboru jest:
1) skrobia ziemniaczana/kukurydziana- niestety zapycha
2) dry-flo z mazideł (modyfikowana skrobia kukurydziana) - chyba najlepsza opcja, ale czy ona nie ma właściwości przesuszających?
3) puder bambusowy- wysusza
4) glinka w proszku- wysusza
5)puder perłowy i jedwab z BU o ile się nie mylę- nie próbowałam, ale boję się o zbyt "satynowe" wykończenie

a Wy używacie czegoś z w/w : >>> nie wiem co wybrać, żeby moja twarz się nie świeciła. Ostatnio ją przesuszyłam i zaczęłam się świecić strasznie, dodatkowo od ok pół roku stosuję glinkę jako puder (mieszane kolory dopasowane mniej więcej do odcienia mojej skóry) i dopiero teraz zauważyłam, że ona wysusza. Więc nawilżam mocno skórę (krem + NMF/mocznik/lub d-pantenol) i jest duża poprawa. Zastanawiam się tylko jak zmatowić skórę, żeby jej dodatkowo nie przesuszać ani nie zapychać... może są inne rozwiązania? ; ))
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 16:03   #3797
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

illegale, spróbuj jedwabnego czy perłowego pudru z bu, ja mam i nie widzę zadnego satynowego efektu. Dodaję je do pudru bambusowego, twarz nie jest wtedy taka "płaska"

rozumiem, że glinka może wysuszyć, ale puder bambusowy? pierwsze słyszę Miałam po nim może lekkie uczucie ściągnięcia, ale skóra ni była wysuszona
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 16:04   #3798
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie napisać, więc piszę tutaj

chodzi o pudry matujące, ale te naturalne:
do wyboru jest:
1) skrobia ziemniaczana/kukurydziana- niestety zapycha
2) dry-flo z mazideł (modyfikowana skrobia kukurydziana) - chyba najlepsza opcja, ale czy ona nie ma właściwości przesuszających?
3) puder bambusowy- wysusza
4) glinka w proszku- wysusza
5)puder perłowy i jedwab z BU o ile się nie mylę- nie próbowałam, ale boję się o zbyt "satynowe" wykończenie

a Wy używacie czegoś z w/w : >>> nie wiem co wybrać, żeby moja twarz się nie świeciła. Ostatnio ją przesuszyłam i zaczęłam się świecić strasznie, dodatkowo od ok pół roku stosuję glinkę jako puder (mieszane kolory dopasowane mniej więcej do odcienia mojej skóry) i dopiero teraz zauważyłam, że ona wysusza. Więc nawilżam mocno skórę (krem + NMF/mocznik/lub d-pantenol) i jest duża poprawa. Zastanawiam się tylko jak zmatowić skórę, żeby jej dodatkowo nie przesuszać ani nie zapychać... może są inne rozwiązania? ; ))
Może spróbuj minerały, są różne formuły, także do skóry suchej.


Ale cicho tutaj. Z moich ostatnich patentów: przestałam pic mleko, używam filtrów(świetnie chronią przed zimnem), a na przesuszone usta polecam maść nagietkową, fajnie nawilża

Edytowane przez lifeisbeautiful
Czas edycji: 2010-12-04 o 11:19
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 20:15   #3799
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol jest niestety w każdym kosmetyku Ziajii - mimo, że Zaije uwielbiam to niestety ma minusa za ten konserwant w składzie. Mam nadzieję, że od 2011 faktycznie go wycofają. Ja chwilowo jest zachwycona sokiem z aloesu - stosuję go jako tonik
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 20:56   #3800
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
hej a czy mogę dowiedziec sie co to za lista/program? nie mam co prawda Iphone ale telefon z androidem - moze na androida jest także coś takiego?
znalazłam to na iTunes. To darmowa aplikacja, którą instalujesz na iPhonie. Nie wiem, czy jest coś takiego na inne telefony. Swoją drogą to sama poszukuję książkowej wersji takiego słownika, ale póki co bezskutecznie. Jak znajdę, to na pewno dam znać na wizażu
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-11, 21:35   #3801
Drippy
Wtajemniczenie
 
Avatar Drippy
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 006
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Ja chwilowo jest zachwycona sokiem z aloesu - stosuję go jako tonik
Taki świeży sok, z liścia?

Ja tak zrobiłam raz czy dwa, skóra była okropnie ściągnięta i jakby wysuszona, niefajne uczucie. Ale aloes na szczęście wciąż mam, jeden duży i cztery małe, bo od tamtego ciągle wyrastają jakieś maleństwa + jeden ukradziony z sali od matmy
Drippy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-18, 20:02   #3802
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ależ tu cicho.

Udało mnie się kupić wreszcie paletkę do brwi w Naturze!
Bardzo jestem z niej zadowolona
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 11:34   #3803
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Jak długo mnie tu nie było..

Mam dość dziwne pytanie, no ale cóż.. macie jakieś sposoby na to, aby włosy na nogach dłużej nie odrastały? Jak ogolę nogi maszynką wieczorem, to rano już odrastają stosuję też depilator, ale ten jest bardzo niewygodny, a kremy do depilacji i wosk kompletnie się nie sprawdzają.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 11:43   #3804
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Jak długo mnie tu nie było..

Mam dość dziwne pytanie, no ale cóż.. macie jakieś sposoby na to, aby włosy na nogach dłużej nie odrastały? Jak ogolę nogi maszynką wieczorem, to rano już odrastają stosuję też depilator, ale ten jest bardzo niewygodny, a kremy do depilacji i wosk kompletnie się nie sprawdzają.
Też chciałabym znać ten sekret. A próbowałaś balsamów opóźniających odrastanie włosów? Chociaż nie bardzo wierzę w ich skuteczność Latem, gdy będę wyjeżdżać na wakacje planuję pójść na wosk albo kupić depilator, ponieważ codzienne golenie nóg doprowadzało mnie do szału.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 11:45   #3805
Izzy_
Raczkowanie
 
Avatar Izzy_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mazury zachodnie
Wiadomości: 357
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

ja mam balsam Soraya opóźniający odrost włosków i faktycznie, trochę pomaga ale najlepiej działają obcisłe dżinsy które wycierają włoski - zimą, przy cieplejszych, przylegających ubraniach naprawdę wolniej odrastają
__________________
izzy.blog.pl
Izzy_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 12:43   #3806
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
nie wiem gdzie napisać, więc piszę tutaj

chodzi o pudry matujące, ale te naturalne:
do wyboru jest:
1) skrobia ziemniaczana/kukurydziana- niestety zapycha
2) dry-flo z mazideł (modyfikowana skrobia kukurydziana) - chyba najlepsza opcja, ale czy ona nie ma właściwości przesuszających?
3) puder bambusowy- wysusza
4) glinka w proszku- wysusza
5)puder perłowy i jedwab z BU o ile się nie mylę- nie próbowałam, ale boję się o zbyt "satynowe" wykończenie

a Wy używacie czegoś z w/w : >>> nie wiem co wybrać, żeby moja twarz się nie świeciła. Ostatnio ją przesuszyłam i zaczęłam się świecić strasznie, dodatkowo od ok pół roku stosuję glinkę jako puder (mieszane kolory dopasowane mniej więcej do odcienia mojej skóry) i dopiero teraz zauważyłam, że ona wysusza. Więc nawilżam mocno skórę (krem + NMF/mocznik/lub d-pantenol) i jest duża poprawa. Zastanawiam się tylko jak zmatowić skórę, żeby jej dodatkowo nie przesuszać ani nie zapychać... może są inne rozwiązania? ; ))
obecnie używam bambusowy z jedwabiem z BU i nie jestem z niego zadowolona, lekko przesusza cerę, a w dodatku słabo matuje, teraz planuję zamówić puder ryżowy, może również go wypróbujesz ?

Mam na brodzie czerwone kropki (małe blizny po syfkach) i nie mam pojęcia, czym je rozjaśnić, obecnie używam tonik aspirynowy i smaruję brodę rozcienczonym olejkiem cytrynowym ,ale nie sądzę, żeby mi to pomogło, czy macie jakieś pomysły, czym je zlikwidować ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks

Edytowane przez Mademoiselle_Pauline
Czas edycji: 2010-12-19 o 12:46
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:04   #3807
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Olejek rycynowy? Mnie on trochę ujednolicił cerę. A może Cepan? Typowa maść na blizny o cebulowym zapachu.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:32   #3808
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Olejek rycynowy? Mnie on trochę ujednolicił cerę. A może Cepan? Typowa maść na blizny o cebulowym zapachu.
Może i Cepan jest skuteczny na blizny, ale cebulowy zapach mnie tak zemdlił, że wyrzuciłam maść w połowie używania i nie kupię więcej
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:56   #3809
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Może i Cepan jest skuteczny na blizny, ale cebulowy zapach mnie tak zemdlił, że wyrzuciłam maść w połowie używania i nie kupię więcej
A ja bardzo lubię ten zapach Gdy byłam dzieckiem miałam zabieg chirurgiczny, po którym została blizna i derma przepisała Cepan. Było lato, więc otoczenie musiało znosić zapach cebuli ode mnie Naprawdę kojarzy mi się z dzieciństwem
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:59   #3810
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A ten Cepan to na blizny, czy przebarwienia też? Bo ja mam kilka takich czerwonych śladów po rozdrapywaniu wszelkich wyprysków (głupia byłam strasznie!) i zastanawiam się czy da się to jakoś usunąć? Dodam, że nie są to jakieś stare ślady, mają 1-3miesięcy.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.